Uogakrūmiai (bendra tema)

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 2123
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Uogakrūmiai (bendra tema)

Standartinė MrGreen »

Dausa rašė:
Sek Lie 10, 2016 12:38 pm
Apie puodus ir serbentus.
Čia be didelio entuziazmo šneka/rašo apie kamieninius serbentus ir agrastus:
http://kauno.diena.lt/naujienos/ivairen ... umi-759463
O man kamieniniai patys geriausi - gražu, nereikia lenktis, aplink daug gėlių galima pasodinti. Derliaus tiek pat, kiek ant krūmo.
Straipsnyje rašo, kad tik vienas kamienas. Bet ant to kamieno visas krūmas. Poskiepio atžalas ne taip jau dažnai reikia šalinti, viena kita išauga, ant kamieno nepamenu kada buvo. Kuoliukų reikia, jei mažai genimi dėl didesnio derliaus. Raudonąjį ir baltąjį serbentus auginu vazonuose be kuoliukų, neišlinksta, jau seni stori ,,medžiai". Žiemai įkasu lauke. Vasarą pastatau arčiau tako, nes raudonųjų niekas nemėgsta, tai vis kokią kekę nusiskina.
Šilingė rašė:
Sek Lie 10, 2016 4:28 pm
Nagi va. Dausa uždavė mintijimo (kartais geriau turėt mažiau laisvo laiko, pasirodo...). Kodėl anksčiau negalvojau apie kamieninius vaiskrūmius, nežinau, bet va dabar jau užsireikėjo :shifty: Ir vėl atnaujinamo kiemo planą perdėliosiu O.o
Dausa rašė:
Pir Lie 11, 2016 1:28 pm
Labiausiai pasiteisino agrastas. Aišku, skinant duria, bet koks palengvinimas ravint. Net skanūs pasidarė ir planuoju daugiau auginti. Jau ir poskiepių prisiauginau, tik vyro prisiprašyti skiepyti liko.
agnicc rašė:
Pir Lie 11, 2016 2:28 pm
Dausa, taip sugundė kamieniniu agrastu- kokios veislės agrastus auginate ? Būtų įdomu sužinoti kaip vyksta visas skiepyjimo procesas- į ką skiepyjate, įdomu ar būtinai reikia skiepyti į auksuotojo serbento kamieną (taip lyg rekomenduoja interneto platybės :) )?
Dausa rašė:
Pir Lie 11, 2016 3:57 pm
Nežinau kamieninio veislės, arba pasimetė užrašai, arba buvo be pavadinimo. Bet atsparus valkčiai ir visam kam - jokių bėdų niekad nebuvo. Tiesa, vėtra šiek tiek pakreipė kartu su šalia augančiu juoduoju serbentu, nes kuoliukai nelabai giliai įgrūsti buvo. Turiu dar Hinnonmaki Red, jis mums skanesnis, auga keistokai, lyg mažas medelis, šakojasi prie žemės, bet ne krūmas.
Kitokių poskiepių nežinau, tik auksuotąjį serbentą.Išsikasiau atžalų. Vieną jau labai seniai, tai nenaudosiu kaip poskiepio, nes visai gražus medelis gavosi. Kai žydi gražu ir uogų skonis neblogas.
Pati neskiepiju, vyras tuo užsiima, tai man teorijos užtenka.
Kamieninis juodasis serbentas Titania - irgi patenkinti skoniu bei ištverme. Dar ankstyvą krūmelį bevardį pirkau, to uogos saldesnės. Ir vėlyvų juodųjų turim labai didelėmis uogomis, tai smagu skinti. Žodžiu, juos visus yra noras suskiepyti, tik vietos sodinti nėra. Būtų didesnis kiemas, tai gerai turėti skirtingu laiku derančių ir įvairių skonių.
mozaika rašė:
Ant Lie 12, 2016 5:47 pm
Uj, koks gėris stiebinis agrastas. Kiekvienas metais mažiausiai 4 kg uogų nuo vieno krūmo nuskinu. Ir šiemet šakos linksta. Vieną nuskyniau, tai buvo kokie 6 kg. Dar liko antras stiebas, nežinau ką daryti :Hmmmm: .
Kiek turiu, tai stiebinis nesirgo jokiomis ligomis. O krūminį vis aptraukia valktis.
Dausa rašė:
Tre Lie 13, 2016 10:18 am
Šilingė rašė:Oho, kokia teisinga reklama :thumbsup: Kadangi mano kieme šiuo metu auga du seni agrastų krūmai, paveldėti su visu sklypu, ir abu labai ne vietoj, vietoj vieno iš jų jau suplanuota sodinti jazminą, o vietoj kito ką nors dar suplanuosiu lėtuoju būdu... Taigi, kamieniniai sudomino visai rimtai.
Jei suplanuotas jazminas, tai siūlau pagalvoti apie žemuogėmis kvepiantį mažalapį (Philadelphus microphyllus). Jis žydi truputį vėliau už darželinį jazminą, žiedai smulkesni, bet daug, rečiau auginamas. Man jo forma grakštesnė, šakos dailiau linksta. Darželinis jazminas po žydėjimo toks eilinis krūmas tampa.
https://picasaweb.google.com/1029799254 ... 6720790802
Nežinau, kur įsigyti. Aš gavau iš Rimvydo Kareivos. Sakė, kad Dubravos medelyne kažkada buvo.

Dar reklamai, kad auksuotieji serbentai visai gražu, tik nuotrauka nelabai kokia:
https://picasaweb.google.com/1029799254 ... 5917144258

Nežinau, kur patikimi kamieninių uogakrūmių pardavėjai. Pirkau labai seniai Kikoje, kai dar jie Ąžuolyne turėjo prekybos aikštelę. Bet jie perpardavinėtojai, tai nežinau, kokios garantijos. Nors kas ten blogo gali būti serbentams, svarbu pasas. O agrastų veislėmis reikia iš anksto pasidomėti, prieš perkant. Dar geriau paragauti.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių