Dendrobium moschatum

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3255
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Dendrobium moschatum

Post by MrGreen »

zuzla wrote:
Sat Apr 23, 2011 11:36 am
atskyriau dendrobium moschatum keikį, pasodinau, tikiuosi patiks jam pas mane :)
Attachments
keikis.jpg
keikis.jpg (142.32 KiB) Viewed 882 times
keikio saknys.jpg
keikio saknys.jpg (174.39 KiB) Viewed 882 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3255
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium moschatum

Post by MrGreen »

zuzla wrote:
Tue Nov 15, 2011 9:18 am
prie aprašymo dar truputį naminių vaizdų paduosiu :)
tikras dičkis - tas ilgiausias auginys yra 70 sm aukščio, pas mane toks užaugo :heartsfade: mažasis kol kas 18 cm. kažkaip labai "prilipo" man tas augalas, tikiuosi, ir aš jam patikau :oops:
visą vasarą prabuvo balkone, pridengtoje pietinėje pusėje, pradėjom žiemoti, substratą kartą į savaitę apipurškiu, kas 3-4 planuoju tiesiog perlieti, nes kiek domėjausi, tai labai džiovinti jo nereikia :scratchheadyellow: temperatūros, kur stovi, dar nematavau, bet šiaip tokiu laiku būna 16-18, paduos šalčių, bus mažiau, tada ir nežinau, ar vis dar bus jam ten gerai
Urze wrote:
Tue Nov 15, 2011 10:42 am
IOSPE rašo, kad jam nakties temperatūra tinkama 14-19 C. Tai kol kas Taviškiam, Zuzla, turėtų tikti, kur jis dabar gyena. Bet jei palaipsniui temperatūra žemės iki kokių 12 C, tai gal pripras, ir nieko bloga nebus? :think:

P.S. Zuzla, apsižioplinau su vardais. :mrgreen:
Olivija wrote:
Wed Nov 16, 2011 4:11 pm
Palmės dydžio dendrobis :? :? Zuzla, o taviškis dar žiedų neturėjęs ? literatūra rašo, kad žydi ant senesnių nei dviejų metų stiebų - tokių pas tavo augalą matosi, tai gal mes jį įtikinsim :scratchheadyellow: :poke:
zuzla wrote:
Wed Nov 16, 2011 4:27 pm
na jo, su vazonu tai mano kojos ilgio :lol:

gal tie, susukti vielute ir žydėję :scratchheadyellow: kaip matai, jie visi yra nupjauti, todėl žiedstiebių likučių nerasta.
na o kiti du tikriausiai pernykščiai, todėl žiedų gausim anksčiausiai kitąmet. jeigu viskas bus gerai :poke:

bet o tiksliai, kam nupjauna tuos stiebus? spėju, dauginimui
http://www.assob.org/eventos/1%C2%AA-ex ... moschatum/
Kuniga wrote:
Thu Jul 12, 2012 6:53 pm
o mano mazyli pakeite didelis suauges augalas :thumbupleft: ilgokai stovejo vietoje, o taip netiketai viena diena ziuriu kazkas toks storas taskuotas lenda, ogi ziuriu didžiulis naujas uglys :heartsfade: jau gan nemazas ir storas uzaugo, tikiuosi viskas bus tvarkoje, augala gavau su skydamariais :twisted: tai naujasis auginukas toks demelem ir lipniais taskiukais lenda :poke: na tikekimes nieko blogo nenutiks isaugsim ir pralenksim senus uglius ;)
Kuniga wrote:
Fri Jul 13, 2012 9:19 am
zuzla wrote:
Kuniga wrote:augala gavau su skydamariais :twisted: tai naujasis auginukas toks demelem ir lipniais taskiukais lenda :poke:
ar tikrai tai nuo skydamarių?
maniškis toks pat auga, bet jokių kenkėjų nematau :) ir pernai toks pat taškuotas buvo.
o gali dar kas nors butu :scratchheadyellow: siaip skydamarius naikinau nuo senu stiebu, jau dabar nebera, na bent nesimato :no: o tielipnus taskeliai na mano pastebejimais, tai siejasi su skydamariais, nes teko matyti toki vaizdeli ant noid dendrobio :evil: ir tas naujas augaliukas visas toks demetas :scratchheadyellow:
zuzla wrote:
Fri Jul 13, 2012 6:59 pm
ar tokios dėmės pas tave?
nes aš į jas nekreipiu dėmesio, pernai augęs auginys su jom augo, dėmės paskui išnyko, šiųmetis toks pat, ir nieko, visi sveiki.. gal truksta ko nors, bet kadangi nuotraukoje aukščiau matosi, kad pernykštis naujas auginys pralenkė senus, spėju, kad viskas gerai :think:
Kuniga wrote:
Mon Jul 16, 2012 1:53 pm
Taip tokios pacios demes, na ir as pastebejau,kad demes blanksta augant :roll: o as galvojau,kad cia kenkeju kalte :scratchheadyellow: kur demeles, apatineje lapo puseje tie laseliai. bet keistai, tai kas cia galetu buti, na kazkas vistiek negerai, bet visgi skirtingai auginam, skirtingas trasas naudojam :scratchheadyellow:
Kuniga wrote:
Sun Nov 18, 2012 1:20 pm
na ir kaip tie grazuoliai auga pas jus ;) pas mane jaunasis uglys numete savo lapus :roll:
zuzla wrote:
Sun Nov 18, 2012 3:10 pm
mano D.m. nuo pat įsigijomo turbūt nenumėtė nei vieno lapo :scratchheadyellow:
per vasarą užaugino naują auginį, trumpesnį už pernai išleistą (ilgiausias nuotraukoje aukščiau), bet storesnį. palyginimui
D.moschatum.jpg
D.moschatum.jpg (107.52 KiB) Viewed 881 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3255
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium moschatum

Post by MrGreen »

zuzla wrote:
Sun Nov 18, 2012 4:10 pm
Kuniga wrote:zuzla ar ziedu teko tureti ;)
nea. žydi antramečiai (arba senesni) auginiai, iš pirktinių nieko nesitikiu, laukiu iš saviškio, tai pavasariop gal jau nudžiugins :)
zuzla wrote:
Mon Aug 18, 2014 2:12 pm
ačiū :) tik kaip priversti jį lapus mesti... atrodo, darau aš jam ramybės periodą žiemą, bet kaip žaliavo, taip ir žaliuoja, tuo pačiu ir nežydi.. nu gaus jis man šiemet :snooty:

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest