Phragmipedium pearcei

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Phragmipedium pearcei

Post by MrGreen »

Eliss wrote:
Thu Apr 26, 2012 1:46 pm
Kaip sekasi jums auginti Phrag. pearcei? Vat įsigyjau augalėlį,kaip supratau,jie mėgėjai drėgmės,tai man jis kaip tik :lol: kad tik nepersistengt ;)
MrGreen wrote:
Fri Jun 08, 2012 8:52 pm
Gamtoje jo šaknys auga nuolatinėje drėgmėje - Phragmipedium pearcei dažniausiai auga upelių pakrantėse tarp žolių. Todėl niekada neleiskite išdžiūti substratui, aišku ir substratas turi būti toks, kad ilgai išliktų nepakitęs. Man sunku su juo nes aš dažnai augalus padžiovinu :doh:
Eliss wrote:
Wed Jul 25, 2012 11:12 am
Galiu pasidžiaugti ,kad bent šitą augalą lieju teisingai :lol: auginasi du naujus ūglius :)
uranija wrote:
Tue Oct 09, 2012 9:11 pm
Po parodos turiu ir aš P. pearcei :D. Įkurdinau ant pietinės palangės, nes tik tame kambaryje galiu šiek tiek prisukti šildymą. Norėjau pasiteirauti kaip jį reikėtų laistyti žiemą? Ar visus metus reikia palaikyti drėgną substratą? :scratchheadyellow:
Ramsis wrote:
Tue Oct 09, 2012 9:31 pm
Ar visus metus reikia palaikyti drėgną substratą?
Taip, drėgną, bet ne šlapią :!:
Ir drėgnas jis turi būti vienodai nuo viršaus iki apačios.
Ramsis wrote:
Wed Nov 21, 2012 10:52 pm
Papsakokit kas nors kaip auga Phragmipedium pearcei
Kaip suprantu iš nuotraukų jis turi gana ilgus šakniastiebiu, todėl ūgliai būna gana toli vienas nuo kito :question:
Visi substratai ir laisymai man aiškūs, bet kaip su šviesa ir temperatūrom :question:
Galvoju kad LOD kioske stovi vienas už labai gerą kainą, o kadangi rūšinio žaliažiedžio neturiu, gal bandyti priglausti :scratchheadyellow:
MrGreen wrote:
Wed Nov 21, 2012 11:23 pm
Ramsis wrote:Papsakokit kas nors kaip auga Phragmipedium pearcei
Kaip suprantu iš nuotraukų jis turi gana ilgus šakniastiebiu, todėl ūgliai būna gana toli vienas nuo kito :question:
Nevisada, pearcei yra nedidelis ir kompaktiškas augalas (ypač lyginant su dauguma Phragmipedium rūšių), pas mane šakniastiebis gal kokia 0,5cm ilgio, todėl tikrai nesukelia problemų.
Ramsis wrote:Visi substratai ir laisymai man aiškūs, bet kaip su šviesa ir temperatūrom :question:
vasaros laikotarpiu gauna išsklaidytą šviesą (užtenka šviesos kaip falenopsiui), šiluma - vidutinė. Žiemos metu vėsiau (ne mažiau 10C nakties metu), vasarą viskas priklauso nuo lauko temp. Auga kaip piktžolė, žydi gausiai ir ilgai, man labai gražūs jo siauri lapai :)
Svarbiausia yra laistymas - substratas visada turi būti šlapias (labai svarbu šviežias, nedruskingas vanduo!), pažiūrėjus in situ fotografijas, galima susidaryti nuomonę apie jo auginimą namuose:
http://www.slippertalk.com/forum/showthread.php?t=17096
Eliss wrote:
Thu Nov 22, 2012 6:34 am
Tikrai,kai pagalvoji,kad kitur auga kaip piktžolė,o mes žavimės ant palangių ir dar mokam už jas :lol:
Aš džiaugiuosi,kad mano pearcei naują auginį augina ir kaip man ,tokiam 'laistytuvui' tobulas augalas :)
Ramsis wrote:
Thu Nov 22, 2012 8:13 pm
Joo, lapai primena viksvas, žiedai nemaži, žali ir dar ilgai žydi. Praktiškai visiškai kitos Phragmipediumas nei visi kiti. Labai geras kandidatas į kolekciją.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phragmipedium pearcei

Post by MrGreen »

cinamonas wrote:
Fri May 17, 2013 12:39 pm
Tikiuosi, kad tai žiedynas...?Laukiu...
DSCF9048.jpg
DSCF9048.jpg (28.61 KiB) Viewed 1132 times
Ramsis wrote:
Fri May 17, 2013 6:35 pm
tik man kažkodėl atrodo kad tai ne Phragmipedium pearcei :think:
mumrikas wrote:
Fri May 17, 2013 9:08 pm
Tai kad pearcei lapai daug siauresni būna :scratchheadyellow:
andriuxplind2 wrote:
Fri May 17, 2013 9:31 pm
Ten žiedynas, tikrai. Ir čia P. pearcei ;) Juk vazonėlis standartinis, o ne kibiras. :) Vazono ir augalo santykis rodo, kad čia tai, apie ką kalbam. Beto, manau atpažystu iš veido, kad čia LOD parduotuvėlės augalas.
MrGreen wrote:
Sat May 18, 2013 10:59 am
Aš ir manau kad čia pearcei, tik foto nekokia, tai klaidina šiek tiek. Lauksim žiedų foto :)
cinamonas wrote:
Thu Oct 10, 2013 10:09 am
Pavėluotai, bet ...pasigrožėjimui...
Atvaizd1127.jpg
Atvaizd1127.jpg (13.3 KiB) Viewed 1132 times
Olivija wrote:
Wed Jan 22, 2014 7:32 pm
MrGreen wrote:vasaros laikotarpiu gauna išsklaidytą šviesą (užtenka šviesos kaip falenopsiui), šiluma - vidutinė. Žiemos metu vėsiau (ne mažiau 10C nakties metu), vasarą viskas priklauso nuo lauko temp. Auga kaip piktžolė, žydi gausiai ir ilgai, man labai gražūs jo siauri lapai :)
Svarbiausia yra laistymas - substratas visada turi būti šlapias (labai svarbu šviežias, nedruskingas vanduo!), pažiūrėjus in situ fotografijas, galima susidaryti nuomonę apie jo auginimą namuose:
http://www.slippertalk.com/forum/showthread.php?t=17096
tai dabar gražių vaizdų prisižiūrėjus, kyla klausimas - kokių piktžolių pasodint P.Pearceyi į kompaniją :scratchheadyellow:
Rama wrote:
Thu Jan 30, 2014 10:50 am
O man kyla klausimas ar man jo tikrai reikia. :doh: Jau senokai norėjau ko nors iš Phragmipedium, na ir šviečia tokia galimybė. Taigi, pasakykit - ar naujokei (šitoje srity) gerai pradėti nuo pearcei? :think: :think: :think:
uranija wrote:
Wed Jul 16, 2014 3:56 pm
Žydi jau antras žiedas ir panašu kad tai dar ne pabaiga :)
IMG_2294.JPG
IMG_2294.JPG (102.67 KiB) Viewed 1132 times
uranija wrote:
Wed Jul 16, 2014 11:10 pm
P. pearcei tiek liaupsių nebuvo susilaukęs net kai pirmas žiedas buvo į pagyrų temą įkeltas :roll: o šią nuotrauką taip ant greitųjų šiandien padariau, nes maloniai mane nustebino kad žydi pakartotinai, iš pradžių džiaugiausi kad išvis nusprendė žydėti.
Ramsi, nei šiai nei kitoms vyžūnėms priekaištų neturiu, nebepamenu kas ten galėjo užkliūti :think:, aš tada tik Laelia tenebrosa skundžiausi kad trumpai žydi.. :?
O Phragmipedium pearcei puikus tiek dėl savo kompaktiško dydžio ir išskirtinių lapų, tiek dėl ilgo žydėjimo :thumbsup:
Eliss wrote:
Fri Jul 18, 2014 1:44 pm
uranija wrote:Žydi jau antras žiedas ir panašu kad tai dar ne pabaiga :)
Koks gražus žaliūkas, nešu savo žolei parodyt :)
Kaip augini?Tręši?
zemuoge wrote:
Sun Apr 15, 2018 2:00 pm
Ar pas ką nors dar auga? Kaip sekasi auginti?
Ramsis wrote:
Fri Apr 20, 2018 8:31 pm
Auga, bet prastai.
uranija wrote:
Fri Apr 20, 2018 9:02 pm
Iki šio pavasario neblogai augo, kasmet žydėdavo (įdedu pernykštę nuotrauką), tik šiemet perdžiovinau [Geda2], o gal nepatiko kad senokai nebuvo persodintas, šaknys sudžiuvo, pasodinau šią savaitę į kiminus, tikiuosi atsigaus..
IMG_7814.jpg
IMG_7814.jpg (61.24 KiB) Viewed 1132 times
zemuoge wrote:
Fri Apr 20, 2018 9:33 pm
Aš vis gundausi, ir niekaip neapsisprendžiu.Gražus varliukiškas žiedelis,kompaktška žolytė, iškart vasarą primena))
O kaip ilgai žydi?
Skaičiau, kad vandens kokybei labai jautrus.
Uranija, Ramsi,o kokiam substrate auginote?
MrGreen wrote:
Sat Apr 21, 2018 4:33 pm
Man su juo sunkiai sekasi nes vis pamirštu palaistyti [Geda2] o jis netoleruoja to.
Ramsis wrote:
Fri Apr 27, 2018 11:53 pm
Substratas visoks organinis plius neorganinis. Žievė anglis, molio gabaliukai, lava, seramis, kiminai.
MrGreen wrote:
Mon Jan 13, 2020 8:31 pm
Phragmipedium pearcei žiedai būna žali, kaip uranijos foto, bet kai buvo labai vėsios naktys, nusidažė rausvai :D

Image

Post Reply

Return to “Phragmipedium”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests