Vaškuolė (lot. Hoya)

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Urze »

Dausa wrote:
Sat Jul 30, 2016 10:14 am
Pražydo ,,širdutinė" vaškuolė (Hoya kerrii).
http://gilesmedis.blogspot.lt/2016/07/s ... iones.html
agnicc wrote:
Sun Jul 31, 2016 12:07 am
Dausa, labai žavūs žiedai vaškuolės, nektaras kaip gintaro lašai :thumbsup:
Aga wrote:
Tue Jul 07, 2020 9:21 am
Hoya lacunosa
lacunosa.jpg
lacunosa.jpg (2.11 MiB) Viewed 5646 times


Hoya serpens
serpens 1.jpg
serpens 1.jpg (2.01 MiB) Viewed 5646 times
serpens 2.jpg
serpens 2.jpg (2.15 MiB) Viewed 5646 times

stipriai kvepia bet tik vakarais. O kadangi jos balkone tai niekam tas kvapas netrukdo. Beje taip ir supratau kad jau žiedai išsiskleide- pajutau stipru kvapa :)
zemuoge wrote:
Tue Jul 07, 2020 1:56 pm
Aga, kokie gražūs žiedeliai! :thumbupleft: :heartsfade: , kaip lobių skrynelės ). O jos ir žiemą balkone auga?
Ne, ne. Mano balkone šaltą. Neapšildytas. Vaškuolės su orchidėjoms lentinoje su dirbtiniu apšvietimu. Dėl temperatūros nežinau. Niekada taip vėsiai nelaikiau. O dėl šviesos- žydės tik jai pakankamai šviesos turės.
Zemuoge wrote:Tai jos šiuo metu dar mažos, kad išnešat į balkoną? O kaip paskui auginsit, kai jos išsikeros? Ar paleisit žemyn augti? O tuomet kaip su apšvietimu? Man jos labai patinka, bet neįsivaizduoju, kur reikėtų paleisti "lipti".
Tos kaip tik nedidelės. Čia kaip rašiau Hoya serpens ir lacunosa. Turbūt neužaugs niekada tokios didelės kad nesugebėčiau jų į balkoną vasarai pernešti ;) Pirkau parduotuvėje Kitokios Gėlės Kaune.
Urze wrote:Gal kas pasidalins receptais, kaip įšaknydinti vaškuolių auginius ir kokį substratą sumaišyti jau prigijusioms? Įdomi lietuvių patirtis šiais klausimais. :)
Aga wrote:Šitas būdas man pasitvirtino. Labai greitai išleidžia šaknys.
Kokoso substratas su perlitu - drėgnas, meišelis. Kasdien pravedinu, paskui pripusti oro ir sandariai uždaryti maišelį (pasidaro kaip balionėlis). Tikrai puikus budas.
20200805_230030.jpg
20200805_230030.jpg (2.38 MiB) Viewed 5646 times
20200729_162528.jpg
20200729_162528.jpg (1.73 MiB) Viewed 5646 times
Abitalė wrote:O kadangi vaškuolės dažniausiai epifitai, tai reikia ir lengvo, laidaus substrato. Aš naudoju porą variacijų:
1. Kokoso durpės su šiek tiek perlito.
2. Kambarinių augalų substratas su smulkia žieve. Šiaip tinka visi tie parduotuviniai orchidėjų substratai su durpe.
kaa wrote:o aš tiesiog į kiminus įkišau, manau suveiktų, laukiu
Urze wrote:Aga, ačiū. O reik užberti stiebą substratu ar tiesiog ant jo padėti?

Kaa, žmonės ir kiminuose, ir vandenin pamerkę jas šaknydina, ne tik substrate. Tik gal naudinga kokian maišiukan įkišti, kaip Aga rodė, kad nedehidratuotų lapai.

Abitale, o kaip dažnai laistai tokiuose substratuose? Skaičiau, kad dažna bėda su vaškuolėmis yra šaknų puviniai. Čia nuo perlaistymo? Hoya bella reik neleist substratui išdžiūt, o daugumai kitų, kaip suprantu, išdžiuvimas kaip tik pageidautinas?

Kai prieš pat miegą prisižiūri įvairiausių vaškuolių, tai paskui pusę nakties jas sapnuoji. :) Yra net tokių keistuolių kaip Hoya imbricata, kuri sudaro simbiozę su skruzdėmis.
Screenshot_20200806-084721_Chrome.jpg
Screenshot_20200806-084721_Chrome.jpg (1.32 MiB) Viewed 5646 times
Nuotrauka iš Jesse Bellemare twiterio.
Aga wrote:Truputį užberiau kur buvo įmanoma... Nenorėjau kad lapai buvo užberti substratu. Bet šaknys išleido visur, ten kur buvo užberta ir kur ne. Pirmą kartą taip daiginu vaškuolės. Paliginus su kitais būdais, naudojant šita labai labai greitai šaknys išleido.
Abitalė wrote:Agos būdu daiginimas tikrai efektyvus ir greitas!
O aš dar tokį naudoju (vasarą, aktyvaus augimo metu) tiesiog padedu šakelę ant substrato paviršiaus ir prismeigiu su plaukų smeigtukais. Karts nuo karto apipurškiu paviršių. Stovi ant pietinės palangės.
Kaip tik šiuo metu naujokė Hoya curtisii taip šaknydinama.
curtisii.jpg
curtisii.jpg (659.19 KiB) Viewed 5646 times
Beje, Aga, papasakok kokie būdai nepasiteisino ir pasiteisino, šaknydinant Hoya Compacta. Parodyk rezultatą.
O dėl laistymo, tai taip - geriau sausiau, negu perlaistyti. Aš asmeniškai laistau labai retai, nors pas mane tikrai šilta, laistau kai visiškai išdžiūna substratas, net atšoka nuo vazonų sienelių.Nors tai nėra taisyklė. Pavyzdžiui Hoya linearis yra labai jautri tiek perlaistymui, tiek perdžiūvimui, tai reiktų purkštuvo pagalba laistyti dažnai ir po truputį, taip pat ji mėgsta aukštesnę aplinkos drėgmę.
Bet labai faina - pūkuota vaškuolė.
linearis.jpg
linearis.jpg (1.03 MiB) Viewed 5646 times
Tikrai labai daug įvairių vaškuolių yra, vertos dėmesio!! Ypač tos, apie kurias reikia pamiršti, kad turi, kad nesupūdytum :)
Urze wrote:Abitale, Hoya curtisii kokio gražaus margumo. O iš kur jas dažniausiai perkate? Nes Lietuvoj tikriausiai galima nedaug rūšių ir veislių rasti.

Murfika yra minėjusi, kad laisto savo vaškuoles, kai lapai čiut minkštesni pasidaro, ir pas ją gražiai auga ir žydi.
Abitalė wrote:Būtent šitą pirkau iš vaškuolių kolekcionierės Lietuvoje. Bet ji ir per Ebay prekiauja. Kaip yra orchidėjininkų forumas, taip ir yra vaškuolininkų forumas, tik Facebook 😉.
Dar "Čigono daržas" kartais užsiveža įdomių, retesnių vaškuolių, esu mačiusi pas "baby plants online", paskutiniu metu esu pirkusi iš Lenkijos "Zielony parapet". O šiaip ir orchidėjų pardavėjai turi vaškuolių - Orchid Delux visai įdomių būna, pas Salon Orchidei jau esam užsisakę 😉.
Iš artimiausių kaimynų, tai lenkų kolekcionieriai neblogi, turi ką pasiūlyti, kad ir pavyzdžiui Edyta iš https://hoyapassion.com. Brangoka, bet retesnių turi. Beje, jei kada noras būtų iš čia užsakyti, tai ne pro šal susikooperuoti būtų galima, nes siuntimas brangus. Tai va.
kaa wrote:Šaknų belaukiant, moki veži pasūlė už porą euriuku carnosa)) persodinau pagal jūsų patarimus, saulės pas mane su kaupu, na.. Bandom.
IMG_20200809_172210.jpg
IMG_20200809_172210.jpg (1.96 MiB) Viewed 5646 times
Aga wrote:Kalbant dar kaip paskatinti vaškuolės šakelė kad išleistų šaknys tai būdas kurį aprašiau (su maišeliu ir kokoso substratu su perlitu) man pasitvirtino su Hoya compacta. Gegužės mėnesį turėjau apie 10cm augaliuka kurį norėjau išaknydint. Ikišau tiesai į substrata, nieko... Į vandenį- pradėjo pūti, nukirpau vėl į vandenį, vėl dalis supuvo ir taip pasiekiau kelių cm agaliuka... Ikišau į maišelį su kokosu ir perlitu ir po mažiau nei savaitės rezultatai tokie:
20200809_210635.jpg
20200809_210635.jpg (845.29 KiB) Viewed 5646 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Urze »

Urze wrote:Kaa, ir Tave reklama forume veikia? :mrgreen:

Aga, ačiū už pasidalinimą patirtimi. Tikrai įdomu, kad ne visiems toks pat būdas įšaknydinti tinka.

O aš šiandien gerokai nustebau - prieš 4 dienas gauta Hoya pubicalyx 'Royal Hawaiian Purple' jau leidžia šaknis! :w00t: Gavau pusmetrinę šaką, sukarpiau į 4 dalis (po 2-5 lapus segmentai) ir suraičiusi vazonan prismeigiau vielutėmis, kad glaustųsi prie substrato.
20200807_222956.jpg
20200807_222956.jpg (193.2 KiB) Viewed 5645 times
pasodinta.jpg
pasodinta.jpg (294 KiB) Viewed 5645 times
Įkurdinau šviesiai, bet be tiesioginės šviesos, dideliam akvariume su dangčiu ir balute ant dugno, bet kad nesiliestų su ja. Substratas čiut drėgnas. Substratą maišiau iš kokoso durpių, smulkių žievių, anglies gabalėlių, molinio kačių kraiko, čiut kiminų, smėlio ir keramzito. Toks ir drėgmę palaikantis, bet ir labai purus. Dugne - storas keramzito drenažas. Bet kai reikėjo parinkt vazono dydį, tai nežinau, ar nepersistengiau.
substratas.jpg
substratas.jpg (977.7 KiB) Viewed 5645 times
Kaip suprantu, šitos vaškuolės jauni lapai yra tamsiai bordiniai su sidabrinėm dėmėm, o seni - geltonai salotiniai su kreminėm dėmėm.
lapai.jpg
lapai.jpg (334.69 KiB) Viewed 5645 times
Abitalė wrote:Šiandien gavau ir aš H. thomsonii. Ilgoka, graži, nukirpta atžala.
H. thomsonii 1.jpg
H. thomsonii 1.jpg (722.25 KiB) Viewed 5645 times
Sukarpiau.
H. thomsonii 2.jpg
H. thomsonii 2.jpg (832.87 KiB) Viewed 5645 times
Ir sukišau į mineralinę vatą (išmirkyta su keletu lašų HB101)
H. thomsonii 3.jpg
H. thomsonii 3.jpg (700.17 KiB) Viewed 5645 times
H. thomsonii 4.jpg
H. thomsonii 4.jpg (886.15 KiB) Viewed 5645 times
Padėjau ant vakarinės palangės (kadangi tai nėra daug saulės reikalaujanti vaškuolė) šilta, šviesu. Lauksime rezultatų!
Abitalė wrote:Ir dar... Šiandien man pasisekė - gavau dovanų H.bella atžalą, tai ši atsidūrė maiše su kiminais ir perlitu. Žiūrėsime kaip seksis čia!
O kaip kiti šaknydinate savo naujokes? Indrea, Fosilija?
bella 1.jpg
bella 1.jpg (864.96 KiB) Viewed 5645 times
bella2.jpg
bella2.jpg (1.05 MiB) Viewed 5645 times
indrea wrote:Aš taip,kaip Aga patarė.Tik nežinau,ar reikia gerai sudrėkinti kokoso durpes su perlitu,ar kad tik maišo sienelės būtų šlapios?

Ir žiūriu,tu ir Urzė sukarpė savo šakeles.Gal ir man sukarpyti?Mano nėra labai didelė šaka.
Ir tik vakar įkišau į maišą,bet jau lyg kažkas vyksta :)
hoya hawaian.jpg
hoya hawaian.jpg (1.17 MiB) Viewed 5645 times
hoya.jpg
hoya.jpg (890.51 KiB) Viewed 5645 times
saknys.jpg
saknys.jpg (573.83 KiB) Viewed 5645 times
Aga wrote:Indrea, taip, sudrėkinti kokoso durpės [taip.gif]
Urze wrote:
Tue Aug 11, 2020 9:30 pm
Indrea, aš sukarpiau, nes Abitalė liepė. O.o Ji atkreipė dėmesį, kad tokia pasodinta šaka tikriausiai augins tik vieną viršūnę, tai ilgą laiką vaizdas bus "skystas". O sukarpius kiekvienas gabalas išleis po naują viršūnę, taigi mano atveju laukiu 4 naujų šakų - "riebesnio" vaizdo. Tai skonio reikalas, o aš lašinius mėgstu. :mrgreen:
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Urze »

Abitalė wrote:Hoya lacunosa, viena iš mažųjų vaškuolių, kvepia intensyviai - kažkas panašaus į pakalnutes. Ypatingai intensyvus kvapas vakare, vienas žiedynas svaiginančiu kvapu užpildo 3kv.m patalpą (prieangis). Tie, kas iš manęs pirkote šios vaškuolės atžalas, apžiūrėkite, gal ir pas Jus žiedynai formuojasi, nes ši atžala to paties motininio augalo 😉.
lacunosa1.jpg
lacunosa1.jpg (64.85 KiB) Viewed 5645 times
lacunosa2.jpg
lacunosa2.jpg (68.66 KiB) Viewed 5645 times
lacunosa3.jpg
lacunosa3.jpg (59.74 KiB) Viewed 5645 times
lacunosa4.jpg
lacunosa4.jpg (81.88 KiB) Viewed 5645 times
lacunosa5.jpg
lacunosa5.jpg (53.97 KiB) Viewed 5645 times
Urze wrote:Nieko sau, kokio mažumo jau žydi.

Išsitraukiau savo naujokę apžiūrėt, tai smagu net - šaknys auga iš kiekvieno stiebo gumbelio. O rodykle pažymėtas pypciukas ar ne nauja viršūnė bus?
20200819_141728.jpg
20200819_141728.jpg (511.67 KiB) Viewed 5645 times
kaa wrote:Mano kiminuose sakeles su maisu ant galvos leidzia daug saknu, uz keliu dienu sodinsiu
indea wrote:Mano ir šakneles leidžia.Šaknydinu Agos rekomenduotu būdu :)
h.pubicalyxroyalhawaianpurple.jpg
h.pubicalyxroyalhawaianpurple.jpg (488.35 KiB) Viewed 5645 times
Urze wrote:Juhū, jau ir naujos viršūnės lįst pradeda! :thumbsup: Gal dvi, o gal ir keturios. Ta proga ir prie kambario aplinkos ir saulės jau pratinama.
Aga wrote:Gal rodome savo Vaškuolės? [Baksnoju]
Hoya carnosa 'KRIMSON QUEEN'.jpg
Hoya carnosa 'KRIMSON QUEEN'.jpg (846.01 KiB) Viewed 5645 times
Hoya retusa + Hoya compacta.jpg
Hoya retusa + Hoya compacta.jpg (1.46 MiB) Viewed 5645 times
Hoya curtisii.jpg
Hoya curtisii.jpg (1.1 MiB) Viewed 5645 times
Hoya australis Lisa.jpg
Hoya australis Lisa.jpg (1.1 MiB) Viewed 5645 times
Hoya bella.jpg
Hoya bella.jpg (757.55 KiB) Viewed 5645 times
Hoya carnosa 'KRIMSON PRINCES '.jpg
Hoya carnosa 'KRIMSON PRINCES '.jpg (905.57 KiB) Viewed 5645 times
Hoya lacunosa.jpg
Hoya lacunosa.jpg (1.66 MiB) Viewed 5645 times
Hoya serpens.jpg
Hoya serpens.jpg (1.92 MiB) Viewed 5645 times
Urze wrote:Aga, koks gražus jaunuolynas! O kai sužels, tai ir užuolaidų namuose nebereiks, jei kabinsite ant karnizų. :) Ir nusižiūrėjau nuo Jūsų gerą būdą, kaip pakabinti molinį vazoną (H. serpens), ačiū. :thumbupleft:
laumika wrote:Sužydo žvaigždutėm :) Hoya kanyakumariana "White Red"- nedidukė, bet produktyvi ir skaniai kvepia. Praktiškai, garantuota žydėtoja. [taip.gif]
Hoya kanyakumariana White Red 1.jpg
Hoya kanyakumariana White Red 1.jpg (167.03 KiB) Viewed 5645 times
Hoya kanyakumariana White Red 1 2.jpg
Hoya kanyakumariana White Red 1 2.jpg (99.34 KiB) Viewed 5645 times
Hoya kanyakumariana White Red 13.jpg
Hoya kanyakumariana White Red 13.jpg (146.85 KiB) Viewed 5645 times
Abitalė wrote:Man asmeniškai šiuo metu labai patinka šaknydinti vaškuoles mineralinėje vatoje, ne tik vaškuoles, bet ir kitus augalus.
Dalinuosi rezultatu - įkišta į drėgną vatą 08.30d., o šiandien 10.11 rezultatas toks.
Hoya rosita
rosita.jpg
rosita.jpg (540.44 KiB) Viewed 5645 times
O Hoya carmelae iš vis 'kietas riešutėlis' šaknydinimui (čia patyrusio vaškuolininko nuomonė, nes man tai pirmas kartas ši mažylė).
carmelea.jpg
carmelea.jpg (721.29 KiB) Viewed 5645 times
Urze wrote:Abitale, gražūs rezultatai. O krapštant tą vatą nuo šaknų jos nenukenčia, nenusipeša kartu su vata?
Abitalė wrote:Labai stipriai nereikia krapštyti, galima sodinti tiesiai į substratą su vatos likučiais, aišku, kitas variantas - neauginti tokių ilgų šaknų. Dar vienas - teko matyti, kaip tokiu būdu įšaknydintas vaškuoles toliau augina S/H sistemoje. Jei rasiu, įkėlsiu video.
Attachments
Hoya serpens.jpg
Hoya serpens.jpg (1.92 MiB) Viewed 5645 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Urze »

Abitale, jei ne paslaptis, gal gali pasakyti, iš kur įsigijai Hoya Mathilde? Rodos, apsistojau ties šita.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Abitalė »

Urze wrote:
Sun Nov 15, 2020 6:55 pm
Abitale, jei ne paslaptis, gal gali pasakyti, iš kur įsigijai Hoya Mathilde? Rodos, apsistojau ties šita.
Iš Ukrainos. Privačios kolekcijos, keletos lapelių daigą gavau jau su šaknimis, sezono metu gana sparčiai paaugo. Šiuo metu nerekomenduočiau pirkti ir siųstis iš Ukrainos - per toli, per šalta.
Galima paieškoti internete, jeigu nepavyks pačiai, galiu ir aš užmesti savo paieškos tinklus, paklausinėti šen bei ten 😉.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Urze »

Ačiū, Abitale. Reiks pavasarį pradėt dairyti kokios šakelės.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Indrea
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 272
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:35 pm

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Indrea »

Abitaile,iš kur pirkai hoya carmelae ir hoya biloba?Ar kas nors Lt turi? :)

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Abitalė »

Indrea wrote:
Mon Nov 16, 2020 7:14 pm
Abitaile,iš kur pirkai hoya carmelae ir hoya biloba?Ar kas nors Lt turi? :)
Man nepavyko rasti Lietuvoje. Abi pirkau iš Lenkijos, vieną - bilobata, iš augalų parduotuvės (Zielony-parapet). O carmelaea iš Edytos, iš hoyapassion. Bet tokia užsispyrusi ožkelė ta carmelaea 😉.

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Abitalė »

Indrea, o tu iš kur gavai savo mathilde? Pas tave paprasta ar splash?

Indrea
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 272
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:35 pm

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Indrea »

Abitalė wrote:
Tue Nov 17, 2020 10:00 pm
Indrea, o tu iš kur gavai savo mathilde? Pas tave paprasta ar splash?
Aš savo hoya mathilde pirkau fb grupėj iš Eglės Bagdonavičienės.Pirkau kaip h.mathilde.O ar ji spalsh nežinau.Pridedu foto
Attachments
hoya mathilde.jpg
hoya mathilde.jpg (628.86 KiB) Viewed 5483 times
h.mathilde.jpg
h.mathilde.jpg (702.26 KiB) Viewed 5483 times

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by zemuoge »

Pažiūrėkit, kokių gražių variegatinių vaškuolių yra pirkti

https://www.greenmall.gr/index.php?rout ... ct_id=2365

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Urze »

Susipažinkite - Matilda. Jos gerosios krikštamotės yra Abitalė ir Indrea. :)
20210118_171845.jpg
20210118_171845.jpg (240.52 KiB) Viewed 5097 times

Hoya cv 'Mathilde' yra pirminis hibridas tarp dičkės Hoya carnosa ir mažylės Hoya serpens. Iš pastarosios perėmė daugiau bruožų - ir mažumą, ir lapų formą bei paspalvinimą. Žiedų niuansų komentuot dar negaliu. :) Lapai yra apie 3 cm ilgio, taigi tokiai mažylei ant palangės vietos užteks ilgam. Gauta prieš 2 mėnesius kaip pradėjęs leisti šaknis auginys. Nuo gavimo sėdi keramzito ir akmens vatos substrate, po lempomis. Kelios ilgesnės šaknys yra, naują viršūnę irgi pradėjo leisti, tai susimąsčiau, gal jau laikas persodinti? Ar geriau su ja neskubėti, nes šaknų tikrai dar ne prūdai? 🤔 Gal vaškuolių užkalbėtojai patart gali?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Indrea
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 272
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:35 pm

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Indrea »

Urze,dėl tavo Hoya reikia Abitailės klausti.Ji tikrai jas užkalbinėja 😊 Aš dar iki pavasario šakneles paauginčiau.
O aš irgi noriu pasidžiaugti pirmuoju savo pirmosios Hoya lacunosa žiedu.Jos krikštamotė irgi Abitailė.Pradėjau jomis domėtis ir kolekcionuoti tik vasarą būtent nuo šios h.lacunosa.
Tokia miela mažylė ir kvepia nuostabiai 🥰
Attachments
hoya lacunosa.jpg
hoya lacunosa.jpg (467.9 KiB) Viewed 5088 times
h.lacunosa.jpg
h.lacunosa.jpg (433.61 KiB) Viewed 5088 times

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by zemuoge »

Indrea, žiedeliai kaip sniego gniūžtės)), ką primena kvapas?

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Urze »

Indrea, gražus šerkšnotas pirmasis žydėjimas!
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Indrea
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 272
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:35 pm

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Indrea »

zemuoge wrote:
Wed Jan 20, 2021 9:43 pm
Indrea, žiedeliai kaip sniego gniūžtės)), ką primena kvapas?
Saldus,bet neįkyrus kvapas.Patinka :)

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Kaa »

fantastika... ir jau žydi, lengvai auginama?

Indrea
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 272
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:35 pm

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Indrea »

Kaa wrote:
Thu Jan 21, 2021 1:57 pm
fantastika... ir jau žydi, lengvai auginama?
Kad nieko sudėtingo.Vasarą kasdien papurkšdavau.Kartais palaistydavau.Dabar kas kelios dienos papurškiu substratą.Auga po lempom.Jos labai įdomios augalas tarp orchidėjų ir sukulentų 😆

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Abitalė »

Šeimos nuotrauka! Kaip anksčiau minėjo Urzė, H.mathilde tėvai yra H.carnosa ir H.serpens. Kaip tyčia jas visas turiu po ranka.
Attachments
273daf9f.jpg
273daf9f.jpg (748.66 KiB) Viewed 5042 times
35df7089.jpg
35df7089.jpg (794.08 KiB) Viewed 5042 times
5edff567.jpg
5edff567.jpg (766.84 KiB) Viewed 5042 times
e283b722.jpg
e283b722.jpg (786.19 KiB) Viewed 5042 times
8d600948.jpg
8d600948.jpg (828.43 KiB) Viewed 5042 times

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Vaškuolė (lot. Hoya)

Post by Abitalė »

Hoya mathilde iš arčiau. Substratas - šiek tiek kambarinių gėlių substrato, kokoso durpė ir truputis perlito. Laistau labai retai, kai substratas visiškai išdžiūna, dar šiek tiek palaukiu.
Attachments
IMG_20210124_164313_compress27.jpg
IMG_20210124_164313_compress27.jpg (283.74 KiB) Viewed 5042 times
IMG_20210124_164232_compress87.jpg
IMG_20210124_164232_compress87.jpg (365.39 KiB) Viewed 5042 times
IMG_20210124_164218_compress73.jpg
IMG_20210124_164218_compress73.jpg (396.49 KiB) Viewed 5042 times
Last edited by Abitalė on Sun Jan 24, 2021 6:14 pm, edited 2 times in total.

Post Reply

Return to “Sukulentai”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests