Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Ričardas »

InetaSka wrote:
Tue Oct 19, 2021 12:05 am
Aš bandžiau PHYSAN 20, Actara, Biplantol ir Substral celaflor naudoti prieš erkutes (nors ir ne tokia jų funkcija), bet nei vienas jų neveikė. Dėl kitų pakomentuoti negaliu. Schwerter turi tą chemiją, gal iš ten dar koks užsakymas bus... (žinant mus, netikiu, kad jau sezonas baigės :D )
Dar kartą ačiū Inetule 🌹🌹🌹
Kibinsiu Evelinute , gal padaris užsakimą . Man atrodo kad ne aš vienas turiu šiu bjauribiu, gal kas ir prisijungs.

zuzla
Posts: 31
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:54 pm
Location: Vilnius

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by zuzla »

Ričardas wrote:
Sun Oct 17, 2021 10:39 pm
Iš kaźko su orchideja gavau dovanų raudona erkute.
Jei kalba eina apie voratinklines erkutes, tris kartus kas savaitę palaisčiau actara, išnyko, dipladeniją užpuolė.

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by zemuoge »

Nuo erkučių ( tik nežinau, kokios jos buvo , gal voratinklinės) man labai padėjo šampūnas gyvūnams prieš blusas ir erkes.
Katasetumas ir dendrobis papilio pastoviai nuo jų kentėdavo. Galbūt aš putų nenuploviau, taip ir palikau džiūti, nebeprisimenu, bet šiais metais kenkėjų nepastebėjau, o lapai tikrai nuo muilo nenukentėjo.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Urze »

Ričardai, kaip reikalai su erkutėmis Jūsų orchidariume? Kas laimi?

Pas mane gal pirma tokia žiema nuo orchidligės įsibėgėjimo, kai kenkėjų fronte sąlyginai ramu - tik viena kita mažytė sraigė. Nei tripsų, nei erkučių, nei kitokių brūdukų nesimato (arba nematau...). Laikau kumščius, kad iš tikro ir nebūtų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Ričardas »

Gustinut, na su erkutėm lik ir kova baigta , laimėjau bet kad daugiau jų neatsiras 100% nesu tikras.
Naikinau su Vertimec , 1 ml Vertimec ant 1 litro vandens lietaus. Purškiau po vieną augalą ir lapus ir šaknis ir net blokus. Reikėjo po kokių 10 dienų pakartoti bet ( na patingėjau ) tai jau nuo 2021,11,1, purškimo iki šiol nematau erkučiu.
Dėl sraigių, kas idomiausia po purškimo Vertimec sraigiu žymiai sumažėjo, negaliu tvirtinti kad tai jis sraiges išnuodijo bet kad sraigių sumažėjo tai tikrai.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Urze »

O, tai džiugu. Knisliava kielvieną augalą ištraukt, apipurkšt ir vėl įtalpinti, bet kad kitų variantų nelabai ir yra.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Ričardas »

Urze wrote:
Thu Jan 13, 2022 8:37 pm
O, tai džiugu. Knisliava kielvieną augalą ištraukt, apipurkšt ir vėl įtalpinti, bet kad kitų variantų nelabai ir yra.
Tiksliai pasakėte- knisliava 👍 dar prieš sukabinant nupurškus, sienele išpurškiu , žodžiu purškaliojau visur be gailesčio , sakiau sau, kas bus tas bus , arba erkučiu neliks arba augalų . Jau buvau taip supikes kad norėjau velniop visus orchidariumo augalus mesti lauk , isdžiovinti orchidariuma ilga laika ir gal apsiramines vėl pirkti naujus augalus ir prieš dedant į orchidariumą dezinfekuoti su hemija ir karantiną ilgą , tik tada dėti į orchidariumą .

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Eliss »

Jau darosi neramu. Kas kaltas: zaraza, vanduo, per daug šviesos ir kepa po lempa Ma_ kažkokia susitraukus. Nauji ūgliai ir tie nueina dėmėm.
IMG_20220114_165559.jpg
IMG_20220114_165559.jpg (2.78 MiB) Viewed 1071 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Urze »

Neturiu net versijos. Hmmm_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Abitalė »

Eliss, o kas su vandeniu? Mano įtarimas būtų, kad vanduo per kietas arba per trąšus... Arba per arti lempos. Bet kuriuo atveju, pabandykite grįžti atgal iki tos vietos kai bloko samanos dar buvo žalios. Kas pasikeitė?

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Augalų ligos, kenkėjai, prevencija

Post by Eliss »

Abitale, vanduo lietaus ( kartais iš čiaupo), bet man jis kažkoks nešvarus. Anksčiau būdavo ant augalo tilandsija uždėta, gal ir geriau jautėsi, taip ir samanos užaugo pačios. Bet lapai vis tiek tokie pasidarydavo. Nors dabar berašant kilo mintis, gal, tiesiog nudega nuo lempos, kai būna šlapia, nupurkšta Hmmm_
Net nežinau... pakeičiau vietą, perkabinau kitur.

Post Reply

Return to “Ligos, kenkėjai ir kitos problemos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests