Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Prisijungęs
Vartotojo avataras
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Standartinė EvaJa »

Žinot kokia logika vadovaujuosi? Jeigu nupirksiu ne aš - nupirks kitas. Pas save bent matysiu kaip augalas auga, dėsiu pastangas jį auginti. Kitas gal salotoms suvartos ar vaistams - kas žino :)

Per maži esam globalioms augimviečių išsaugojimo problemoms spręsti, tad nepirkimo akcija ir "forumo uždarymo" akcija nei kiek neprisidės prie sprendimo.

Geriau sėkladėžes auginti ir siūlyti tam, kas gali padauginti jas ir prisidėti taip.

P.S. einu atidarysiu užsakymą gal, kad eitume dairytis kitur, o ne forumą uždarinėt :twisted:

Rasiukonas

Standartinė Rasiukonas »

.
Paskutinį kartą redagavo 3 Rasiukonas. Iš viso redaguota 0 kartus.

Vartotojo avataras
Ričardas

Standartinė Ričardas »

Ignas tiesiog parašė , kad niokojama gamta . Mes perkam iš daugelio pardavėjų, augintojų ir tikrai nežinome iš kur ji , ar užauginta šiltnami ar paimta iš gamtos . Juk mums svarbu kad gražus, retas, ir tt.
Tai kad galime diskutuoti kaip kitur niokojama gamta na ir nepamirškim mūsų gamtos, juk mes čia gyvenam.

Vartotojo avataras
Aga

Standartinė Aga »

Man irgi atrodo kad čia nebuvo priekaištas kam nors asmeniškai... Tiesiog diskusija... Bent taip supratau todėl ir savo nuomonę pareiškiau Think_

Rasiukonas

Standartinė Rasiukonas »

.
Paskutinį kartą redagavo 1 Rasiukonas. Iš viso redaguota 0 kartus.

Mam

Standartinė Mam »

Aš atsiprašau Rasos ir visų kitų, nes parašiau komentarą. Rašydama pirmiausiai pagalvojau apie save, šiandien tokia diena, kai vis pagalvoju, ką ne taip padariau šiame pasaulyje :D :D turiu kelias orchidėjas, į kurias pažvelgus vis suvirpa, kad jos gali būti išplėštos. kad ir paskutinis Bulbophyllum polliculosum. Ši, mano manymu, bėda egzistuoja, kaip ir druska...
Mano siekiamybė būtų kaip kokiam budistui džiaugtis vienu žiedeliu, bet vis neišeina. Labai noriu draugystės orchidėjininkų forume, kokie skirtingi mes bebūtume.

Rasiukonas

Standartinė Rasiukonas »

.
Paskutinį kartą redagavo 1 Rasiukonas. Iš viso redaguota 0 kartus.

Eliss

Standartinė Eliss »

Rasiukonai, nepabėkit ir rodykitės su savo augalais. Jei jau ir šiame forume pradėsim kažko nepasidalint, bus tikrai liūdna. Man, asmeniškai, vienintelė vieta kur galiu tikrai pasidžiaugt gražiu bendravimu ir atsigaunu vien žiūrėdama į žiedų nuotraukas. Na, nukrypau į lankas ir ne į temą visai.. .

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė »

Rasiukone, Jūsų kolekcija įspūdinga. Jūs senai esate įkvėpimo šaltinis dėl savo išpuoselėtų augalų, jų įvairovė ir priežiūra siekiamybė daugeliui šiuo hobiu besimėgaujančių žmonių. Perskaičiau visas žinutes ir nė nepagalvojau, kad buvo išsakyta kritika kurio nors konkretaus forumiečio atžvilgiu. Gal tiesiog įdomus sutapimas, kad ši diskusija gimė atskira tema po Jūsų įkelto augalo. Bet kiek pamenu, jau prieš kurį laiką apie tai kalbėjome Tropiscape ir jo Lepančių istorijoje. Šis forumas nuostabi vieta su įdomiais žmonėmis, vertingomis patirtimis, retais augalais ir geromis emocijomis!

Vartotojo avataras
MrGreen

Standartinė MrGreen »

Rasiukonas neuždarom forumo dar Jo_ o tos pagundos niekada niekur nedings...

Abitale, pritariu liuks_

Visą dieną dirbu ir negaliu prisijungti ir parašyti normaliai...o mačiau, kad diskusija įsisiūbavo ne tokia linkme kuria norėjau.
Nieko įžeisti neplanavau ir nenorėjau, juk visi mes tuos augalus užsisakome iš tų pačių tiekėjų.

Mano tikslas buvo sukelti diskusiją apie bendrą situaciją su orchidėjom iš gamtos, netaikiau konkrečiai nei Schwerteriui nei Chilochistai nei Rasai!

Atsiprašau jei pasirodė kitaip, bet maniau esame draugai ir galime diskutuoti bendra tema kaip šiuo atveju be jokių įžeidinėjimų ir kaltinimų (todėl ir išskyriau temą iš Schwerter atsiliepimų, kad nepasimestų pokalbiai, nes maniau tema tikrai įdomi ir verta dėmesio).

Rasa tikiuosi ir toliau dalinsies fotografijomis! Ir nebijokim rašyti. Juk tokia ir forumo esmė - dalintis žiniomis, patirtimi, bendrauti su tokiais pat ligoniais...

O tos chilochistos ir aš norėčiau jei ji kvepianti būtų (kaip sužinoti? gal kas kur skaitėt?) kalbėjau abstrakčiai apie situaciją ir kokia ji beviltiška yra.

Man pasirodė įdomi ir nepaliesta tema ir mes kaip augintojai daug metų perkantys ir auginantys orchidėjas tikrai manau esame kompetetingi diskutuoti šiuo klausimu.
Niekas nedraudžia pirkti augalus kur norite, ir manau tikrai nei vienas nepirktų žinodamas, kad tam tikras retas augalas 100 proc išplėštas iš savo augimvietės gamtoje.

Vartotojo avataras
Ričardas

Standartinė Ričardas »

Ignai, rašau tik savo nuomone. Paskuinis Tavo sakinis, aš net ir žinodamas kad orchideja paimta iš augimvietės pirkčiau , nes jeigu aš nepirkčiau tai tikrai kažkas nupirktu . Forumiečiai gali manes teisti bet logiskai pagalvojus, juk ne aš išplėšiau iš gamtos , aš tik perku ir tikrai kiti perka, taip yra žmonių kurie žinodami nepirktu bet tai tik vienatai tokių žmonių.

zemuoge

Standartinė zemuoge »

MrGreen rašė:
Ket Bal 01, 2021 9:46 pm

O tos chilochistos ir aš norėčiau jei ji kvepianti būtų (kaip sužinoti? gal kas kur skaitėt?)
Visos Chiloschistos kvepia, bet skirtingai. Stipriausiai, kiek man teko uostyti- Sch. exuperei, ji kvepia kaip neofinetija.

Vartotojo avataras
Urze

Standartinė Urze »

Rasa, Jūs labai asmeniškai sureagavote į mano žodžius, kuriuos aš rašiau bendrai, visiems. Nes tikrai neturėjau tikslo baksnoti pirštu ar teisti. Aš pati pasiduodu forumo ir interneto pagundoms ir pati turiu ugdyti save kaip vartotoją, tai jei kam ir skirti tie mano žodžiai, tai pirmiausiai man pačiai, nes nuo savęs ir reikia pradėti keisti pasaulį.

Lygiai kaip ir MrGreen manau, kad tokia diskusija reikalinga, nes ji švietėjiška ir gal padės bent keliems orchidėjininkams kritiškiau pažvelgti į kai kuriuos parduodamus augalus.

Ričardai, Jūsų teisė rinktis, bet būtent taip ir palaikoma paklausa. Vieną nupirkus iš gamtos, išplėš dar tris, nesgi perka! Ir tas, kas perka iš gamtos išplėštą augalą, tiesiogiai remia tokias vagystes. Čia grynai kaip pirkti vogtą daiktą - pati nevagiau, bet sumokėjau vagiui, taigi esu vagies darbdavė. Ar nu to aš tampu "nesusitepusi", ypač jei žinau, kad daiktas vogtas? Ričardai, tikrai neteisiu Jūsų, bet kviečiu pakeisti nuomonę.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Ričardas

Standartinė Ričardas »

Gustinut, taip suprantu kad pirkti vogta negerai . Tiesiog aš rašau ir visada kalbu tai ką galvoju . Kiti gal ? Ir perka vogtas bet nutili o aš nemoku meluoti tai rašau kaip yra . Be to, nesu girdėjes kad pardavejes po augalo foto parašitu - paimta iš gamtos. Tai nors mes ir žinotume kad paimta iš gamtos bet nutilėtume . Viskas susideda į tai kad pas augintojus beveik neimanoma nusipirkti elitinių orchideju ty tokių formų žiedų kaip gamtoje , na nebent pačiam nuvažiavus pas augintoja ir rasti elitine orchideja.
Va iškilo klausimas, jeigu žmogus paėmė orchideja iš gamtos ir ją padalino o pvz aš ją nusipirkau . Ar tai skaitosi vagistė ?

Rasiukonas

Standartinė Rasiukonas »

Suprantu. Na nežinau už ką turėtumėt teisti?! Aš kaip tik gal per daug globaliai priėmiau jūsų diskusiją.. Nes man pasirodė, kad ji buvo labiau negatyvi.. O ir pats forumas be naujų rūšių augalų nebetenka prasmės(jei pirkti tik senas patikrintas veisles, kaip rasšėte).. Jei pirkti tik iš laboratorijų(nežinau net kur tiksliai) arba pas Vidmantą , kuris, nelabai prekyba užsiima ir parduoda tik retkarčiais, ką padaugina ir perka naujas rūšis taip pat pas tuos pačius tiekėjus.. Ir kaip, pvz, žmogus jausis, aprašinėdamas retą veislę forume? Diskusija gavosi, man, labiau paranojiška, net ir su įkeltais video(kur neaiškus kontekstas).. Jei taip niekuo negalima pasitikėti, tai šis hobis, bent jau man, nebetenka prasmės..
Na, tiesiog, pamąstymui , Gustina, ne piktai🙂.. Tiesiog, be jokių asmenuškumų.. O ir mano pasakytą frazę"uždaryti forumą" - manau, puikiai supratote, kad ji daugiau perkeltine prasme..!

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių