Acianthera pectinata (Pleurothallis pectinata)

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Acianthera pectinata (Pleurothallis pectinata)

Standartinė Urze »

MrGreen rašė:
Ant Rgp 13, 2013 5:46 pm
Urze rašė:Pleurothallis pectinata?!? :w00t: Jis gi fantastiškas!!! Prašau prašau prašau, atidaryk griautenių (Pleurothallis) temą ir pirmoje žinutėje patupdyk šio gražuolio nuotrauką! :pray:)
Urze, tau asmeniškai [Cha] [Baksnoju] Labai daug ko nors pasakyti negaliu nes turiu tik nuo pavasario, dabar išaugęs naujas lapas turi vokelį, tai tikiuosi kažkada sulaukti ir žiedų. Augalas dar visai nedidelis, todėl yra kur stengtis :) pasodintas į krepšelį, nes lapai svyra žemyn augdami ir taip kabo. substratas iš smulkių kokoso čipsų ir nedidelio kiekio perlito, taip pat yra nedaug gyvų kiminų. Auga šis "žvėris" lėčiau nei jo mažesnieji giminaičiai, nuo pavasario užaugo vienas lapas. Per karščius stengiuosi, kad substratas neišdžiūtų visiškai, žiemą aišku gyvens nežymiai sausiau, žiūrėsim kaip su juo bus toliau :) Dėl keikių prisiminsiu, tik jau eilutė yra, nors keikių jis net neplanuoja auginti dabar :lol:
Ramsis rašė:
Pir Gru 02, 2013 4:20 pm
Dabar parodysiu kaip tas lapas žydi

Paveikslėlis

http://www.flickr.com/photos/ramsis/111 ... otostream/

O čia žiedai iš kiek arčiau. Gaila kad neturiu macro objektyvo, gal visą šį mikrobų sambūrį išeitų nufotografuoti daug geriau.

Paveikslėlis

http://www.flickr.com/photos/ramsis/111 ... otostream/
MrGreen rašė:Kaip auga A. pectinata pas visus? Žinau kad tikrai daugiau žmonių turi nei Ramsis ir aš :think: :question: Mano šiemet jau antrą lapą auginasi. Gan lėtas augalas pradžioje buvo, bet dabar jau įsibegėjo. Tik įdomu ar jis toliau augs ar sustos iki vasaros. Kiekvienais metais vis kitaip elgiasi.
Pas mane ir Ramsį yra Acianthera pectinata f. viride, žaliais žiedais, taip pat yra ir tipinė, vyšninės spalvos žiedais forma, bet nemačiau tokios dar pirkti. Tuo labiau, kad visur parduodama Acianthera pectinata pavadinimu ir neaišku ką gausi, nes mūsų pirkta kaip tipinė Acianthera pectinata forma, o pražydo žaliais žiedais.
Šiemet du žiedynai. Jei ne Vidmantas, būčiau pamatęs tik nužydėjusius "džiuvėsius" :doh: Taps pats lapas gali žydėti pakartotinai.
Paveikslėlis

Žydi beveik visi lapai :)

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Mam, yra dvi "formos" - violetinė ir žaliažiedė - f. viride. Kai perki neaišku ką gausi, o ir pardavime retai būna, todėl užsisakiau dar vieną, tik neaišku kokia bus. Tas augaliukas dar visai mažas, tai teks palaukti kelis metus iki žydėjimo. Šiaip augalas tikrai nėra sunkiau prižiūrimas nei masdevalija.

Urze taip net ir skėčio nereik :lol: Auginu šiltnamyje, kuris dieną/naktį atidarytas. Ir mažoji ir didžioji auginasi naujus lapus, beje didžioji ir vasaros gale auginosi lapus, bet kadangi augimo pumpurą nuvalgė šliužai milžinai, tai dabar iš tos vietos auginasi du lapus :D
Ramsis rašė:Na tau su jom ir sekasi. Mano stovi vietoje, dar nuo praėjusio pavasario
MrGreen rašė:Kai pradėjau auginti "šlapiai" tai ir augalas aktyviau auga, nebedaro tokių didelių pertraukų tarp naujų lapų. Turiu dvi, viena didelė, pirkta suaugusi ir vieną turiu mažą, kuri pirkta kaip jaunas sodinukas. Palyginimui - vienas suaugusio augalo lapas didesnis nei visas mažasis augalas. Pirkau antrą, nes didžioji žydi žaliais žiedais, o aš norėjau ir rausvais žiedais turėti. Kai pernai ant jaunojo augalo pamačiau pumpurus ir apsidžiaugiau ir nusivyliau, nes pumpurai buvo žali, bet kai prasiskleidė ir pasimatė, kad žiedai nebus tik žali, buvo ramu, kad pavyko gauti kitą šio augalo formą :)

Foto darytos vasaros metu:
Paveikslėlis
Nepatinka man juodos dėmės ant lapų, augalas atkeliavo jau su jomis, vis atsiranda naujų ant užaugusių lapų, bet problemų nesukelia.

Paveikslėlis
Abitalė rašė:Oho! Tai bent pataupęs 'perliukų' turite! Labai įdomūs žiedai, nestandartiniai tie Pleurothalliai, gražūs. O kaip ilgai žydėjo?
Kiek žiūrinėju Pleurothallius, tai pastebėjau, kad didžioji dauguma jų turi tas dėmės, kažkaip apsiraminau, kad kai kurie mano Lepanthes, Masdevallia ar Pleurothallis turi tų dėmių..
MrGreen rašė:Žydi gana ilgai, kažkaip neužfiksavau kiek tiksliai, bet tikrai ilgiau nei savaitė. O dėl dėmių tai pas mane panašiai, yra keli augalai kurie jų turi ir jokia chemija nepadeda, čia manau dėl nelabai tinkamų sąlygų augalui, o gal tiksliau dėl tinkamų sąlygų toms dėmėms susidaryti taip yra. Bet kol augalas sėkmingai auga ir žydi, kažkaip nekreipiu labai dėmesio.
Abitalė rašė:Aš turėjau problemų su dėmėmis ant Dendrobium normanbyense, šiuo metu užaugo sveiki nauji ūgliai, kol kas dėmių nei vienos. Pasikeitė - persodinau į naują substratą su kokoso čipsais (kur kas laidesnis pasidarė), stovi po ventiliatoriumi ir laistymas retesnis. Tą patį pastebėjau su vienu Pleurothalliu, bet jam dar mažai laiko praėjo, kol kas visi nauji lapai gražūs.
MrGreen rašė:
Šeš Bal 25, 2020 11:08 am
Tipinė Acianthera pectinata "spalvotais" žiedais. Šiuo metu ir lapai auga ir naujos šaknys ir žydi. Žaliažiedė šiuo metu tik aktyviai iauga ir nežydi.
Reikia paminėti vėl, kad vienas lapas gali daugybę kartų žydėti, kai kurie lapai žydėjo 5-6 kartus.
Paveikslėlis
Abitalė rašė:Niekaip negaliu atsižiūrėti į žiedus. Viena nuostabiausių orchidėjų, tokia visiškai kitokio formato. O visi (kiti mirtingieji - ne orchidėjininkai) kas pamato kaip ji auga (žemyn galva), be žado lieka. Sakyčiau ši orchidėja namie tikra 'dramos karalienė', net menkai tesidomintys augalais, žmonės į ją visada atkreipia dėmesį.
Padariau daug nuotraukų, nes nu, ji man tokia fotogeniška, bet Jums tik, net 7 įkėlsiu [Baksnoju]
1.jpg
1.jpg (735.64 KiB) Peržiūrėta 966 kartus(ų)
2.jpg
2.jpg (661.9 KiB) Peržiūrėta 966 kartus(ų)
3.jpg
3.jpg (501.38 KiB) Peržiūrėta 966 kartus(ų)
4.jpg
4.jpg (694.89 KiB) Peržiūrėta 966 kartus(ų)
5.jpg
5.jpg (741.27 KiB) Peržiūrėta 966 kartus(ų)
6.jpg
6.jpg (586.18 KiB) Peržiūrėta 966 kartus(ų)
7.jpg
7.jpg (724 KiB) Peržiūrėta 966 kartus(ų)
Abitalė rašė:
Pen Rgs 25, 2020 2:27 pm
Urze rašė:
Pen Rgs 25, 2020 1:54 pm
Puikios nuotraukos ir modelis! O kaip pritvirtinai, kad kabėtų žemyn galva ir nekristų iš vazonėlio?
Zylka (liet. žvejybinis valas)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 255
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:09 pm
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Re: Acianthera pectinata (Pleurothallis pectinata)

Standartinė mozaika »

Na ir pas mane žydi lapas :D . Rausva forma. Šis pleuratalis patiko tuom, kad atlaidus nepastoviam laistymui (mirkymui) ir nedidelei orai drėgmei.

Pleurothallis pectinata'21_.jpg
Pleurothallis pectinata'21_.jpg (112.81 KiB) Peržiūrėta 694 kartus(ų)
Pleurothallis pectinata'21..jpg
Pleurothallis pectinata'21..jpg (134.24 KiB) Peržiūrėta 694 kartus(ų)
Pleurothallis pectinata'21...jpg
Pleurothallis pectinata'21...jpg (122.72 KiB) Peržiūrėta 694 kartus(ų)
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Vartotojo avataras
Abitalė
Pranešimai: 312
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:49 pm

Re: Acianthera pectinata (Pleurothallis pectinata)

Standartinė Abitalė »

Super, Mozaika!!! Pas mane kai pradėjo žydėti, tai taip ir žydi pastoviai, tai vienas, tai du lapai. Tuo pačiu ir naujus lapus leidžia!

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 2123
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Acianthera pectinata (Pleurothallis pectinata)

Standartinė MrGreen »

Man jos ir lapai ir žiedai gražūs Plo_
Mano žaliažiedė jau nužydėjo senokai ir auginasi naują lapą, o violetiniais žiedais nužydėjo dar anksčiau žiemos metu. Kažkaip jos niekada nepataiko kartu žydėti pas mane, visada skirtingu metu žiedus skleidžia.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 255
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:09 pm
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Re: Acianthera pectinata (Pleurothallis pectinata)

Standartinė mozaika »

Kai kuriuos dalykus labai ilgai svarstau ir analizuoju, ir po kiek laiko paaiškėja, kad šio ar ano nereikia. O kartais kai sugalvoju mirk-plyšt reikia padaryti. Sugalvojau persodinti šį pleurotalį. Dar žydi. Sukau ratus jau kokias dvi savaites. Suprantu, kad reiktų dar palaukti, o bet tačiau...šiandien neištvėriau Žalias_ .
PLeurathallis pectinata persoinimas (3).JPG
PLeurathallis pectinata persoinimas (3).JPG (213.02 KiB) Peržiūrėta 562 kartus(ų)


Pasirinkau turimą kamštinį vazonėlį. Kol tvarkiau ir montavau ant kitos skylės tinklo gabalėlį, abi rankos buvo subraižytos iki kraujų Doh_ :D
PLeurathallis pectinata persoinimas (2).JPG
PLeurathallis pectinata persoinimas (2).JPG (218.46 KiB) Peržiūrėta 567 kartus(ų)
PLeurathallis pectinata persoinimas (1).JPG
PLeurathallis pectinata persoinimas (1).JPG (226.29 KiB) Peržiūrėta 567 kartus(ų)


Bet sutvarkiau. Viduryje iškirpau skylę, kad įtalpinčiau augalo šaknyną. Substratas stambūs kiminai ir perlitas. Perlitą maišiau dėl stambių kiminų. Pagalvojau, gal kokį pliusą suteiks dėl oro tarpų.

PLeurathallis pectinata persoinimas (6).JPG
PLeurathallis pectinata persoinimas (6).JPG (204.09 KiB) Peržiūrėta 567 kartus(ų)

Tada išėmiau iš kito vazonėlio augalą. Nuėmiau praeitų metų kiminus. Nustebino šaknynas, kuris pasirodo tikrai neblogas, daug gražių sveikų baltų šaknelių. Nors žiemos metu teko mirkyti ir virintame vandentieko vandenyje. Kiminai matosi buvo sudėti labai prasti. Greičiausia normalių neturėjau, labai šiukšlini ir smulkūs.
PLeurathallis pectinata persoinimas (4).JPG
PLeurathallis pectinata persoinimas (4).JPG (145.93 KiB) Peržiūrėta 567 kartus(ų)
PLeurathallis pectinata persoinimas (5).JPG
PLeurathallis pectinata persoinimas (5).JPG (170.15 KiB) Peržiūrėta 567 kartus(ų)
Galvojau bus sudėtingiausia šaknyną įbrukti į vidų, bet pasirodo šis procesas buvo lengviausias :D .
Rezultatas kabu taip

PLeurathallis pectinata persoinimas (7).JPG
PLeurathallis pectinata persoinimas (7).JPG (266.82 KiB) Peržiūrėta 562 kartus(ų)


O čia šiek tiek pasimaivymo foto. Tikrai rekomenduojamas egzempliorius į savas kolekcijas .
PLeurathallis pectinata persoinimas (8).JPG
PLeurathallis pectinata persoinimas (8).JPG (120.62 KiB) Peržiūrėta 562 kartus(ų)
PLeurathallis pectinata persoinimas (9).JPG
PLeurathallis pectinata persoinimas (9).JPG (107.31 KiB) Peržiūrėta 562 kartus(ų)
PLeurathallis pectinata persoinimas (10).JPG
PLeurathallis pectinata persoinimas (10).JPG (120.05 KiB) Peržiūrėta 567 kartus(ų)
P. S. Kaip besaugočiau ar betvarkyčiau, vis tiek man statmenų foto nededa normaliai Ne_
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 2123
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Acianthera pectinata (Pleurothallis pectinata)

Standartinė MrGreen »

Pataisiau foto, jas reikia tiesiog apversti taip kaip nori, kad jos stovėtų ir tada rodys stačias ar horizontalias...

Gražus augalas ir žiedai liuks_
Didelį darbą padarei baks_ Aš vis neprisiruošiu, gal ryt užsiimsiu, medinis krepšelis supuvo visiškai, nes visada šiek tiek dugnas krepšelio siekia vandenį.
Mano žaliažiedė forma auga gerai, bet raudonžiedė vis dėmėm lapai nueina, kad ir ką bedaryčiau, mastau, kad reikia tą augalą į kompostą dėti ir ieškoti kito raudonžiedžio...

Vartotojo avataras
Abitalė
Pranešimai: 312
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:49 pm

Re: Acianthera pectinata (Pleurothallis pectinata)

Standartinė Abitalė »

Mozaika, ačiū! Tokie reportažai patys įdomiausi!!! Labai gražus augalas, po šios žiemos ir aš padariau išvadą, kad ne taip greitai nužudomas kaip galvojau 😉.

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Acianthera pectinata (Pleurothallis pectinata)

Standartinė Urze »

Mozaika, o kaip įtvirtinai, kad nekristų lauk?
MrGreen, jei krepšelis siekia vandenį, tai ar Tu ne apverstą žemyn galva augini?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 2123
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Acianthera pectinata (Pleurothallis pectinata)

Standartinė MrGreen »

Urze rašė:
Pir Bal 19, 2021 7:25 pm
MrGreen, jei krepšelis siekia vandenį, tai ar Tu ne apverstą žemyn galva augini?
Dabar nebe, jam reikia, kad substratas pastoviai šlapias būtų, tada gražiausi dideli lapai užauga, tai jis svyra žemyn, ber ne aukštyn kojom.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių