Rudeninė raibuolė (Paphiopedilum sangii)

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 2127
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Rudeninė raibuolė (Paphiopedilum sangii)

Standartinė MrGreen »

MrGreen rašė:
Sek Kov 17, 2013 9:06 pm
Pagaliau susiruošė žydėti Paphiopedilum sangii :) Gavau aš jį 2011 metų spalį, O&M buvo tik ką gavę iš Azijos, o tokie augalai atkeliauja plikom šaknim pas juos, suspausti dėžėse, bet vistieks surizikavau. Atėjo šviežiai pasodintas, aplaužytais ir skylėtais lapais, manau buvo iš natūralių augimviečių išluptas :think: :no: kaip ir dauguma atkeliaujančių raibuolių iš Azijos :( Aš persodinau į savo substratą, sangii gana sparčiai pradėjo augti, išleido naujas šaknis (nes senos nors ir buvo gyvos, bet visos sulaužytos), senųjų lapų liko tik du iš visos skrotelės. Per visą laikotarpi, augalas aktyviai augino naujus lapus ir numetė senuosius, o šį pavasarį pradėjau augintis du naujus ūglius ir žiedpumpurį :)
nolina rašė:O geras, atspėjau :lol: iš tiesų tai spėjau, o paskui pagalvojau, kad ieškojau kažkada forume ar kas jį augina, bet tik pas patį ir radau sąraše :lol: bet sakau, gal kas nesurašęs savo kolekcijos turi. Koks jis man gražus :heartsfade: ar labai daug vargo su juo? Mačiau kažkur užsakymuose yra, bet nesiryžtu imt, skaičiau, kad baisus lėtapėdis ir sunkiai auginamas :oops:
Nors visi rašo, kad labai lepus, pas mane auga be priekaištų, svarbiausia jo neperdžiovinti. Kiek teko domėtis, po kelių substrato išdžiūvimų augalas pradėda skursti ir sunyksta. Pas mane jis stovi lėkštelėje (apie 2cm aukščio) kur visada pilna vandens. Laistau kasdien, auga orchidariume, nes ten aplinkos drėgmė didesnė nei kambaryje ir dienos metu pastoviai veikia ventiliatorius.
nolina rašė:
Sek Kov 17, 2013 10:55 pm
Na jeigu jį reik kasdien laistyt ir dar laikyt lėkštelėj su vandeniu, tai man, žmogui-laistytuvui, turėtų labai tikti :lol: o ar jam nereikia taikyt sausesnio periodo? Kiek žinau, tai jis priklauso Barbata sekcijai, tai skaitosi ramybės periodo neturi. Bet gamtoje auga Sulawesi salos (Indonezija) šiaurinėje dalyje, o rašo, kad ten pagal klimatą vyrauja du sezonai, drėgnas (maždaug nuo lapkričio iki kovo) ir sausas (nuo balandžio iki spalio) :think:

Apskritai ieškant informacijos radau prieštaravimų, pvz. vienur rašo, kad jis toleruoja didesnius kiekius druskų, todėl drąsiai galima laistyti vandentiekio vandeniu, kitur rašo, kad labai jautrus druskoms ir bet kokiai chemijai, laistomas filtruotu vandeniu ir net trąšų nenaudojama. Dėl temperatūrų taip pat, vieni sako kad mėgsta vėsiau augti, nuo 15`C, nepakenčia didesnės temp. nei 30`C, kiti sako, kad šiltai auginamas :think:
MrGreen rašė:
Sek Kov 24, 2013 10:10 pm
nolina rašė: o ar jam nereikia taikyt sausesnio periodo? Kiek žinau, tai jis priklauso Barbata sekcijai, tai skaitosi ramybės periodo neturi. Bet gamtoje auga Sulawesi salos (Indonezija) šiaurinėje dalyje, o rašo, kad ten pagal klimatą vyrauja du sezonai, drėgnas (maždaug nuo lapkričio iki kovo) ir sausas (nuo balandžio iki spalio) :think:
ramybės periodo nereikia, jei ir sumažinate laistymo dažnumą, substratas vistiek neturi išdžiūti.
nolina rašė: Apskritai ieškant informacijos radau prieštaravimų, pvz. vienur rašo, kad jis toleruoja didesnius kiekius druskų, todėl drąsiai galima laistyti vandentiekio vandeniu, kitur rašo, kad labai jautrus druskoms ir bet kokiai chemijai, laistomas filtruotu vandeniu ir net trąšų nenaudojama.
Aš visas orchidėjas laistau vandentiekio vandeniu žiemos metu, sangii ne išimtis, kartais tręšiu akerne rain mix, rezultatai matosi :)
nolina rašė: Dėl temperatūrų taip pat, vieni sako kad mėgsta vėsiau augti, nuo 15`C, nepakenčia didesnės temp. nei 30`C, kiti sako, kad šiltai auginamas :think:
Pagal Bakerių knygą (the genus paphiopedilum) žemiausia minimali temp būna 18,5 kažkur apie spalio mėnesį. Pas mane jis auga vidutinėj temperatūroj žiemos metu ir šiltai vasaros laikotarpiu.
marlena rašė:
Šeš Geg 18, 2013 7:46 pm
MrGreen, tikra gražuolė [OK] Ar seniai auginate?
MrGreen rašė:
Šeš Geg 18, 2013 7:47 pm
aukštis 10cm, plotis 4,5cm. Turiu nuo 2011-10-25, bet žydi pirmą kartą, iki šiol auginosi masę, nes atkeliavo aplūžusiais lapais ir su keliom šaknim, šiemet ankstyvą pavasarį nustebino dviem naujais ūgliais, po to iškart ir žiedpumpuris pasirodė.
andriuxplind2 rašė:
Sek Geg 19, 2013 10:34 am
Nu va, dabar jau ir man jo prisireikė... Atvirai pasakius, man Paphiopedilum grupėje, retas kuris augalas sukelia susižavėjimą, bet kažkaip pas MrGreen tokie kolekcijoje, kurie man nepaprastai gražūs
Verta buvo laukti žiedų :thumbupleft:
Ramsis rašė:
Sek Geg 19, 2013 2:44 pm
išties šioje nuotraukoje nesimato viso jo grožio ir neįprastumo. Šiaip, kaip jį mačiau gyvai, jis toks, visas skaidrus ir peršviečiamas, žodžiu nuotrauka sunkiai tikrajį jo vaizdą parodys. Kažkada aš į jį dairiausi...na taip gražus neįprastas... bet vis likdavo kažkur užmarštį per užsakymus. Dabar kai pamačiau gyvai :w00t: taip, tikrai ieškosiu, nors jis brangus ir labai retas.
MrGreen rašė:
Sek Kov 23, 2014 5:41 pm
P. sangii kaip laikrodis, kovo viduryje vėl pradėjo aginti žiedpumpurį :) gegužę turėtų žydėti.
agnicc rašė:
Sek Rgp 03, 2014 9:05 pm
O ..bet...tai ..oho :) ,gal vėsiame kambaryje džiugina akį, kad jau trys mėnesiai ..???
MrGreen rašė:
Sek Rgp 03, 2014 9:14 pm
Šiltnamyje :) Maniau, kad tikrai neatlaikys karščių, nes žiedas senas, tačiau jis vis dar gražus, kai tuo tarpu afrikiečiai, vyžūnės ir oncidijos nužydėjo labai greitai prie tokių temperatūrų :doh:
MrGreen rašė:
Šeš Vas 20, 2016 8:32 pm
Žydi labai ilgai, viena mano mėgstamiausių raibuolių :)
Paveikslėlis

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių