Thunia

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 263
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:09 pm
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Thunia

Standartinė mozaika »

Urze rašė:
Tre Lap 22, 2017 2:48 pm
Thunia alba – baltoji tunija. Švelnus milžinas iš Indijos, Kinijos ir Pietryčių Azijos kalnų. Gimininga Sobralia ir Arundina gentims. Išvaizda primena nendres, tik lapai auga tankiau ir yra minkšti, švelnūs ir turintys kopūstiško melsvumo (natūralaus augalinio vaško - kutikulės sluoksnis ant lapų).
PicsArt_11-20-10.30.47.jpg
PicsArt_11-20-10.30.47.jpg (92.74 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
Milžinas, nes užauga virš metro aukščio, tačiau labai kompaktiškai, todėl daugiausiai naudoja vertikalios erdvės, o į šonus plečiasi mažai. Auga labai greitai, todėl reikia negailėti trąšų. Tręšimo intensyvumas panašus kaip Catasetinae orhidėjoms ir cimbidžiams. Aš dažniausiai jai tręšti naudoju kiek didesnę nei rekomenduojama orchidėjoms skirtų trąšų normą.
PicsArt_11-22-11.06.23.jpg
PicsArt_11-22-11.06.23.jpg (135.08 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
Žiedai keli, balti su geltonai garbiniuota lūpa, šiek tiek primenantys plejonių žiedus, gan trumpaamžiai. Susiformuoja pačioje stiebo viršūnėje vasaros vidury ar jos antroje pusėje ant žaliuojančio stiebo. Gamtoje auga žemėje, nuokritose, tad sodinimui reikia rinktis smulkesnį, derlingą, gerai besidrenuojantį, bet ir vandenį sulaikantį substratą. Aš darau mišinį iš smulkios žievės, kokoso čipsų, molio dalelių (kačių kraiko), biohumuso / sliekų žemės, trupinto arklio mėšlo, džiovintų kiminų, perlito ir kas dar į galvą šauna ar po ranka yra. Šaknų užmirkimo vengti, pradžiūvimus toleruoja gerai, aktyviu augimo periodu tinkamiausias yra lengvai drėgnas substratas. Antrus metus naudoju 15 cm aukščio neglazūruotą molinį vazoną – ir greičiau džiūva (aktualu mėgėjams laistyti), ir stabiliau, nes augalas aukštas.

Tunijai būdingi labai ryškūs augimo ir ramybės periodai. Žiemop pradeda mėtyti lapus ir „nusirengia“, ant stiebo telieka dangalai. Taip nuoga kaip pernykštė nendrė paežery ir žiemoja. Žemiau - dabartinis vaizdas.
PicsArt_11-17-02.56.18.jpg
PicsArt_11-17-02.56.18.jpg (121.73 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
Tuo metu nelaistau, pastatau kiek vėsiau. Kelias žiemas jau sėkmingai žiemojo apie +15 temperatūroje, žemiau +12 nerekomenduojama. Iki pavasario šaknys nunyksta. Pavasarį iš senojo stiebo pagrindo pradeda augti naujas ūglis, gali išleisti ir kelis. Tinkamiausias laikas persodinti, kai jau pabudusi ir pradeda auginti šaknis (aš persodinu vos pasirodžius šaknų užuomazgoms, kad būtų kuo mažesnė tikimybė jas pažeisti). Persodinti verta, nes substratas nuo intensyvaus tręšimo labai greitai gali uždruskėti. Kadangi šaknys būna nunykusios (jos šiaip plonos, apie 1 mm storio, gebančios šakotis), po persodinimo visad pritvirtinu prie pagaliuko, kad nesimakaluotų vazone ir naujų šaknų viršūnės nebūtų pažeistos. Be to, jei pernykštis stiebas yra dar nedidelis ir lengvas, augančios šaknys jį gali tiesiog iškelti iš substrato (tas pasitaiko ir su plejonėmis, dėl ko dažnai jas apramsto dantų krapštukais). Pasirodžius naujoms šaknims, palengva pradedu laistyti, vis didindama intensyvumą. Kaip ir Catasetinae augalai, tunijos pradeda augti prieš lietingąjį sezoną, o ne jo metu, tad nereikia iškart jų užlieti gausiu vandeniu ir trąšomis, geriau tegu pirma šaknys sulenda gilyn. Ne visi stiebai atsprogsta tuo pačiu metu, tad dažniausiai persodinu visus vienu metu, kai nors vienas stiebas pabunda, o tada duodu ramybę ir kiekvienas savo laiku prabunda ir pradeda augti.
PicsArt_11-21-01.39.33.jpg
PicsArt_11-21-01.39.33.jpg (175.5 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
Per naują augimo sezoną pernykštis stiebas susitraukia ir rudeniop jau būna išsunktas beveik iki visiško sudžiūvimo. T. y., kas šiais metais užaugo kaip naujas ūglis, kitąmet pats augins ūglius, o dar po metų persodindama pavasarį jį jau visai pašalinsiu. Tad bent jau mano turimo, dar gan jauno augalo stiebai yra dvimečiai.

Nepaisant tokio stiebų trumpaamžiškumo, kasmet tunijos vazonas darosi vis pilnesnis, nes pernykštis ūglis ne tik pavasarį leidžia vieną ar du naujus ūglius iš pagrindo, bet ir rudeniop pradeda auginti keikius ant plikojo stiebo, kurie iki žiemos sugeba užsiauginti šiek tiek masės ir pavasarį juos galima sodinti į tą patį ar kitą vazoną. Jei namuose labai sausa ir šilta, tokie keikiai gali iki pavasario perdžiūti, todėl kai jie nustoja augti ir numeta lapus, nuskabau (tereikia švelniai vertikalia ašimi pasukti ir atsikabina) ir sudedu į sandarų indą žiemojimui. Svarbu prieš užpakuojant arba pašalinti jų lapus, arba palaukti, kol visai sudžius, kad nebūtų drėgmės ir neprasidėtų puvimas. Nebandžiau, bet gal duotų gerų rezultatų toks bandymas – keikiams pradėjus leisti šaknis, prilenkti visą pernykštį stiebą prie vazono su substratu ir leisti keikiams jame įsišaknyti. Gal tada iki žiemos jie užaugtų dar didesni ir stipresni, taip priartinant žydėjimą. Minima, kad iš keikių žiedų įmanoma sulaukti per 3–5 metus.
PicsArt_11-22-11.09.30.jpg
PicsArt_11-22-11.09.30.jpg (59.97 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
Literatūroje rašoma, kad tai vidutinės, išsklaidytos šviesos augalai, tačiau bent jau mano turimas individas baisiausiai protestuoja, jei nors kiek jį paslepiu nuo tiesioginės pietinės, netgi kepinančios šviesos – augantis ūglis iškart kaip gimnastas linksta lango pusės. Todėl tunija visą aktyviojo augimo sezoną stovi pačioj garbingiausioj vietoj ant pietinės palangės, kuo arčiau lango, ir tai dar kreipiasi į jį, už ką aš ją vis pasuku, ir per sezoną užauga daugmaž vertikalūs stiebai. Jei sodinsite mažuosius keikius šalia motininio augalo, stenkitės, kad jiems kliūtų kuo mažiau šešėlio nuo sulapojusio pagrindinio augalo, nes lapai pradeda augti nuo pat stiebo apačios (tik ten jie būna kiek trumpesni).

Kaip minėjau, net ir subrendę tunijos lapai yra na labaiiii švelnūs ir minkšti, todėl juos norinčių graužti yra sočiai. Jei namuose yra nors viena voratinklinė arba ta oranžinė erkutė, tai 99 %, kad ji sėdės būtent ant tunijos. Manau, neatsisakytų jos ir baltasparniai, tripsai, amarai ir kiti kenkėjai. Todėl šią orchidėją reikia reguliariai ir nuodugniai apžiūrinėti, ar neprisistatė koks kenkėjas. Jos lapai turi būti tolygiai vienspalviai, tad bet koks spalvos netolygumas yra signalas, kad būtina apžiūra. Per pastaruosius kelis metus saviškę per šiltąjį sezoną bent 2-4 kartus ginu / gydau nuo voratinklinių erkučių arba naudodama akaricidus, arba nušluostydama stiebus ir kiekvieną lapą iš abiejų pusių vata, sušlapinta muiluotu vandeniu su šlakeliu spirito. Nuotraukoje – erkučių pažeistas lapas.
PicsArt_11-20-10.31.54.jpg
PicsArt_11-20-10.31.54.jpg (91.97 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
Trumpai priežiūra: vasarą – šilta, saulėta, drėgna ir tręšiama, žiema – kiek vėsiau, be vandens ir trąšų, saulė nereikalinga (tik nepražiopsoti atsprogimo), pavasarį – persodinama ir grąžinama šiluma.

Turiu ją nuo 2014 metų rudens. Gavau dovanų vieną sprindinį ūglį. Žinutės pradžioje yra palyginimas, kaip ji atrodė 2015 m. augimo metu ir kiek iš to paties ūglio jau buvo 2016 m. priaugę. Šiemet dar gausiau ir aukščiau.
Auga tikrai greitai:
2014 m. – 15 cm
2015 m. – 40 cm
2016 m. – 80 cm
2017 m. – 90 cm (vis artyn prie maksimalaus aukščio)

Žiedų dar nemačiau, pagal dydį ir biomasę gal jau kitąmet ta šventė ateis, ale net ir be jų man ji labai patinka. Kažkokia visad smagiai nusiteikusi ji atrodo. :) O ir per vienerius metus jos išvaizda keliskart smarkiai pasikeičia, tad nenuobodu.

Gal dar yra auginančių tunijas? Kokios jūsų patirtys ir naudojami auginimo metodai?
Ramsis rašė:
Tre Lap 22, 2017 8:00 pm
Auginu ir aš šią orchidėją. Tik gal pas mane ji ne taip tendencingai su kiekvienais metais didėja. Vienais metais ji būna užaugina ilgus stiebus, kitais daug trumpesnius. Matyt viskas priklauso nuo tręšimo. Ankščiau kai substratui naudodavau visokias nuobiras ir smulkias daleles likusias nuo normalių orchidėjų, ji augo prasčiau, dabar maišau ir žvyro, ir juodžemio, įdedu ir kokio nors mėšlo, tai ūgliai daug tvirtesni užauga. Tik pas mane yra viena bėda - ji dar šiuo metu auga, o turėtų jau miegoti. Tarp kitko, aš mačiau šios orchidėjos žiedus gyvai, ir taip, čia Lietuvoje. Labai gražūs, gal man kiek primena Pleione žiedus.
zemuoge rašė:
Tre Lap 22, 2017 8:14 pm
Urze, Ramsi,o kokios pas jus tunijos?
Urze rašė:
Ket Lap 23, 2017 12:47 pm
Ramsi, o kada ji pabudo ir pradėjo augti šiais metais - vėlai ar pavasario pradžioje? Gal jai visas augimo sezonas pasistūmė. Mano turima labai lengvai perėjo į ramybę, bet ir buvo nuo rudens vidurio laikoma vis labiau vėstančiame kambaryje, kur ir žiemos, tai gal žemėjanti temperatūra ją paskatino pereit į ramybės stadiją.
Tu iš prof. Vidmanto gavęs? Nes mano iš ten, tai gal tą pačią rūšį turim. Pagal viską turėtų būti Thunia alba.
Urze rašė:
Ant Sau 09, 2018 8:54 pm
Taip atrodo žiemojanti tunija.
PicsArt_01-05-06.35.41.jpg
PicsArt_01-05-06.35.41.jpg (62.43 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
O čia matosi baigę augti keikiai žiemos pradžioje. Pernykštis juos užauginęs stiebas visas iščiulptas jau ir bus pavasarį pašalinamas, nes savo jau visas atsargas atidavė.
PicsArt_01-09-09.53.17.jpg
PicsArt_01-09-09.53.17.jpg (123.91 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
Ramsi, kaip Taviškė? Nuėjo miegoti jau? Kiek užaugo stiebai?
Ramsis rašė:
Ant Sau 09, 2018 9:13 pm
Ne, nenuėjo. Žaliuoja kaip vasaros vidurį. ūgis apie 50-60 cm
Urze rašė:
Tre Sau 10, 2018 10:48 am
Taip, Šilinge, dabar kaip rykščių pundelis. [taip.gif] Patogus augalas - žiemą pastatai į vėsų, tamsų kampą kaip šluotą ir pamiršti lig pavasario. Na, nebent ji pasimeta metų laike kaip kad Ramsio turima. [O.0]
rasiukonas rašė:
Ant Sau 23, 2018 8:40 pm
Grafiškai atrodantis augaliukas-tikrai,kad net nežydintis gražus!! Urze,bet labiausiai mane stebina jūsų išsamūs aprašymai.. Kiek kantrybės reikia turėti ir kaip taip sugebėti viską stebėti-juk ne kelis augalus turite-man kartais būna,kad net žiedus pražiopsau :? ...
Urze rašė:
Tre Sau 24, 2018 6:13 pm
Rasiukonai, ačiū. Matyt, kiekvienam savo. Aš augalų turiu sąlyginai nedaug ir mėgstu juos apžiūrinėti - kaip meditacija man.
Urze rašė:
Šeš Bal 21, 2018 8:51 pm
Kaip pasodinti labai mažas orchidėjas?
PicsArt_04-13-09.02.17.jpg
PicsArt_04-13-09.02.17.jpg (78.67 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
Pas mane tunija kasmet vegetacijos sezono pabaigoje užaugina skirtingo dydžio keikius. Praeitais metais pasilikau juos visus, net ir tokius miniatūrinius, kaip aukščiau esančioj nuotraukoj. Per žiemą juos laikiau sandariai uždarytame indelyje prie +15 laipsnių temperatūros, kad nedehidratuotų. Pavasariop paguldžiau į uždarą indelį su sudrėkintu moliniu kačių kraiku budinimui. Gal per mėnesį pabudo, pradėjo augti, ale kaip juos pasodinti? Net jei užkasčiau pilnai substrate, vis tiek nebūtų gerai, nes pradėjusios augti šaknys iškeltų augalo gumbelį lauk. Ir galiausiai radau sprendimą. Prie medinio pagaliuko priklijavau pernykštes šaknis (jos šiaip ar taip jau sudžiūvusios ir augalui nereikalingos, tad ir nieko tokio, jei nupus nuo priklijavimo).
PicsArt_04-13-09.02.50.jpg
PicsArt_04-13-09.02.50.jpg (66.78 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
Tada teliko susmeigti pagaliukus į substratą, kad augaliukai siektų jį, ir šiek tiek apkasti tas naujutėles šakneles, kad nedžiūtų. Ne visus pavyko pritvirtinti taip, kad naujas ūglis būtų dangun, o šaknytė žemyn, bet vis geriau, nei nieko. Dabar galima bus stebėti, kiek per šiuos metus sugebės paaugti. Ir po kokių 10 metų gal net ir žydėjimo dydį pasieks. :lol:
PicsArt_04-13-09.03.23.jpg
PicsArt_04-13-09.03.23.jpg (150.12 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
zemuoge rašė:
Sek Bal 22, 2018 10:14 am
Na ir išradingumas ! )) Linkiu visiems išaugti!
O kuo kačių kraikas skiriasi nuo keramzito ( substrato vaidmenyje)?
Urze rašė:
Sek Bal 22, 2018 1:31 pm
Molinis kačių kraikas yra daug smulkesnis nei keramzitas, apie 3-4 mm skersmens. Bet iš principo substrate jų vaidmuo toks pat - suteikti jam purumo. Gal dar kraikas labiau vandens prisigeria ir ilgiau drėgmę substrate išlaiko.
zemuoge rašė:
Tre Bal 25, 2018 9:46 am
Urze rašė:
Sek Bal 22, 2018 1:31 pm
Molinis kačių kraikas yra daug smulkesnis nei keramzitas, apie 3-4 mm skersmens. Bet iš principo substrate jų vaidmuo toks pat - suteikti jam purumo. Gal dar kraikas labiau vandens prisigeria ir ilgiau drėgmę substrate išlaiko.
Tai gal galima jį naudoti vietoj "seramis"?( sodint vien i kraiką?)
Slogaa rašė:
Tre Bal 25, 2018 11:46 am
Teorinės žinios:

Kačių kraikas yra bentonite molis, kuris šlampant - sulimpa, taip sulaikydamas drėgmę vienoje vietoje. Sulipęs jis tampa kietu kamuoliu. Dėl to nemanau, jog sodinimas VIEN į jį yra gera mintis.
Tarp žmonių, bonsajų tematikoje, vyrauja didžiausias šio molio mitas - jog jis atstoją bonsajinę akadama. Kainuoja pigiai, panašiai atrodo. Tačiau tai tik mitas, nes vienas blogiausių katyčių tualeto minusų - jis labai neilgaamžis ir greit suįra į dulkes. Suiręs kenkia medžiam. Aš pati asmeniškai šio molio niekur nenaudoju, dėl to neturiu praktinių žinių.

Seramis visiškai kita, tinkama naudoti medžiaga.
Dalytė rašė:
Tre Bal 25, 2018 4:20 pm
As cia dirbu gyvunu prekese, turim kaciu kraiko is molio, ejau net paskaityti, kokia sudetis. Taip, jis naturalus. Gal buna ir degtas? Toks butu birus, nesuliptu.
Urze rašė:
Tre Geg 30, 2018 8:59 pm
Eksperimentas su miniatiūrinių keikių sodinimu pritvirtinus prie pagaliukų pavyko - augaliukai įsikabino ir per mėnesį puikiai ūgtelėjo. Tik vienas, kuris buvo aukštyn galva, dar svarsto, ar augti, ar galus atiduoti. Nuotraukoje - ūgliukai, kurie yra arčiausiai pagaliukų. Kiti ūgliai iš didesnių keikių išaugę.
PicsArt_05-30-09.57.04.jpg
PicsArt_05-30-09.57.04.jpg (119.23 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
Relax rašė:
Pir Spa 01, 2018 12:45 pm
Taigi, pirmoji pažintis su Tunija. Patinka šita man nendrė. Augimo tempas įspūdingas. Buvusi šeimininkė labai pasistengė "įskiepyti" jai mūsų sezoniškumo ritmą. Užsiauginus po paskutinį lapą, orams pradėjus vėst, pradėjo atsisakyt lapų. Pradėjo geltonuot nuo apatinių ir krist, bet kas būna gerai, visada atsitiks kažkas blogai. ERKĖS!!! Ir iš kur jų pasisėja atvėsus orams... Stovi jau nelaistoma, kartu su cimbidžiais šiltnamy. Ant kitų augalų nematyt, bet turbūt dėl to, kad jie gavę puikiai veikiančios chemijos. Todėl nieko nelaukęs pavaišinau ir tuniją ja. Užteko karto, kad per 5 dienas jų nebesimato, bet matosi pasekmės kaip gerai ja papuotavo. Gerai, kad lapai jau nelabai reikalingi, patys būtų tuoj nukritę. Dabar dar atidžiai stebiu ar reikės pakartotinai ją pavaišint chemija.

Ką kitų veikia? Ar jau jaučia rudenį?
Urze rašė:
Pir Spa 01, 2018 12:53 pm
O taip, šita "nendrė" turi savo aštuonkojų čiulpikų gerbėjų ratą. Gerai tai, ķad numeta lapus su visom erkėm. Bet augimo sezonu ją reikia labai prižiūrėt ir periodiškai apdorot jei ne akaricidais, tai bent kitokiom, natūraliom priemonėm ar muilinu vandeniu. Maniškės kol kas dar žaliuoja, bet augimas jau senokai sustojęs. Laikau namie, vėsumos negavo, laistau, bet nebetręšiu, tad jai dar žaliavimo sezonas.

Kiek patys mažiausi ūgliukai užaugo, kur buvo įtvitinti su pagaliukais?
Relax rašė:
Pir Spa 01, 2018 1:00 pm
Pas mane kažkur slypi problema. Atėjus rudeniui būtinai iš kažkur išlys erkės.

Patys mažiausi- turi savo reikalų, gyvena jie ten apačioj kaip nori, kas keikį auginasi, kas šaknis auginasi ir lipa iš vazono. Vėliau pamatuosiu kokį ūgį pasiekė, bet dauguma tai gal tokie patys kokius palikai :mrgreen:
Urze rašė:
Pir Spa 01, 2018 6:33 pm
Temos paįvairinimui - šių metų augimo nuotraukos. Kaip pabudo vasario pradžioje, kaip atrodo pradėjusios augti akutės, kaip pradžioj ūgliai krypsta link lango gaudydami grįžtančios saulės spindulius ir iki kokio dydžio užaugo. Šįmet tokio pat aukščio kaip ir pernai. Nežydėjo. Tręšiau kiek rečiau nei pernai, gal dėl to. O gal ant pietinės palangės jai vis tiek per mažai šviesos, o gal paros temperatūrų skirtumų jai reik pražydinimui.
PicsArt_04-21-03.51.14.jpg
PicsArt_04-21-03.51.14.jpg (141.3 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
PicsArt_04-21-03.52.12.jpg
PicsArt_04-21-03.52.12.jpg (163.64 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
PicsArt_04-21-03.52.47.jpg
PicsArt_04-21-03.52.47.jpg (165.37 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
PicsArt_06-15-05.06.17.jpg
PicsArt_06-15-05.06.17.jpg (138.07 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
PicsArt_06-15-05.14.17.png
PicsArt_06-15-05.14.17.png (857.05 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
Urze rašė:
Ant Spa 02, 2018 9:23 am
Šiais metais kelis keikius pradėjo auginti pačiose senųjų stiebų viršūnėse jau pavasarį (paprastai didžioji jų dalis pradeda augti jau rudenį). Nors ši vasara buvo tikrai labai karšta, bet keikiai vis tiek užsiaugino įspūdingas, šakotas šaknis. Visos kaip susitarusios bėgo nuo lango, kad mažiau jas džiovintų tiesioginė saulė.
PicsArt_10-02-10.20.00.jpg
PicsArt_10-02-10.20.00.jpg (119.87 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
PicsArt_10-02-10.18.55.jpg
PicsArt_10-02-10.18.55.jpg (122.2 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
Su vienu eksperimentavau. Pavasarį įkišau jo šaknis į užspaudžiamą maišiuką su substratu (arklio "auksas", molinis kačių kraikas ir biohumusas) ir palikau jį ant senojo stiebo, po truputį laisčiau. Norėjau pažiūrėt, ar užaugs didesnis nei kiti keikiai, esantys plikomis šaknimis. Nors jie visi dar žaliuoja, bet kaži ar jau smarkiai per mėnesį vegetacijos bepasikeis, tad rezultatai matosi jau dabar - "pasodintasis" keikis čiut ilgesnis, jo stiebo pagrindas čiut storesnis, bet didelio skirtumo nėra.
PicsArt_06-15-05.08.33.jpg
PicsArt_06-15-05.08.33.jpg (173.52 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
PicsArt_06-15-05.09.56.jpg
PicsArt_06-15-05.09.56.jpg (132.03 KiB) Peržiūrėta 1757 kartus(ų)
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 263
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:09 pm
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Re: Thunia

Standartinė mozaika »

Urze rašė:
Tre Spa 24, 2018 2:42 pm
Tunija pajuto rudenį.
PicsArt_10-24-03.10.11.jpg
PicsArt_10-24-03.10.11.jpg (113.89 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)
Relax, Ramsi, ką pas jus tunijos veikia?
Relax rašė:
Tre Spa 24, 2018 9:36 pm
Urze, :drool: :drool: :drool: :heartsfade:
Savo prieš kelias dienas tik namo parsinešiau iš šiltnamio. Vis kas keletą dienų nupurkšdavau nuo erkių, nors jų daugiau ir nesimatė. Tas gal įtakojo, kad mažieji ūgliai pradėjo augintis keikius. Didieji ramūs, tik progresas ant lapų metimo. Pastačiau ant pietinės palangės vėsiausiam ir tamsiausiam kampe. Kartais papurškiu purkštuvu rūko ant pačio augalo.
20181024_215255.jpg
20181024_215255.jpg (68.28 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)
Urze rašė:
Ket Spa 25, 2018 11:50 am
O, gražiai ūgtelėjo! Dabar tie lapai nepuošia, bet greit nukris ir turėsi vytelių punduką. :)
Relax rašė:
Pen Spa 26, 2018 1:51 am
O man ir tie krentantys lapai :heartsfade:
Pamenu kai krūvą įvairių dendrobių auginau ir svečiai rudens/žiemos metu apžiūrinėdami augalus klausdavo kodėl laikau numirusius augalus :lol: tai dabar jau tų dendrobių nebėra, galės klausinėt apie tuniją.
Buriu, kad tavo vytelių puokštės visos naujos vytelės pasipuoštų (kvepiančiais) žiedais.
Urze rašė:
Šeš Sau 26, 2019 10:54 am
- Labas rytas - sako tunija. - Pavasarį artėjant jaučiu!
PicsArt_01-26-11.47.26.jpg
PicsArt_01-26-11.47.26.jpg (196.74 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)

Žiemą leidžia ant šviesios, čiut vėsios (15-18 laipsnių) palangės, kartais gaudama gurkšnį vandens.

Kas augina tunijas, pats metas pradėti dažniau tikrinti, ar dar nepabudo, kad galima būtų laiku persodinti.
Relax rašė:
Šeš Sau 26, 2019 11:04 am
Net nuėjau savo patikrint ir pas save radau mikrobinio dydžio vieną pipsiką, tai ta proga ir paskutinį lapą nuėmiau :mrgreen:
Žiemoja panašiom sąlygom kaip pas tave, Urze, gal kiek vėsiau.
O būtina persodint? :scratchheadyellow: Kaip tingiu...
Urze rašė:
Šeš Sau 26, 2019 11:33 am
Kad jos didelės augtų, jas ir maitint reikia gausiai. Jei naudojamos mineralinės trąšos, substratas uždruskėja ir pradeda stabdyti augimą. O ir tas vazonėlis joms per mažas bus jau. Gali po savaitės ar dviejų persodinti, bet tikrai geriau persodink.
zemuoge rašė:
Sek Sau 27, 2019 10:43 pm
Yra nuotraukų, kaip tunijos auga gamtoje
http://orchclub.com.ua/viewtopic.php?f= ... 7&start=25
Relax rašė:
Ket Sau 31, 2019 11:24 am
Kokia jinai greitaeigė :o
Patinka man tokios orchidėjos, kur nereikia metais laukt judesio.
Šiandien laistydamas, pamačiau, kad jau net keli nauji ūgliai, kai kur iš vieno stiebagumbio po 2-3 naujus ūglius lenda.
Įvertinau substrato situaciją, pridėjau tai, kad mažai tręšiau, tai šiemet aš jos nejudinsiu 8-)
Urze rašė:
Ket Sau 31, 2019 12:38 pm
Oi, tinginėli Tu. :lol: Bet aš tai ją tręšiau, kol dar pas mane buvo. Geresnėm sąlygom auganti greičiau žydėjimo dydį pasiektų, betgi Tau lapai labai gražu. O.o Tai kai jau šaknis suleis į substratą, pradėk tręšti aktyviai, kad lapai gražūs užaugtų. :)

Man irgi ji patinka savo augimo greičiu ir kad iš vieno stiebo gali daugiau nei vienas naujas išaugti.
Relax rašė:
Šeš Vas 02, 2019 11:21 pm
Taigi, išsiskaitinėjau apie joms tinkamą substratą. Panašu, kad mano turimų šviežiai paruoštų pušies žievių neužteks.
Planuoju įmaišyt kiminų, komposto/humuso, gal iš durpių substrato kokių nors kietesnių dalių pagraibyt. Daugiau nelabai ką sugalvoju ir laikas tuoj pradės spaust.
Relax rašė:
Sek Vas 03, 2019 10:23 pm
Sakykim veiksmas įpusėjo, tiksliau liko tik pasodint. Sodinsiu į tą patį vazonėlį, tai laukiu kol atmirks. Kadangi molinukas, tai dar kažkiek įsigers drėgmės ir bus šaknim stimulas augt ieškot kur tas vanduo. Dabar stiebai guli ant lengvai drėgno substrato. Ką radau vazono viduje, mane labai nudžiugino. Buvo bilekokio dydžio šaknų gniužulas, nors augimo metu atrodė, kad ten kelios šaknys.
Ir substratas buvo nei kiek neuždruskėjęs :snooty:
20190203_125833.jpg
20190203_125833.jpg (85.64 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)
Viso prikasiau 12 vyteliu. Pora pačių mažiausių, kurie rudeniop auginosi keikius- sudžiuvo :roll: Ilgiausias stiebagumbis perkopęs 25 cm., mažiausias vos tesiekia 3 cm. Tai ta proga- jis laimėjo eksperimentinę kelionę ant bloko, padidintą aplinkos drėgnį ir dirbtinės šviesos procedūras.
Urze rašė:
Ket Vas 14, 2019 5:06 pm
Relax rašė:
Sek Vas 03, 2019 10:23 pm
Ką radau vazono viduje, mane labai nudžiugino. Buvo bilekokio dydžio šaknų gniužulas
Persodinau ir aš saviškes. Tai šaknynas tikrai buvo įspūdingas. Taip tankiai susivijusios šaknys, kad net nepavyko atplėšti stiebų vieno nuo kito (jie tarpusavyje nesuaugę buvo, tik šaknys persipynusios). Teko žirklėmis kirpti ir išpurtyti substratą. Nuotraukoj jau pusė nukarpyta. Ankstesnį sezoną drėgniau auginau, tai buvo menkesnės šaknys, o va paskutinį sezoną gan dažnai sausa stovėdavo, gal dėl to ir šaknų tiek prisiaugino daugiau vandens beieškodama.
PicsArt_02-14-05.46.58.jpg
PicsArt_02-14-05.46.58.jpg (207.08 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)
Sodinau į žievės, arklio aukso, molinio kačių kraiko ir biohumuso mišinį. Dižioji dalis - žievės, o kitų komponentų gerokai mažiau.
Eliss, Žemuoge, jums skirtos vytelės į tokį pat substratą pasodintos.
zemuoge rašė:
Pen Vas 15, 2019 11:19 am
Urze, ačiū, kad pasodinot, tiesiog mano mintis perskaitėt. Kai skaičiau substrato sudėtį, jau norėjau prašyti, kad tą padarytumėt.
Urze rašė:
Tre Kov 13, 2019 3:28 pm
Įsibėgėja tunijos - šaknys gilyn, ūgliai aukštyn. Relax, kaip Taviškės?
PicsArt_03-13-04.24.25.jpg
PicsArt_03-13-04.24.25.jpg (125.27 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)
Relax rašė:
Tre Kov 13, 2019 3:59 pm
Oho tavo kokia greita! :o
Mano dar ne tokie naujieji ūgliai. Didžiausias gal tavo mažiausio ūglio pusė ir šaknų nematau. Gal kad vėsiau stovi :scratchheadyellow:
Urze rašė:
Tre Kov 13, 2019 6:15 pm
Kadangi pas mane yra įvairaus dydžio stiebų, matau, kad didesni stiebai daug greičiau auga nei mažesnieji. Iš tikro dabar jau net dar didesni ūgliai, nes nuotrauka daryta prieš 10 dienų, kai kuokštą naujų šaknų pamačiau. Stovi ant vakarinės palangės, jau laaabai kreipiasi į šviesą, 18-20 laipsnių šilumoj ir po biški gauna vandens.
Relax rašė:
Ket Kov 14, 2019 5:29 pm
Ūglių suskaičiavau 10. Kai kurie stiebagumbiai dar nepabudę. Prie didžiausio ūgliuko pasikapsčiau, bet šaknų dar nematyt.
20190314_182039.jpeg
20190314_182039.jpeg (109.1 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)
Urze rašė:
Šeš Kov 16, 2019 8:30 pm
O būna ir va taip - matyt, nupuvo, kai laistant pateko vandens tarp lapų. Truktelėjus už lapų išsirovė. Gerai, kad yra atsarginės miegančios akutės, tai jau auga naujas ūglis. Bet laistyti reikia atsargiai.
PicsArt_03-16-09.22.08.jpg
PicsArt_03-16-09.22.08.jpg (141.46 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)
Relax rašė:
Šeš Kov 16, 2019 8:36 pm
Žiauru...
O puvinys neina gilyn į senąjį ūglį? Nereiktų šalint tiek kiek pažeista ir apdorot kokių cinamonu?
Urze rašė:
Šeš Kov 16, 2019 9:10 pm
Nežinau, ar persimeta į senąjį ūglį, bet dėl visa ko šalinau kuo daugiau pažeistojo ūglio. Tikslas - prisikasti ligi gyvos, sveikos dalies.
Urze rašė:
Pen Bal 12, 2019 8:49 pm
2,5 = 57. Kas? [Mmm]
Relax rašė:
Šeš Bal 13, 2019 12:21 pm
Urze rašė:
Pen Bal 12, 2019 8:49 pm
2,5 = 57. Kas? [Mmm]
Išpradžių galvojau. kad 2,5 tai metai, bet pasitikslinus išėjo mėnesiai ir ūgliai. Neblogas nendrynas pas tave, Urze, jau ir gyvatvorė išeina :mrgreen:

Pas mane 12 vazone ir 1 ant bloko, jau ir pastebimai šaknys po vazoniką rangosi, o vienas pernykštis ūglys nieko neišauginęs nyksta.
Urze rašė:
Šeš Bal 13, 2019 1:09 pm
Relax, dalis teisingai - per 2,5 mėnesio vienas ūglis jau 57 cm ribą lapų galiukais pasiekė. Jei būtų 57 vytelės, tai jau kašikus galėčiau pinti, ne tik gyvatvores sodinti. Visiškas miškas būtų. :D Šiais metais nespėju jos laistyti, vis lapai tūtele sukasi, kai per mažai drėgmės ir saulėtos dienos. Tik vis pamaitink ją sočiai, kad turėtų iš ko augti ir masės kuo daugiau prisiaugintų. Ir man labai įdomu, kaip tam ant bloko sekasi. Parodysi gal?
Relax rašė:
Šeš Bal 13, 2019 2:01 pm
Bet prisumavus vyteles, kurios iškeliavo į kitus namus, manau, kad ir 57 jau perkoptų?
Relax rašė:
Šeš Bal 13, 2019 3:24 pm
Dar nėra ką rodyti. Kamštinio ąžuolo gabaliukas, kiminų padelis ir senos šaknys prispaustos su kabe, o ūglys su nailono juostele, Pakabinta akvariume: aplinkos drėgnis didelis, šilumos daug, šešėlyje kitų augalų. Viena šaknis jau gerai įlindus į kiminus, kita tik juos pasiekus.
20190413_161223.jpg
20190413_161223.jpg (111.57 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)
(Kad gumblapio lapus reikia nuvalyt- žinau :mrgreen: )
Urze rašė:
Šeš Bal 13, 2019 7:27 pm
Įdomu bus, kaip seksis toliau ant bloko jai augti. O susumavus visas vyteles vis tiek dar 50 neturėtų siekti, nors kasmet smarkiai pasistūmėja link šio skaičiaus. Tikrai greitai galima užsiauginti visą tuntą tunijų, greituolė ji.
Urze rašė:
Tre Geg 01, 2019 10:03 am
Vyyyyyyy! Šiandien strakalioju po namus ir dainuoju "Tunija žydėėės, tunija žydėėėės!". [Laimingas] Ai, kaip gera.
PicsArt_05-01-10.41.27.jpg
PicsArt_05-01-10.41.27.jpg (176.74 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)
Relax rašė:
Tre Geg 01, 2019 8:24 pm
Urze, tikras stebuklas!
Kokio dydžio žydėsiantis uglys?

Aš, manau, kad šįmet saviškės, dėl apsaugos nuo erkių, į lauką nenešiu :think:
Urze rašė:
Ket Geg 02, 2019 1:04 pm
Relax, nusprendęs žydėti ūglis yra 57 cm ilgio stiebu, o su lapais iš viso siekia 77 cm. Pernykštis ilgiausias stiebas buvo didesnis, bet nežydėjo, nes gal per mažai vandens ir trąšų pernai gavo.

Šiais metais kas kelias dienas apsuku tunijos vazoną 180 laipsnių, tai auga tunijos neišlinkusiais stiebais, kas man patogiau. Bet daba tikriausiai reik suslaikyt nuo sukiojimo, kol pražys. O panašu, kad tas turėtų būti greitai - pumpuras jau 5 cm ilgio. Mintyse vis dar strakalioju ir dainuoju. :mrgreen:
PicsArt_05-02-02.15.45.jpg
PicsArt_05-02-02.15.45.jpg (145.43 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)
Urze rašė:
Pir Geg 06, 2019 9:10 am
O vis tik ne pumpuras 5 cm ilgio, o kelis pumpurus dengiantys dangalai. Jau kaip nekantru ir smagu laukti!
PicsArt_05-06-09.57.54.jpg
PicsArt_05-06-09.57.54.jpg (166.73 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)
Urze rašė:
Ket Geg 02, 2019 1:04 pm
Relax, nusprendęs žydėti ūglis yra 57 cm ilgio stiebu, o su lapais iš viso siekia 77 cm. Pernykštis ilgiausias stiebas buvo didesnis, bet nežydėjo, nes gal per mažai vandens ir trąšų pernai gavo.
PicsArt_05-06-09.57.54.jpg
PicsArt_05-06-09.57.54.jpg (166.73 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)
Šiais metais kas kelias dienas apsuku tunijos vazoną 180 laipsnių, tai auga tunijos neišlinkusiais stiebais, kas man patogiau. Bet daba tikriausiai reik suslaikyt nuo sukiojimo, kol pražys. O panašu, kad tas turėtų būti greitai - pumpuras jau 5 cm ilgio. Mintyse vis dar strakalioju ir dainuoju. :mrgreen:
Urze rašė:
Sek Geg 12, 2019 12:10 pm
Tunija ne tik ūglius greit augina, bet ir pumpurus. Per dvi savaites nuo pastebėto žiedyno ligi pirmojo išsiskleidusio žiedo. Pirma - tyro baltumo pumpuras.
PicsArt_05-12-12.54.59.jpg
PicsArt_05-12-12.54.59.jpg (148.96 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)

Kitą dieną - jau ir nėriniai pasimato.
PicsArt_05-12-12.54.21.jpg
PicsArt_05-12-12.54.21.jpg (129.41 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)

O jų įstabumas! Jau tiek kvarbatlėlių ir šerkšnotų ataugėlių! Taip atrodo žiedas iš apačios.
2019-05-12_12-52-13.jpg
2019-05-12_12-52-13.jpg (324.5 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)

O realiai jis taip nusviręs kabo.
2019-05-12_12-52-48.jpg
2019-05-12_12-52-48.jpg (429.02 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)

Ir visu įstabiu savo ūgiu.
2019-05-12_12-52-28.jpg
2019-05-12_12-52-28.jpg (301.34 KiB) Peržiūrėta 1754 kartus(ų)
Na laaabai gražu. Ir lengvai kvepia, bet labai "nematytas" kvapas. Ir bus tęsinys. :heartsfade:
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 263
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:09 pm
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Re: Thunia

Standartinė mozaika »

Urze rašė:
Tre Geg 15, 2019 8:42 pm
Be komentarų. :w00t: :myliu:
PicsArt_05-15-09.39.49.jpg
PicsArt_05-15-09.39.49.jpg (136.88 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
Relax rašė:
Ket Geg 16, 2019 5:08 am
Koks nuostabumas!!! Urze, medalis. Lyg ir pirmoji pražydinus :clap:
zemuoge rašė:
Ket Geg 16, 2019 3:38 pm
Ot gamta!Ir kas galėjo pagalvoti, kad šituose "melduose" slypi tokios princesės! Ačiū už grožį, lauksiu savojo ))
Urze rašė:
Ket Geg 16, 2019 8:06 pm
Žemuoge, oi, prajuokinot. :lol:
Relax, tikrai bent 1 kartą žydėjo pas prof. Vidmantą, tai geriausiu atveju čia - antras tunijos žydėjimas šitam forume.
Rifai, žiedai dideli - 8×13 cm.
Abitale, kaip tik vienas keikis auga. [Baksnoju] :mrgreen:
Urze rašė:
Šeš Geg 18, 2019 3:04 pm
Kol pas Žemuogę juoduoja (labai liūdna dėl to), pas mane - baltuoja. O jei jau spalvint temą nuotraukomis, tai iš peties.
Pražydo visi 4 žiedai. Žiedas galutinai išsiskleidžia per dvi-tris dienas, žiedlapiai išsitiesia, o lūpos gilumoje pasimato ryškiai rožinių gijų. Kekė nėra sunki, bet ploną stiebą gerokai išlenkia. Geriausia po ja gulėti - tada žiedai labai gražiai matosi. O kai ji tokia aukštaūgė, tai atsigult po ja labai patogu. Ir pirmasis žiedas jau pradeda po truputį vysti.
2019-05-18_03-21-14.jpg
2019-05-18_03-21-14.jpg (315.69 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
2019-05-18_03-21-28.jpg
2019-05-18_03-21-28.jpg (257.32 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
2019-05-18_03-21-45.jpg
2019-05-18_03-21-45.jpg (365.77 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
2019-05-18_03-21-53.jpg
2019-05-18_03-21-53.jpg (255.66 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
PicsArt_05-18-03.23.06.jpg
PicsArt_05-18-03.23.06.jpg (219.97 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
Urze rašė:
Pir Geg 27, 2019 6:49 pm
Statistika: pirmas žiedas išsiskleidė gegužės 10 d., paskutinis nužydėjo gegužė 26 d. Vienas žiedas laikosi apie 9-10 dienų. Kaip tokiam dideliam augalui - gan trumpaamžiai žiedai, bet bent jau man - tikrai verta jų laukti.

Žemuoge, kokios naujienos pas Jus?
Relax rašė:
Ant Geg 28, 2019 3:05 pm
Nepaėjo ir man su vienu ūgliu. Pats didžiausias ir storiausias. Tikiuosi, kad tuo ir pasibaigs. Turbūt pakenkė per naktį palikta atviram lauke, pliaupiant audrai. Parsitempiau namo.
20190528_155935.jpg
20190528_155935.jpg (5.49 MiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
zemuoge rašė:
Tre Bir 19, 2019 1:04 pm
Prieš keletą dienų pastebėjau du naujus ūglius! Vienas is seno ūglio, kitas, rodos, iš naujo ( susirgusio), kuris stoiškai vis dar stovi, nors kaklelis pajuodęs , sudžiuvęs. Dabar labai bijau užlaistyti arba nudžiovinti. Iki šiol nelaisčiau, stovėjo balkone ant grindų kitų augalų pavėsyje, saulės gaudavo iki pietų.
Urze rašė:
Tre Bir 19, 2019 1:07 pm
Mat kaip įdomiai! Dabar jau reiktų pradėt liet, kitaio augimas neįsivažiuos. Galite lieti pildama į vazono padėkliuką - substratas smulkus, vanduo į jį lengvai įsigeria, tai pats susiurbs vandenį.
O tas nujuodusiu kakliuku stiebas tikriausiai nebeauga? Bet ir lapų dar nenubarstė?
zemuoge rašė:
Tre Bir 19, 2019 1:43 pm
Aš perliejau porą kartų palei kraštelį, rodos, nieko nesugadinau, vanduo nubėgo, dugne truputį prisirinko, palikau. Tikiuosi, viskas bus gerai...
Ūglis lapų nenubarstė, bet vieno galiukas jau pradėjo ruduoti,bet matosi, kad pradėjo netekti turgoro, o per "juosmenį" linksta, laikosi atremtas į stiklą. Galvoju, gal jį pabandyt įšaknydint??
Slogaa rašė:
Pen Bir 21, 2019 9:34 am
Ispudinga Thunia, Urze! Kai siulet - nereikejo, dabar pamacius - prireike :))

Maciau as jas per parodas - mano ugio (1.70m) su rozinem lupom. Labai ispudingas augalas!! Vien tik ugiu. Primena nendres ar bambukus. Saunuole Urze!! Kiek laiko laukei ziedu?
Urze rašė:
Pen Bir 21, 2019 3:32 pm
Slogaa, 4 su puse metų auginau ligi žydėjimo dydžio. Ale tai maniškė dar maža pražydo, jei dar metrą paaugt gali. :w00t:
Urze rašė:
Pir Rgs 16, 2019 8:14 am
Kaip tunijų sezono pabaiga? Koks derlius? Relax, parodysi savo tunijų gojų? Žemuoge, kaip Jūsų augo? Ar kas nors užaugo? Eliss, o pas Tave kaip? Lauke laikei ar namuos? Maniškė vasaros sezoną praleido ant pietinės palangės. Kol kas rudens dar nejaučia ir žaliuoja, keikius augina.
Relax rašė:
Pir Rgs 16, 2019 8:36 am
Urze, tik vakar pagalvojau kaži kaip tavo nendrės O.o
Vasarą labai daug naujų ūglių nupuvo. Galvoju, kad gal per giliai pavasarį pasodinau, bet visumoj vaizdas neblogas. Dauguma senų, kurių naujieji nupuvo, pradėjo auginti sekančius. Rudenį jau jaučia, lapų spalva pasikeitusi, bet naujus dar augina. Labai įdomiai augdami ūgliai pradėjo lenktis. Keikių baisi galybė, labai norėtųsi, kad jie dar kažkiek paaugtų arba galvoju žiemai reikės atskirai susodint, kad galėtų tęst augimą, o pavasarį prie jų pasodint didžiuosius :think:
20190916_093052.jpg
20190916_093052.jpg (105.61 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
Urze rašė:
Pir Rgs 16, 2019 12:12 pm
Relax, giliai sodinti jų tikrai nereik, kad miegančios akutės po žeme labai nepakliūtų. Ir, matyt, nauji ūgliai turi būti saugomi nuo vandens patekimo į tarpulapius, kitaip nupūna. O vat su keikių pasodininu dabar tai įdomu būtų, ar jie augtų be poilsio per žiemą, ar vis tiek numestų lapus, nes jų sezoniškumas griežtas
zemuoge rašė:
Pir Rgs 16, 2019 1:50 pm
Urze, viskas gerai, ūgliukas išaugo 17-18 cm ( matavau be lapų , patį stiebelį ), gal jis dar ir toliau auga? Šiek tiek plonesnis už kaimyninį belapį,bet atrodo neblogai )
Eliss rašė:
Pir Rgs 16, 2019 4:57 pm
Aš laikiau namuose pietų pusėj. Užaugo (auga) 80 cm arklys, auga keikis. Bet jau ruduot pradeda.
Urze rašė:
Pir Rgs 16, 2019 5:01 pm
Žemuoge, jam trumpesnis sezonas buvo, gal dėl to ir mažesnis.
Eliss, gerą arklį užauginai. Linkiu kitąmet jau žiedų.
Relax rašė:
Tre Lap 06, 2019 12:02 am
Kaži aš čia tunijos vaikų darželį auginu ar grybus :scratchheadyellow:
20191106_005421.jpg
20191106_005421.jpg (162.54 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
Vistik aš tuos keikius pasodinau. Tiksliau 2 senus ūglius sukarpiau į tris dalis ir suguldžiau ant substrato. Įkišau į maišiuką. Gaila kažkaip tų keikių, nes motininiai ūgliai jų tikrai nebeišmaitintų, visai sudžiuvo. Bus žinių praplėtimui.

Pagrindinis augalas žingsnis po žingsnio, tiksliau lapas po lapo, užtikrintai eina į ramybės sezoną. Kartais vis dar palieju.
Ką kitų veikia?
Urze rašė:
Tre Lap 06, 2019 4:47 pm
Nurinkinėdama tunijos keikių derlių kaip tik galvojau, ar pasodino Relax juos, ar ne. Bus įdomu sužinoti, kada jie pereis į ramybės periodą ir kada pabus.

Aš tuniją dar laistau kokį kartą per savaitę, bet greit išdžiūsta substratas. Jau senokai nebetrešiu. Po truputį meta lapus pradedama nuo apatinių, bet šiaip dar žaliuoja.
Eliss rašė:
Tre Lap 06, 2019 5:55 pm
Saviškę karts nuo karto perlieju. Lapų daug numėčius. Keikį nukirpau, pagailo jo, ir pasodinau. Lapelius irgi mėto. Liet neliet, galvoju, palikt ramybėj?
Urze rašė:
Tre Lap 06, 2019 8:21 pm
Jei jau daug lapų numėtė, tai galima ir nebeliet arba tik kas kelias savaites čiut paliet. Kai jos ramybės būsenoje, tai šaknys nebūtinos, pavasarį vis tiek naujas užsiaugins, tad sausas substratas nebaisus. Saugiau yra žiemą laikyt be vandens nei laistant.
zemuoge rašė:
Tre Lap 06, 2019 9:01 pm
Mano meta lapelius
Relax rašė:
Ket Sau 16, 2020 9:02 pm
Mano tunija dar nenuėjo miegot. Nors stovi vėsiai ir sausai. Bet taip kraupu man į ją žiūrėt. Dar kol buvo daugiau lapų, tai kažkaip geriau viskas atrodė. Išsaugojau tik 5 ūglius. Labai man jie per vasarą puvo. Tokio jautrumo vandeniu tarp lapų. Suprasčiau, kad butų buvus šalta, lietinga vasarą.
Urze rašė:
Pen Sau 17, 2020 12:54 pm
Va tai tau. Kaži, ko jos pas Tave vis dar nemiega, jei dar lapkričio mėnesį lapus jau mėtė? O nupuvimas galėjo būti ir nuo pasodinimo per giliai, ir nuo vandens tarp lapų. Gal tunija netinkama mūsų klimatinėmis sąlygomis vasaroti po atviru dangumi, gaudama lietaus? O kaip "vaikų" ir grybų darželis? Ar tebeauga?

O mano pats didžiausias ūglis jau prabudo - mačiau jau žalią akutę ties pagrindu. Tai vasario pradžioj nusimato persodinimas. Jau kurį laiką nebelaistau. Su lapų metimu buvo kiek užtempusi, bet savaitė įstiklintam balkone prie +5 labai paspartino reikalą.

Eliss, Žemuoge, kaip pas jus tunijos? Ką veikia?
Relax rašė:
Pen Sau 17, 2020 1:02 pm
Greičiausiai bus ta bėda, kad per giliai pasidinau. Gal šiais metais aš jos ir nekedensiu, gal ūglius pradės leist aukščiau substrato.
Vaikų darželis supuvo... [Geda2] per ilgai palikau maiše užrišęs...
Urze rašė:
Pen Sau 17, 2020 2:35 pm
Jei nepersodinėsi, tada laistyk tik iš apačios, kol ūgtels gerokai nauji ūgliai. Ir gal kažkiek atkapstyti paviršių reikia, kad tik stiebų pagrindas būtų čiut uždengtas.
Eliss rašė:
Šeš Sau 18, 2020 2:55 pm
Lėkiau į rūsį parsinešt, paskaičius čia komentarus. Nieko nematyt. Galvoju, kokie tolesni žingsniai : paliet, persodint?
zemuoge rašė:
Šeš Sau 18, 2020 4:45 pm
Pažiūrėjau- stovi pagaliukas, aplupau sausus dangalus- žalias , gaal palaistyt??
Urze rašė:
Šeš Sau 18, 2020 10:16 pm
Neliekit, kol naujas ūglis nepasirodė. Jei sausai laikėt, tai šaknys jau sudžiuvusios ir vanduo jas tik pūdytų, o augalui naudos nebūtų. Persodint jau ir dabar galima, ir vėliau. Pirmoj temos žinutėj daugiau informacijos yra.
Eliss rašė:
Ant Sau 21, 2020 1:40 pm
Aha, apžiūrėjau atidžiau - lenda ūglis :) arba dabar per kelias dienas kambaryje sugalvojo pabust.
Eliss rašė:
Ant Sau 28, 2020 3:54 pm
Persodinau šitą vos ne metrinę kartį šiandien. Į didesnį vazoną, nieko nedraskiau ir tik smulkiom žievėm užbėriau.
Urze rašė:
Ant Sau 28, 2020 6:27 pm
O kokios žemės ar komposto maišei į substratą, ar tik vienas žieves naudojai?
Urze rašė:
Tre Sau 29, 2020 7:19 pm
Bus įdomu pamatyt rezultatus. Šiaip ji daug gerianti, tai substratas turi būti gerokai sugeriantis vandenį, bet kartu ir purus. O ir apetitas jos didelis, tai aš paprastai įmaišau ir biokomposto bei arklio "aukso".
Eliss rašė:
Tre Bal 01, 2020 6:44 pm
Kaip auga pas kitus ši nendrė?
IMG_20200401_192722.jpg
IMG_20200401_192722.jpg (4.01 MiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
zemuoge rašė:
Tre Bal 01, 2020 10:17 pm
vis dar miega
Urze rašė:
Ket Bal 02, 2020 2:16 pm
Pro nendryną lango nebesimato. Aukščiausias ūglis jau 80 cm siekia. Šeriu trąšom. O pernykščiai keikiai vis dar miega ir nerodo jokių budimo ženklų.
PicsArt_04-02-02.33.15.jpg
PicsArt_04-02-02.33.15.jpg (119.47 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
Slogaa rašė:
Pen Bal 03, 2020 10:10 am
Urze... kaip jum su ja gerai sekasi - grazu paziuret.. O as vis i jas pasidairau karts nuo karto.. vis pagalvoju.. Grazios vis gi tos nendres! Pas jumi dar taip graziai nuauge..
Relax rašė:
Ket Bal 16, 2020 5:58 pm
Urze, tu ją gal už kasų tempi, kad jau tokia didelė? :shock:
Išduok paslaptų, kaip būdama laistytuvu, išmokai ją laistyt? Mano pernai sezono dydžiausio ūglio augo naujas ūglys, kuris, nu mažu mažiausiai garantavau, kad žydės, bet 10 cm ir nupuvo :evil: o laisčiau, tai į lėkštutę įpildamas vandens.
Slogaa rašė:
Ket Bal 16, 2020 6:10 pm
Thunios nemėgsta vandens vasaros sezonu? Išties.. Tu Urze vis reklamuoji ir reklamuoji tą Thunia.. kad principe man jau beveik prireikė jos :lol: (kai siūlei tai nėėmiau :lol: )
Urze rašė:
Pen Bal 17, 2020 10:01 pm
Relax rašė:
Ket Bal 16, 2020 5:58 pm
Urze, tu ją gal už kasų tempi, kad jau tokia didelė?
O kaip Tu galvoji, kodėl aš tokia raumeninga? Gi per naktis ir tempiu tuniją, kad tik augtų. :mrgreen: Pastebėjimas - kuo didesnis pernykštis ūglis, tuo anksčiau pabunda ir tuo sparčiau auga naujas ūglis. Kas visai logiška, nes turi daugiau atsargų prikaupę. Net ir mano paskutinėj nuotraukoj matosi, kad ūgliai skirtingu greičiu auga. O mažuliai keikiai tik dabar pabudo patupėję uždaram akvariume su didesne aplinkos drėgme.

Kol maži ūgliai, lieju ją nedaug ir palei vazono kraštus. Kai jau ūgliai ir šaknys įsivažiuoja, lieju per viršų ir karts nuo karto mirkau. Daug masės greit ir vandenį iš vazono išgarina. Be to, pasodinta neglazūruotam molinuke, substratas labai laidus vandeniui, nors ir smulkus, dugne turi apverstą tinklinį vazonėlį (principą rodžiau vazonų temoje), kepa ant pietinės palangės ir per kelias dienas išdžiūsta visas substratas, ir tik tada vėl laistau. Nebijo pastovėti dieną ar dvi sausa, bet atsigerti kaip arklys nori dažnai. Na ir arkliškos trąšų dozės. Per visus tuos metus stiebo puvinys buvo tik vieną kartą, ar bent daugiau nepamenu.

Slogaa, dėl to ir rodau viso augalo nuotraukas ir rašau apie jo augimo ypatumus, nes man pačiai tokios informacijos norisi ir dažnai būtent tokios internete yra mažai.
Evaja rašė:
Pen Bal 17, 2020 10:13 am
jei tam tikras augalas pražysta pas kelis augintojus Lietuvoje, didesnė tikimybė jog ir ant mano palangės pavyks pražydinti.
Aš irgi rinkdamasi augalą pasižiūriu, ar jį kas iš forumiečių pražydinęs. Jei turi, bet nepražydino, tai dažniausiai ir neimu. Kalbant apie madas, gal prieš 10 metų buvo užėjusi Trichoglottis atropurpurea ar panašios į ją rūšies mada. Daug tiekėjų ją turėjo, nemažai kas nusipirko, o žiedų tai gal nieks ir nesulaukė. Ir ko norėt, kai šilumos mėgėją iš mangrovių miškų Lietuvos butų sąlygomis norėta auginti.
Urze rašė:
Sek Geg 03, 2020 4:50 pm
Vieno ūglio lapai jau pasiekė 110 cm, bet kol kas ir toliau auga tik lapai. O taip jau tikėjausi, kad ir šįmet gausiu žiedais pasidžiaugt. Gal dar palaukt reikia. O gal praeitais metais geriau rūpintis reikėjo? Nes po žydėjimo įdomumas ir azartas buvo nuslūgęs, tai ir priežiūra buvo neypatinga.
Žemuoge, pagalvojau, kad jei Jūsiškė vis dar nepabudusi, tai galima būtų įkišti ją į kokį maišą, kad didėlė oro drėgmė aplink ją būtų. Taip budina užsimiegojusius Catasetinae grupės augalus, gal ir šitai suveiks. Bent jau pernykščiai tunijos keikiai gan greit sureagavo į didesnę oro drėgmę ir nubudo.
Nuotraukoje - kaip skiriasi skirtingo dydžio tunijų lapų plotis.
PicsArt_04-22-12.21.19.jpg
PicsArt_04-22-12.21.19.jpg (160.99 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
zemuoge rašė:
Sek Geg 03, 2020 11:41 pm
Geras patarimas, tikrai reikes išbandyti, ačiū )
Slogaa rašė:
Pir Geg 04, 2020 12:40 am
Urze, gal prieš porą dienų Thunios temą perskaičiau nuo iki. Ir norėjau jum parašyt - kad labai jumis žaviuosi. Dėl poros dalykų:
1. Kiek visgi turit užsidėgimo ir noro aprašyti pastebėjimus augaluose. Kaip mum forumiečiam smagu skaityti tokią išsamę, vaizdinę dokumentiką, kur padarytos nuotraukos "prieš" ir "po". Dėl to tariu jums didėlį ačiū!
2. Kiek orchidėjų, Urze, turit iš vis? Žaviuosi, kaip jūs sugebat vertint ir mylėt tas pačias.. nesat užsikrėtusi ta baisia pirkimo liga... tie patys augalai džiugina jau tiek metu ir pasiekia puikių rezultatų!
3. Patinka man jūsų sugebėjimas pastebėti smulkmenėles augaluose.Skaičiau skaičiau apie jūsų Tuniją.,. Ir nusipirkau iš šverterio pati... :lol:
Urze rašė:
Pir Geg 04, 2020 6:43 pm
Dėkui, Slogaa, už pastangų įvertinimą. 😊 Kelis paskutinius metus stengiuos neperžengti 30 orchidėjų ribos, kas man labai patinka, nes mažiau visur pridėliota vazonėlių, atsirado šiek tiek estetikos ant palangių, kai nesugrūsti augalai, taip pat ir priežiūra palengvėjo, ypač tręšimo ir mirkymo dienomis. Tiesa, įsirengus orchidariumą riba buvo peržengta, tai vyksta vidiniai debatai, ką daryt - stumt ribą ar orchidėjas iš namų. :lol:

Tai dabar lauksim ir tamstos šitoj temoj su naujoke. :)
Relax rašė:
Šeš Geg 09, 2020 6:35 pm
Jei lapai sukasi, tai trūksta drėgmės, ane? Bet nors ūgliai nepūna.
Turiu 2 nemažus ūglius, 4 mikrobinius ir 1 keikį.
Urze rašė:
Šeš Geg 09, 2020 7:52 pm
Taip, nuo drėgmės trūkumo lapai sukasi.
O aš atradau, kad net ir jau dideli ūgliai leidžia naujas šaknis. Ir kad tos tunijos šaknys yra pūkės.
PicsArt_05-05-02.19.02.jpg
PicsArt_05-05-02.19.02.jpg (196.6 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
PicsArt_05-05-02.19.26.jpg
PicsArt_05-05-02.19.26.jpg (346.37 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
Eliss rašė:
Tre Geg 20, 2020 8:56 pm
Kas girdėt tunijų padangėj? Gal jau siekia lubas?
Relax rašė:
Tre Geg 20, 2020 11:00 pm
Blogai... Kaip tik palaistau, taip ir - (minus) 1 ūglys :evil: , o tų kurie liko, lapai gražiai išsitiesino.
Urze rašė:
Ket Geg 21, 2020 11:39 am
120 cm - didžiausio ūglio ūgis iki lapų galiukų. Kiti kuklesni. Kadangi ant palangės stovinčios tunijos viršūnė atsidūrė šešėlyje, tai išboginau į įstiklintą balkoną, kur visa lapija gauna tiesioginės rytinės saulės, o paskui - jau išsklaidytos. Pradėjau taikyti tokį laistymo metodą - jei palietus molinio vazono šoną jis vėsus, nelaistau. Jei šiltas ir sausas, tada jau merkiu vandenin visą. Bet jei vėsūs orai, palaukiu kelias dienas arba tik biški šliūkšteliu vandens. Panašu, kad vazonas pilnas šaknų, tikras knibždėlynas. Bet žydėjimo šįmet nebesitikiu, pasišiukšlinau su priežiūra praeitais metais.

Eliss, o kaip pas Tave?
Žemuoge, ar juda kas? Jei ne, tada siųskit kurjerį pas mane, nuveš naują ir lapuotą.
Slogaa, kaa, jei tik norėsit su keikiais prasidėt, galėsiu kitąmet duoti.
Relax, gal jas kažkaip sterilizuoti reikia, kad tas puvinys atsitrauktų? Gal kokią "Ace" vonią jai suruošti? :think:
Relax rašė:
Ket Geg 21, 2020 2:04 pm
Šįryt į ją žiūrėdamas dar apgalvojau, kad čia ne šiaip kokia kvarabitė įsimetus, bet tiesiog kaip palaistau jai būna per šalta, o ir nelabai šiltu vandeniu laistau [Geda2] Nors didžiausio ūglio šaknynas gausus, bet kai kurios šaknys nujuodusios.
zemuoge rašė:
Ket Geg 21, 2020 2:06 pm
Nuėjau pasižiūrėti- ogi centimetrinis ūgliukas išlindo ! Nežinau, ką dabar daryti: laistyt-nelaistyt, purkšt, persodint??)
Urze rašė:
Ket Geg 21, 2020 2:25 pm
Relax, o kur ją laikai, kad vėsu?
Žemuoge, puikios žinios! Perbėkit šią temą darkart, tikrai paaiškės, ko toliau imtis.
Relax rašė:
Ket Geg 21, 2020 3:34 pm
Kambary, bet kad kambary tos šilumos tiek kiek duoda gamta...
Eliss rašė:
Šeš Geg 23, 2020 6:27 am
Tai nustebino begėdė, kaip sakant, mano akys tik pažeme būdavo, į viršų nepakeldavau :thumbsup:
IMG_20200517_202441.jpg
IMG_20200517_202441.jpg (2.99 MiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
Abitalė rašė:
Šeš Geg 23, 2020 8:52 am
Eliss, neįtikėtinai malonu! Kaip man įdomu stebėti Jūsų visų Thunias!
MrGreen rašė:
Šeš Geg 23, 2020 12:23 pm
Geras siurprizas, lauksim daugiau foto, kaip auga žiedynstiebis.
Eliss rašė:
Šeš Geg 23, 2020 2:57 pm
Ot tai ačiū! Ačiū Urzei, kad užrodė šį grožį :) šiandien atrodo taip, jaučiasi lyg vanilės kvapas.
IMG_20200523_152237.jpg
IMG_20200523_152237.jpg (2.61 MiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
zemuoge rašė:
Šeš Geg 23, 2020 4:40 pm
Koks grožis skleidžiasi! Kokio dydžio ūglis?
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 263
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:09 pm
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Re: Thunia

Standartinė mozaika »

Eliss rašė:
Sek Geg 24, 2020 1:41 pm
zemuoge, ūglys kažkur 82 cm.

Imu pavyzdį iš Urzes, kasdienis augalo sekimas :)
IMG_20200524_143832.jpg
IMG_20200524_143832.jpg (2.58 MiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
Slogaa rašė:
Sek Geg 24, 2020 6:37 pm
Kaip fainai... isties Urze, cia Tavo nuopelnai, kad visiems uzrodei ir ilgai RODEI. Mazdaug tiek kiek reikia, kad uzsikrestum.
Gaila kad sios tunijos kazkoks deficitas.

Eliss - Labai sveikinu. Cia pirmas zydejimas?
Eliss rašė:
Ant Geg 26, 2020 7:42 am
Slogaa, taip, pirmas žydėjimas, pernai iš Urzes gauta.
FB_IMG_1590432565125.jpg
FB_IMG_1590432565125.jpg (38.98 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
Slogaa rašė:
Tre Geg 27, 2020 12:30 am
Žiūrėkit žiūrėkit!!! :w00t:
Mama sakydavo: kas ieško tas randa.
Rašiau OSGB sekretorei, kad gal ji žino, gal kas iš narių augina thunias ir nori gabaliuku pasidalint.

O ji man atrašo, kad pff.. tolumniju nelabai kas augina, nes jos auga kaip piktžolės.
....ką sakau...? Piktžolės?
Tai jo sako, va mano piktžolės tolumnijos kaip tik žydi... O.o

Tolumnijos? Tai gal parodykit, sakau, kaip tos piktžolės tolumnijos žydi.

Ir parodo:
received_691508061616029.jpeg
received_691508061616029.jpeg (322.87 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
O tai sakau gal man gabaliuką galima, keikis gal koks bus.
Jojo sako, turiu Kaip tik atliekamą keikį.
Ir gavau štai mandragorą, tolumnija aka Thunia virginalis. keikutį. O.o
IMG_20200526_155407.jpg
IMG_20200526_155407.jpg (2.46 MiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
Ir gavau šalia sakinį: "water it like its no tomorrow".
Urze rašė:
Tre Geg 27, 2020 2:54 pm
Neblogas "keikis" ir dar iškart su pumpurais. :lol: Matai, reik vazoną laikyti prie laistymo žarnų, kad spėtum laistyti. :D Tik kodėl jas tolumnijom vadina? :scratchheadyellow:
Eliss rašė:
Ket Geg 28, 2020 3:15 pm
Thunia su 5 žiedais, bet penktas, greičiausiai, nepražys kartu su visais.
FB_IMG_1590671430539.jpg
FB_IMG_1590671430539.jpg (43.83 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
Slogaa rašė:
Tre Bir 03, 2020 10:17 am
Kaip ir minėjau pagyrose - neturiu nieko bendro nei su auglu nei su jo žydėjimu.
Manau, kad tai Thunia alba, o ne virginalis, kaip sakė šeimininkė.

Labai elegantiškas augalas, mane sugebėjęs nustebinti keturis kart - tiek, kiek sukrovė žiedų :w00t:
Pirma, matydama vieną pumpurą, supratau, kad tai ir yra vienas pumpuras.
Poto tas pumpuras pasidalino į du, na va galvoju, kaip gerai du žiedai.
Kai dar vienas pumpuras pasidalino dar į du,negalėjau patikėt, kad oho.. trys žiedai, o aš net nesupratau,kad tiek bus??
Kai trys žiedai pavirto į keturis tai pagalvojau, kad toks čia iš manęs ir orchidėjininkas [Cha]
Tai va, nežinant Thunijų auginimo subtilybių galima apsidžiaugti net keturis kartus :D

Tokie atradimai leidžia suvokti, kiek daug dalykų aš praleidžiu per parodas. Thunias teko matyt ne kartą, visokių įvairių spalvų. Bet ar buvo neįdomu, ar niekada neatkreipiau dėmesio..

Ir ji kvepia, gan stipriai. Kvapas identiškas pienių žiedams, tik kiek kartesnis ir stipresnis, ne toks saldus.
Nelabai skaniai, tiesą pasakius :mrgreen:

Norisi pasverti, kiek gi sveria tie žiedai, kad visą nendrę šitaip nulenkia.
Beje, Phlebodiumas jai labai tinka pagal lapų spalvą.
IMG_5013.jpg
IMG_5013.jpg (4.34 MiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
Eliss rašė:
Tre Bir 03, 2020 6:34 pm
Labai kompaktiška, o maniškė išsiraivė į skirtingas puses.
Urze rašė:
Pen Rgs 25, 2020 8:40 pm
Kaip tunijoms sezonas? Šįmet mano tunija sumušė visus savo ankstesnius augimo rekordus. Su lapais didžiausias ūglis siekia net 1,4 metro! Pats stiebas - 1,25 m. Kai vazonas (irgi nežemas) ant žemės, tai viršutiniai lapai man nosį kutena. :shock:
Dabar jau nurimusi kurį laiką, nei į ūgį, nei į plotį nebeauga. Laistau jau kiek rečiau ir mažiau, nebetręšiu. Stovi atviram balkone, tikiuosi, sumąstys jau eit miegoti. O ir labai gerai tas būtų, nes tripsų pasigavo, tai numes lapus su visais kenkėjais. O žemiau - nuotraukos, kaip atrodo tripsų pažaidos ant tunijos lapų. Trečioj nuotraukoj net ir pati gelsva tripso lerva per vidurį kadro puikuojasi.
20200925_202135.jpg
20200925_202135.jpg (290.66 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
20200925_202106.jpg
20200925_202106.jpg (275.29 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
20200925_202042.jpg
20200925_202042.jpg (298.51 KiB) Peržiūrėta 1750 kartus(ų)
Eliss rašė:
Šeš Rgs 26, 2020 3:25 pm
Urze, ar žydėjo?
Urze rašė:
Šeš Rgs 26, 2020 6:16 pm
Nea.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1115
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Thunia

Standartinė Urze »

Labai laikinas, bet man labai gražus tunijos ciklo laikotarpis. Toks vaizdas buvo spalį, po ~3 savaičių atvirame balkone su labai mažai laistymo, iki +5 laipsnių atvėstančių naktų ir kartais smarkaus vėjo taršomais lapais. Labai tvarkingai ir gan greitai susiruošė miegoti. Dabar stovi namie, visa nusiplikinusi iki vytelių stadijos, šiltai ir sausai.
20201126_193525.jpg
20201126_193525.jpg (444.13 KiB) Peržiūrėta 1670 kartus(ų)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Pranešimai: 249
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 12:41 pm

Re: Thunia

Standartinė Eliss »

Aš į rūsį nunešu, kai pradeda gelst. Ir taip visos palangės dabar geltonuoja😉

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1115
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Thunia

Standartinė Urze »

Rūkštele, jau pabudo didžiausias ūglis! :? Per šiltai žiemojo (+19-20), gal dėl to tokia smarkiai per ankstyva.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 87
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 6:59 pm
Miestas: Kupiškio raj.
Susisiekti:

Re: Thunia

Standartinė relax »

Galvojau geriau bus...
Šiandien apžiūrėjau, tai iš krūvos ūglių peržiemoję tik 2. Gerai, kad stiprūs, dideli ir jau pabudę. Pasodinau į šviežią substratą, truputi padrėkinau ir pastačiau šilčiau/šviesiau.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Eliss
Pranešimai: 249
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 12:41 pm

Re: Thunia

Standartinė Eliss »

Ar jau? Reiks eit į rūsį parsinešt. Gal nesušalo Hmmm_

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1115
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Thunia

Standartinė Urze »

Manosios didžiausias naujas ūglis jau sprindinis, kiti - po kelis cm.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Pranešimai: 249
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 12:41 pm

Re: Thunia

Standartinė Eliss »

Prabudo ir mano Laimingas_ greita kokia!

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1115
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Thunia

Standartinė Urze »

Šaunu, ilgas augimo sezonas bus.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1115
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Thunia

Standartinė Urze »

Didžiausios naujienos tunijos vazone šią vasarą bus tik tokios. :roll: Šiemet tunija kelialapio į balkoną negavo, liko ant pietinės palangės, kur jai per mažai saulės, ir tikriausiai dėl to stiebai užaugo ne daugmaž statūs, o išsilenkę lanku. Apie kompaktiškumą net ir kalba neina, nes vieni stiebai vienon pusėn, kiti kiton nulinkę, tai visa palangė jos apkėsta. Gerai nors tai, kad po ja mažos orchidėjos telpa ir saulės joms tunija neužstoja.
Grybai.jpg
Grybai.jpg (366.7 KiB) Peržiūrėta 309 kartus(ų)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Pranešimai: 249
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 12:41 pm

Re: Thunia

Standartinė Eliss »

Žiedų nelaukiu, labai jau stiebeliai silpni. O gal?..

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių