Amesiella monticolla

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Amesiella monticolla

Post by MrGreen »

Laimonduxe wrote:
Wed Feb 19, 2014 10:19 am
Įdėsiu čia savo Amesiella monticolla nuotraukas, nes nenoriu naujos temos atidarinėt, ruošiamės žydėt :)
Eliss wrote:
Wed Feb 19, 2014 10:49 am
Kaip smagu :) manoji monticola nejuda, ir man rodos,stagnuos ir antras žiedstiebis :(
MrGreen wrote:
Wed Feb 19, 2014 4:44 pm
Padariau naują temą šiam augalui, kad ateityje būtų daugiau aiškumo. Man jos ir pumpurai gražūs.
Ar anksčiau žydėjo? Dažnai būna Amesiella monticolla sumaišyta ir parduodama A. philippinensis vietoj monticollla :think:
Laimonduxe wrote:
Wed Feb 19, 2014 5:45 pm
Čia bus pirmas žydėjimas, nes tik įsigijau 2013 m. birželio mėnesį. Tikiuosi nebus sumaišyta ir bus Amesiella monticolla, nes sužavėjo,kai pamačiau Rygos parodoje.
Laimonduxe wrote:
Wed Feb 19, 2014 5:46 pm
Ačiū už naują temą :)
MrGreen wrote:
Sat Mar 15, 2014 7:09 pm
Labai graži, kiek laiko laikosi žiedai? Ar kvepia?
Eliss wrote:
Wed Apr 23, 2014 1:30 pm
Nenori visgi žydėt monticola, stagnavo ir antras žiedstiebis, bet išleido tokią riebią šaknį, nors tuo džiaugiuos ;)
kaa wrote:
Fri Apr 25, 2014 9:28 am
klausimas: yra pardavime A.monticola ir A. philippinense
iš išvaizdos kiek skiriasi dėl tos geltonos spalvytės, bet radau, kad Amesiella monticola tai (formerly philippinense)
ką manot
MrGreen wrote:
Fri Apr 25, 2014 9:32 am
jeigu nori su geltona spalva lūpoje perki philippinense, jei nenori geltonos spalvos perki monticolla, o ką gausi sužinosi tik kai žydės augalas :)
Eliss wrote:
Mon Jun 30, 2014 8:59 pm
Malonią staigmeną aptikau, kadangi seni du nežydėjo, tai iš naujo žiedstiebio daug tikiuos. Ir pats augaliukas paaugo, išstypo :)
MrGreen wrote:
Mon Jun 30, 2014 9:05 pm
Na jei augalas sustiprėjo, tai ir didesnė tikimybė, kad žydės normaliai. Lauksim žiedų foto :thumbupleft:
PS: pumpurai irgi labai gražūs būna, todėl norėsim ir pumpurus matyti :lol:
Eliss wrote:
Fri Dec 05, 2014 4:56 pm
Sunkiai šitas augalas juda, nieko gero iš tų pumpurų. Nupuvo, nukrito keli lapai, tai nuėmiau samanėles. Dabar pumpuro vietoj lenda šaknelė.
Eliss wrote:
Tue Dec 16, 2014 4:54 pm
Turbūt, teks atsisveikint su augalu. Lapai išvis skuduriniai ,vytuliai paliko. Neliko stangrumo visai, gal liga kokia. Nežinau, gal bandyt nuimt ir į vazonėlį dėt :think: bet kad nelabai ką yra dėt.

Image
FUJI wrote:
Tue Dec 16, 2014 5:20 pm
Ir čia orchidariume taip? :think: Sakyčiau, pumpurai iščiulpė energiją, bet kad ant tiek :doh: ,ir šaknis atrodo,dar auga [nezinau] :)
Eliss wrote:
Wed Dec 17, 2014 7:27 am
Tai kad tų pumpurų ir nebuvo, tik tik išlindę, Triskart bandė , bet taip ir nepavyko. Neturi jėgų augalas. Taip ir neaišku kas jam netiko.
mam wrote:
Wed Dec 17, 2014 8:39 am
tai kad šaknys visai neblogos, o kaip Jūs laistote/purškiate/mirkote? Esate tikra, kad pakankamai drėgmės? Dar lapai suvysta, jei kažkas juos stipriai griaužia(voratinklinė erkė), bet kenkėjų kaip ir nesimato. Ir dar lapai vysta, jei yra Fusarium grybelinė infekcija. Tada reikia fungicido, kuris veiktų Fusarium grybus
Eliss wrote:
Wed Dec 17, 2014 12:20 pm
Nupurškiu, būna orchidariume, aną dieną visą mirkiau. Reik kažkuo nupurkšt, gal tikrai virusas. Įdomu tik kuo, turiu kažką sumaišyto :scratchheadyellow:
Jei čia fusarium ,tai dažnas virusas reiškia, katlėjų lapai būna tokie.
mam wrote:
Wed Dec 17, 2014 2:20 pm
Man tai į virusą nepanašu( bet gal kiti turi kokių kitų minčių) Virusui pažeidus, pirmiausia matosi gražios mozaikinės dėmės; lapų, žiedų deformacijos. Gal labai sergant augalui jis ir suvysta.
Lapai vysta, kai negauna drėgmės. Pirmiausiai žiūrim šaknis, bet Jūsų augalo šaknys man visai geros( ne kokios supuvusios ar sudžiuvusios), vadinasi jos savo funciją turėtų atlikti gerai. Jei per mažai šaknys gavo drėgmės, tai per ilgą laiką lapai gali apvysti ir vėliau savo tamprumo nebeatgauti, bet jie vis tiek funkcionuoja( paskui patys nudžius ir nukris)
Vanduo iš šaknų kyla į lapus stiebu. Va šitoj vietoj gali būti tas grybelis Fusarium, jis pažeidžia tas vietas, kuriomis vanduo patenka iš šaknų į lapus. Gali būti pažeistos šaknys ir/ar stiebai( matosi tik perpjovus stiebą). Tada jau reikia priešgrybelinio preparato.
Ir paskutinė grandis- lapai. Jie gauna drėgmės, bet kažkas žeidžia lapą ir drėgmę atima. Tai- kenkėjai.
Aš tai dar bandyčiau kovoti už Jūsų gražią orchidėją. Labai gerai apžiūrėčiau, ar nėra voratinklinių erkių. Padidinčiau drėgmę, bet nemirkyčiau visą dieną(gausit atvirkštinį variantą- supus). Gali lapai ir neatsistatyti, bet nauji išaugs gražūs.
Jei viskas tik blogės, jei norėsit pabandyt, kai būsit Vilniuj parašykit až, galėsiu duot Cleary's 3336. Jis tikrai veikia grybelius.
Aš daryčiau taip, gal kiti galvoja ir elgtųsi kitaip :lol: Būtų įdomi ir kitų nuomonė; turinčių didesnę patirtį :)
Eliss wrote:
Wed Dec 17, 2014 2:49 pm
Ačiū už patarimą. Nupurškiau kuo turėjau, matysim.
Man toks vaizdas, kad lapai tikrai negauna drėgmės, nes jie sausut sausutėliai, pats drėgnis orchidariume pakankamas. Nes jei pūna, tai pats lapas sultingas būna. Nu įdomiai, nes tikrai gaila augalo ;)
ruslik wrote:
Wed Dec 17, 2014 2:53 pm
mam wrote:Lapai vysta, kai negauna drėgmės. Pirmiausiai žiūrim šaknis, bet Jūsų augalo šaknys man visai geros( ne kokios supuvusios ar sudžiuvusios), vadinasi jos savo funciją turėtų atlikti gerai. Jei per mažai šaknys gavo drėgmės, tai per ilgą laiką lapai gali apvysti ir vėliau savo tamprumo nebeatgauti, bet jie vis tiek funkcionuoja( paskui patys nudžius ir nukris)
Vanduo iš šaknų kyla į lapus stiebu. Va šitoj vietoj gali būti tas grybelis Fusarium, jis pažeidžia tas vietas, kuriomis vanduo patenka iš šaknų į lapus. Gali būti pažeistos šaknys ir/ar stiebai( matosi tik perpjovus stiebą). Tada jau reikia priešgrybelinio preparato.
Teisingai. Jei po laistymo (šaknų sudrėkinimo) lapeliai neatsistato, o, kas blogiausia, toliau vysta -> patogeniniai grybeliai Fusarium ar Vercilium yra stiebelyje, jie uzkimša "kelią" drėgmei kilti. Ir orchideja negali "prisigerti" net būdama ilgą laiką vandenyje.
Jei pažeisti paprasti augalai šiais grybeliais, jie nunyksta daug greičiau, per kelias paras. Orchidėjos yra daug patvaresnės, todėl gali vaizduoti puikiai atrodančius lavonėlius ilgą laiką.
Tie grybeliai aktyvuojasi, kai aktyvoujasi ir pati orchidėja: pradeda augti lapeliai ar žiedstiebiai.
Deja, užkriestumo lygio įvertinti neįmanoma (ar jau pažeistas augalas mirtinai, ar dar yra šansų). Pagrindinės priemonės tokiu atveju: kuo sausesnis laikymas, periodinis apdirbimas stipriais gydančiais fungicidais (benzimidazolio klasės, kaip Cleary's 3336, Topsin, Fundazol) ir kantrybė. Deja, kartais ir jokie fungicidai nebepadeda. :(

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Amesiella monticolla

Post by MrGreen »

Įdomu, kurie šiemet užsakinėjote Amesiella monticola iš schwerter-orchideenzucht, kaip atrodė augalai? kaip jie dabar atrodo?

Post Reply

Return to “Afrikinės orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests