Gongora

Acineta, Cirrhaea, Coryanthes, Embreea, Trevoria, Gongora, Houlletia, Kegeliella, Lueddemannia Paphinia, Polycycnis, Schlimmia, Sievekingia ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Gongora

Post by mozaika »

Urze wrote:
Mon Apr 23, 2012 8:15 pm
Svarstau, kaip jai atauginti šaknis (iš Ecuageneros ji, tai be substrato atkeliavo). Kol kas patupdžiau į lengvai drėgnus kiminus ir padėjau taip, kad temperatūra po kojomis būtų beveik 25 laipsniai. Gal šiluma paskatins leisti naujas šaknis? Gal kas kokių patarimų turi?
Urze wrote:
Tue Apr 24, 2012 7:43 am
A gal ją į gyvus kiminus kišti? Tolygesnė drėgmė tada palaikoma. :think:
Rama wrote:
Sat May 12, 2012 9:22 am
Maniškė Gongora scaphephorus kaip ir Urzės atkeliavo su nudžiūvusiomis šaknimis. Aš saviškę pasodinau į krepšelį į gana stambų substratą. Įkišau į exakvariumą po flora lempa, ant dugno pripyliau vandens ir apipurškiu rytasi su HB101. Užvakar pastebėjau, kad mano gongorytė išleido šviežutėlį gražutėlį pypsą :heartsfade: . Klausimas dabar toks - ar galiu toliau purkšti visą augalą, ar visgi to mažo ūgliuko geriau nešlapinti??? :Hmmmm: Visur rašo, kad augalas mėgsta aplinkos drėgmę, bet kaip su tiesiogine drėgme ant ūglių? :shifty:
Urze wrote:
Tue May 22, 2012 8:59 am
Va ir tikslas yra. :lol: Kaip gongora laikosi? Maniškė pradėjo judėti. Atkeliavo su vienu didesniu ir vienu visai šviežiu auginiais, tai jau kelinta savaitė jie auga. Matyt, gyvens. :thumbsup:

Gal reik susikurti atskirą temą joms, kad lūpragių temon nereiktų veržtis su klausimais?
Rama wrote:
Tue May 22, 2012 9:07 am
:shifty: Maniškė išleido žiedstiebį ir nuo visų "bulbių" numetė po 1 lapą ir po 1 pasiliko. Lygtai yra gyvų šaknų.
Dėl temos, tai aš 10 proc. už naują atskirą, bet, matyt, dėl pasiruošimo parodai moderatoriai nepamatė mano prašymo :D
Urze wrote:
Tue May 22, 2012 9:37 am
Ooo, geras, žiedynstiebis! :w00t: Laikau špygas, kad viskas tik gerai būtų! Iš kurios vietos žiedynstiebį leidžia? Kažkaip dabar nepamenu, nors skaičiau. Gerai, kad maniškė kol kas nerodo noro žydėti, nes būtų baisiai sunku nuspręsti, leisti jai žydėti ar ne. Nes situacija su šaknimis tai ne itin puiki buvo, kai atkeliavo. Ir iš vis tos šaknys tokios keistos, nematytos, kad nelabai supratau, kurios gyvos ir kurios ne. :shifty:
Rama wrote:Dėl temos, tai aš 10 proc. už naują atskirą, bet, matyt, dėl pasiruošimo parodai moderatoriai nepamatė mano prašymo :D
Nu kai tik 10 procentų, tai ir nesureagavo. O.o Temą galim pačios sukurti, tik paskui moderatorių prašysim, kad žinutes iš kitos temos perkeltų.
Urze wrote:
Mon May 28, 2012 12:53 pm
Vakar įlindau į maišą patikrinti, kaip gongora gyvena, ir radau du naujus dalykus - augančią naują gražutę šaknį ir totaliai dėmėmis nusėtus lapus. Tos dėmelės nedidelės, apie 1 mm skersmens, šviesiai gelsvos ir jų yra ant visų lapų - tiek senų, tiek naujai augančių. :( Nepatinka man taip. Kas tai galėtų būti ir kaip gydyti? Laikoma kiminų substrate su maišu ant galvos, 22-25 laipsnių šilumoj ir toli nuo lango. Pagal nuotrauką panašu į Iron Bletilla striata lapų dėmes.
Rama wrote:
Tue Jun 05, 2012 9:14 am
Man labai reikia patarimo ką daryt toliau. Kaip jau rašiau mano Gongora išleido žiedstiebį. Šiuo metu jis jau 43 cm ilgio. Kadangi Gongora stovi orchidariume nors ir ant apverstos dėžutės, kad būtų aukščiau, bet žiedstiebis jau pasiekė dugną. Ką man dabar daryti??? Orchidėją traukt lauk iš orchidariumo bijau nes bus šioks toks temperatūrų skirtumas (namuose šalčiau). Ar galima tą žiedstiebį vielute prikabinti, kad jis augtų horizontaliai, ar tokio tipo orchidėjų žiedstiebiai būtinai turi svirti žemyn????
Labai laukiami įvairūs pasvarstymai ir patarimai :)
žiedstiebiai 004.2.JPG
žiedstiebiai 004.2.JPG (255.42 KiB) Viewed 925 times
Foto pridedu :D
Urze wrote:
Wed Jun 06, 2012 8:10 am
Natūraliomis sąlygomis gongorų žiedynai svyra žemyn, bet jei nori, gali atsargiai parišti prie vielutės ir išraityti, kaip norisi ir kiek pats žiedynstiebis leidžia nelūždamas. Turėsi gongorą-bonsą. ;) Laikau kumščius už Tavo gongorą toliau!
Rama wrote:
Wed Jun 20, 2012 8:20 pm
:cry: Viskas - žiedynas nudžiuvo. Dabar toliau laukiu iš Gongoros kokių nors gyvybės žinių. Kolkas nei naujų šaknų nei auginių nei kvapo :no:
Urze wrote:
Thu Jun 21, 2012 2:23 pm
Oi, kaip liūdna. Bet svarbu, kad pats augalas išgyventų, tada bus tų žiedų. Aš apie saviškę Gongora scaphephorus vaikštau va taip -> :pacing: ir niekaip nenusprendžiu, ką su ja daryti - nusitaškavusi, nusiduobėjusi klaikiai, auginių augimas užstrigęs, tikriausiai reiktų mesti lauk ir nerizikuot kitomis orchidėjomis, bet taip gaila... :cry:
Rama wrote:
Sat Jun 23, 2012 9:21 pm
Man jau tas žiedstiebis senokai buvo įtartinas. Prie pagrindo kažkoks ne toks atrodė :shifty: , bet galas vis tįso ir vis žemyn link vandens leidosi. Pumpurų dalį nudžiovino dar orchidariume, o kai ištraukiau iš jo kelias dienas pastovėjo lygtai 2 pumpurus auginosi, bet... atėjo pabaiga. Pats augalas tai toks užsikonservavęs. Kažkaip kyla noras jį išrauti ir per naują persodint, nes man vaidenasi, kad negerai įsodinau į krepšelį - visgi mano pirmas bandymas. Bet kolkas nieko neliesiu, o tik toliau laikysiu jį orchidariume ir toliau purškaliosiu HB101 :think:
Urze wrote:
Sat Jun 23, 2012 9:26 pm
Rama, gali būti, kad kol augino žiedynstiebį, tai ir visas jėgas skyrė tik tam, o kitko augimas buvo sustojęs. Dabar, kai žiedynstiebio nebėr, gali būti, kad po kelių savaičių pradės akivaizdžiau krutėti.
Beje, kokį substratą jai naudojai?
Urze wrote:
Wed Aug 29, 2012 7:59 pm
Vyyy! Šventė mano ir gongoros kieme! Po tiek laiko tylos pamačiau išlindusį naują ūgliuką! Senieji lapai klaikiai nusitaškavę (bet situacija po česnakų užpilo ir antibiotikų vonios atrodo stabili), bet tikiuosi, kad naujieji jau bus be ligos požymių. Prieš kelis mėnesius persodinau ją iš kiminų į molinį neglazūruotą vazoną (bet pilko molio, tai jis vandens beveik visai nesiurbia kaip kad rudasis, gal ir garina prasčiau, o planas tai buvo ne toks :doh: ). Substratas - keramzito drenažas ant dugno, o toliau jau kokoso čipsų, smulkaus keramzito, anglies ir smulkintų kiminų kuisalynė. O planas buvo vasaros metu laikyti vazoną baloje, kad molis jį ir gertų, substratą drėkintų, bet kartu ir kvėpuoti jam leistų, vandenį garintų, šaknis vėsintų. Benaršydama interneto platybes užtikau panašų vaizdą, tik va nepavyko jo įgyvendinti. Laistau RO vandeniu, kai pradžiūna kiminai substrato paviršiuje, bet šiaip stengiuos pastoviai drėgnai laikyt, kartais ir trąšų duodu, ir stimuliatoriaus. Per metrą nuo pietinio lango, tiesioginės šviesos nedaviau, saugojau.
Viltis, kad išgyvens nepaisant ligų, dar labiau sustiprėjo. :pray:
FUJI wrote:
Sat Sep 01, 2012 8:16 pm
Sveiki, :) bandysiu ir as jungtis i gongoru augintoju gretas.Auginu Gongora portentosa ,turiu ja nuo pavasario,is Perufloros.Atejo 5 bulves be saknu ir su vieninteliu,pusiau nupuvusiu lapu.Vaizdas buvo nekoks,maniau neisgyvens,todel nesigyriau labai,o dar kai stazas pradedanciojo.Teko konstruoti reanimatoriu.Kadangi bijojau,kad toliau lapas neputu,tai pilnai viso augalo nekisau i vidu.Turejau nemaza stiklini keturkampa inda,i kuri tilpo vazonas,ant virsaus beveik idealiai tiko 5l plastmasinio vandens butelio nupjauta virsutine dalis,per kakleli iskisau lapa.Vazone vidutine zieve su anglim ir kiminais,o virsuje apie 2-3 cm vieni kiminai,i kuriuos ir ikisau besakni augala.Lapas nepuna,isliko grazus,viduje silta ir dregna.Uz 2,5 men.pasirode auginukas,kuris dabar jau apie 15 cm,vazone,kiminuose,jau matosi saknys aplink.Atrodo,kad jau kabinasi i gyvenima...Tik tie naujai besiformuojantys lapai tokie susiglamze,susisuke,ar taip ir turetu buti.Matysim,kas cia darysis toliau... O.o
Urze wrote:
Mon Sep 03, 2012 9:24 am
Fuji, sveikinu su progresu! :) Tikrai labai smagu būna, kai augalas atsigauna. Mano turima gongora atkeliavo su dviem jaunais auginiais. Tai kai jie pradėjo vėl augti, lapai irgi kiek sunkiai vyniojosi, bet aš tą užpuolusioms ligoms pripaišiau. Bet jie natūraliai būna susilankstę kaip vėduoklė, o paskui išsitiesia, kai gerokai paauga.
Urze wrote:
Tue Sep 04, 2012 8:12 am
Kadangi aš savo gongoros vieną ūglį sugebėjau visai nurauti :doh: , o kitas jau išsukęs lapą, tai kol kas neturiu, ko rodyti, nes naujausias dar viso labo kelių cm ūgio.
Urze wrote:
Tue Nov 13, 2012 8:02 am
Istorija jau buvo pakrypusi į gražiąją pusę - du nauji ūgliukai iš tūtelių suko lapus, augo. Bet ant vieno lapo galo pastebėjau vėl tokias šviesias dėmeles, nuo kurių jau anksčiau šitą gongorą gelbėjau. Staigiai buvo nupurkšta antibiotikais, kelis dienas iš eilės vis pakartodavau. Lyg ir nebeplito, lyg ir gerai viskas. Bet dalį orchidėjų purškiau fungicidu "Champion", tuo pačiu nusprendžiau apipurkšti ir gongorą. Iš ūgliukų-piltuvėlių didžiąją dalį vandens išvaliau popierine nosine, dar po to per naktį laikiau šiltoje patalpoje, kad visas likutis išdžiūtų - atsargumo priemonių buvo imtasi. Bet po kelių dienų pamačiau, kad jų buvo per mažai. :( Abiejų ūglių visi lapukai prie pagrindo pradėjo ruduoti ir vos peštelėjus liko rankoje - nupuvo prie pat pagrindo. :cry: Gal ir nuo purškimo antibiotikais ne viską išvalydavau. Liūdna ir pikta. Kaip iš tų piltuvų išvalyti vandenį?! Neprieisi lengvai, pernelyg grūsi nosinę - išlaužysi, jaunus lapus sužeisi, o nepurkšti kartais neišeina, kai reikia gydyti. Et. Dar keliems mėnesiams ar net pusmečiui nusikelia augimas, jei jo iš viso dar bus. :doh:
Ramsis wrote:
Tue Nov 13, 2012 2:52 pm
Urze, tokiu atveju prieš purkšdama prikišk vatos į tą piltuvėlį, jis daugiau mažiau vistiek suges vandenį, ir valyti tiek daug ir lapų žaloti nereiks
Urze wrote:
Wed Nov 14, 2012 7:31 am
Ačiū už puikius patarimus ir palaikymą!
Rama, saviškę laikau ant palangės, be jokio orchidariumo, tai nerodo, kad labai jai blogai nuo sausesnio oro. Nors, manau, tikrai nebrokytų.
Urze wrote:
Sun Nov 25, 2012 4:58 pm
FUJI, prieš kurį laiką klausėt, kaip atrodo jauni ūgliai. Gal kiek per vėlai, bet parodysiu (buvusius) saviškius ūglius. Lapai išsivynioti labai anksti pradėjo, kai nedideli ūgliai dar.
(Senieji lapai likę kaip dalmatinai nuo ankstesnės ligos).
Gongora scaphephorus 2012.10.06.JPG
Gongora scaphephorus 2012.10.06.JPG (132.29 KiB) Viewed 925 times
Rama wrote:
Thu Mar 07, 2013 12:13 pm
Šiandien mano gongorai atėjo maksimalių išbandymų metas - persodinimas :!: Ištraukiau aš ją iš krepšelio, apkarpiau tas, kempine tapusias, šaknis ir pasodinau atgal jau be tokios skubos, kaip kad buvo kątik ją gavus :). Štai mini foto reportažas :) (kažkaip negaliu išsiskirti su fotoaparatu paskutiniu metu [Geda2] :lol: )
gongora 002.2.JPG
gongora 002.2.JPG (143.83 KiB) Viewed 925 times
gongora 004.2.JPG
gongora 004.2.JPG (157.92 KiB) Viewed 925 times
gongora 005.2.JPG
gongora 005.2.JPG (127.4 KiB) Viewed 925 times
zuzla wrote:
Fri Sep 13, 2013 8:01 pm
atrodo, neišsipildys mano noras dalyvauti su Gongora parodoje :( buvo 5 žiedynstiebiai, du jau peržydėjo, vienas turi žydėti, dar du bręsta.. tai to, kur turi žydėti, neatsilipina žiedlapiai, tik plyšiukai yra, o kiti du, atrodo, nebedidina pumpurų.. ir palaistyt nepamirštu, ir patręšiu, ir vietos nekeičiau.. žodžiu, kaip visada :neutral:
Olivija wrote:
Wed Oct 02, 2013 9:38 am
išsipildė Zuzlos noras :thumbupleft:
Žiū, Rama persodino saviškę į krepšelį, o aš svarstau variantą sodint iš krepšio atgal į vazoną :think:
rama, gal pakomentuotum, kaip tavo gongorai krepšyje patinka?
Rama wrote:
Wed Oct 02, 2013 7:21 pm
[Geda2] Oi ir ką čia komentuot??? [Geda2] Nepatinka man ji krepšelyje :no: - nuolat ją perdžiovinu :doh: . Jau kokius 3 kartus besikalančius pypsus (net nežinau ar žiedynstiebiai ten buvo ar nauji auginiai) nudžiovinau :cry: . Jeigu vazone auginamą galima rečiau laistyti, persodinsiu ir aš pavasarį :think:
vitaj wrote:
Fri Nov 14, 2014 8:23 am
Mano Gongora horichiana pirkta balandžio mėnesį iš vokiečių, gausiai žydėjo rugpsėjo mėn. Spalio mėnesį persodinau (buvo gauta pasodinta kiminuose ir dar nepersodinta). Dabar žiūriu ji ruošiasi žydėti :thumbsup: . Žiedstiebis jau apie 7 cm :thumbsup:. Gal šis procesas baigsis sėkmingai :pray:
FUJI wrote:
Fri Nov 14, 2014 12:03 pm
Teko skaityti rusų forume, kad gongora gali žydėti iki 4 kartų per metus :)
vitaj wrote:
Mon Dec 01, 2014 8:37 am
FUJI wrote:Teko skaityti rusų forume, kad gongora gali žydėti iki 4 kartų per metus :)
Žinau, kad žydi ne vieną kartą, bet tik nesitikėjau šito, nes neseniai persodinta.
Žiedstiebis po trututį auga :thumbsup:
vitaj wrote:
Tue Dec 02, 2014 8:34 am
Žydėti ruošiasi jau žydėjęs ūglys

Persodinau į smulkios žievės su medžio angies gabaliukais sustratą ir dadėjau dar kiminų.

Ir dar kaip suprantate, kuris šaknis gyva, o kuri - nebe. Nes kai savo turėtos gongoros šaknis čiupinėjau, tai visai nesupratau, kuri yra kuri.

Pas mane jos daugiausia buvo baltos ir kai kurios buvo vietomis su tokiais pajuodusiais intarpais (net nežinau kaip geriau išsireikšti). Tai apkarpiau tas su pajuodusiais intarpais, o kitų net nečiupinėjau :snooty:
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Post Reply

Return to “Lūpragės (Stanhopea) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests