Cattleya dowiana

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Vakar parsinešiau dowiana ir var. rosita. Vasarą persodinau į molinius vazonus su žievės substratu. Dabar ir paprasta dowiana ir var. rosita auginasi naujus ūglius. Pastačiau orchidariume po lempom, vienintelės katlėjos pas mane kurios gauna papildomą apšvietimą.
Urze, kaip tavo dowiana? Ar pasiteisino auginimas vien akmenyse? Mano rositoms nepatiko akmuo.
Kaip kitų dowianos? Ar vis dar augina ūglius ar jau vasariniai ūgliai subrendo?

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cattleya dowiana

Post by Urze »

Oho, Tu ir jas šiltnamin nešei? Aš pasiskaičiau, kad Cattleya dowiana yra labai jautrios vėsiai temperatūrai ir saviškių net įstiklintan balkonan vasarą nenešiau pabijojusi 10 laipsnių naktimis. Nors gal kai augalas suaugęs, tai ir lengviau atlaikytų. Kadangi mano abi (tipinė ir var. aurea) yra vis dar mažės, tai popinu jas labiau. Aurea atkeliavo iškart čiut didesnė nei tipinė forma ir praėjus 3 metams tas dydžio skirtumas tik dar paryškėjo - ji nuo pavasario užsiaugino vieną ūglį ir dabar augina kitą. Gi tipinė forma ilgai tik šaknis augino ir tik vasaros pabaigoje išsijudino augti naujas ūglis, kuris dabar jau toks pusiau subrendęs. Tipinė auga krepšelyje vien vulkaninės kilmės akmenukuose ir šaknis noriai augina, nors vasarą, kai šilta, reikia kone kasdien perlieti, nes labai greitai išdžiūsta, net per greitai. Užtat žiemą tas labai gerai. O aurea forma auga didesniame krepšelyje su tais pačiais vulkaniniais akmenukais ir postambėmis žievėmis. Irgi gražiai šaknys auga, daug jų.
MrGreen, pagal ką sprendi, kad Taviškėms nepatiko augti akmenukuose?

Kai pirkau jas, buvo parašyta, kad už 36-40 mėnesių galėtų pasiekti žydėjimo amžių. Tiek laiko jau praėjo ir tikrai nepanašu, kad jau pakankamai didelės. Gal po dar 3 metų. :roll:
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Cattleya dowiana

Post by Abitalė »

Labai įdomu, prašom foto į eterį! Svil_

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Cattleya dowiana

Post by Ričardas »

Aš C, dowianos neturiu bet turiu lepunėle C, rex, idomiausia tai kad vasara net jauna budama augo sode kartu su visom katlejom ir jautėsi kuo puikiausiai bet parkeliavus ant palangės ( kol dar nesupratau jos kaprizu) priežiura buvo tokia pati kaip visų katleju tai porą metų vis juodulį pagaudavo, tada pradėjau ja ne mirkiti substrata o tik perlieti bet tai lik viskas gerai tai vėl juodulis atsirasdavo.
Nutariau į ja rimčiau žiurėti , vasarą viskas gerai bet žiemos metu, substratas tik perliejamas ir tik tada kai substratas traška, stovi ant pietinės palangės ir toliau nuo lango ir arčiau lempos. Dar, kai buvo dideli šalčiai keliaudavo į virtuvę ten šilčiau. Po perliejimo taip pat porą dienų virtuvėje.
Man taip pat idomus dalikas tai kad vasara net vėsesnėm naktim jai vienodai rodo ar dregnas substratas ar sausas jokiu juoduliu nebuna. Itariu kad žiemos metu juodulis atsiranda nuo trukumo šviesos . Nors rašo kad ji nėra jautri vėsesniem oram bet mano pastebėjimu ji auginimo saligom priligsta C, dowianai.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Thu Oct 07, 2021 4:14 pm
Oho, Tu ir jas šiltnamin nešei?
Taip nešiau kartu su visom kitom orchidėjom, parkeliavo į kambarį Spalio 5d. Vesios naktys nepakankė, tik nustojo augti nauji ūgliai. beje IOSPE rašo, kad tai:
cool to warm growing epiphytic orchid
:D Jaučiu ten klaida, bet mano pvz rodo, kad ji toleruoja žemas temperatūras, svarbu, kad sausos šaknys būtų.
Matosi dydis pagal liniutę:
Ši didžiausia, var aurea.
Cattleya dowiana var. aurea.jpg
Cattleya dowiana var. aurea.jpg (133.83 KiB) Viewed 784 times
Kodėl akmuo nepatiko vietoj substrato? Buvo vienodos, ši augo kiminuose:
vazono skersmuo 12 cm
Cattleya dowiana var. rosita (1).jpg
Cattleya dowiana var. rosita (1).jpg (67.26 KiB) Viewed 784 times

O ši augo akmens substrate:
Vazono skersmuo 9cm.
Cattleya dowiana var. rosita (2).jpg
Cattleya dowiana var. rosita (2).jpg (91.06 KiB) Viewed 784 times
Abi rositos stovėjo šalia, bet kiminuose paaugo žymiai daugiau, tik gal nesimato akivaizdžiai nuotraukose dydis, bet kiminuose augusi stipresnė ir didesnė. Vasarą visas dowianas persodinau į žievės substratą, įsitvirtino neblogai.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cattleya dowiana

Post by Urze »

MrGreen, jei nufotografuotum savo dowianas viena šalia kitos, tai labiau matytųsi dydžių skirtumas.

Nuotraukos Abitalės pageidavimu. Viršuje - 2019 m. rugsėjis, apačioje - dabartinis vaizdas, taigi 2 metų skirtumas. Taškais pažymėjau tuos pačius lapus, kad matytųsi, kiek abi paaugo. Kairėje - tipinė forma, o dešinėje - aurea. Didžiausias aurea ūglis jau siekia 20 cm ilgio, o tipinės paskutinis ūglis teužaugo iki tokio paties dydžio kaip ankstesnis - 14 cm. Pagal tai spėju, kad gal jai kiek ir per sausa akmenukuose + krepšelyje augti, nes tarp laistymų dažniausiai visiškai išdžiūsta. Bet man geriau jau taip nei supuvusios šaknys (kas buvo ir pradėję darytis, kai augo mažam plastikiniam vazonėlyje su tais pačiais akmenukais). Reik prisimint dažniau pakišti po čiaupu visą, o ne tik purkšti, nes to akivaizdžiai nepakanka. Bet pagal šaknis tai jos abi labai gausiai jų krepšeliuose prisiaugino, kas labai džiugina.
Ir tik dabar pagal nuotrauką atkreipiau dėmesį, kad lapų spalva skiriasi. Tipinė (kairėje) forma vasarojo ant pietinės palangės, yra labiau salotinės spalvos ir nuo saulės net buvo pradėjusi rausti. O aurea (dešinėje) irgi ant pietinės palangės vasarojo, bet stovėdama senam akvariume, taigi dar vienas stiklo sluoksnis ją skyrė nuo tiesioginės saulės, ir ji akivaizdžiai tamsesnio žalumo.
2019 ir 2021 m. vaizdas
2019 ir 2021 m. vaizdas
20211015_113919.jpg (716.9 KiB) Viewed 727 times
Cattleya dowiana var. aurea šaknys
Cattleya dowiana var. aurea šaknys
20211101_155152.jpg (433.64 KiB) Viewed 727 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya dowiana

Post by MrGreen »

Urze, atorod puikiai jos liuks_ O mano viena mažesnioji rosita supuvo....Ir reikėjo man jas perlieti....

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Cattleya dowiana

Post by Abitalė »

O čia mano dowianos - standartinė ir var. aurea. Aurea vieną naują ūglį, o kita - 2 išaugino šį sezoną. Aurea truputį lėčiau auga, nors abi buvo gautos vienodo dydžio.
Didžiausias aurėjos ūglys 14cm, o tipinės - 25cm.
Attachments
IMG_20211107_202453-01_compress55.jpg
IMG_20211107_202453-01_compress55.jpg (232.1 KiB) Viewed 690 times
IMG_20211107_202510-01_compress32.jpg
IMG_20211107_202510-01_compress32.jpg (171.5 KiB) Viewed 690 times
Cattleya dowiana
Cattleya dowiana
IMG_20211107_202611-01_compress75.jpg (228.9 KiB) Viewed 690 times
Cattleya dowiana aurea
Cattleya dowiana aurea
IMG_20211107_202601-01_compress78.jpg (245.4 KiB) Viewed 690 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cattleya dowiana

Post by Urze »

Abitale, labai gražiai auga. Kokį substratą joms parinkai? O šviesą gauna tik iš viršaus, kad taip gražiai stiebiasi viršun? Nes maniškės abi kažkodėl gula į šoną, nesvarbu, ar augindamos naują ūglį gauna natūralų apšvietimą iš šono per langą, ar iš tiesiai virš galvų esančių lempų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Cattleya dowiana

Post by Abitalė »

Ačiū, Urze, substratas sluoksniuota orchiata ir kiminai. Auga ant palangės po lempa, bet kai tik pamatau, kad lenda naujas ūglys, ir kai tik įmanoma, stengiuosi paremti mediniu iešmeliu, kad kuo tiesiau augtų, nes tikrai turi polinkį gulti.

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests