Dracula

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Dracula

Post by Urze »

MrGreen wrote:Drakuloms nereikia skubėti nuskinti nužydėjusių žiedstiebių, nes dauguma žydi pakartotinai ant senų žiedstiebių. Pernai metų pirmame žurnalo "ORCHIDĖJOS" numeryje (2011 Nr. 1 (3)) yra puikus straipsnis apie Dracula chimaera, ten daug info ne tik apie konkrečią rūšį bet ir apie drakulų priežiūrą.
mam, 2014 m. wrote:Pražydo Dracula platycrater. Džiaugiuosi, nes prieš metus gavau su apipuvusiom šaknim, krentančiais taškuotais lapais, kurių liko trys. Pirmas žydėjimas žiemos pradžioj buvo nesėkmingas, žiedstiebis nupuvo. Šis žiedas nėra didelis, apie 7cm. Bet pradžia yra.
20201028_154047.jpg
20201028_154047.jpg (23.05 KiB) Viewed 3593 times
Pirmos 2 drakulos atkeliavo į mano namus 2012 vasarą, net bandė žydėt, bet nusibaigė per pusmetį [Geda2] . Tiesiog nežinojau , kaip tinkamai su jomis elgtis. Ieškojau literatūros, buvo ką skaityti, bet atsakymo į rūpimus dalykus nelabai radau. Paskui kokį pusmetį aš galvojau, kad jų nenoriu. Paskui sugalvojau, kad aš jų noriu labiausiai. Dabar po truputį bandau vėl susidraugauti.
Peržiūrėjau orchidėjų kolekcijas, nelabai kas drakulas augina. Nepopuliarios. O žiedai tik Ramsio ir Mr Greeno keli parodyti( ir nebedalyvaujančių forume) .

Pusė mano drakulų auga orchidariume, pasodintos skylėtuose vazonėliuose, smulkios žievės ir kiminų( 70/30) substrate, purškiamos/laistomos automatiškai. Drėgmė orchidariume nemenka. Temperatūra orchidariume kaip ir aplinkoje, tik vasarą vandenį, kuriuo laistau, truputį palaikau šaldytuve ir , kai būna labai karšta, nakčiai įdedu šaldymo kapsules( kaip į šaltkrepšius). Kita dalis drakulų( netelpanti į orchidariumą) auga su dalim masdevalijų ant šiaurės rytų palangės. Pasodintos kiminuose, prie jų pastatytas purkštuvas su vandeniu. Tai praeidama pro šalį, ir pastebėjus, kad paviršius apdžiuvo, vis papurškiu. Pažiūriu, kad kiminai būtų drėgnoki. Auga be problemų, mačiau ir žiedstiebius. Tik neaišku, ar pumpurai prasiskleis. Atliekamas eksperimentas :)

Dracula Raven bežydėdama užsiaugino pusmetrio ilgio žiedstiebius, per metus drėgmės neatlaikė ir pajuodavo medinis krepšelis. Vaizdas nebegražus :( Nusprendžiau žiedstiebius nukirpti ir persodinti į plastikinį krepšelį.
20201028_155019.jpg
20201028_155019.jpg (49.49 KiB) Viewed 3593 times
20201028_155033.jpg
20201028_155033.jpg (42.14 KiB) Viewed 3593 times
mam wrote:
Sat Jun 18, 2016 11:47 am
Urze wrote:Koks neįprastas ir kartu gražus žiedas. Čia ta pati Dracula Raven, apie kurią rašei šioje temoje anksčiau, kur prieš metus planavai persodinti? Ar greitai atsigavo po persodinimo? Ir toliau gyvena orchidariume? O žiedynstiebius vis tik teko nukirpti tąkart ar pavyko juos išsaugoti?
Turiu dvi Dracula Raven. Kai pirmą kartą pamačiau foto internete, pagalvojau, kad tai kažkas stebuklinga ir nepasiekiama. Ieškojau. Pirmoji pražydo ne taip, kaip tikėjausi. Ankstesnėse foto- ji su geltona lūpa. Augintojai laiške atrašė, kad tai tikrai Raven, auginta iš sėklų ( bet ji man nebuvo panaši nei į Dracula vampira , nei į Dracula roezlii). Tada vėl ieškojau :) Antroji- tai, apie ką svajojau.
Pirmąją Raven prieš metus persodinau, nukirpdama visus prieš tai užaugintus žiedstiebius. Ji sėkmingai auga, vėl šeši pastoviai žydintys žiestiebiai. Antroji Raven- vėl su pumpuru
mam wrote:
Sun Jun 19, 2016 10:40 pm
Urze wrote: O orchidariume vietos kiek daug. Gal prasiplėtė auginimo erdvė?
neprasiplėtė, tikriausiai orchidariumas liks tik drakuloms, kelioms triseteloms ir lepantesams. Beveik visos masdevalijos persodintos į vazonus ir šiuo metu balkone.
mam wrote:
Wed Jun 22, 2016 8:14 pm
Urze wrote:O kas lėmė tokį pasikeitimą? Ant blokų augusias masdevalijas irgi persodinote į vazonus? Kaip reagavo augalai į persodinimą ir išnešimą į balkoną? Nes ne vienas yra pasakojęs, kad masdevalijos augimo vietos pakeitimą sukelia lapų dėmėjimąsi ir jų mėtymą. Ir į kurią pusę balkonas?
Orchidariume pasidarė ankšta, drakulų lapai pradėjo užstoti kitoms orchidėjoms vandens patekimą, ventiliaciją, šviesą. Kadangi masdevalijos gali gyventi ir ant palangių, joms nebaisus šaknų pradžiuvimas, o drakulų šaknims reikalinga pastovi drėgmė, masdevalijas teko iškraustyti.
Ant blokų kol kas liko M.patula, M. andreettaeana, M. mendozae. Masdevalijos jau nėra tokios lepios, kad pasikeitus sąlygoms iš karto numestų lapus. Reikia gerai pasistengti. Stengiesi, gi tas sąlygas suteikti kuo panašesnes į gamtos, ir daugelis masdevalijų prisitaiko. Kartais, kai joms netinka sąlygos- neauga, stagnuoja, neaugina šaknų, tokios pavytusios būna, bet kad mėtytų lapus, reikalingas stresas ir kokia zaraza. Tas, kurios vazonuose, aš nešioju iš vienos vietos į kitą be jokios baimės. Kurias perkeliu nuo bloko į vazoną, iš pradžių elgiuosi atsargiau. Svarbiausia, kad jos užsiaugintų naujas šaknis, substratines. Kol masdevalijos( arba perkeliamos nuo bloko, arba gautos iš Pietų Amerikos bešaknės) neturi naujų šaknų, neįsitvirtinusios jomis į substratą, laikau ant šiaurinės palangės, pravėrus langą, nelaistau, kad substratas nebūtų šlapias, tik apipurškiu , kad lapai gautų drėgmės. Ir jos greit pradeda auginti naujas šaknis. Kai jau augalas sustiprėja, perkeliamas prie visų kitų masdevalijų.
Balkonas yra pietinis( gaila, kitokio nėra) Su stogeliu, tai vasarą tiesioginės saulės nebūna. Kiek auginu masdevalijas, tiek vazoninės vasaroja šitame balkone. Tik per karščius visą lenyną kartu su augalais pernešu į vėsesnę vietą.
mam wrote:
Fri Nov 02, 2012 12:23 pm
http://www.flickr.com/photos/myorchids/ ... hotostream
Gal kam bus įdomu; diskusija ,kodėl nauji lapai trumpesni:
Karma: Dracula chestertonii. Notice that all the new leaves are much smaller than original growth? I am guessing lack of nuitrition so I have gradually increased the fertilizer I use this spring/summer. I hope to see results soon. Thoughts?
Tanya: Karma, I do not know what to say... You're confronted with a problem only in this plant? I am also faced with this situation ...In some plants I was able to remove this problem with fertilizer .., in others it is preserved .I want to try changing the lighting...What is the temperature difference in your vivarium? I do not have a greenhouse or vivariumб unfortunately...
masdevallia1: My experience is that drac´s needs a lot of fertilizer when grown in epiweb and they respond to i quickly.
Karma: Thank you both! No, this problem is not unique to this one plant, why I think I might not have been feeding them enough. Good to hear you have come to a similar conclusion Andreas, then hopefully I will see results soon, I started increasing the fertilizer gradually back in april and have been feeding full recommended dose for about a month now. The temps are pretty stable, 10-20 in the cooler part of the year and 12-22 now in the summer.
Bruno: Hi Karma, you can resolve that problem by adding more calcium to the fertilizer. Calcium is a macronutrient that stabilizes the cell membranes and controls the absorption of several other elements (mainly nitrogen - it is associated with the nitrogen metabolism.), and helps the movement of sugars inside the plants among other things. It ensures the normal growth and the division of cells. Calcium deficiencies are manifested on the younger parts of the plants, reducing growth on leaves and roots. Pretty much the symptoms on your plant.
Karma: I never thought of Dracula to be particularly calcicolous... Thank you for the recommendations, and explanations, one can never learn too much about nutrition. Your diagnosis is probably right. I too think this is a result of starvation... I believe I have been underfeeding since I started growing on EpiWeb, since it is a synthetic and won't break down adding nutrients to the mix like an organic medium would... I have since increased the amount of fertilizer that I use (MSU for RO water) from 1/8 recommended dose to full recommended dose (over the course of about 6 months). New growth seem to progress well so far, some more time will tell. Otherwise I will try adding some calcium as well. Thanks a lot! :)
Tanya: Karma, these fertilizers contain calcium and are designed for osmosis and hydroponics - Akerne "Rain mix". I have heard of them very good reviews.
Karma: Tanya, the MSU fertilizer I use is very similar to Akernes Rain Mix, I think they used the MSU studies as their inspiration when developing it. MSU is also especially developed for RO water and has the composition 13-3-16-8Ca-2 Mg. The Rain Mix is 13+3+15+11CaO+3MgO. So the Rain Mix has a little more calcium than the MSU formula (8 compared to 11). Maybe I will buy that one when I run out of my current supply... I fertilize once per week most of the year, a little less frequent in the winter. I am still experimenting with the dose since I suspect I have been under feeding...
Slogaa wrote:Labai seniai liesta tema, o gaila - nes tikrai idomus augalai! Paskutiniu metu labai ant ju "pasedau". Nusipirkau viena egzemplioriu, bet toliau rankos nekyla - nepigios jos, o salcio reikalavimai - pakolkas sunkiai igyvendinami.

Forumas negailestingai sioje temoje nerodo nuotrauku. Ar dar liko forumieciu - kas auginat? Gal pas ka nors liko nuotrauku?
Gal galetumet pasidalint kaip suteikiat salti be technikos vasara? (Dvigubi vazonai ar kazkas panasaus..?)
Evaja wrote:Masdevalijoms apdėdavau ledukais substratą, po to dar ir supildavau ištirpusį vėsų vandenį iš lėkštelės. Augo puikiai. Kaip su Drakulom nežinau O.o
Slogaa wrote:Hmm... O su ledukais augalui nieko? Nenusaldo per stipriai?


Nesiseka man su augalais simet. Visa vasaros pradzia UK labai lietinga, salta ir apniukus. Rytais apie +14 tebudavo del to kuri laika drakula gyveno lauke, bet pietineje puseje. Ir vakar sededame darbe supratau.. kad yra plius 25 ir sviecia saule. Drakulos lapai, zinoma, buvo nudeginti.

Siandiena UK +30. Drakula stovi saldytuve. Cia +8.
Evaja wrote:Na stengdavausi ledukű neglausti prie stiebų, bet šiaip nieko. O galima ir ant jų vazoną statyti.
Ričardas wrote:Man atrodo kad dirbtini vėsinimai tai daugiau gaunasi žaidimas nei kiek naudos , neisižeiskit :)
Tiesiog pastatikit į pilną pavėsį ir vėjo prapučiamoi vietoi ir dar gerai būtų jeigu aplinkui butu vanduo . Mačiau jotube, drakulas, šaltamėges masdevalijas tiesiog stato ant stiklo , nes stiklas neikaista .
Evaja wrote:Nėra ko įsižeisti. Kai tą dariau, dvi identiškas masdevalijas buvau šalia pastačius, na ir su viena žaidžiau, su kita ne. Vienos lapai vienas po kito per karščius gelto, o kita max 3lapelius pametė.
Na taip, žaidimai buvo iš reikalo per pačias karščiausias dienas. Nuolat manau per daug laiko užtrunka.
RIčardas wrote:Atsimenu kaip MrGreen rašė, orchidejas vasara augina šiltnami o per karščias tiesiog pastato ventiliatoriu kuris atvėsina augalus . Bet to, jeigu tarp augalu ir ventiliatoriaus pastatiti kuo didesnį ty platesnį vandens indą tai dar geriau vėsintusi, tai manau ir drakulom tiktu toks variantas .
Urze wrote:Nemažai vėsiamėgių orchidėjų svarbiau ne žema dienos temperatūra, bet vėsuma naktį. Jei dienos karštos (+ geras vėdinimas + didelis aplinkos drėgnis), o naktimis pakankamai atvėsta, kurį laiką net ir vėsiamėgės gali ištverti karščius gan sėkmingai. Bet jei ir naktimis šilta (virš 15-18 laipsnių), tuomet nebeturi sąlygų atsigauti nuo dienos karščio ir pradeda negaluoti. Tai reiktų pasiskaityti, kaip su drakulomis yra - ar ir joms tas pats galioja.
Slogaa wrote:Ričardai - su vėsiamėgiais augalais viskas labai paprasta - arba sugebi suteikti jiems tinkančias auginimo sąlygas arba ne. Teisingiausių būdų yra ne mažai - vyno šaldytuvai, kondicionierių ir mini šaldytuvų vidinės šaldomosios sistemos, ebėjuje atsiradusios pigios šaldymo sistemos - visko į valias. Tačiau jei to įgyvendinti nepavyksta, tenka, kaip jūs sakot - "Žaisti" buitiškai. Ventiliatorius, principe - ne vėsina, o tiesiog gainioja tą patį orą, kai tuo tarpu visi dvigubi vazonai, ledukai - gelbėja bent porą laipsnių. Gaila, bet drakuloms vasarą to neužtenka.

Urze - jūs esate visiškai teisi. Beveik visoms drakuloms reikia bent 10 laipnsių naktį. Iš kur tokios vėsos gaut vasarą? Na, ir žinoma, kiek literatūra rašo - didžiausieji laipsniai jiems yra 18-20.. tačiau visi žinom, kad pas mus gerokai temperatūra perkopia 25. Taigi mano sprendimu, drakula naktim gyvena šaldytuve ir mėgaujasi 8laipsnių temperatūra :thumbupleft: Pažiūrėsim, kas iš to išeis.
Urze wrote:
Tue Jul 02, 2019 10:10 am
Slogaa, yra dar tokie evaporative coolers, kurių principą paminėjo Ričardas. Būna, kad šiltnamiuose pakabina audinio gabalą, per jį paleidžia nedicka srovele vandenį, kad nuolatos medžiaga šlapia būtų, o tada prie jos pastato ventiliatorių. Jis traukia nuo audinio drėgną orą ir taip ir drėkina, ir vėsina orą. Bet čia tik uždaroj patalpoj veiksminga. Linkiu, kad drakula atlaikytų ir sulauktų vėsių naktų! Lauksim toliau pasakojimo, kaip sekasi dianom susikalbėt. :)
Ričardas wrote:Oi Dianit nesutinku dėl paneigtos ventiliatoriaus naudos .
Paprasčiausias pavizdis- klausimas, žiema, lauke -10 , stiprus vėjas, Jus einate prieš vėja o atgal pavėjuj. Klausimas ? Į kurią pusę Jums eiti šilčiau ? Ar prieš vėja ar pavėjuj ?
Ar suprantate ? Temperatura termometras rodo -10 o jutiminė temperatura apitiksliai -18 .
Ps, Lietuvoi daug kas augina ir augino drakulas ir kiek žinau pas juos augo ir žydėjo be šaldituvu.
mozaika wrote:O aš pritariu Dianai. Ji visiškai teisi. Ričardai, negalima lyginti šalto oro su karšto oro srautu. Deja, ar karštas, ar šaltas oras jis sukamas toje pačioje erdvėje, o nevėsinamas ir nekondensuojamas. O jeigu šalta suksi, tai ir bus šalta. Ventiliatoriai, TIK judina orą ir sustipriną jo srauto judėjimą, bet jo temperatūros per daug neįtakoja. O mažose erdvėse iš vis tai labai pasimato.
Žiemą prieš ventiliatorių mums šalčiau, nes ventiliatorius tiesiog "išstumia" vienu momentu didelį kiekį šalto oro, nei mes įpratę.
Va tas yra, jeigu nepritaikai sąlygų ir belieka kad "augino" :). Kaip ir man su vėsiamėgėmis masdevalijos ir dendrobiais.
Ričardas wrote:Taip ventiliatorius neatvėsins šilto oro bet aš rašiau kad už ventiliatoriaus pastatiti kuo daugiau indų o tai ir gautusi vėsinimas, nors mažas bet geriau nei pirkti keliom drakulom šaldymo sistemą.
Vanduo visada buna vesesnis nei oro temperatura. Dar pavizdis :) kai dideli karščiai akvariumuose sukila temperatura , tai stato ventiliatorius kad pustu į vandens paviršių ir sudaritu bangas ty vandens judėjimą , pasiteisina .
Esu užsispyres kaip ožys , neperkalbėsit manes :lol:
Urze wrote:Kai žmogus stovi prieš ventiliatorių (ar vėją), tai judantis oro srautas nupučia aplink kūną susidariusį mikroklimatą, kuriame temperatūra ir oro drėgmė yra čiut didesnė nei aplinkoje. Oro srautas taip pat pagreitina prakaito garavimą, dėl to ir jaučiamas atvėsimas. Augalams judantis oro srautas taip pat spartina garavimą (transpiraciją), o garavimo vienas iš rezultatų - vėsinimas (čia kaip Ričardo pavyzdys su akvariumų vėsinimu keliant bangas). Tad judantis oro srautas gali augalus kažkiek atvėsinti (klausimas - kiek). Bet jei tai besisukantis tas pats oras mažoje patalpoje, greitai jis prisisotina drėgmės ir jau efekto nebelieka.

Kitas niuansas - transpiracija vyksta per lapuose esančias žioteles, o orchidėjos, kaip ir kiti CAM tipo fotosintezę vykdantys augalai, dienos metu žioteles laiko uždarytas, kad neprarastų daug vandens, tad klausimas, ar orchidėjos dienomis vėsinasi. Gal tik naktimis? Bet visur rašo, kad jei karšta, tai orchidėjoms suteikus didelį aplinkos drėgnį ir gerą ventiliaciją jos karščius ištvers lengviau. Tai jom gal ventiliacija ir dieną svarbu?
RIčardas wrote:Mano manimu kad ventiliacija ty oro cirkuliacija, vėdinimas , uždaroje patalpoje o tuo labiau orchidariume butina visą parą tik ventiliacija neturi būti labai dažna nes svyruos oro drėgnis . Kodėl visą parą ? Nes orchidejos kaip ir kiti augalai dieną išskiria dvideginį o nakti deguonį , tai nejudant orui augalam sutriks kvėpavimas gal tiksliau pasakius jų aplinkos mikro klimatas ir apie ką viskta diskusija vėsinimas .
mozaika wrote:Prieš porą mėnesių youtube žiūrėjau trumpą video apie vėsiamėgius augalus ir ten kalbėjo panašiai kaip aprašė Urzė. Praėjo jau laiko, neatkartosiu, bet ten ir buvo sakyta, kad vėsiamėgiai augalai nakties metu turi turėti daug mažesnę temperatūrą, kad jiems nereiktų užsiimti ir naktį papildoma funkcija šaknų sistemos vėsinimu, nes dienos metu tam iš naudoja daug energijos. O naktį turėtų galimybę vystyti dalinę fotosintesę ir maistinių medžiagų apykaitą bei ~n visokių kitų funkcijų. O jeigu augalai ir dieną, ir naktį save saugoja nuo perkaitimo, nelieka laiko atstatyti maistinių medžiagų funkcijoms palaikyti ir pirmiausia augalo nykimas prasideda nuo šaknų. Buvo akcentuojami temperatūrų skirtumai.
Be to, drakulos ir masdevalijų šaknų sistemai reikia daugiau drėgmės. Ir vėl prasideda užburtas ratas. Šie augalai surėdyti taip, kad naktį tvarko savo vandens indus, kuriuos dienos metu naudoja vandens garinimui ir apsaugai nuo perkaitimo. Tai jeigu augalas naktį save toliau bando vėsinti, vandens apykaitos sistemos sutrinka. Liaudiškai augalas mirksta, bet tuo gėriu nepasinaudoja ir taip žūva šaknys.
Kai pažiūrėjau tą video supratau, kad pirma reikia kiekvienos augalų grupės funkcionavimo sistemą perprasti, o tada auginti. O dažniausiai mes lyginame su savo pojūčiais.
Ričardas wrote:Va mes diskutuojam diskutuojam bet svarbiausio daliko pamiršom :D
Paimkim orchidspecies , ten parašyta beveik viskas tik sustokim ties temperatūra, ten parašyta pvz, naties temperatura +12, dienos +22, bet tokia temperatura duodama tik žiemos metu , vasara net drakulu augimvietėse tokių žemų temperaturų nebuna, nebent ten naktys vėsios .Tai kad aukštesnė temperatura normos ribose vasara nemanau kad pakenks. Suliginkit pvz schomburgkia thomsoniana, ten parašyta, tiesioginė saulė , šiltas auginimas bet pabandikit vidurvasari ją pastatyti per karščius +30 ant tiesioginės saulės , ji tiesiog iškeps.
Urze wrote:
Sun Sep 22, 2019 7:14 am
Slogaa wrote:
Mon Jul 01, 2019 2:40 pm
Taigi mano sprendimu, drakula naktim gyvena šaldytuve ir mėgaujasi 8 laipsnių temperatūra Pažiūrėsim, kas iš to išeis.
Slogaa, praėjo keli mėnesiai, užsakymuose užsisakai dar drakulų, tai reik manyt, kad naktys šaldytuve pasiteisino? :)
Slogaa wrote:Urze - ir taip, ir ne, ir nežinau.

NE, nes.. Skaudžiuoju budu teko sužinoti, kad ne visai Draculos šeimai galima taikyti tuos pačius šalčio principus. Nes vis dėlto - vienos mėgsta ta šaltį, o kitos visai ne. Dracula chimaera mano suteiktu šalčiu neapsidžiaugė visiškai... ir pumpurą numetė ir nauji ūgliai apšalo. Tad manyčiau prieš teikiant šaltį reiktų gerokai pasidomėti apie konkretų individą. Šiuo metu Anglijoj apie 22 laipsnius šilumos dieną, ir apie 12 laipsnių naktį - ir tas 12 laipsnių jai visiškai nepatiko.

TAIP, nes... Dracula diana nuo LABAI stiprių apdėgimų ir karštos vasaros, principe, šaldytuvas su savo 7 laipsniais naktimis išgelbėjo nuo pražūties ir leido užsiauginti naujų ūglių (... na arba elementariai bando išgyventi)

NEŽINAU, nes.... abi mano drakulos atvažiavo iš Ekvadoro plikom šaknim (kas kaip žinoma, drakulom tikrai nepatinka)... Augalai atvažiavo superinės būklės.. bė nei vienos dėmelės... tad ar čia mano nemokšiška priežiūra su nudeginimais ir karščiais ar čia elementarus stresas - pasakyti sunku.. Augalai vis gi daugiau nei mėnesį praleido tranzite. [Geda2]
zemuoge wrote:
Thu Nov 21, 2019 10:24 am
Radau video- drakulos vasaroja sode, karščiai . Viską jos ištveria, kaip ir masdevalijos. O šaltmėgėms svarbiausia temperatūrų skirtumas , o ne šalti orai, tokią susidariau nuomonę. Jei bus įdomu, paieškosiu linką.
O mano ūkyje naujiena : aptikau štai ką, manau, tai ne šaknis :pray:

ImageImage

Wlodarczykinė neseniai gauta Dracula anthracina.
Atvyko su nudžiovintu žiedynu, seni lapai apkarpyti, nemažai naujų ūglių. Pastačiau balkone +15C , 60-80 drėgmė dieną.Pro stiklą nuo palangės gauna dieninės lempos šviesos.
Kai pamačiau ropojančią skydinę erkutę, ištraukiau iš vazonėlio, ploviau po tekančiu vandeniu, apdorojau chemikalu, ko pasekoje tuoj pat nugelto naujas augantis ūgliukas. Vakare radau gražų kiaurą juodos keramikos vazoną ( dubenėlį) , apsukau samanom ( nuo medžio) ir patupdžiau. Šių manipuliacijų dėka ir pastebėjau "šaknytę", kuri nepanaši į šaknytę. Tikiuosi, nieko blogo drakulai nepadarysiu ( kaip paprastai ) :think: :mrgreen:
Slogaa wrote:Tas ūsas po kaire - tikrai žiedkotis. Drakulų žiedkočiai būna dryžuoti, tad lengvai atskiriami. Plius pastebėjau tokią tendenciją - jei drakulos kūmas sveikas drūtas ir gerai nuaugęs - net ir sugadinus žiedkočius - jis visviena noriai žydi, jei jam yra atėjęs laikas žydėti.
Šiais metais chimaera nušaldžiau vieną žiedkotį. Kita nupūdžiau - o ji po kiek laiko ir vėl du žiedkočius leidžia!!
Daug drėgmės ir ventiliacijos jai!
zemuoge wrote:
Tue Mar 17, 2020 11:41 am
Dracula erytrocodon
Gauta iš Wlodarczyk
Laikau balkone šlapiom kojom, + 10, +20 C
Kai gavau , matėsi vienas būsimas žiedynas, dabar tokių augančių suskaičiavau gal 7.

ImageImage

ImageImage

ImageImage

ImageImage
Slogaa wrote:Nuo ziedkociu pasirodymo iki zydejimo - nei daug nei mazai , tik kokie trys menesiai :lol:
Evaja wrote:Iš tiekėjo esu gavusi tokią informaciją apie Dracula tręšimą: kartą per savaitę per lapus ir šaknis doze 300 microsiemens. Manau atitikmuo ppm.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: EvaJa FloraLand (2021-04)

Post by Urze »

Evaja wrote:Dracula chestertonii 2020-05
Dracula exasperata 2020-08
Dracula lotax 2020-10
Dracula platycrater 2020-08
Dracula Raven 2020-10
Dracula saulii 2020-08
Dracula vespertilio 2020-10
Oho, Evaja, kiek Tu drakulų turi, ir netgi man labai gražią Raven! Kaip sekasi su jomis? Kaip augini? Pagal kolekcijos datas dar neseniai jas turi, bet gal jau aiškėja, ar susikalbate.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: EvaJa FloraLand (2021-04)

Post by EvaJa »

Įkeliu Draculų koliažą. Sutariame gerai, kadangi natūraliai namuose daug drėgmės, o vienos lepesnės jai, kitos - mažiau lepios, tai pasimato ant lapų "armonikėlių" :)
Auginu šaltai žiemą ir kiek įmanoma vėsiau vasarą. Šiuo metu joms pats idealiausias laikas, todėl visos suskubo augintis naujus ūglius, randu ir žiedstiebių užuomazgų, tačiau su žiedais jau sakyčiau aukštasis pilotažas - žiedstiebius formuoja noriai, bet nudžiovina. Žiedų formavimosi stadijoje svarbu nekeisti visiškai sąlygų, įskaitant temperatūrą, kas manau neįmanoma namų sąlygomis :) bet aš tikiuosi, kad per kelis metus jos apsiras ir bus labiau atlaidžios priežiūros bei aplinkos sąlygų mini pokyčiams.
20210503_205759.jpg
20210503_205759.jpg (1.03 MiB) Viewed 3317 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: EvaJa FloraLand (2021-04)

Post by Urze »

Kaip įdomu, kad vienos tokios plačialapės, o kitos siauralapės. Tos, kurios normaliuose vazonėliuose, tai žiedynus kelia viršun? O kaip reagavo į smulkinto papartmedžio substratą? Ar neseniai tik persodinai? Ir kokia temperatūra maždaug būna žiemą?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: EvaJa FloraLand (2021-04)

Post by EvaJa »

Dalis kelia žiedynus viršun, yra kur normaliuose vazonėliuose įstatyti tinkliniai, kad formuojant žiedynus būtų galima ištraukti, o jiems nesant tiesiog paprasčiau palaikyti drėgmę substrate vazonėlyje ne kiaurais šonais.

Į papartmedžio substratą persodinau neseniai, bet nesureagavo - toliau auginasi ūglius.

Žiemą manau 8-16 ribose.

Esu pakvaišus dėl mini drakulų 🤭🤫 tai jos siauralapės ir smulkesnės.

Didžiosios būna platesniais lapais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: EvaJa FloraLand (2021-04)

Post by Ričardas »

Graži kolekcija Super_
Dėl papartmedžio substrato, ar kartai nėra panašūmų su paparčio šaknim ? Jeigu taip, tai paparčio šaknys supuna per metus ( čia apie drėgmemėges orchidejas ) bet pliusas tas kad augalai kurie nelabai mėgsta trašas , naudingu medžiagų gauna iš paparčio šaknų.

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: EvaJa FloraLand (2021-04)

Post by EvaJa »

Ričardas wrote:
Mon May 03, 2021 10:18 pm
Graži kolekcija Super_
Dėl papartmedžio substrato, ar kartai nėra panašūmų su paparčio šaknim ? Jeigu taip, tai paparčio šaknys supuna per metus ( čia apie drėgmemėges orchidejas ) bet pliusas tas kad augalai kurie nelabai mėgsta trašas , naudingu medžiagų gauna iš paparčio šaknų.
Jūs teisus savo įžvalgomis, bet žinokit, kad Dracula mėgsta trąšas, priešingai nei linkstama manyti lyginant su kai kuriom Masdevallia. Manau papartmedis čia vietoje ir laiku, o galų gale įgausiu patirties ir kitais metais daugiau bus ko papasakoti :)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: EvaJa FloraLand (2021-04)

Post by MrGreen »

Gražios drakulos ir visa kolekcija liuks_ Aš vis neprisiruošiu atnaujinti Nindzė_

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: EvaJa FloraLand (2021-04)

Post by Ričardas »

Į drakulas jau senai akį padėjes bet vis nedristu su jom prasidėti nes bijau kad nesugebėsiu jų per žiemą išlaikiti ( labai sausas oras) o orchidariume auginti truksta žynių . Tai va Evelinut, kai isigisiu kokią drakulą arba Jus patarsite kokia tiktu orchidariumui ir su isamia informacija , tada gal ir isigisiu :)

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: EvaJa FloraLand (2021-04)

Post by EvaJa »

Oj. Tik norėti reikia, yra ir mažų drakulų, ir ne taip vėsumą mėgstančių 😊 kai jau sugalvosite įsigyti-kreipkitės, Ričardai.

User avatar
Aga
Posts: 281
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:53 pm
Location: Kaunas

Re: EvaJa FloraLand (2021-04)

Post by Aga »

į drakulas jau senai akį padėjes bet vis nedristu su jom prasidėti nes bijau kad nesugebėsiu jų per žiemą išlaikiti ( labai sausas oras) o orchidariume auginti truksta žynių . Tai va Evelinut, kai isigisiu kokią drakulą arba Jus patarsite kokia tiktu orchidariumui ir su isamia informacija , tada gal ir isigisiu :)
DRACULA LOTAX
Iš patirties galiu pasiūlyti Dracula lotax. Mažytė, šilumameģe. Auginu jau kelis metus. Puikiai auga ir žydi (noriai ir gražiai). Daugiau informacijos temoje apie ja.

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: EvaJa FloraLand (2021-04)

Post by Gabriele »

EvaJa wrote:
Mon May 03, 2021 8:04 pm
Įkeliu Draculų koliažą. Sutariame gerai, kadangi natūraliai namuose daug drėgmės,
EvaJa, labai grazios😍 O kur auginat, ant palangiu? Su papildomu apsvietimu ar ne?

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: EvaJa FloraLand (2021-04)

Post by EvaJa »

Ačiū! Ant palangės, nei vienam augalui, išskyrus mažą akvariumuką, netaikau dirbtinio apšvietimo :)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dracula

Post by Urze »

Niekad neauginau drakulos, tai vis pakirba mintis, kad įdomu būtų išbandyti, bet pagal turimas sąlygas man tik šiltamėgės tinka. Gal tikrai reik kada Agos užrodytą Dracula lotax pamėgint prisijaukinti. Think_

Evaja, o trąšų visos drakulos nori ar tik kažkuri jų grupė? Ir kaip dažnai ir kokio stiprumo trąšų tirpalu tręši?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Dracula

Post by EvaJa »

Urze wrote:
Tue May 04, 2021 5:36 pm
Evaja, o trąšų visos drakulos nori ar tik kažkuri jų grupė? Ir kaip dažnai ir kokio stiprumo trąšų tirpalu tręši?
Rečiausiai drakulas pataria tręšti du kartus per mėnesį, o pas mane turbūt augimo metu gaunasi 1-2 kartai per savaitę. Trąšų dedu iš akies, bet gaunas silpnesnis koncentratas nei kad rekomenduojama.
Nepastebėjau, kad tręšimu kuri būtų nepatenkinta. Masdevalijų daugiau tokių

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dracula

Post by Urze »

Oho, tai tikrai daug trąšų joms reikia. Tikrai nebūčiau pagalvojusi.

Mam, o kaip Jūs su trąšomis darote? Pas Jus gi drakulos noriai auga ir žydi.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Dracula

Post by Kaa »

Tuoj Aga suprovokuos naują augalų užsakymo sprogimą :mrgreen: aš į jas žiūriu jau nnn metų, bet vis stabdau dėl vėsumos neturėjimo..o čia va šilta Dracula Super_

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Dracula

Post by EvaJa »

Yra ir daugiau šilumamėgių, jei stabdo tik tai 😅

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dracula

Post by Urze »

Evaja, paprovokuok mus šilumamėgių drakulų sąrašu, jei turi tokį po ranka. :) Nors mane dar kaina stabdo, nes jos paprastai brangesnės nei kokios katlėjų giminaitės ar dendrobiai, ir ypač kai nežinau, ar tiktų mano sąlygos, tai nedrąsu tiek investuoti.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Dracula

Post by EvaJa »

Urze wrote:
Tue May 04, 2021 8:28 pm
Evaja, paprovokuok mus šilumamėgių drakulų sąrašu, jei turi tokį po ranka. :) Nors mane dar kaina stabdo, nes jos paprastai brangesnės nei kokios katlėjų giminaitės ar dendrobiai, ir ypač kai nežinau, ar tiktų mano sąlygos, tai nedrąsu tiek investuoti.
Jeigu jau provokuoti tai provokuoti:

Pradžiai keletas ne tokių šaltamėgių, labiau vidutines sąlygas toleruojančių:

Dracula immunda
Dracula inaequalis
Dracula insolita
Dracula simia
Dracula verticulosa


Čia vidutinių - šiltesnių sąlygų mėgėjos:

Dracula iricolor
Dracula lotax
Dracula syndactyla


Vėsiamėgė - šiltamėgė - karščių mėgėja. Pasigooglinkit, nes netikit, spėju 😊

Dracula mopsus

O pabaigai - visiška "hot growing":

Dracula papillosa

Post Reply

Return to “Dracula”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests