Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by EvaJa »

Tina wrote:
Mon Mar 22, 2021 9:22 am
Na ir dar vienas margalapis PC perliukas, manau, kad Wiganiae.

20200119_130256.jpg
Dėl lūpos strazdanų ir lapų margumo sakyčiau čia tikras Phalaenopsis Philadelphia 🥰. P.Wiganiae lapai kitaip margi ir lūpa tamsesnė su kitokiom strazdanėlėm.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Urze »

Tina, gražūs Jūsų falenopsiai. Taip_
EvaJa, o kas yra Phalaenopsis Philadelphia tėvai? Nes Phalaenopsis Wiganiae yra registruotas hibridas tarp schilleriana ir stuartiana, o Philadelphia hibrido RHS orchidėjų hibridų duombazėje neranda. Ar nebus čia sinonimas? Hmmm_
Šilinge, o pasodinai jau tą peloric formos falenopsį, kur žydėti jau prieš metus ruošėsi? baksnoju_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Šilingė »

Urze wrote:
Mon Mar 22, 2021 2:57 pm
Šilinge, o pasodinai jau tą peloric formos falenopsį, kur žydėti jau prieš metus ruošėsi? baksnoju_
_OHO_ Tai tu šitaip apie mane... ??? Nez_ _L_ud

Aišku, kad pasodintas seniausiai.
Tiesa, rudenį jį buvo ištikusi trauma, kaip ir dar keletą ten pat verandoje reziduojančių augalų, bet (ne taip, kaip kai kuriems mažiau sėkmingiems) baigėsi tik su minimaliomis pasekmėmis. Pavyzdžiui, tuklė neišgyveno...
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Tina »

Manyčiau, kad tikrų tikriausias sinonimas. kažkada knisau , ieškojau šio gražuolio tėvų. Štai ir čia taip pat pasižymi, nors ir ne DB. https://www.patrickpolbosorchids.fr/bou ... lphia.html

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Tina »


User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Tina »

Tina wrote:
Mon Mar 22, 2021 9:17 am
Margalapis miniukas iš PC

IMG_6852.jpg
Labiausiai man pačiai smalsu atsekt šito tėvus, nes jis tikrai įdomesnis už kitus, net ir tuos pačius margalapius.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Urze »

Šilingė wrote:
Mon Mar 22, 2021 3:07 pm
Tai tu šitaip apie mane... ???
Kas ti man pasakojo, kad vis neprisiruošia pasodinti? Think_ Tai, galvoju, pasiteirausiu. Žalias_ O tuklės jei nori, galiu pasiūlyti kokių mažylių, nes plekšnių neturiu. Arba reik kaa kalbinti, gal dar turi. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Tina »

Dar vieną įdomesnį prisiminiau nukautą pc (nuotrauka ne šiandienos, bet vis dar jį turiu, vis dar žydi pareigingai). Daug smulkių žiedelių. Augalo lapai gležni, ploni. Visi kiti likę - daugmaž dažni. Neskaitant keleto iš Elegant serijos. Tai toks tas mano senųjų laikų trisdešimtukas :)
2015_0724_153003.JPG
2015_0724_153003.JPG (354.29 KiB) Viewed 3129 times

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Ričardas »

Vis erzinat su falenopsiais , ane ? WOW_
Geriau nežiurėčiau šitos temos, nes jau mintis kirba kokią čia aš norėčiau :)

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Tina »

Nu, kad jie faini! Super_ Nepelnytai nukeliavę užpečkin.

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Ričardas »

Tina wrote:
Tue Mar 23, 2021 10:37 pm
Nu, kad jie faini! Super_ Nepelnytai nukeliavę užpečkin.
Visiškai sutinku !!! Falenopsiai niekada neišeis iš mados .

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Tina, gražus jis nors nelabai man peloric formos, įdomu ar jis kvepia? Ir išvis kiek tavo turimų falenopsių kvepia, ir kurie jei turi pavadinimus?
PS.:
Radau ir tokią temą čia: viewtopic.php?f=25&t=147
tai gal verčiau atsakyti į mano klausimą kvepenčių falenopsių temoje :)

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Šilingė »

MrGreen, tau jau visai farikt dėl falenopsių baksnoju_ Think_ Smagu, smagu Žalias_ Tik nenešiok į šiltnamį, ką?
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

:lol:
Nešiu, bet nepaliksiu kai bus labai šalta :) tuo labiau kelis vėsamėgius turiu. Man reikia rūšinių kelių, kad kvepėtų kai žydės Nindzė_

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Tina »

MrGreen wrote:
Wed Mar 24, 2021 9:34 am
Tina, gražus jis nors nelabai man peloric formos, įdomu ar jis kvepia? Ir išvis kiek tavo turimų falenopsių kvepia, ir kurie jei turi pavadinimus?
PS.:
Radau ir tokią temą čia: viewtopic.php?f=25&t=147
tai gal verčiau atsakyti į mano klausimą kvepenčių falenopsių temoje :)
Peloric forma man ir nelabai. Nors yra žmonių, kuriems ji labai graži. Aš mėgstu, kai žiedlapiai būna taisyklingi pas phalaenopsius. Visatoj turi būt tvarka :lol: Tad pas mane tokių ir nėra, išsskyrus šį. Suviliojo smulkių žiedų gausybe kažkada.

O klausimas sudėtingesnis, nes niekad neskaičiavau kiek. Vis planuoju tvarkingai užbaigt surašyt pardavėjus prie savo augalų kolekcijų temoj, nes nusikopino ne viskas, tai tuo pačiu galima prie augalų surašyt ir kurie kvepia. Pasižadu, kai bus daugiau laisvo laiko :) Tikrai kvepia Samt und Seide 'Sophie' x sumatrana, Phalaenopsis schilleriana x manii dark (BRONZE MAIDEN) labai skanus kvapas, Phalaenopsis mariae kvepia.

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Šilingė »

Sezoną pradeda mano vienas mylimesnių falenopsių Corning's Violet.
Labai pareigingas vasaros žydėtojas ir žiedynstiebių leidėjas, tačiau, ne taip, kaip visokios Liodoros, jis ne tik leidžia kasmet naują stiebą, bet ir žydi ant visų esančių po trupučiuką Myliu_ Šiemetinis žiedynstiebis yra ketvirtas dabar "veikiantis". Absoliučiai nereiklus pirminis Phal. violacea ir Phal. corningiana hibridas, dėmesio reikalauja tiek, kiek bet kuris hibridinis bevardis falenopsis.
Pirmas žiedas jau veiksme, kiti pumpurai po truputį pučiasi. Žiedo plotis 6 cm, aukštis 7 cm, tai visai net nemažas Žalias_ Kvepia saldžiai ir gana intensyviai.

P. S. Lapai traumuoti mechaniškai aukščiau mano minėtos stichinės nelaimės metu LOL_
Phalaenopsis Corning's Violet
Phalaenopsis Corning's Violet
1623673500259_resize_25.jpg (436.94 KiB) Viewed 2072 times
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Urze »

Gražus rainis. O jei Liodoro išneštum laukan? Gal gavęs daugiau drėgno oro ir temperatūrų svyravimų susivoktų, kad galima žydėt iš visos tos senų žiedynstiebių šluotos? Kaip pas kitus Liodoro elgiasi šiuo žydėjimo aspektu?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Šilingė »

Nieko nenešiu. Nelegalai net į balkoną ateina. Ške, sraigės. O terasoj iš savo prieskonių vazonų kelis kartus per dieną jas išrinkinėju. (Kalendra joms skanesnė už rozmariną. Gal kad minkštesnė LOL_ )
Liodoro gauna svyravimus, nes gyvena ant lango prie balkono durų, kurios dabar naktimis jau praktiškai nuolat praviros. Kyla šeštas ( :idea: :idea: :idea: ) žiedynstiebis, penki senieji stovi kaip stagarai ir nė krust. Siena_
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Tina »

Aš nenešu ne vieno phal. į lauką. Jūs nešat? Ma_

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis - bendri pokalbiai

Post by Šilingė »

Ne, Tina, nenešu. Niekad nenešiau falenopsių, net kai visos kitos vasarodavo balkone. Jie gi lepūnai šiltukai (žinoma, yra išimčių tarp rūšinių), o naktys pas mus visokios būna.
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

Post Reply

Return to “Falenopsio (Phalaenopsis) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest