Šilauogės

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 2123
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Šilauogės

Standartinė MrGreen »

Dausa rašė:
Sek Lie 17, 2016 10:04 pm
Dar reklamuoju miesto sodui šilauoges. Aišku, ne tik miestui tinka, bet dabar populiaru ,,miesto daržai", lyg anksčiau jų nebūdavo.
Prasta nuotrauka, bet sunku didokam vazonui rasti ramų foną:
šilauogės.jpg

https://picasaweb.google.com/1116340564 ... 0414792690
Turėjom svečių, tai įnešiau visą į kambarį. Labai smagu patiems pasiskinti.
Šilauogė ankstyva, bet veislės pavadinimas pasimetė. Vėlyvų Lietuvoje neverta auginti, net vazone.
Lina rašė:
Sek Bir 25, 2017 8:50 pm
Kas gali būti šilauogei jei geltonuoja (net į rausvumą) lapai? Dalis šakelių netenka lapų. Trūksta kažko ar liga?
Ramsis rašė:
Sek Bir 25, 2017 9:33 pm
Šilauogės serga retai. Greičiausiai kažko trūksta. O ar tu ją laistai? Aš laistau kasdien nepriklausomai lyja ar ne.
Lina rašė:
Pir Bir 26, 2017 5:07 pm
Va, pavyko foto įkelt:
DSC_1456.JPG

Laistoma gal kiek ir mažokai, bet perdžiūt neturėtų.
Urze rašė:
Ant Bir 27, 2017 10:05 pm
Sakot, laistyti jas reikia? O aš šiais metais dar nė karto nelaisčiau ir nieko - žaliuoja, žydėjo, daba jau su uogom užsiėmusios. Gal padeda, kad žemė po jomis kokių 5 cm pjuvenų mulčo sluoksniu padengta ir nuo vėjų gerokai apsaugotoj vietoj auga. Bet ir kitas dalykas - kuo dažniau laistoma žemė aplink augalą ir po nedaug, tuo daugiau jis auginasi paviršinių šaknų ir tuo mažiau gilyn lenda šaknys, ieškodamos vandens. Toks augalas gerai auga, kol reguliariai laistomas, bet jei kurį laiką negauna įprastinės vandens dozės, pradeda vysti. Man priimtinesnis variantas yra kai prieš sodinimą duobė labai smarkiai įlaistoma, tada gerai paliejama pasodinus ir tada nebelaistoma papildomai, tik kiek lietaus gauna. Tada pradiniam etape drėgmės užtenka, džiūdama žemė vilioja šaknis gilyn ir galiausiai įsitvirtinęs augalas yra savarankiškas, nereik prie jo laistytuvų tampyti ar išvažiavus atostogų jaudintis, kad nuvys. Taip net pomidorus šiltnamyje galima pripratinti pačius susirasti vandens (ne pati sugalvojau, daug patirties turintys daržininkai eksperimentatoriai pasakojo).
Ramsis rašė:
Tre Bir 28, 2017 10:02 pm
Šilauogės ir taip auginasi šaknis iki 50 gylio, čia jau toks būdas, todėl rūgščia dirva reikia pakeisti maždaug 1 m x 1 m pločio ir 50 cm gylio duobės turinį. Ar jas galima išdresiruoti augintis šaknis gilyn - nežinau. Bet tai yra drėgnų lengvų dirvožemių gyventojas. Šilauogių laistymas yra bene viena brangiausių priežiūros priemonių. Visame pasaulyje profesonalai augintojai tvirtina, kad vos pasirodžius žiedpumpuriams šilauogių krūmui kasdien reikia nemažiau kaip 10 litrų vandens. Nuo to priklauso uogų dydis, gausa ir skonis. Ruošiuosiu pasisodinti šilauogių apie 0,5 ha todėl prisirinkau informacijos iš anksto. ;)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių