Italija. Orchidėjų paroda Varėzoje (Varese Orchidee) 2021 09 10-12

Visa informacija apie orchidėjų parodas ir kitus renginius

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Italija. Orchidėjų paroda Varėzoje (Varese Orchidee) 2021 09 10-12

Post by Urze »

Abitale, aaačiū! Myliu_ Kiek daug įvairių minčių kilo žiūrint nuotraukas - kad pagal jas matosi, kas Abitalei labiausiai traukia akį :D (akivaizdžiai ne vandos ir liežuvės), kad italams (ir Abitalei) patinka vyžūnės, kad Mexipedium galima auginti ant bloko, kad net ir skorpionas gali atsidurti orchidėjų parodoje, kad vis tiek kada nors pamatysiu savom akim žydinčią lūpragę, kad vazonėlių slėpimas džiuto maišais ir jiems žinomas, o ta ekspozicija, kur vazonėliai paslėpti kamštinės žievės "rankovėse", atrodo nuostabiai - ir paprasta, ir natūralios medžiagos, ir sukuria iliuziją, kad epifitinės orchidėjos auga ant medžio šakos. Phalaenopsis cornu-cervi red tikrai nuostabus, ir 80 % jo grožio man kyla iš jo žiedynstiebių formos. Įdomu, kiek tiems falenopsiams metų. Nes man palyginti tik neseniai dzingtelėjo, kad kuo senesnis falenopsis, tuo daugiau tarpulapių ir tuo daugiau iš jų gali išaugti žiedynstiebių. Bulbophyllum phalaenopsis žiedų nuotraukos iš arti yra nuostabios, nes leidžia įsižiūrėti į žiedų niuansus.
Tikiuosi, man nupirktas "muiliukas" ne toks rėksnys kaip Evajos Yang Yang. :D
Abitalė wrote:
Tue Sep 14, 2021 10:47 pm
Įdomus jausmas vaikštant po parodą, gal suaugau, gal 'susnobėjau', bet ramia širdimi vaikščiojau ir tiesiog džiaugiausi tuo, ką matau!
O gal kai savuose namuose ne ką menkesnė paroda kasdien, tai ir atslūgsta ta parodų pirkimo karštinė? :) Oi, prisimenu aš savo vieną pirmųjų orchidėjų parodų Budapešte - koks ten medžioklės azartas buvo suėmęs, kiek malonaus adrenalino! :lol: Tąkart kartu su iš P. Amerikos atsiimtais užsakymais parsivežiau 18 naujų orchidėjų. WOW_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Italija. Orchidėjų paroda Varėzoje (Varese Orchidee) 2021 09 10-12

Post by Abitalė »

Urze, tiesa, tikrai, beveik viskas kas man patiko parodoje, auga ir namie! Labai ieškojau Dendrobium cyanocentrum, bet niekas neturėjo, o manęs net keletas forumiečių prašė jo pasidairyti. Drėgnamėgių miniatiūrų nelabai buvo, vėsiamėgių pasigedau, turbūt tiesiog klimatas ne tas.
Beje, "muiliukas" pirmoje dienos pusėje labai skaniai kvepia, švelnus gėlių aromatas, kambario neprikvėpina, bet arti priėjus nebūtina nosies įkišti, kad užuostum.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Italija. Orchidėjų paroda Varėzoje (Varese Orchidee) 2021 09 10-12

Post by Urze »

O ar nors viena masdevalija buvo? Video nepastebėjau. Bet gal tikrai nepalankus klimatas jas Italijoj auginti.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Italija. Orchidėjų paroda Varėzoje (Varese Orchidee) 2021 09 10-12

Post by InetaSka »

Kaip gera bent per kompiuterio ekraną akis paganyti. Gal kitais metais pavyks ir man aplankyti kokią parodą (gal Sopote, jeigu bus.. ).

Mano akį patraukė auksu apdovanotas Phalaenopsis, tas sniego baltymas užburia,o ir forma labai graži. Phalaenopsis cornu-cervi red nerealus, pavydas :D

Paphiopedilum Delrosi taip pat labai gražus, tokios ryškios spalvos, aš jį kitaip įsivaizdavau. Paphiopedilum virgo multiflora wow, tokios pastelinės spalvos..

Ačiū už pasidalinimą!
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Italija. Orchidėjų paroda Varėzoje (Varese Orchidee) 2021 09 10-12

Post by Abitalė »

Mano kolekciją papildė Paphiopedilum henryanum x P. rungsuriyanum. Kadangi gryno Paphiopedilum rungsuriyanum nepavyko gauti, o kol kas ir kaina truputį kanda, tai džiaugiuosi ir šiuo mažu jau suaugusiu augalu, kuris, beje, pažadą suka!

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Italija. Orchidėjų paroda Varėzoje (Varese Orchidee) 2021 09 10-12

Post by Slogaa »

Ačiū,Abitale, už reportažą. Laimingas_
Parodos, mano manymu, yra viena svarbiausių dalių mūsų hobyje. Galimybė išvysti augalą realybėje - labai daug ką reiškia. Kartais galvoju, kad mes kartais perkam ir auginam augalą tam, kad pamatyt kaip jis žydi realybėje. Man taip yra atsitikę su porą augalų - kad įsvaizdavau kažką wow, o kai pražydo - pasidarė meh.. Nindzė_

Paroda labai atspindi Italijos klimatą - šaltamėgių čia tikrai nėra. Žalias_ Beje man labai nepatiko Mexipedium pasirinktas eksponavimo būdas. Tai nėra "medžių" orchidėja, tad kabinama ant bloko ji netenka savo grožio ir kaip augalas ir kaip žiedas. Tad, išties, labai keistas sprendimas (nesu užtikrinta, ar jį taip augina savininkas - per parodas augalų vazonėliai, blokai ar dar kas yra sukeičiama/pakeičiama dėl estetikos).

Man už akių, žinoma, užkliuvo tas stiklinis rutulio formos gaubtas. Apie jo logistiką net nenoriu pagalvot - bet stiklas man kažkodėl labai imponuoja, jei būna įkooperuotas į patį stendą. Tiesa, dar įdomus faktas tas, kad Orchidėjų paroda įsileido musgaudžius.

Dar kartą ačiū už laiką ir pastangas dalininantis forume. Super_
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

Post Reply

Return to “Renginiai”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests