Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1111
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Standartinė Urze »

Mozaika rašė:Vėliai laukiu šio pleuraotalio žydėjimo. Pastebėjau, kad reikia beveik metų nuo užaugimo lapo, kad pastarasis įgautų rupužioko odą primenančius iškilimus. Nuo įsigijimo jau užsiaugino 5 lapus, auga 6. Kažkaip yra vienas aktyvus augimo taškas į šoną. Neblogai ir šaknys pailgėjo.
Pleurothallis melanochthoda'16.09.13 bud.jpg
Pleurothallis melanochthoda'16.09.13 bud.jpg (152.9 KiB) Peržiūrėta 1192 kartus(ų)
Pleurothallis melanochthoda'16.09.13 bud..jpg
Pleurothallis melanochthoda'16.09.13 bud..jpg (95 KiB) Peržiūrėta 1192 kartus(ų)
Keistuolė rupužiokė vėliai žydi. Kurį laiką pumpuras atrodė lyg iščiulptas. Galvojau nieko nebus, bet pasirodo viskas normos ribose. Šalia matosi, kad ir iš kito lapo kažkas pučiasi. Tai reiškia, kad iš vieno lapo gali žydėti kelis kartus. Jau trečia savaitė kaip žydi, o laikomas nuolat orchidariume. Svarbu palaikyti tolygią drėgmę ir nemažesnę nei 60 proc. Purškiu kiekvieną dieną, bet irgi reikia žiūrėti kad nepersistengti, nes nesenai sustabdžiau vieno naujo ūglio augimą. Spėju užpurškiau.
Acianthera melanochthoda (sin. Pleurothallis melanochthoda)'16.jpg
Acianthera melanochthoda (sin. Pleurothallis melanochthoda)'16.jpg (100.32 KiB) Peržiūrėta 1192 kartus(ų)
Acianthera melanochthoda (sin. Pleurothallis melanochthoda)'16..jpg
Acianthera melanochthoda (sin. Pleurothallis melanochthoda)'16..jpg (85.79 KiB) Peržiūrėta 1192 kartus(ų)
Acianthera melanochthoda (sin. Pleurothallis melanochthoda)''16.jpg
Acianthera melanochthoda (sin. Pleurothallis melanochthoda)''16.jpg (91.69 KiB) Peržiūrėta 1192 kartus(ų)
Vėliai žydi, bet šiais metais tai čia trečias bandymas. Nuo pavasario buvo keli bandymai ir ant karto iš kelių lapų. Bet...pasirodo kai formuojasi pumpuras negalima purškalioti. O aš gi negaliu :doh: . Visi bandymai augalo žydėti buvo kaip aš išvykdavau kelioms dienoms iš namų. Grįžtu ir siurprizas, o aš už purkštuvo, nes juk kelias dienas nelaistyta ir... pumpurų nelieka. Tai šiuo trečiu kartu, šiaip taip susilaikau ir pražydo :).
Kai atvyko buvo vienas labai didelis lapas, kiti mažesnį už jį. Tai pas mane tikrai to pačio didžiausio nepasiekia. Vienas mažesnis užauga, kitas būna didesnis, bet žiedų dydžiui lapo dydis neturi.
Ką pastebėjau, lapų auginimui labai reikia atitaikyti aplinkos drėgmę.
Pleurothallis melanochthoda'18.08.jpg
Pleurothallis melanochthoda'18.08.jpg (93.46 KiB) Peržiūrėta 1192 kartus(ų)

Pas Acianthera melanochthoda trigubas šūvis :) . Vienas garantuotas, antras pakeliui, trečias - tikiuosi nepersigalvos.
Acianthera melanochthoda.jpg
Acianthera melanochthoda.jpg (116.72 KiB) Peržiūrėta 1192 kartus(ų)
Urze rašė:Prijaukintas rupūžiukas. :) O lapai ir palietus tokie nelygūs, ar tik atrodo tokie guzuoti? Užsiaugino naujų lapų ar čia vis tie patys nuo 2016 metų žydi? Tas žalias šniūras jau gal nebereikalingas, gal įsitvirtino jau pakankamai? O tai kaip skalbinių virvė atrodo. [Baksnoju] Ar Tau pačiai nekliūva ir vaizdo negadina?
mozaika rašė:Privertei mane pirmą kartą pačiupinėti :D . Jaučiasi grublėtumas. O žydį iš mano užaugintų lapų, nes du atvykėliai jau nukrito, nes pas mane šiek tiek mažesni auga.

Dėl virvės, ne ji man nemaišo :razz_: .Iš tikrųjų šaknys visiškai nelinkusios kabintis prie bloko. Jau pritvirtintas maniškis blokas, bet šaknys bėga kas sau, aplink blokus toks šiaušalas šaknų. Dėl to, dar nenoriu to šniūro judinti, nes augalas, nelabai mėgstantis kibinimo.
Abitalė rašė:Šį rugsėjį iš Tropiscape-orchids (Belgija) pardavėjo pirkau Pleurothallis dodsonii. Gražūs keturi lapukai, šaknytės tvarkingos, viena nauja ir stora, gražu žiūrėti, viskas tvarkoje. Pasidomėjau, pasirodo jie nėra greituoliai augimo atžvilgiu, tačiau šįryt maloniai nustebau! Radau naujai besikalantį lapuką! Gal tai reiškia, kad rasime bendrą kalbą :think:
1.png
1.png (2.25 MiB) Peržiūrėta 1192 kartus(ų)
mozaika rašė:Galiu pasakyti, kad pas mane buvo šio pleurotalio masinis žydėjimas. Du viename lape ir dar trečias šalia - jau daug.
18.11.jpg
18.11.jpg (107.95 KiB) Peržiūrėta 1192 kartus(ų)
Abitalė rašė:Na ką, per metus užaugino 6 lapus, o septintas pakeliui! :) O prieš tai buvęs ėmė spalvinis! Labai džiaugiuosi, kad pagaliau subrendo savo taškučiams!
O buvo mums visko, ir sausros, ir pelkės, ir vėl sausros.... Mano įspūdžiai - labai atlaidus augalas, nors, manau, nederėtų piktnaudžiauti jo gerumu 😉.

Rasiukone, nėra labai daug informacijos, bet kiek radau, tai panašu, kad tas lapų taškuotumas priklauso nuo brandos ir augimo sąlygų. Čia pirmas taip ryškiai taškuotas lapas, nesu tikra ar tai sutapimas, ar jau atėjo laikas, bet kaip tik pakeičiau orchidariumo lempą, o šis pilietis kabo pačiame viršuje, jis šviesos gauna maksimaliai. Nors ir prie anos lempos kabojo pačiame viršuje, bet nė vienas lapas neatrodė taip kontrastingai.
2.jpg
2.jpg (155.53 KiB) Peržiūrėta 1191 kartus(ų)
Ypatingos priežiūros tikrai nereikalauja, pradžioje augo ant kamštinio ąžuolo žievės su šiek tiek kiminų po apačia ir buvo laikomas pastoviai drėgnas, bet ne šlapias. Kiminai atgijo ir stipriai išaugo, taip stipriai, kad uždengė didžiąją augalo dalį, todėl buvo nukrapštyti. Paskui dodsonii's išaugo savo bloką, šaknys liko ore, taip kabodamas stipriai pradžiūdavo, o ir nauja lempa gerokai užkaitino, todėl kurį laiką (~2 mėnesius) kankinosi, patyrė ilgalaikę sausrą, kol gavau paparčio šaknų bloką. Patūpdžiau ant jo ir kol kas atrodo, kad tai optimaliausias sprendimas, kadangi kybo orchidariumo viršuje, tai gauna daug šviesos, šilumos, bet blokas nespėja visiškai išdžiūti, todėl šaknims drėgmė pastovi,jokių kiminų nebedėjau. Temperatūros toje orchidariumo dalyje svyruoja nuo 18/19°C naktį iki 22/24°C dieną. Drėgmė 50-70%. Purškimas = laistymas, kas antrą dieną. Leidžiu blokui (bloko storis 2cm) pradžiūti, bet ne visiškai išdžiūti.
mozaika rašė:Mano panašus giminaitis, kaip tik kabu žemai nuo lempų. :think:
Bet jūsiškis tiek lapų prisiauginęs, galėtų mąstyti apie žydėjimą :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1111
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Standartinė Urze »

Abitalė rašė:Mozaika, man atrodo, kad Jūsų gruodžio raginimą žydėti, mano dodsonii išgirdo, gal dar ką nors iš maniškių paraginkite [Baksnoju]...
O jei rimtai, tai sulaukiau pirmojo žydėjimo. Tiesą sakant, nustebau, kad žiedas visai nemenkas lyginant su lapo dydžiu, ir šiaip, kaip pirmas žydėjimas, tai visai, netgi visai neblogai mano akimis 😉. Tik aišku, prisipažinsiu padariusi klaidą ir nuleidusi žemyn nuo lempų, gerokai 'išbluko' taškučiai ir žiedo spalva ne tokia sodri.
2136f854_compress0.jpg
2136f854_compress0.jpg (134.11 KiB) Peržiūrėta 1189 kartus(ų)
3e183169_compress76.jpg
3e183169_compress76.jpg (152.03 KiB) Peržiūrėta 1189 kartus(ų)
9fb136ae_compress19.jpg
9fb136ae_compress19.jpg (113.87 KiB) Peržiūrėta 1189 kartus(ų)
decf9ff3_compress15.jpg
decf9ff3_compress15.jpg (95.54 KiB) Peržiūrėta 1189 kartus(ų)
adbef233_compress14.jpg
adbef233_compress14.jpg (129.82 KiB) Peržiūrėta 1189 kartus(ų)
MrGreen rašė:
Sek Kov 15, 2020 7:08 pm
Abitalė rašė:
Sek Kov 15, 2020 6:51 pm
Nors atlikus šiokią tokią paiešką internete, manau, kad mano pilietis visgi nėra Pleurothallis dodsonii, o tikras vardas Pleurothallis melanochthoda . Ką manote :think:?
Abitalė rašė:
Sek Kov 15, 2020 6:40 pm
MrGreen rašė:
Sek Kov 15, 2020 6:35 pm
Abitale :thumbupleft: Ar lapai visada tokie šviesūs?
Atrodo, kad būdami arčiau lempos buvo šiek tiek sodresnės žalios spalvos arba tik taip atrodo, nes visi tie taškučiai buvo stipriai violetiniai... Nors senieji lapai visad šviesesni buvo, dabar gal net susilygino :think:
O ką manote? Pleurothallis dodsonii temoje įkėliau daugiau nuotraukų.
Taip interente daug foto su skirtingais lapais, o tas gali tikrai priklausyti ir nuo apšvietimo ir nuo kitų aplinkybių, bet žiedai tikrai labiau primena Pleurothallis melanochthoda, gal kiti daugiau pakomentuos, ypač kurie augina.
mozaika rašė:Sveikinimai Abitale su žydėjimu. Manau sulauksite dabar gan dažnai. Žydi pakankamai reguliariai ir iš to pačio lapo po kelis kartus :thumbupleft: . Aš kiek lapų jau nupūdžiau :doh: , net baisu pagalvoti.

Bet dėl rūšies identifikavimo. Pasirodo maniškis irgi buvo kaip ir išbrokuotas. Visada maniau, kad turiu Acianthera (Pleurothallis) melanochthoda, o pasirodo gali būti Acianthera nikoleana. Tą sužinojau kaip gavau laišką per flickr ir paskui gmail'u susirašinėjau su vienu augintoju iš Kolumbijos, kuris su kitu autoriumi rašo knygą apie pleurotalius. Dėl rašybos barjero, nedaug susirašėm. Daugiau pokalbis sukosi apie nuotraukas. Gal be reikalo, bet kada reiktų išsiaiškinti ar tai pakeistas naujai pavadinimas, kas vyksta su daugeliu orchidėjų grupių, ar tikrai visai kita rūšis labai panaši į Acianthera (Pleurothallis) melanochthoda.

Abitale, pas jus auga daugiau į ilgį?

Kad maniškio žiedams įtakos turėtų apšvietimas - nepastebėjau, nes tikrai žemai kabu.
Abitalė rašė:Kaip tik šiuo metu vyksta pokalbis su vienu, manau žinovu, kuris kaip tik aprašė Pleurothallis melanochthoda. Iš pradžių abu sutikome, kad tai tas Pleurothallis, bet po to nusiuntus jam daugiau augalo nuotraukų ir išmatavimų, jis man parašė, jog visgi tai yra Acianthera nikoleana! Kol kas laukiu daugiau informacijos kodėl čia būtent šis. Be to, jis sako, kad tai dvi skirtingos rūšys, kurios yra be galo panašios. Tai dabar laukiu atsakymo, kokie skirtumai tarp jų ir kaip reiktų tiksliai identifikuoti.
O Jūsiškis žydėjo? Įdomu, kad žiedų spalva varijuoja nuo gelsvos iki ryškiai raudonos...
Abitalė rašė:
Pir Kov 16, 2020 3:15 pm
Uoj, Mozaika, įdomių reikalų su tuo Plaurothaliu! Gavau informacijos iš žmogaus, kuris kaip tik aprašė šios grupės orchidėjas beveik 250 puslapių darbe!!!!

Ištrauka anglų kalba:

Type:—ECUADOR. Zamora-Chinchipe: Pangui, reported to grow on coffee trees around 1,200 m, flowered in cultivation at Ecuagenera
Orchid Nursery, Gualaceo, Ecuador, 4 September 2015, Doucette 0319 (holotype: HA).
Diagnosis: The new species is most similar to Acianthera melanochthoda (Luer & Hirtz in Luer 1996: 169) Pridgeon & M.W.Chase (2001:
244) but differs in the hispid sepals that are larger and expanded/fused into lamina.
Epiphytic, repent herbs, roots 0.6 mm in diam. Stems 3.2–5.9 5 0.8–1.4 mm, enveloped by 2–3 papery sheaths, 5.0 5
3.0 mm. Leaves elliptical, verrucose, 26–48 5 14–24 mm. Inflorescence with a single flower; peduncle 1.4 5 0.4 mm;
bracts 2.3 5 1.2 mm; pedicel 2.7 5 1.0 mm; ovary pubescent, 0.9 5 1.0 mm; dorsal sepal lanceolate, rose and orange,
hispid, 11.0 5 2.9 mm; synsepalum oblong with a triangular recess, similar in colour to the dorsal sepal, 16.0 5 5.0 mm;
petals spathulate with a toothed margin towards the acute apex, orange, 4.0 5 1.0 mm; lip lanceolate with a toothed
margin, orange, 3.4 5 1.0 mm; column 3.2 5 0.6 mm.
Etymology:—Named to honour Nikole Portilla, daughter of Jose Portilla, president of Ecuagenera.
Notes:—This species belongs to a group of about eight (The Plant List 2015) attributable to Apoda-prorepentia
(Luer 1986: 31) Luer (2004: 255), characterized by repent habit, single-flowered inflorescences and a papery bract.
Acianthera nikoleae is most similar to A. melanochthoda, but differs in the larger flower size (e.g. synsepalum 11
mm vs. 7 mm long) and longer pubescence on the sepals and margin of the petals (toothed vs. entire). The sepalar
morphology of A. nikoleae is unique in the group because the lateral sepals are expanded and fused into a thin layer
extended beyond a triangular cavity formed in the centre of the synsepalum.
The group of species similar in morphology to Acianthera nikoleae was originally attributed to Pleurothallis
subgen. Apoda-prorepentia Luer (1986: 31). The species were transferred to Acianthera after molecular phylogenetic
analyses (Pridgeon et al. 2001) indicated that Acianthera melanochthoda rendered Pleurothallis non-monophyletic
(Pridgeon & Chase 2001, Solano et al. 2011, Karremans & Rincon-Gonzalez 2015). The International Plant Names
Index (2016) indicated that A. nikoleae represents one of at least two species described since the key to the species
(Luer 2007) was published. The second species recently described, Apoda-prorepentia hirtzii Luer in Luer & Thorele
(2013: 174), appears to be referable to Acianthera dodsonii, which is also reported to have purple spots on the leaves
that are not raised (Luer 2007), and otherwise matches the latter in distribution and morphology of plant and flowers.
We treat this a synonym of Acianthera dodsonii.


Taigi viską išmatavus (lapus, žiedą, jo sandarą) išvada, kad mano rankose naujasis 2014m. atrastas ir 2015m. smulkiai aprašytas Pleurothallis nikoleae! Tai va, dabar jau Jūs, Mozaika, patyrinėkite saviškį ir žinosite, kuris tiksliai rūpužiokas tūno Jūsų orchidariume.
mozaika rašė:Maniškis tikrai irgi Nikolės vardą turintis. Įdomiausia tai, kad jie pagrinde atkeliauja iš euqugeneros, o jie vis tiek su tuo pavadinimu siūlo. Ir žinosime, kad Acianthera nikoleae=Acianthera dodsonii. Įdomu, iš kokios šalies asmuo, su kuriuo susirašinėjote, nes gal jie bendraautoriai, kuris dabar ruošią knygą iš Kolumbijos? Aš prašiau knygos foto lapų kur bus mano augalo foto panaudota ir pavadinimo. Kaip ir prižadėjo, gal neužmirš savo pažado :D .

Tai ką abi temas: A. melanochthoda ir A. dodsonii reiktų sumesti į naują bendrą A. nikoleae :) .
Abitalė rašė:Na tikrai keista, kad Ecuagenera juos visus parduoda kaip dodsonii...
Kažkaip nebuvo progos užklausti iš kokios jis šalies, tik pagal viešą dosje matau, kad turi daktaro laipsnį, 2012 baigė mokslus, parašė 10 tiriamųjų darbų ir šiuo metu gyvena Niujorke.
Tikrai labai malonu sulaukti tokių mokslo žmonių dėmesio :)
Negali žinoti kas seka mano orchidėjinį viešą Instagram profilį 😉.
mozaika rašė:Buvusi Acianthera melanochtoda, o dabar perkrikštyta į Acianthera nikoleae labai jau nekaprizingas augalas. Žydi iš to pačio lapelio mažiausiai du kartus ir porą kartų metuose. Šiemet gan ankstyva :roll: .
Senai rodėsi, gi sakau laikas priminti apie šį augalą :D .
Acianthera nicolea'20.08.jpg
Acianthera nicolea'20.08.jpg (72.5 KiB) Peržiūrėta 1189 kartus(ų)
Acianthera nicolea'20.08..jpg
Acianthera nicolea'20.08..jpg (124.85 KiB) Peržiūrėta 1189 kartus(ų)
Acianthera nicolea'20.08...jpg
Acianthera nicolea'20.08...jpg (109.83 KiB) Peržiūrėta 1189 kartus(ų)
mozaika rašė:
Ket Rgp 20, 2020 6:35 pm
kiele rašė:
Tre Rgp 19, 2020 3:53 pm
Oooo, labai gražios nuotraukos :)
Ant ko jis ten laikosi :think:
Man atrodo tai medžio paparčio blokas. Pastebėjau, kad pas Abitale drėgnamėgiai ant šitokio dauguma pasodinti.
Pasirodo didis gėris, bet mažai pas ką galima gauti. :Hmmmm:
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Abitalė
Pranešimai: 343
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:49 pm

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Standartinė Abitalė »

Keletas kadrų iš pastarojo žydėjimo. Labai nepatogiai išaugusi buvo (kaimyniniai blokai pasirodė patraukli vieta įsitvirtinti) , teko truputį apgenėti, užtat buvo proga pasidalinti šiuo įdomiu augalu su kitais. Įdomu, kaip sekėsi adaptuotis naujuose namuose?! Gal pasidalinsite :roll:?
Prikabinti failai
c2cf5449_compress10.jpg
c2cf5449_compress10.jpg (333.16 KiB) Peržiūrėta 1041 kartus(ų)
f235e891_compress75.jpg
f235e891_compress75.jpg (230.71 KiB) Peržiūrėta 1041 kartus(ų)
934341be_compress20.jpg
934341be_compress20.jpg (318.7 KiB) Peržiūrėta 1041 kartus(ų)
2ee31e5d_compress14.jpg
2ee31e5d_compress14.jpg (300.61 KiB) Peržiūrėta 1041 kartus(ų)
61067ca0_compress61.jpg
61067ca0_compress61.jpg (315.73 KiB) Peržiūrėta 1041 kartus(ų)
a14fde30_compress20.jpg
a14fde30_compress20.jpg (208.23 KiB) Peržiūrėta 1041 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1111
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Standartinė Urze »

Abitale, puikios nuotraukos ir pats plaukuotasis, gumbuotasis modelis. liuks_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
InetaSka
Pranešimai: 392
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 2:31 pm
Miestas: Vilnius

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Standartinė InetaSka »

Kaip gražu S_
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Vartotojo avataras
Aga
Pranešimai: 96
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:53 pm
Miestas: Kaunas

Re: Pleurothallis nikoleae (sin. Acianthera nikoleae)

Standartinė Aga »

Abitalė rašė:
Ket Gru 10, 2020 2:51 pm
Keletas kadrų iš pastarojo žydėjimo. Labai nepatogiai išaugusi buvo (kaimyniniai blokai pasirodė patraukli vieta įsitvirtinti) , teko truputį apgenėti, užtat buvo proga pasidalinti šiuo įdomiu augalu su kitais. Įdomu, kaip sekėsi adaptuotis naujuose namuose?! Gal pasidalinsite :roll:?
Taigi vienas iš vaikiuku tavo augalo atrodo taip:
20201211_105228.jpg
20201211_105228.jpg (1.36 MiB) Peržiūrėta 1014 kartus(ų)
Ačiū Plo_

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių