2021 m. ruduo pokalbiams

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by Slogaa »

Nium, Kolegos, kaip gi visi gyvenat?! Laimingas_
Seniai nemačiau, negirdėjau - forumas raibsta nuo neskaitytų temų - net nežinau nuo ko pradėti.
Jaučiuosi lyg budamas paauglys, kuris mmrpg tipo žaidimuose nusinulino savo herojaus levelį iš šimtinio į nulinį (kas žaidėt tokio tipo žaidimus - tikriausiai suprasit Ma_ )

Keisti man šie metai.. Kai netenki beveik visos kolekcijos - pasistato žieminis šiltnamis. Kai nebeturi visai jokio ūpo niekam - pirmą kartą sudalyvauji parodoj ir laimi pusiau auksą. Kai ponas Brexitas atima visas galimybes - atsiranda draugai kurie tas galimybes sukuria.
Ech, kiek visko reikia papasakot.

Bet kaip, mielieji, gyvenate jūs? Kas naujo? Ar jau supirkot visus pasaulio augalus iš visų tiekėjų? Roll_ Ar pražydinot visus kaprizinguosius?? _Plojam
Ar daug atradimų šiais metais buvo?
Pasakokit pasakokit, kol bandysiu įveikti visas neperskaitytas forumo temas. Taip_
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 142
Joined: Sun Oct 18, 2020 10:02 pm
Location: Kaunas

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by Dalytė »

Laba, smagu matyt :)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by Urze »

Nu laaabas, Slogaa! Aš jau buvau pradėjusi galvoti, kad jau viskas, nebegrįši pas orchidėjas ir nebedžiuginsi savo entuziazmu šiame forume. Tai labai džiaugiuos, kad grįžai! Daug forumiečių kaip pašėlę vis dar perka augalus (pirmojo karantino pagreitis vis dar išlikęs), bet dalis daro užsakymus jau tik privačiai rašydami organizatoriams, nes kuklinasi savo orchidligės apraiškų. Man geriau, kai skelbiama viešai, nes smalsaudama, ką kiti išsirinko, esu ne kartą ir pati radusi mane dominančių augalų. :) Dabar taip beždžioniauti sunku pasidarė. Falenopsiai vėl ant bangos - ir rūšiniai, ir hibridiniai, visokie Yang Yang ir murziai speciosos. MrGreen dresuoja juos būti šaltamėgiais kaip masdevalijos, priskaitysi paskui, kaip jam sekasi. Orchidariumų temoje visokių grožių yra prikelta. O kaip Tavo stiklai? Liko gyvų? Abitalė pradžiugino reportažu iš orchidėjų parodos, tai nors virtualiai joje sudalyvavome. Čia kas dabar galvon ateina įdomesnio Tau papasakoti. Lauksiu Tavo nuotykių apžvalgos.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by Ričardas »

Tai puiku kad Diana gryžo , gal forumas daugiau pajudės o ir pasiginčiti bus su kuom baksnoju_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by MrGreen »

Smagu matyti forume Super_
Slogaa wrote:
Fri Oct 08, 2021 4:07 pm
Ar jau supirkot visus pasaulio augalus iš visų tiekėjų?
Šis reikalas manau neįmanomas Roll_ Nindzė_ ,

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by Urze »

MrGreen wrote:
Sun Oct 10, 2021 6:06 pm
Slogaa wrote:
Fri Oct 08, 2021 4:07 pm
Ar jau supirkot visus pasaulio augalus iš visų tiekėjų?
Šis reikalas manau neįmanomas Roll_ Nindzė_ ,
Bet yra ne vienas, kuris bando tokią MrGreen nuomonę paneigti. 🤭
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by mozaika »

Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by Slogaa »

Kaip malonu, kad prisimenat ir šiltai sutinkat. Laimingas_

Urze - Ačiū Tau už tokią gerą Forumo apžvalgą, haha. Žalias_

O aš dažnai manydavau, kad iš užsakymų išplaukia mados, "nusižiūrinėjimai" Svil_ t.y. tam tikri augalai paverčiami kultiniais - Juk keistas sutapimas, kad visiems vienu metu prireikė to pačio augalo.
Iš kitos medalio pusės - jei nepagooglintumei pavadinimo rasto užsakyme - niekada nesužinotum, kaip tas augalas atrodo.
Tikriausiai geriausias apsisprendimas yra pamatyt augala gyvai, kartais nebūtinai net žydintį - tad labai agituoju lankytis vienas pas kitą, užsukti į parodas. Kartais pagaunu save galvojant, prieš einant į parodą ar lankant kitus augintojus - "NU ką aš jau galiu DAR pamatyt, ko nemačiau ar nežinau".. Ir nepatikėsit - kas kart mane vis stebina įvairūs dalykai. "Hmm..o aš galvojau tu (augalas) visai kitaip atrodei nei aš įsivaizdavau"

Stiklai mano išardyti - priežastis - žieminis šiltnamis. Ne paslaptis - numirė visa "normalioji" kolekcija - į šiltnamį nebuvo ką dėt. Tad, to pasekoje, nusprendžiau sumaut visus gyventojus iš sloikų ant blokų - ir dar prieš pat rudenį - sunešti viską į naują šiltnamį. liukss_

Kaip nebūtų keista, augalai nepatyrė jokio streso. Du lepančiai auga tiesiog.. be nieko - t.y. stiklo. Labai keista ir baisu žiūrėt į juos. Dar vienas pastebėjimas - augalai per porą savaičių aiškiai parodė, kaip smarkiai jiems trūko šviesos orchidariume. Nors jie sukeliavo rudenį - kada tos šviesos jau gerokai mažiau. Na, ir matyt temperatūrų kaita daro savo - toks jausmas, kad visi pasakė man "ačiū", o tarpusavy kalbėjosi: "Sveikinu kolegos, pagaliau išsilaisvinom iš stiklo - patekom į normalią vietą".

Nenoriu smarkiai išsiplėsti apie šiltnamį - tam bus atskira tema, bet tikslas paprastas - augalai čia turi likti per amžius amen - jokių nešiojimų vasarą kur šalčiau, ar žiemą kur šilčiau - tad mano stiklainių ateitis pakolkas kiek neaiški. Svil_
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by MrGreen »

Grįžau po atostogų tai visas forumas šviečia, reikės laiko perskaityti viską Nindzė_
mozaika wrote:
Sun Oct 10, 2021 10:52 pm
Malonaus žiūrėjimo ☺️
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/200 ... os-gegunes
Mozaika ačiū už nuorodą!
Slogaa wrote:
Wed Oct 20, 2021 1:59 am

Stiklai mano išardyti - priežastis - žieminis šiltnamis. Ne paslaptis - numirė visa "normalioji" kolekcija - į šiltnamį nebuvo ką dėt. Tad, to pasekoje, nusprendžiau sumaut visus gyventojus iš sloikų ant blokų - ir dar prieš pat rudenį - sunešti viską į naują šiltnamį. liukss_

Kaip nebūtų keista, augalai nepatyrė jokio streso. Du lepančiai auga tiesiog.. be nieko - t.y. stiklo. Labai keista ir baisu žiūrėt į juos. Dar vienas pastebėjimas - augalai per porą savaičių aiškiai parodė, kaip smarkiai jiems trūko šviesos orchidariume. Nors jie sukeliavo rudenį - kada tos šviesos jau gerokai mažiau. Na, ir matyt temperatūrų kaita daro savo - toks jausmas, kad visi pasakė man "ačiū", o tarpusavy kalbėjosi: "Sveikinu kolegos, pagaliau išsilaisvinom iš stiklo - patekom į normalią vietą".

Nenoriu smarkiai išsiplėsti apie šiltnamį - tam bus atskira tema, bet tikslas paprastas - augalai čia turi likti per amžius amen - jokių nešiojimų vasarą kur šalčiau, ar žiemą kur šilčiau - tad mano stiklainių ateitis pakolkas kiek neaiški. Svil_
Bus įdomu sekti šiltnamio istoriją!!!

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by Šilingė »

MrGreen, šiltnamis... Aha aha Žalias_ Viskas susisieja baksnoju_
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by Urze »

Šilinge, Jo_


Beskaitant užsakymų temą ir ne vieno forumiečio dievagojimąsi "jau tikrai paskutinis" kilo veiklos planas Lietuvos orchidėjininkų draugijai - įterpti žodį "anoniminių" ir teikti užkodavimo nuo orchidėjų pirkimo paslaugas. :mrgreen:
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by Urze »

Gal kas nori šviežiai išsiritusių gyvalazdžių Sungaya inexpectata jaunimo? Patelės užauga didžiulės, patinai keliais cm mažesni ir plonesni. Apie šių lėtų žolėdžių priežiūrą galima pasiskaityti čia, nors ir ne viskas tiksliai aprašyta. Kaip maistas tinka ne tik visokių braškių ir rožių lapai, bet ir kambarinės tradeskantės. Labai įdomu stebėti, kaip neriasi. Pas mane šiltomis sąlygomis išgyveno apie 8-9 mėn.
Attachments
Subrendęs patinas
Subrendęs patinas
20210601_172343.jpg (968.6 KiB) Viewed 1324 times
L1 jaunimas
L1 jaunimas
20211113_175657.jpg (671.02 KiB) Viewed 1324 times
Nėrimosi momentas
Nėrimosi momentas
20211113_175900.jpg (228.74 KiB) Viewed 1324 times
Subrendusi patelė
Subrendusi patelė
20211113_175930.jpg (204.51 KiB) Viewed 1324 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by Ričardas »

Labai idomus ir net tokie nematiti o jau didis tai nustebino Super_
Ech, jeigu nebutu vegetarais tai orchidariume butu puošmena .

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by kielė »

Urze, bet tai kokio dydžio šitie žvėrys :shock: :D

O man pavyko užfiksuoti mūsų sodyboje žvirblinę pelėdą, mačiau prieš metus gal, ir dabar vėl Laimingas_
20211114_Žvirblinė pelėda.jpg
20211114_Žvirblinė pelėda.jpg (655.64 KiB) Viewed 1293 times
20211114_Žvirblinė pelėda1.jpg
20211114_Žvirblinė pelėda1.jpg (380.22 KiB) Viewed 1293 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by Urze »

Ooo, kiele, kaip faina!
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by MrGreen »

Urze, na ir dydis :shock:
kiele liuks_

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: 2021 m. ruduo pokalbiams

Post by Abitalė »

Urze, nenorėčiau tos subrendusios patelės patamsy sutikti 🙈. Bet dydis tikrai įspūdingas, oho!

Kiele, kaip faina! Kokia ji graži!

Locked

Return to “Plepam apie orchidėjas ir ne tik”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests