Tikrasis artišokas (Cynara csolymus)

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Tikrasis artišokas (Cynara csolymus)

Post by MrGreen »

agnicc wrote:
Tue Jul 15, 2014 4:35 pm
Dausa, puikus sodas, artišokai labai žavūs :thumbsup: , gal galima trumpai apie jų augimą/auginimą?
Dausa wrote:
Tue Jul 15, 2014 6:57 pm
Artišokų nuotraukos senos. Dabar jau derliaus neužsiauginu. Šitų daigus daviau auginti šešurui, kai jis dar vaikščiojo. Jo labai tinkama vieta artišokams - pietinis šlaitas Žemaitijoje, tai derėjo jau pirmais metais. Pasėti buvo vasario gale. Šiaip jie dvimečiai ir per žiemą išsaugoti beveik neįmanoma. Nors kažkada žurnale buvo straipsnis, kad peržiemojo visaip sausai dangstyti. Gal prie kokių dengiamų rožių išgyventų. Jų ir žiedynai gražūs.
Dabar auginu tik vazonuose dėl gražumo. Mažai šaknims vietos, tai net nežydi.
Jau berašant pradėjo seilės gamintis, kaip aš jų noriu.
Eliss wrote:
Mon Aug 15, 2016 7:42 pm
Netikėjau, kad šiemet žydės artišokai. Tai įdomu, kitąmet reiks iš naujo sėt ar tie patys žydės :think:
Image
Eliss wrote:
Mon Oct 10, 2016 12:00 pm
Pasirodo, artišokai labai tinkami gėlynui, nuostabiai atrodo :)
Image
Amise wrote:
Mon Oct 10, 2016 1:10 pm
Koks elegantiškas :w00t:
agnicc wrote:
Mon Oct 10, 2016 2:36 pm
Eliss, tikrai puikiai atrodo, o sėta tiesiai į gruntą buvo ar žiemą sėjot ir auginot ant palangės iki pavasario?
Eliss wrote:
Mon Oct 10, 2016 4:50 pm
Buvau pasisėjus,paskui į vazonėlius perkėliau, tada gerokai paaugusius į daržą. Bet reik iškart po vieną sėt, labai jau trapūs daigai.
Eliss wrote:
Thu Oct 13, 2016 3:01 pm
Dausa wrote:Čia tikrieji ar dygieji?
Ir man jie labai gražūs, tik vietos ir tinkamos žemės neturiu. Net šešurui jie patiko gėlyne, kuriam bulvių ir pomidorų užtektų. Nors skonis jam nepatiko, bet leisdavo pas save sodinti.
Bandžiau auginti vazone kieme, bet kažkam labai skanūs lapai, tai kotelius palikdavo.
Dygieji lyg ir atsparesni šalčiui, nors 7 zonai priskiriami, laidžioj dirvoj uždengti kai kur peržiemoja.
Lapai tai bado. Ant pakelio užrašyta daržoviniai artišokai Violet de Provence. Cynara cardunculus l.

Post Reply

Return to “Prieskoniniai augalai”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests