Dendrobium parishii

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Dendrobium parishii

Post by MrGreen »

Relax wrote:
Fri Sep 23, 2011 8:07 am
Nuo pavasario turiu šį "rabarbarinį" dendrobį. Pastebėjimai tokie, kad nors ir dauguma orchidėjų pas mane smagiau jaučiasi ant bloko, tačiau šitas ant bloko tik egzistavo, nei augo, nei šaknų leido. Pasodintas į vazoniką, išleido kelias šakneles ir po truputi auga. Bet jo apsukos tai tikrai labai lėtos. Nors dauguma dendrobių baigia pasiekt motininių ūglių dydį, tačiau šitas tai visai.
Auginu kaip ir daugelį dendrobių: vidutinis šviesumas, tačiau vasarą gaudavo ir tiesioginės saulės, tręšimas kartu su laistymu, o kadangi aš laistytuvas tai pas mane jis pastoviai šlapias :oops:
Alio, auginantys parishii ar pas jus jis taip pat lėtai auga? Kaip auginat jūs?
divatielis wrote:
Sat Sep 24, 2011 8:26 pm
Nu aš irgi jį turiu nuo pavasario. Jis atkeliavo krepšelyje ir iki šiol ten ir auga. Na pasakyčiau, kad jo augimo tempai nėra labai dideli, bet pakenčiami. Jis pas mane ant vakarinės palangės ir gauna vakare tiesioginės saulės. Tręštas buvo ne dažnai - gal kokius keturis kartus per vasarą :scratchheadyellow: Laistau, kai pradžiūsta substratas, kartais substratas pradžiūna net iki traškėjimo. Čia palyginimui, kiek augaliukas paaugo per penkis mėnesius :)

Image

Image
Murfika wrote:
Thu May 04, 2017 1:57 pm
Sveiki,

su šia bėda susiduria visi mano dendrobiai. Ypač nuliūdino parishii. TAip apsidžiaugiau išvydusi net 5 žiedynstiebius, bet nenudžiuvo tik du.
Laistyti laistau, nes auga nauja auginys...
mozaika wrote:
Thu May 04, 2017 3:13 pm
Kol brandina pumpurus nereikėtų laistyti. Nesvarbu, kad ir auginasi nauja ūglį. Galima papurkšti prie augančio ūglio, bet visam augalui nereikia suteikti vandens. Man didžiausia kančia buvo su tais "ilgakasiais", dėl to atsisakiau, nes jie geriausiai jaučiasi, kaip būna aplinkoje daug drėgmės, o ne substrate. Aš arba sudžiovindavau, arba supūdydavau.
zuzla wrote:
Tue May 26, 2020 10:24 am
Pasirodau su savo ką tik atkeliavusiu lietuviškos pilietybės gražuoliu :)
DSC_0234.jpg
DSC_0234.jpg (106.5 KiB) Viewed 1085 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium parishii

Post by Urze »

Perkėliau ant bloko, kai naujos šaknys buvo tik vos pradėjusios augti, ir pakabinau balkone, kur daug saulės ir prapučia vėjas. Negudrus ėjimas... Baisingai įsižeidė. Ir teisingai padarė, nes buvo ko. Šiųmetis ūglis (tas dvilapis kairėje) daugiau nebeaugs, užtat parnešus namo, kur ramesnės aplinkos sąlygos, pradėjo auginti daug naujų šaknų. Kitąmet jau galės vasaroti balkone.
20220715_103840.jpg
20220715_103840.jpg (370.96 KiB) Viewed 521 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Dendrobium parishii

Post by mozaika »

Manau, kad ne vienas turime iš mūsų lietuviškosios laboratorijos Den. parishii. Kiek tenka matyti tuose "namuose" kur "gimė", visad stebino, kad tokie maži augalai ir taip gausiai žydintys.
Aišku, tokio dydžio augalas visada gundo, ypač, kad žiedai nuostabūs. Lyg ir kvapą turi malonų.
Bet mano namuose jis tikras yra užsispyrėlis. Augti auga gerai. Nauji ūgliai pradėjo ilgėti ir augalas pereina į įprastai mums iš tiekėjų gaunamo dydžio augalą. Viskas ok, bet aš noriu ir žiedų. Žalias_ .
Ko tik nedariau, ir džiovinau, ir kepinau, ir rūsy po lempomis vėsiau laikiau. Bet vis tiek nieko.
O šį rudenį, rugsėjį staiga atradau dvi pailgas spurgytes :). Kurios dabar žydi. Sakyčiau vienintelė išvada, kad rugpjūtis netikėtai buvo karštas, o paskui staiga atvėso. Ir tas temperatūrų šuolis privertė augalą žydėti.


Dendrobium parishii'22..JPG
Dendrobium parishii'22..JPG (210.67 KiB) Viewed 446 times
Dendrobium parishii'22..J.JPG
Dendrobium parishii'22..J.JPG (300.17 KiB) Viewed 446 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium parishii

Post by Urze »

Tai dabar jau galėsi ilgai džiaugtis jo žiedais, nes tikrai ilgai žydi. Pas save neužfiksavau trukmės, kai žydėjo, bet kokį mėnesį tai tikrai. Ir kvapą tikrai turi - gan intensyvų ir saldų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium parishii

Post by MrGreen »

Pas mane jis visą vasarą stovėjo ir tik dabar pradėjo augintis naujus ūglius, gyveno šiltnamyje, tikrai nieko netrūko pradėti augti pavasarį....

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Dendrobium parishii

Post by mozaika »

Aš kvapo dar nepajutau, bet žinau kad kvepiantis. Turbūt nebūnu namuose tada.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium parishii

Post by MrGreen »

Pas mane kvepėjo vidurdienį kai saulė pašviesdavo.

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Dendrobium parishii

Post by mozaika »

Grįžau namo ir iš karto ėjau uostyti šio dendrobio. Fiaaaaaa...koks ten kvapas, tipiškas smardukas. Gerai, kad nebūnu namuose, kaip jam saulė padus kutena ir nejaučiu to "kvapo" yucky_ .
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium parishii

Post by Urze »

Jo_ Aš taip ir įtariau, kad Tau jis bus per intensyvus, bet nusprendžiau patylėti, kad pati tą sužinot galėtum. Žalias_ Nes kai aš jį pirmąkart pauosčiau iš arčiau, tai pirma reakcija buvo OIII! Tikrai nesitikėjau tokio klampaus kvapo. Kaži, kai žydi jis gausiai, dešimtim žiedų, kaip tada - užkvėpina kambarį ar ne? Nes kai vienas žiedas, tai kvapas tik šalia jaučiasi, nesklinda toli.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium parishii

Post by MrGreen »

O man tai visai skaniai kvepia :roll: Žalias_

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Dendrobium parishii

Post by Abitalė »

Mano parishii šešiais žiedais žydėjo, bet kvepėjo tik arti priėjus. Palyginimui Neofinetia su 6 žiedais pilnai užpildo kambarį savo aromatu.

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests