Keturių metų laikų šiltnamis

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by Gabriele »

Slogaa, super, labai patinka skaityt apie tavo siltnami ir ypac ziuret nuotraukas. Ar galetum dazniau apsilankyt sitoj temoj? :)
Slogaa wrote:
Fri Sep 30, 2022 4:31 pm

- Ar žiemos sodas turi pranašumą prieš oranžeriją konstrukcine/šilumos/patogumo prasme?
Vienas vienintėlis - labiau tingintiems žmonėms - nereikia eiti per lauką. Konstrukcija veikiau turi daugiau minusų nei pliusų. Jei tai yra jau egzistuojantis pastas - ir prie jo pristatomas žiemos sodas - buvimas šalia namo niekaip nepadeda šilumos prasme. Namas izoliuotas taip gerai, kad į priestatą šilumos nepraleis. Jei tai yra naujai statomas namas - galima žiemos sodą sujunkt su namu, kad pastarasis dalintųsi savo šiluma, bet čia iškyla kita problema - stiklo paketai turės būt trigubi, kad namas nekentėtų - o tai labai brangiai kainuoja.
Kaip istiklintos verandos (conservatory) savininke galiu pasakyt,kad nera jau ji tokia bloga :) Zemiausia uzfiksuota temperatura (ant palanges, ne kambario) buvo +7C (nesildant!). Lauke naktine tuo metu buvo -3C. Zinoma tai yra pietryciu Londone, jeigu ta pacia konservatorija perkelt ten, kur gyveni, ji butu zymiai saltesne. Pranasumas pries nesildoma siltnami (turiu omeny Londona)-cia niekada nebuna minusines temperaturos, nes siluma gauna nuo namo sienos.

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by Slogaa »

Urze wrote:
Sat Oct 01, 2022 4:11 pm
Įdomu stebėti pokyčius šiltnamyje. Ačiū, kad rašai. Iki kokios temperatūros jūsų padaryti radiatoriai šildo? Ar prijungta prie termostato ir pati nustatai ribas? Begonijų "bidonai" padėti ant pagalių kodėl? Kad neiškeptų?
Ačiū, Urze, kad skaitai, domiesi, klausinėji Laimingas_
Radiatoriai pajungti prie termostato - jis ir reguliuoja kada įjungt išjungt. Negaliu pasakyt koks radiatoriaus galingumas - t.y. iki kokios temperatūros jis gali įkaist max.
Pagaliukai begonijų bidonams užkišti todėl, nes kažkaip man atrodė "per baisu" plastiką tiesiog uždėt ant radiatoriaus - plius ten gi iškart begonijų šaknys, tai gal baisiai sausintų. Tai vienintėlis loginis paaiškinimas - baimė. Shame_

Gabriele wrote:
Sun Oct 02, 2022 12:33 pm
Ar galetum dazniau apsilankyt sitoj temoj?
Jei tokie pageidavimai, tai žinoma :D bet šiaip daugiau veiksmo vyksta Instagram kanale, - gali ten užsukt liukss_
Gabriele wrote:
Sun Oct 02, 2022 12:33 pm
Pranasumas pries nesildoma siltnami (turiu omeny Londona)-cia niekada nebuna minusines temperaturos, nes siluma gauna nuo namo sienos.
Tai nea, taip negali būt, nebent kažką kitką turi galvoje. Jeigu kocervatorija pastatyta po to kai namas buvo pastatytas - namas izoliuotas taip, kad šilumos jis nepraleis į lauką -t.y. šalia pristatytą kocervatoriją. Namo sienos ir laukinės durys sumeistrautos taip - kad jei paliesi namo išorinę plytą - ji gi visiškai šalta ir tikrai jokios šilumos nepraleidžia.
Gal tu turi omeny, kad pvz, namas buvo statytas kartu su kocervatorija . Tada pačio namo neįzoliuoja nuo kocervatorijos ir jis dalinasi savo šiluma.

Ir taip, priklauso kur ta kocervatorija atsukta - jei pilnai į pietus, žiemą ji susirinks visą šilumą nuo saulės (bet tą pati darys ir vasarą - tai jei nereikės šildyt tai teks šaldyt).
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by Gabriele »

Slogaa wrote:
Wed Oct 05, 2022 6:03 pm

Tai nea, taip negali būt, nebent kažką kitką turi galvoje. Jeigu kocervatorija pastatyta po to kai namas buvo pastatytas - namas izoliuotas taip, kad šilumos jis nepraleis į lauką -t.y. šalia pristatytą kocervatoriją.
Mano tik dvi verandos sienos yra double glazed o kitos dvi yra namo sienos, o grindyse yra ideta instaliacija. Turejau omeny, kad tokia struktura yra siltesne uz freestanding siltnami ir man nereikia jos sildyt nakti.

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by Slogaa »

Seniai berašiau apie šiltnamį, ir kaip jam sekasi. Vyras paskaičiavo vakar, kiek šiltnamio šildymas atsiėjo 2022 metų Gruodžio mėnėsį - 120£.
Čia yra kapėc kiek daug - plius minus keturi svarai per dieną. Sleep_ Žinoma, šių metų gruodis buvo rekordiškai šaltas - naktį apie minus aštuoni.
Bet, žinant, kad vasarą veikia AC - per metus gaunasi apie 800-900 svarų Nindzė_ Šito kosmoso pasekoje pradėjau galvot apie saulės energiją, bet apie tai kiek vėliau.

Pasikeitimai:

Dar vasarą buvo sudėti padorūs tinkeliai (pagaliau), nes supratau, kad blokinių augalų vis dėl to yra ir bus gerokai daugiau nei vazoninių. Durnai aišku gaunasi - augalai kaip ir nusukti nuo šviesos šaltinio. Vis galvoju, kad jei ne stelažai - kaip kitaip būtų galima sukomponuot. Gal gi panašiai kaip tropiscape orchids - kabantys nuo lubų tinklai.. Think_ Ma_

Sugedo oro drėkintuvas - tiesiog, vieną dieną nustojo veikti. Vyras kapstėsi schemose, porą kartų buvo BUM, bet priežasties taip ir nesužinojom, ko pasekoje teko pirkti naują. Perkant antrą drėkintuvą aš jau žinojau ko noriu Žalias_ . Vienas didžiausių minusų senojo drėkintuvo buvo tas, kad bakas prisipildavo per apatinę dalį - t.y visą talpą reikėdavo nuimt, apverst, pripilt ir poto tą litražą pakelt ant ištiestų rankų, perkelt per stalą ir beveik pilnai padėt ant žemės. Kažkaip man tos nemokamos rankų treniruotės visai nepatiko. Hmmm_ Tad naujam reikalavimai buvo paprasti - kad piltųsi per viršų. Naujas kur kas mandresnis - išmanesnis - turi savo elektroninę panelę, moka pats matuoti oro drėgnį, yra gerokai didesnis savo vandens talpa.
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B09 ... UTF8&psc=1. Vienintėlis pastebėjimas tas, kad jeigu jį išjungia termostatas - o poto vėl įjungia - t.y. duoda jam elektros - jis pats neįsijungia, nes jam reikia mechaninio paspaudimo. To pasekoje nusipirkau elektroninį temperatūros ir oro drėgnio matuoklį - pasižiūrėt, kaip skiriasi duomenys iš trijų matuoklių - pačio drėkintuvo, termostato ir elektroninio (turiu dar ir mechaninį, bet juo kažkodėl nepasitikiu). Tai drėgnumą, principe, visi rodo tą patį, su nedidele paklaida, priklausomai, kur jie stovi.

Prie minus aštuonių vis dėlto mano nauji šildytuvai nesusitvarkė, porą naktų telefonas cypė, kad šiltnamyje +10-12°. Teko porai savaičių įtaisyt mažą elektrinį šildytuvą. Elektros jis prisuko aišku konkrečiai, bet šiltnamį išgelbėjo nuo labai žemų temperatūrų.


Bendrai apie žiemą:

Pradžia jos buvo nemaloni - teko palaidoti kai kuriuos augalus. Keistumas tas - kad tikrai nepagalvočiau, jog būtent tuos galėčiau prarast. Žiemos pradžia buvo labai lietinga - porą savaičių lijo kaip iš kibiro ir šiltnamis skendo vandeny. Ne tik drėgnumas buvo šimtaprocentinis, bet kažkiek varvėjo ir per langą. O jei varva per langą - reiškias kapsi kai kam iš orchidėjų per galvas. Į tai labai negerai sureagavo visi denrobiai ir bulbophyllumai, kurie tokiu metų laiku miega - ir jiem vandens nereikia iš vis. Palaidojau ir abiejų constansijų žiedus - o jų net ne vienas buvo. Pilnai praradau porą lepančių - nes jiem, darau prielaidą, buvo ir per drėgna, ir per šalta. :roll: :?:

Dėl elektros pabrangimo ir neadekvačiai šalto mėnesio - išlaidos, žinoma, padidėjo. Dabar sunaudojam 40% daugiau elektros, nei kai šiltnamio nebuvo. :roll: Tas irgi, ne viena maloniausių naujienų.

Tolimesni pasvarstymai:

Jau pakankamai aktyviai galvojam apie saulės energiją, kuri galėtų pilnai padengti šiltnamio išlaidas. Prieš pilnai apsisprendžiant nusipirkau elektros matuoklius, kurie jungiasi prie elektrą naudojančių įrenginių - jie tiksliai pasako, kiek per savaitę, ar mėnėsį ar metus buvo sunaudota kilovatų. Jei išties tai kosminiai skaičiai - saulė šioje vietoje tikrai išeitis - ypač vasarą, kai AC dirba visą dieną, o ne naktį (mažiau prarandama energijos, jei ji naudojama tiesiogiai).

Taip pat galvoju, kad gal reiktų pilnai atsisakyt lango orchidėjų dalyje, nes jis kaip ir niekada neatidaromas - bet leidžia vandenį. Ma_


Na ir pabaigai - jausmas šią žiemą tikrai kitoks, nei praeitą žiemą. :D Atidarau šildomają šiltnamio dalį, jaučiu plūstančią šilumą į veidą ir galvoju - ar tą vėją jaučiu lyg pačios pinigai talžo veidą, ar vis dėl to jaučiuosi kaip pižonas, kaip vyras sako: "och kokia turtinga tu, šildai LAUKĄ".

Nuotraukomis papildysiu vėliau.
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by Gabriele »

Slogaa, padaryk sarasa zuvusiu orchideju, gal kazkas pas mane bus.

Del sildymo ir kainu sutinku 100%, tik pas mane namas daugiausiai suryja silumos (didele kvadratura ir neapsiltintas).

Kodel neapsiltinai siltnamio su bubblewrap? Juk visi UK siltina juo ir net dviem sluoksniais.

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by Slogaa »

Bubble wrapas padeda tiem aliuminiams, pleveliniams šiltnamiams - mano trisluoksniui polikarbonatui bubble wrapas nieko nepadės Žalias_ Plius į kažkokias narkotikų laboratorijas žiūrėt nenoriu - o ir piniginiu klausimu nežinau kiek gali atsieit, kai šiltnamis trijų metrų.

Orchidėjų netekčių buvo ir tarp lepančių, ir tarp masdevalijų ir tarp kitokių miniatiūrų.

Na, o čia kaip šiltnamis atrodo žiemą.. kai vorai paliko savo tinklus, plytos vis dengiasi dumbliais ir ne visi augalai patenkinti žemom temperatūrom.
Attachments
PXL_20230201_122935861.jpg
PXL_20230201_122935861.jpg (2.25 MiB) Viewed 596 times
PXL_20230201_122858018.jpg
PXL_20230201_122858018.jpg (1.62 MiB) Viewed 596 times
PXL_20230201_122829861.jpg
PXL_20230201_122829861.jpg (2.38 MiB) Viewed 596 times
PXL_20230201_122751835.jpg
PXL_20230201_122751835.jpg (2.8 MiB) Viewed 596 times
PXL_20230201_122556195.jpg
PXL_20230201_122556195.jpg (2.5 MiB) Viewed 596 times
PXL_20230201_123010226.jpg
PXL_20230201_123010226.jpg (2.46 MiB) Viewed 596 times
PXL_20230201_122503423.jpg
PXL_20230201_122503423.jpg (2.81 MiB) Viewed 596 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by MrGreen »

Man patinka WOW_ _10 balų_

Gabriele333
Posts: 7
Joined: Tue Jan 24, 2023 12:34 pm

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by Gabriele333 »

Noriu ir aš šiltamio, bet aš galvoju tiesiog pasiimti kažką iš to pačio gerojo emitažo :D Žiūrinėjau čia ir visai neblogai atrodo Klasika šiltnamiai https://www.ermitazas.lt/c/sodo-prekes/ ... siltnamiai tai gal kas esat pirkę iš ten ir galit pasipasakoti, ar viskas gerai, ar neturit jokių nusiskundimų, o gal ir galite tada rekomenduoti kokias kitas vietas, kur galėčiau įsigyti? O jei dar ir su pastatymu, būtų iš vis pasaka :D (bet tiks ir be)

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by Slogaa »

Šioje vietoje yra tik vienas klausimas - ar ruošiatės ten laikyti orchidėjas ir žiemos metu?
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

Gabriele333
Posts: 7
Joined: Tue Jan 24, 2023 12:34 pm

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by Gabriele333 »

Manau ne, žiemą keliautų į namus jos

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by Urze »

Tada bet koks šiltnamis tinka - ir naujutėlis polikarbonatinis, ir elementarus plėvelinis. Tik gerai būtų, jei su stoglangiais ventiliacijai ir dar automatinius jų atidarytuvus įtaisyti, kad neišsitroškintų augalai.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by Slogaa »

Jeigu tai būtų vasarnamis orchidėjoms, pamąstyčiau apie tokį variantą, kur dvi arba bent viena iš šiltnamio sienų mokėtų "nusiimt"/"pasikelt". Šią metodiką neretai taiko profesionalūs (komerciniai) augintojai. Tokiu atveju vasarą, kai būna ypač karšta, galima dienos metu atidaryt duris ir "nuimt" sieną/as - tada smarkiai mažėja vidinė šiltnamio šiluma (tampa bent jau lygi su lauko temp) ir padaromas šioks toks skersvėjis.
Tokiai metodikai taikyti tinka plėveliniai šiltnamiai.
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

Gabriele333
Posts: 7
Joined: Tue Jan 24, 2023 12:34 pm

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by Gabriele333 »

tikrai neblogas variantas atrodo, reiktų apmastyti apie jį

Laima5
Posts: 61
Joined: Thu Oct 29, 2020 12:40 pm

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by Laima5 »

Laba.Perskaičiau viską apie šiltnamį, tik neradau nieko apie apšvietimą.Turiu paprastą, polikarbonatinį, tik jame būna mažai saulės, kaimynų namas užstoja.Norėčiau padaryt apšvietimą. Jame, aišku, daržovės auga, orchidėjas pavasarį sunešu. Būtų gerai viską apšviesti, tuo metu, kai saulutės negauna. Nelabai įsivaizduoju, kokias lempas rinktis, nes ko gero tektų kabinti aukštai. O gal iš viso nesąmonę sugalvojau.Gal turit minčių?

balka
Posts: 74
Joined: Wed Jan 27, 2021 2:43 pm

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by balka »

Pigiai - nebus.
Galit kažką iš Mars žiūrėtis. https://marshydro.eu/collections/led-grow-light/
Sp serija gali tikti, bet realiai reikia žiūrėti kabinimo aukštį, reikalingą apšviesti plotą ir atiduodamą šviesos kiekį.

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Keturių metų laikų šiltnamis

Post by Slogaa »

Laima5 wrote:
Sun May 28, 2023 7:32 pm
Gal turit minčių?
Labai malonu, kad perskaitėt ir dar viską ❤️❤️ Dėl pačių lempų nepatarsiu, reikia žiūrėtis kokio voltažo maždaug reikia orchidėjom. Mano šiltnamyje lempų nėra (dėl to apie jas nieko ir neradot), nes šiltnamis stovi pietinėj pusėje ir susirenka visą šviesą, dėl to man jį reikia dengt nuo saulės.

Dėl pačio kabinimo galiu patart įsigyt lentynas - kad būtų bent porą aukštų, viena ant kitos. Tada lempas yra lengva sukabint po kiekviena iš jų.
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

Post Reply

Return to “Orchidėjų priežiūra”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 4 guests