Vanda coerulea

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Vanda coerulea

Post by mozaika »

Relax wrote:
Sat Oct 22, 2011 12:20 pm
Vėsiamėgė, reikalaujanti daug šviesos. Žydėjimo laikas ruduo-žiema. Reikalingas sausas žiemos periodas.

Kaip suprast tą ramybės periodą? Visai nutraukt laistymą/purškimą? Tai kaip taip ji be vandens išgyvens? Kaip auginat jūs, ką projektuoja jūsų augalai?
Aš šiandien saviškę gavau, nors pirkau kaip BS, bet man ji atrodo per daug maža žydėjimui :think: bet tiesa, kad dar nežydėjusi.
Kadangi žiedų nuotraukos iš interneto nenoriu kelt, tai prisegu savo augalo nuotrauką.
Urze wrote:
Sat Oct 22, 2011 4:09 pm
Dažnai orchidėjos auga ten, kur sausuoju metų laiku nebūna kritulių, tačiau aplinkos drėgmė būna didelė :!: Pvz., jei orchidėjos natūralioje augavietėje žiemos metu būna stiprūs rūkai, tai ji drėgmės prisisiurbia iš jų ir kuo puikiausiai išgyvena be lietaus. Manau, kad ir čia toks pats atvejis gali būti (reikia internete pasiknisti), tad žiemą patartina jai bent apie šaknis sukelti aplinkos drėgnumą, o retkarčiais papurškimas šalia šaknų irgi žalos neturėtų padaryti.
Relax wrote:
Fri Oct 28, 2011 12:14 pm
Pirmoji nepatiko, tai pirkau kitą, o gavęs apšalau, kad tai jau tikrai žydėjimo dydžio. Pats augalas 67cm, pridėjus šaknis 130cm. Ir turi aštuonis tokius va spurgus. Tikiuosi tai geros užuominos nors vienam žiedstiebiui.
Olivija wrote:
Sun Nov 13, 2011 9:23 pm
na, tie "spurgai"- tai nukirpti nužydėję ir sudžiūvę žiedstiebiai :arrow: be abejo, tai patvirtina, kad augalas yra suaugęs ir jei jam pas tave patiks, jis gali žydėti.
Relax wrote:
Sun Nov 13, 2011 9:30 pm
Olivija, tikrai ne, nes jie paauga iki tam tikro ilgio ir tada užsitraukia. Ryt pasistengiu padaryt kokybiškesnę fotosesiją.
Relax wrote:
Mon Nov 14, 2011 11:57 am
Žadėta fotosesija.
2.JPG
2.JPG (87.97 KiB) Viewed 2301 times
3.JPG
3.JPG (115.34 KiB) Viewed 2301 times
Relax wrote:
Tue Nov 15, 2011 7:18 pm
Man reikia išsiaiškinti ko jai trūksta, kad iš jų nieko neužaugina... Nes kaip ir dabar jai kokių trąšų nebegaliu siųlyti. Tik vėsi temperatūrą ir daug šviesos. Nebent tai prieš tai buvusių augintojų kaltė ir augimo metu gavo per mažai reikalingų dalykų žydėjimui... :think:
Urze wrote:
Mon Nov 28, 2011 8:09 am
Relax, iš kur taip tiksliai žinai, kiek vandai metų? Ar ankstesnis šeimininkas pasakė, ar gal kaip nors suskaičiavai? :)
P.S. Jei nusibos miniukai, tikrai atsiras, kas padėtų nuo jų išsivaduoti. Va nuo Dendrobium senile ar Brassavola nodosa aš galėčiau išvaduot. :roll:
Relax wrote:
Mon Nov 28, 2011 11:46 am
Urze wrote:Relax, iš kur taip tiksliai žinai, kiek vandai metų? Ar ankstesnis šeimininkas pasakė, ar gal kaip nors suskaičiavai? :)
P.S. Jei nusibos miniukai, tikrai atsiras, kas padėtų nuo jų išsivaduoti. Va nuo Dendrobium senile ar Brassavola nodosa aš galėčiau išvaduot. :roll:
Taip, pats augintojas pasakė kiek tai gigantei metų, pridūrė, kad parodose žvaigždė būdavo :lol:
Relax wrote:
Thu Feb 02, 2012 8:18 am
Šiandien iš krepšelio perkėliau mažąją į vazoniką su vidutinio stambumo substratu, nes krepšelyje per daug greitai džiūna šaknys, nors naująją auginasi ir dar vieną spurgelį parodė, bet gaila ir senų. Tikiuosi nebūsiu ko pridirbęs.
Didžioji kol kas judesio nerodo, gal tik šiek tiek auga vienas iš tų tarpulapio spurgų.

O čia nuotrauka didžiosios su tuo spurgu. Palyginimui pirmam puslapy yra koks spurgas buvo, o koks dabar.
Relax wrote:
Thu Feb 09, 2012 11:10 pm
catlea wrote:O tai mažą kai perkėlei į vazoną, tai iš plast krepšelio išėmei?
Jop, išėmiau iš vandinio krepšio ir įkišau į vazoniką su vidutiniu substratu, tiesa, jo visai nedaug. Prie substrato buvo pratinama dar krepšiuke (buvau pilną krepšiuką prikrovęs žievių), bet auganti šaknis vazonike nustojo augt :scratchheadyellow:
Meri wrote:
Fri Feb 10, 2012 6:44 am
o aš tai su krepšiuku sodinu ir žievių į jį nededu, nebent angliuko ir cinamono lazdelių.
catlea wrote:
Fri Feb 10, 2012 8:08 am
Aš taip pat su plast krepšiuku sodinu, nes kol iš jo iškrapštai, labai šaknys pasižeidžia. Juk jos tiesiog prilipusios būna prie tos plastmasės.
Relax wrote:
Fri Feb 10, 2012 12:12 pm
Pas maniškę taip nebuvo. Laikėsi su viena sena, sudžiuvusia šaknim prie krašto, o pats augalas niekaip nebuvo pritvirtintas tai aš tą šaknį nukirpau ir ji pati išsitraukė.
Olivija wrote:
Tue Mar 06, 2012 5:07 pm
Meri wrote:o aš tai su krepšiuku sodinu ir žievių į jį nededu, nebent angliuko ir cinamono lazdelių.
Meri, o ar pastebėjote kokį efektą nuo cinamono lazdelių ?
Meri wrote:
Tue Mar 06, 2012 5:26 pm
pastebėjau, mano pusė kabineto skaniai kvepia cinamonu :lol: , o jei rimtai, tokią kvailą mintį audžiu, kad kažkiek atlieka dezinfekuojamą vaidmenį, vienžo, situacijos tikrai nepablogina, o tai svarbiausia.
Relax wrote:
Fri Apr 13, 2012 8:53 pm
:!: :!: :!:
Nesuprantu kas mano didžiąją V. coerulea drąsko. Paauga čiu-čiut ir sudžiūną. Visas kotas su lapais sudrąskytas, jau vaizdo jokio nebėra. Dabar žiūriu ir vėl tokių pasipylė daugybė.
Patarkit kas ką, ką daryt, kaip šitą dalyką sustabdyt? Man gal augalo gaila, nes kurią dieną tik skutelius berasiu :scratchheadyellow:
2.JPG
2.JPG (87.97 KiB) Viewed 2301 times
3.JPG
3.JPG (115.34 KiB) Viewed 2301 times
catlea wrote:
Fri Apr 13, 2012 9:23 pm
relaxxx84 wrote:
catlea wrote:Aš tai kažko tragiško tikrai neižiūriu :scratchheadyellow: . Auga tavoji vanda, šaknys bando kaltis, stiebas iš vidaus storėja. Todėl ir plėšosi tie lapai. Pagal mane viskas normalu, vanda graži.
Antroj foto vandžiukas kalasi.
Nieko jis nestorėja, prasikala va tokie piskiukai, pauga iki kokių 3cm ir sudžiūna... Kaip koks Trichoglotis, kiekvienam tarpulapį tokių džiūvėsių ir kiekvienas lapas suplėšytas :Hmmmm:
Parašiau kaip man atrodo, o man visai gerai atrodo. Na žiemos sezone gal ir buvo kas nors sudžiuvę, bet dabar pavasaris, kažkas (turbūt vaikiukas), kalasi visai sveikas. Daugiau saulės ir drėgmės, viskas bus gerai.
Arba tikrai labai jau esi išrankus :lol: , nes foto nieko baisaus nesimato, arba gal mano monitorius ne taip vaizdus rodo :lol: .
Palauk kitų nuomonės :) .
catlea wrote:
Fri Apr 13, 2012 9:29 pm
relaxxx84 wrote:Man vaizdo jau nebėr :neutral:
Nebėr, tai nežiūrėk :lol: .
O jei rimtai, tai vandos pas mus auginamos niekada nebus tokios gražios kaip atkeliauja iš savo tėvynės.
andriuxplind2 wrote:
Sat Apr 14, 2012 3:18 pm
Relaxxx, tavo vanda labai gausiai keikiasi :lol:
Pas mane irgi yra viena,kuri keikius augina, paauga iki kokių 4 cm ir užstagnuoja. Mano galva, tai pakankamai normalu. Būtų žiemos sode, turėtum vandų krūmą.
Relax wrote:
Wed Apr 18, 2012 11:19 pm
Olivija wrote:
relaxxx84 wrote::!: :!: :!:
Nesuprantu kas mano didžiąją V. coerulea drąsko. Paauga čiu-čiut ir sudžiūną. Visas kotas su lapais sudrąskytas, jau vaizdo jokio nebėra. Dabar žiūriu ir vėl tokių pasipylė daugybė.
Patarkit kas ką, ką daryt, kaip šitą dalyką sustabdyt? Man gal augalo gaila, nes kurią dieną tik skutelius berasiu :scratchheadyellow:
kažkokie lapai pavytę..? o jai drėgmės ir maisto medžiagų pakanka?
Na, vadovavausi tuo, kad jai žiema sausa ir vėsi turi būt, o ir pati rodė, kad miega. Kabojo vėsiai, aplinkos drėgmė apie 80 buvo ir prieš kokį mėnesįparodė, kad jau bunda, tada ir prasidėjo visokie dušai, mirkymai, purškimai per dieną apie 4-6 kartus, drėgmė šiuo metu iki 55. Todėl ir pergyvenu dėl jos tų visokių "gimdymų", nes lapai dauguma suplėšyti tu (?). Gal tai ir įtakoja lapų neišvaizdingumą.
Relax wrote:
Wed Apr 25, 2012 11:10 pm
Pirma naktis didžiąjai šiltnamy. Tikiuosi ryt rasiu gyvą. Rašo, kad sėkmingai gyvena žemiau +10. Dabar lauke rodo +12 :think:
Meri wrote:
Thu Apr 26, 2012 6:53 am
hmm... tikėkimes, Relax, kad neapšalo tavosios lapai. Tavo vietoje būčiau pratinusi prie vėsumos.
O manoji žiemojo kartu su visomis, nes neradau jai vėsesnio kampelio. Saulės gavo tiek, kiek buvo žiemą pro langą, trąšų kaip visoms.
Sakyčiau, kad vos ne geriausiai atrodo iš visų vandų.
Dabar klausimas, ar žydės, nes ir sauso periodo netaikiau, tik tiek, kaip visoms, t.y. kol sirgau ir nepaėjau. Na bus matyt.
Relax, galėsime abu palyginti, nes skirtingomis sąlygomis žiemą laikėme, tu pagal taisykles, o aš, kaip man gavosi.
P.s. Tiesa, ar atvažiuosi į parodą? Žinočiau ar tempti vandą Teres.
Relax wrote:
Thu Apr 26, 2012 8:58 am
Jop, aš laikiausi rekomendacijų, bet ne visada išeidavo. Kartais visam pusdieniui dušo kabinoj skandindavau, nes tikrai gaila buvo kai matydavau, kad šaknys džiūna. Dabar jau pabudusios ir auginasi toliau :clap:
Šiuo metu vanda jaučiasi puikiai, nors dar saulės negavus, bet pačiupinėjau lapai šilti. Manau, kad nieko nebuvo. Tai dabar išnešiau į lauką.

Meargos, nesipykit :lol: jo, parodai jau susiruošiau :mrgreen: tik dar baigiu derint gyvenamąsias vietas ir kaip iš jų pasiekt Megą :lol:
Relax wrote:
Mon Jun 18, 2012 1:17 pm
Prieš kelias dienas savo dičkę įkišau į vazoniką su žieve, nes labai aš jau ją pamiršdavau pamirkyt arba pamerkęs į baleiką- pamiršdavau išimt :think:
Tai va, po kelių dienų gyvenimo vazonike, žiū, kad stagnavęs pipsius, kuris buvo patepliotas keiki pasta, išsilūkšteno :clap:
Ar jūs, galvojate tą patį ką ir aš :question: :pray:

----------

Na, o mažylė nuo žiemos pabaigos sėdi moliniame vazonike ir tvarkingai ir užtikrintai žengia į gyvenimą. Vienas po kito lendantys lapai, besikalančios naujos ir augančios senosios šaknys- pavyzdys kitom orchidėjom ;)
catlea wrote:
Mon Jun 18, 2012 4:04 pm
Relax, ar tu ieškai ir svajoji apie žiedstiebį? Jei tavo gražuolė yra žydėjusi anksčiau - tai žiedstiebio užuomazgų žiūrinėk auksčiau, virš tų lapų skrotelių, kur jau buvo nukirpti peržydėję žiedkočiai.
Tik džiaukis kad dar vienas vandžiukas bus :) . Man tai labai gražu kada vanda vaikais iš apačios aplipusi :heartsfade: .
---------------
Vakar SSS nusipirkau tokį didelį peršviečiamą plast. vazoną su lėkštele 26 cm skersmens, su ventiliacinėm skylutėm apačioj (na kaip ir paprasti vazonėliai orchidėjom). Niekur tokio dydžio nemačiau. Tai savo didžiausią bandysiu taip pat sodint.
Relax wrote:
Mon Jun 18, 2012 4:22 pm
Pas ją visas kotas, kiekvienam tarpulapy yra su tokiais spurgiukais, kurie nei auga, nei džiūna, o va šis, kuris buvo patepliotas, paėmė ir išsilūkšteno..
Relax wrote:
Thu Apr 26, 2012 9:45 am
Meri wrote:mes ir nesipykstam :)
lb įdomu, kuris pirmiau sulauksim žiedų, nes aš savosios "trigalvės" nesu mačiusi.
Be jokių abejonių manau, kad tu :mrgreen: tos rekomendacijos dar nieko. Manau, kad svarbus yra rankos "atkalimas" tam tikram augalui. Na, bet manau, kad iki žiemos galim būt ramūs, nes jos kaip ir žiemą žydi.
Pamaniau, kad dabar jai šilnamy per šilta, tai ištrėmiau į lauką. Po lietaus tai ir manau, kad dabar lauke drėgniau. Pamačiau tokį čiūdą. ant vieno to (pasak Andriaus) neišsivyščiusio keikio, užtepiau keiki pasta, pagalvojau, gal "išstimuliuos" :mrgreen: šiandien žiūriu, kad nebe toks koks buvo ir kokie kiti, iš savo galo išleido kažkokį ploną daiktą :mrgreen:
catlea wrote:
Wed Sep 12, 2012 1:44 pm
Urze wrote:O kuo skiriasi Vanda coerulea nuo kitų mėlynų vandų, kad ir Vanda Sansai Blue? Neįgudusi mano akis vandų skirtumus pastebėti, tad prašau pamokymo. :)
Turbūt nelabai kuom. Tik tiek kad coerulea yra natūrali rūšis, o Sansai blue - hibidas, sukryžminus coerulea su kažkuo. O pats augalas skiriasi savo "sudėjimu" - stiebas kitaip "nuaugęs", lapai kitokie (minkštesni). Dar pas coerulea žymiai ilgesnis žiedstiebis (žiedkotis?).
Urze wrote:
Wed Sep 12, 2012 2:30 pm
Ačiū, Catlea. Va tie skirtumai (nuaugimo, lapų ir kt.) ir domina. Gal galima plačiau, kuo skiriasi tas sudėjimas?
Jei žiedų daug, tai žiedynstiebis. ;)
Dalytė wrote:
Wed Sep 12, 2012 4:50 pm
Kadangi turiu Sansai Blue, galiu įdėt palyginimui nuotrauką. Jauniausi lapai nuo saulės turi žavius taškelius. žiedų foto šiuo metu neturiu, bet manau coerulea turėtų būt mėlynesni..gal. šiuo met nespręsk pagal naujas Catleos foto, nes po išsiskleidimo žiedas dar keletą dienų auga, jo spalva intensyvėja. :)
Relax wrote:
Tue Sep 25, 2012 12:10 pm
catlea, :lol: :lol: :lol:
Dėl šviesos tai jau nieko nepadarysiu. Gauna tiesioginės tiek kiek šviečia lauke saulė.
Jaučiu, kad tai darosi tikrai ne iš gero gyvenimo, bet kaip rast kas jai nepatinka :think: šaknys superinės. Auga, raizgosi po vazonika... O gal kaip tik dėl per gero? Nieko, ateis rudens pabaiga- galės badaut.
catlea wrote:
Wed Oct 03, 2012 7:56 am
Urze wrote:Oho! Kokio ilgio žiedynstiebis, nes žiedai atrodo gerokai nutolę nuo stiebo?
Aha, žiedynstiebis daugiau nei 50 cm. Dėl tos priežasties niekaip neišeina gražiau nufotkint, pati vanda atrodo maža(nors nėra ji maža).
catlea wrote:
Wed Oct 03, 2012 10:14 am
skaidre wrote:catlea labai labai daili namu puosmena. Kokio dydzio ziedai?
Ačiū. 8-9 cm didžiausi, t.y. patys pirmieji.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Vanda coerulea

Post by mozaika »

catlea wrote:
Tue Feb 26, 2013 10:27 am
Na, kaip jūsų coerulea laikosi, kaip peržiemojo?
Mano trp istorijos...
tos didžiulės tas gausus žydejimas manau buvo paskutinis pasispardymas. Šios temos 5 psl yra foto, kur ji visu ūgiu. Tai ten žemiau vidurio matosi ruda šaknis. Na kadangi jau buvo ruduo, tai apie purškimą ar kitokį aplinkos drėkinimą negalėjo būti net minties. Mirkiau tą grožį 1 X mėn. tiek, kad vanduo net nesiektų to mažo plast krepšelio. Nuo rugsėjo buvo uzsikonservavus(nei šaknų, nei viršutinio lapo augimo). Dar save guodžiau, kad taip ir turi būti, nes žiema, ilsisi.. Žydėjo vos ne iki Kalėdų. Po naujų - vienas lapas nukrito iš tos vietos kur ta ruda šaknelė matėsi, o paskui žemyn labai greit tie lapai visi nusibarstė.
Manau kad ši vanda dar prieš patenkant pas pardavėjus-tarpininkus buvo visa mirkoma iki tos aukščiausios šaknelės... Kitaip man nesuprantama iš kur pas ją puvinys. Dar įtarimas buvo kodėl taip nebrangu už tokią didelę...(Egidijus minėjo, kad nebrangiai gavo). Šiandien nupjjoviau, puvinys buvo žemiau nei per pusę :yuck: .
O mažoji iš LOD prieš kelias dienas šaknelė viena prasprogo ir viršutinis lapas daugiau prasiplėtė :) .
Relax wrote:
Tue Feb 26, 2013 11:46 am
Catlea, žiemą šiai vandai išviso negalėjo būt net kalbos apie mirkymą :naughty: juk coerulea'os žiemą miegą :!: todėl reikia laikyt vėsiai.
Aš savo didčkę nepamenu kada laisčiau, tik su purkštuku kas dieną aplink augalą ir ant jo papurškiu, tik nesupraskit, kad nuo jo vanduo varva. Papurškiu tiek, kad tik dulksna būtų. Stovėjo prie +8 +10. Gal prieš savaitę pradėjo nedrąsiai augintis šaknis ir sparčiai augt pradėjo jos du vaikai. Augalo augimo į viršų nesitikiu, nes transportavimo metu turbūt buvo pažeistas lapas- jis iškrito ir taip nebesiaugina. Dabar stovi prie +15 +20, laistymas dar toks pat.
Mažylė taip pat po ramybės periodo atsibudo tą pačią dieną su didžiąja. Ramybės periodu priežiūra buvo vienoda. Dabar pradėjo augt šaknys ir naują lapą leidžia. Priežiūra tokia pati kaip ir didžiosios.
Eliss wrote:
Tue Feb 26, 2013 12:00 pm
Mano mažylė žiemojo vėsiai, kartais nupurkšdavau.Iš rudens tai augo labai, paskui sustojo. Esu skaičius, kad nebūtinai turi augti vėsiai, gali ir šiltai pabūti :)
Relax wrote:
Tue Feb 26, 2013 12:13 pm
Skirtingi auginimo būdai ir žiedų nei pas nieka :lol:
Mano didžioji vanda ir nebežydės, nes visi tarpulapiai jau išnaudoti, tie pypsiai išlindę paaugę sudžiūvo. Dabar apžiūrėjau geriau tai šaknys auga puikiai ir iš pačios viršūnės kažką įdomaus leidžia, bet tikrai ne lapą ir žiedynstiebiui per plonas pypsis.
Meri, ar taviškio augalo vaikai pradėjo leist šaknis? Pas mane visai dar mažas auginukas ir jau šaknį kišt pradėjo :thumbsup:
catlea wrote:
Tue Feb 26, 2013 12:29 pm
Relax, jei pas mane namie drėgmė 50, o kambary 23 šilumos - tai nemanau, kad vanda kaip kaktusas [Baksnoju] , 1 X mėn pamirkyti 15 min., tikrai puvinys dėl to neįsimes :) . Čia buvo kai žydėjo (kabejo svetaineje, nes buvo kambario puošmena), po žiedyno kirpimo buvo pakabinta vėsiai(tada žinoma jokio mirkymo).
O tai tu savo visą žiemą laikei sausai?
lerika wrote:
Tue Feb 26, 2013 8:04 pm
vanda pirkta žiemą, sušalus gėlių bazių sandėlyje, pernešta per lauką, 1,5 metu auginos masę, šaknis, daug tankių lapų, po 1,5 metų pražydo vasarą du kartus didžiausiom kekėm. Taigi ne visos pasmerktos :) Ir dabar pas ją seni lapai su likusiomis lyg apšalimo dėmėmis, šviesesni, o pas mane užaugę standūs, sodriai žali.pasisekė ko gero
Meri wrote:
Tue Mar 05, 2013 6:13 pm
V.coerulea alba palyginimui, nedidelė ji, kadangi vasarą leido lauke, tai lapai biski nukentėję, bet leidžia naują, vadinasi viskas tvarkoje.
Šiuo metu auginu kamštinio ąžuolo vazonėlyje, įpylus iš Skaistės pirkto smulkinto ąžuolo gabaliukų.
Kai pirkau, tai atskrido su ką tik peržydėjusiu žiedkočiu, mačiau pagal sudžiuvusį žiedą, kad tikrai čia ji.
Šiaip, perkant tiesiai iš Tailando, reik įvertinti, kad joms čia lb lb šalta netgi vasarą bei gali sustresuoti. Porą lapų tai tikrai numes, bet tai niekis.
Manoji pirkta iš e-bay. Kaip atrodo, žiūrėti pagal foto datas.
catlea wrote:
Wed Mar 06, 2013 9:34 am
Aciu, Meri. Na Jusu tikra grazuole, palyginti su ta , kuria noriu pirkti. O dar salta siustis, jei lauks pardavejas siltesnio pavasario kad atsiusti - tai gal ir as turesiu...Nors koks jam skirtumas kas perka- tokios alba arba pink niekada neuzsistovi.
O tai rasot, kad atkeliavo ka tik perzydejusi. Gal matesi ar žiedo lupa buvo visai balta ar su melynu atspalviu?
Eliss wrote:
Wed Mar 06, 2013 1:09 pm
Manoji coerulea prabudo, šaknų galiukai pradėjo augt :) pajautė pavasarinę saulę :)
Eliss wrote:
Thu Apr 25, 2013 8:26 pm
Aną dieną pakabinau lauke vandą ir pamiršau namo parnešt [O.0] tikiuosi, nepakenkė šaltoka naktis, lyg 8 laipsnius rodė ;)
catlea wrote:
Wed Jun 12, 2013 10:56 pm
Ei, Relax, ar tu dar gyvas su savo dičke coerulea? Atsimenu 'keikėsi'' ji pas tave labai, tai kaip reikalai?
Klausiu, nes pas mane vanda Sansai blue baisai ''keikiasi'' :lol: . ir dar apsišakniavusi... :doh: baisiai ir ne vietoj.
Jos gi giminaitės, tai šioj temoj ir klausiu [Geda2] .
Relax wrote:
Wed Jun 12, 2013 11:08 pm
Ten iš viso velniai žino kas. Pauga špikis iki kokių 3 cm ir užsiraukia. Tada nuo šonų kelis spuogelius išsteni, kurie vėl užsiraukia taip ir likę kelių milimetrų.
Relax wrote:
Thu Jun 13, 2013 10:14 pm
Eliss wrote:
relaxxx84 wrote:Aj, durnė ji kažkokia... Vis kažką auginasi ir niekaip nieko neužaugina. Šaknys tai gyvybingos, auga. Bet anei lapo, anei dar ko nors. Stovi sode, pavėsy. Laistoma dilgelių raugu.
o saulėj negerai? Pas mane kabo pietinėj pusėj, bet šiek tiek vazonas šešėlį meta.
Nežinau nežinau... Kažko ji šiemet labai dega... Supleškinau mažyle corulę, apipleškinau dičkę, tai pernešiau į pavėsį...

P.S
tikiuosi žiemai pamiršiu ją įnešt į namus :shifty:
Eliss wrote:
Wed Jun 26, 2013 11:50 am
Kaip auga jūsų vandos? Mano gerai, patinka jai šiluma, šaknis, lapus auginas :)
catlea wrote:
Wed Jun 26, 2013 1:00 pm
Normaliai auga, nesiskundžia (čia apie mažą iš LOD parduotuvės kalbu). Šaknų nemažai pasiaugino, bet nuo kaitrios saulės saugau.
andriuxplind2 wrote:
Thu Aug 01, 2013 8:53 pm
Tai kaip ten su tom nepražydinamom cerulėjom? Iš paskutinio olando užsakymo parvažiavus V. coerulea leidžia žiedstiebį (ne pas mane, žinoma)
Rita, kaip tavoji? Nieko neorganizuoja?
Rita wrote:
Thu Aug 01, 2013 10:20 pm
organizuoja ir dar kaip... nors ir ne iš paskutinio užsakymo, bet 2 žiedstiebius sparčiai auginasi :D
catlea wrote:
Fri Aug 02, 2013 12:23 pm
Šaunuoliai Rita ir Andriuxs su savo coerulejom :) . Lauksim ziedų foto.
Mano is pavasario taip pat žiedkotį leido, vėliau labai šakniuotis pradėjo, tai ir žiedstiebis pradingo(toj stiebo vietoj šaknų labai daug prasprogo).
Ir kur ištraukėt, kad sunkiai pražydinamos? Kaip ir prie kiekbvieno augalo, taip ir prie vandos reikia 'priprasti' , atrinkt kas patinka.
Eliss wrote:
Fri Aug 02, 2013 4:59 pm
Aš savo pasodinau į vazoną, smagiai sau šaknis auginas. Žiedų kol kas nelaukiu, man ji per maža vis atrodo :)
uranija wrote:
Wed Nov 20, 2013 7:07 pm
Pasirodau ir aš savo Vanda coerulea compact :heartsfade:
Seniai apie ją svajojau, per parodą gyvai pamačiusi LOD parduotuvėlėje šitą kompaktišką gražuolę nebesusilaikiau.. besvarstant kada gi ji galėtų žydėti, Rasa parodė tarpulapyje spuogiuką, kurio iš pradžių aš net nepastebėjau ir aišku nedėjau daug vilčių.. tačiau jau po savaitės paaiškėjo kad žiedstiebis tikrai auga, ir po beveik 2 mėnesių laukimo džiaugiuosi žiedais :D
IMG_8125.JPG
IMG_8125.JPG (66.52 KiB) Viewed 2298 times
IMG_9232.JPG
IMG_9232.JPG (68.51 KiB) Viewed 2298 times
Relax wrote:
Tue Apr 15, 2014 12:13 pm
Turbūt tiek krapštymai, lankstymai ir visokie kitokie pirštų (ir ne tik) kišimai niekada nesiliaus... :twisted:
PicsArt_1397555413206.jpg
PicsArt_1397555413206.jpg (206.2 KiB) Viewed 2298 times
Urze wrote:
Tue Apr 15, 2014 4:42 pm
Klausyk, Relax, gal Tu prie orchidėjų eik užsidėjęs bokso pirštines? Sunkiau bus nukrapštyti, ko nereikia. [Baksnoju]
Ką su šituo "kūdikiu" dabar darysi?
Relax wrote:
Tue Apr 15, 2014 5:17 pm
Žinau... Reikia įsigyt pirštines.
Žinok net neįsivaizduoju ką daryt :think: voliojosi vandos vazone, bet va ką tik prisukau prie tinklelio ir pakabinau į akvariumą :scratchheadyellow:
Eliss wrote:
Tue Apr 29, 2014 1:06 pm
Laukiam :shhh:
c3a492c894b2.jpg
c3a492c894b2.jpg (55.35 KiB) Viewed 2298 times
Eliss wrote:
Wed Jun 04, 2014 8:37 am
c5e564305c03.jpg
c5e564305c03.jpg (54 KiB) Viewed 2298 times
Eliss wrote:
Thu Jul 10, 2014 2:20 pm
[quote="O-manė;)
O bendro vaizdo fotkių su visu augalu, a? [Baksnoju]
Tik dabar klausimą pastebėjau ;)
Puikus augalas, dar vis žydi, tik jau senokai išnešta į terasą:
4a528aa7c483.jpg
4a528aa7c483.jpg (76.64 KiB) Viewed 2298 times
[/quote]
Rita wrote:
Fri Jul 11, 2014 12:30 pm
Šiais metais vanda mane džiugina 17 žiedų :) tik jau šį kartą ir jaunas ūgliukas sugalvojo žydėti (7 žiedai)
foto sesijos nedariau, tai atsiprašau už kokybę [Geda2]
MrGreen wrote:
Fri Jul 11, 2014 2:15 pm
Rita, Eliss graži vanda :thumbupleft: aš vis pasvajoju, bet taip ir neužsisakau...Gal kada pavyks rožinę ar baltą formą sumedžioti.
zozolyla wrote:o ji neturėtų zydėti ziemą ~ rudeny? :scratchheadyellow:
Auganti gamtoje turėtų, namuose ir mūsų klimato sąlygomis viskas kiek kitaip gaunasi su šia vanda.
Rita wrote:
Sat Jul 12, 2014 12:10 pm
Ačiū už sveikinimus :) turiu nuo 2013 m. pavasario ir jau antrą kartą žydi. Čia ta pati Vanda kuri puošė žurnalo Nr. 14 „Orchidęjos“ viršelį :D
Kažkokios ypatingos priežiūros nereikalaujanti orchidėja, visą laiką kabo pietinėje pusėje prie lango. Žiemos metu buvo retai mirkoma 1-2 kartus per mėnesį, orams atšilus – kiekvieną savaitę su trąšom, kartais papurškiu.
Urze wrote:
Sat Jul 12, 2014 12:37 pm
Rita, gražiai susikalbate su šita vanda. :thumbupleft: Bet pas Tave žiemą namuose dar ir vėsu, tiesa? Gal tas ir patinka šiai vandai?
Rita wrote:
Sat Jul 12, 2014 1:22 pm
Pakankamai vėsu, maždaug 14-16, kai saulė pašviečia tai ir virš 20 pakyla, bet tai retas reiškinys :)
Relax wrote:
Fri Aug 22, 2014 10:29 pm
Viršūnė pažeista transportavimo metu, bet ji ne prie ko. Vandos sėkmingai auga išleisdamos šoninius ūglius. Reikia išsiaiškinti kodėl ji nesugeba užaugint nors vieno to ką augina, nes dabar ką auginasi tai tik šaknis. Jų pilnas 10 litrų vazonas, jau net deformuojasi tai apie užsilenkimus drįsčiau abejot.
ricardas wrote:
Fri Aug 22, 2014 10:47 pm
Relaxxx, Jūs rašėt kad ja auginat drėgnai ( šalia vandens) , juk puikei žinot kad didelė drėgmė skatina šaknų augimą , todėl ir auga šaknis. Jūs ja laikinai palaikikit sausai , tuomet sustos šaknų augimas ir suskatins augalo augima.
Relax wrote:
Fri Aug 22, 2014 11:23 pm
Na, sakykim pradeda augt žiemą- kur saulė, kur šiluma? :think: tinkamų augimo sąlygų negalėsiu suteikt tai galim numanyt kokie tie ūgliai bus...
ricardas wrote:
Fri Aug 22, 2014 11:40 pm
Taip sutinku, kad žiema nieko gero neužaugs, bet jei iki žiemos pajudės auginiai o žiema augimas sustos tai pavasari pradės toliau augti. Arba laukit pavasario ,gal be jokių pastangų pradės augti auginiai.
Eliss wrote:
Sat Aug 23, 2014 4:25 pm
relaxxx84 wrote:Oras ten tikrai negali būt sausas, nes stovi per 20 cm virš vandens, trąšų taip pat neturėtų trūkt, juo labiau vasarą kai dilgelių raugo pastoviai yra.
Gal iš tiesų to raugo per daug :scratchheadyellow: ko ten, azoto, daug yra, kažko per daug, kažko per mažai, užtat toks ir augimas.
Kažkur neseniai skaičiau, kad tie raugalai jau nėra taip gerai kaip mes įsivaizduojam ;)

Aš šiemet netręšiau raugu, net trąšom retai tręšiau, vis pamiršdavau įdėt [O.0]
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Vanda coerulea

Post by mozaika »

Eliss wrote:
Mon Nov 28, 2016 4:22 pm
Sunervino :evil: rudeniop susiruošė žydėt, stovėjo patamsy, aš gero norėdama po lempa pastačiau. Kurį laiką stagnavo, o dabar nugelto :( kaip nelaiku, laukiau žiedų, gal porą m. nežydėjo.
Eliss wrote:
Thu Jan 05, 2017 6:47 pm
Būdama po lempa vėl leidžia žiedstiebį, tikiuos šįkart baigsis žiedais ;)
Eliss wrote:
Sat Feb 25, 2017 4:07 pm
2014 m. žydėjo tik 2 žiedais, dabar truputį daugiau- 6. Vasarą buvo gerokai apdeginta saulės, praradusi prekinę išvaizdą, kaip sakant ;)
rps20170226_085735_553 (1).jpg
rps20170226_085735_553 (1).jpg (52.91 KiB) Viewed 2295 times
mozaika wrote:
Mon Jun 12, 2017 8:46 pm
Veiksmas už užuolaidos.
DSCF6283.JPG
DSCF6283.JPG (92.66 KiB) Viewed 2295 times
MrGreen wrote:
Mon Jun 12, 2017 10:27 pm
ar ji lauke kabo? jei taip gal galima visos vandos truputi iš toliau vaizdą pamatyti? aš mastau savo irgi lauke apgyvendinti.
mozaika wrote:
Wed Jun 14, 2017 5:44 pm
Taip kabu lauke. Ypač kai lietus lyja. Nesvarbu, kad vėsu, aš nešu laukan.
DSCF6398.JPG
DSCF6398.JPG (86.23 KiB) Viewed 2295 times
Nuo ten kur škurlikas kabu, tiek nuo praeitų metų paaugo.
DSCF6399.JPG
DSCF6399.JPG (86.64 KiB) Viewed 2295 times
Eliss wrote:
Tue Aug 15, 2017 7:31 pm
Na įnoringa ši ponia, lauke būdama bandė augintis žiedstiebį, bet nudžiovino. Ir jau ne pirmą kartą. Bet džiaugiamės ir galingomis šaknimis.
daaee3573dfa.jpg
daaee3573dfa.jpg (70.07 KiB) Viewed 2295 times
Eliss wrote:
Thu Apr 12, 2018 7:27 am
Ta pati istorija: palieju, tada pamatau žiedstiebį, tada jis nudžiūna ... :cry:
Eliss wrote:
Sun Mar 03, 2019 3:24 pm
Na vis tik nesuprantu šios vandos. Matosi trys pumpuriukai. Du jau gal du mėnesius stagnuoja, iš trečio gal kas ir išeis, jei vėl kas nepasikeis. Nesuprantu, kas trukdo užaugt žiedynams? Per sausa? Per mažai trąšų? Šviesos, man rodos, pakanka, nes sugebėjo ir prie lempos nudžiovint. Tai dabar bandysiu laistyt reguliariai ir su trąšom.
Eliss wrote:
Thu Apr 11, 2019 7:02 pm
Pagaliau prisiruošiau traukt iš vazono. Pamirkiau gerą pusdienį ir lengvai išsitraukė. Gal ir bus ta priežastis, kad neįstengia pražyst. Šaknys ne itin geros, padususios kuo gilyn į vazoną. Sutvarkiau, gerokai apkarpiau ir įdėjau į molinuką tik su keliomis didelėmis žievėmis. Būta 4 žiedstiebių užuomazgų.
IMG_20190411_195806.jpg
IMG_20190411_195806.jpg (671.57 KiB) Viewed 2295 times
IMG_20190411_195820.jpg
IMG_20190411_195820.jpg (455.36 KiB) Viewed 2295 times
IMG_20190411_195845.jpg
IMG_20190411_195845.jpg (552.89 KiB) Viewed 2295 times
mozaika wrote:
Sun Nov 17, 2019 7:59 pm
Viskas kaip ir normose auga. Ruduo - šaknys dauguma raukiasi, pati paaugo po vasaros, bet vis tiek kaip ne ant viso svieto. Ir rudenį pradėjo augti tokia šaknį. Nežinau ką čia nori pasakyti :scratchheadyellow: , tipo baleriną - kregždę vaizduoja :shifty:
Vanda coerulea 'blue'19 (1).JPG
Vanda coerulea 'blue'19 (1).JPG (105.39 KiB) Viewed 2295 times
Palyginimui storis, mano nekūdi pirštai :D .
Vanda coerulea 'blue'19 (2).JPG
Vanda coerulea 'blue'19 (2).JPG (100.92 KiB) Viewed 2295 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Vanda coerulea

Post by Eliss »

Vėl žydi po 4 metų. Šviesos trūkumas, tai žiedstiebis tiesėsi link lango, labai nekompaktiška, vis atitraukt reikėjo.
4.jpg
4.jpg (489.53 KiB) Viewed 1421 times
1.jpg
1.jpg (439.54 KiB) Viewed 1421 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Vanda coerulea

Post by MrGreen »

Graži vanda, patinka man vaizdas pirmoje foto kur matosi vazonas ir galingos šaknys liuks_

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Vanda coerulea

Post by Eliss »

Reikia dar paminėti, gal nesimato, bet žydi iš ūgliuko. Vieną buvau atskyrus su šaknyte. Galvojau, gal dėl to nežydi. Ir še tau, žydi iš kito užaugusio.

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Vanda coerulea

Post by Gabriele »

Super, labai grazi😍 Eliss, kokios temperaturos pas jus diena ir nakti, ten kur ja laikot?

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Vanda coerulea

Post by Eliss »

Parnešus iš lauko, stovi rytų pusėj, dabar temperatūra +19-22.

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Vanda coerulea

Post by Eliss »

Vanda numetė paskutinius žiedus. Žydėjo kažkur nuo rugsėjo 10 d.
IMG_20220910_185758_copy_818x1090.jpg
IMG_20220910_185758_copy_818x1090.jpg (499 KiB) Viewed 652 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Vanda coerulea

Post by Urze »

Oho, kaip nuoširdžiai atžydėjo.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Vanda coerulea

Post by MrGreen »

Super!
Mano pasigavo puvinį ir iškeliavo į kompostą Sleep_

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Vanda coerulea

Post by mozaika »

O aš priėmiau drastišką sprendimą, saviškę "apgenėti". Jau kuris laikas nežydi. Pati auga , šaknynas didžiusis, kas patapo visiškai nepatogu laikyti, pakabinta kambaryje palei lubas, beveik siekė grindis. Nei šis ne tas ir su laistymu.
Skausmingas sprendimas, bet tikiuosi į naudą.
Kirpau per stiebą ir perkirpus pasimatė tokios violiatavos pažaidos. Įtarimų sukėlė. Tai dar stiebo kirpau, teko dar šaknų pašalinti. Bet jau aukščiau tų pažaidų spalvotų neliko.
Attachments
20230613_194158_resize_43.jpg
20230613_194158_resize_43.jpg (245.05 KiB) Viewed 355 times
20230613_194224_resize_87.jpg
20230613_194224_resize_87.jpg (260.08 KiB) Viewed 355 times
20230613_194240_resize_98.jpg
20230613_194240_resize_98.jpg (216.77 KiB) Viewed 355 times
20230613_194253_resize_91.jpg
20230613_194253_resize_91.jpg (203.85 KiB) Viewed 355 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Vanda coerulea

Post by Urze »

Ui, tie violetiniai pabaisiukai po rizomų "oda" net nupurto. :?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Vanda coerulea

Post by Eliss »

Žydi jau kurį laiką.
IMG_20230615_121741_copy_775x1033.jpg
IMG_20230615_121741_copy_775x1033.jpg (499.24 KiB) Viewed 335 times

Post Reply

Return to “Vandos (Vanda) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 3 guests