Pleurothallis (liet. griautenė)

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė Urze »

Išaušo diena griautenių (Pleurothallis) temai užgimti! Taip_

Tai labai nevienalytė, polifiletinė grupė orchidėjų, kurios anksčiau buvo priskirtos vienai genčiai (Pleurothallis), o dabar išskaidomos į kelias (pvz., Acianthera, Ancipitia, Antilla, Apoda-prorepentia, Areldia, Atopoglossum, Brenesia, Crocodeilanthe ir kitas gentis). Naujus ir tikslius pavadinimus, radavietes bei įvairiausius jų hibridus galima rasti pleurothallids.com svetainėje. Griautenės natūraliai auga tik Naujajame Pasaulyje, nuo Šiaurės Amerikos vidurio iki Pietų Amerikos tropikų. Didžiausia rūšių koncentracija aptinkama Kolumbijai priklausančiuose Andų kalnyno rūkų miškuose. Dauguma jų yra epifitinės, bet yra ir žemėje bei nuokritose augančių rūšių. Griautenių tiek išvaizda, tiek ir augimo sąlygos labai skiriasi, bet nemaža dalis pasižymi vėsesnio ir drėgnesnio klimato poreikiu, todėl renkantis rūšį auginimui svarbu išsiaiškinti jos poreikius, kitaip apie gerą augimą ir žiedus galima bus tik pasvajoti. (Ale tas galioja visoms orchidėjoms.) Kiek teko matyti griautenių, jų šaknys buvo plonos ir nemėgstančios pradžiuvimo, tad parinkti gerą substratą, užtikrinantį ir drėgmę, ir ventiliaciją, yra taip pat labai svarbu, kaip ir temperatūriniai bei aplinkos drėgnio parametrai. Pačių augalų dydis yra labai įvairus - nors dauguma yra vidutinio arba mažo dydžio, bet yra ir stambių rūšių. Vien jau Pleurothallis gargantua pavadinimas tą sufleruoja, o internetas išmeta ne tik smulkių, bet ir stambių griautenių nuotraukų.

Paveikslėlis
Pleurothallis colossus (Juan Carlos Uribe nuotrauka iš http://elrefugionatura.jimdo.com/)
(Dalies info šaltinis - nepamainoma Wikipedia.)

Kai pasižiūri, tai tų griautenių tokių nuostabių yra! Pradėti galima nuo Pleurothallis truncata, nipterophylla, marthae, dunstervillei, sarracenia, crinita, chamensis, bicruris ir tęsti tęsti tęsti...
Urze rašė:O čia kelios mano turėtos griautenės temos paįvairinimui. Gan šiltai augantis Pleurothallis niveoglobula (dabartinis pavadinimas - Ancipitia niveoglobula), kurio žiedai primena mažytes pakalnutes. Be problemų pražydo šiltame kambaryje, sėdėdamas akvariume su pastoviai drėgnu substratu.
MrGreen rašė:
Pir Lap 04, 2013 9:02 pm
Labai gera tema :thumbupleft: norisi vis daugiau ir daugiau griautenių :lol: Keistas lietuviškas pavadinimas, bet turbūt dauguma jų keisti :roll:
Visai norėčiau tokio P. colossus jei tik būtų šildomas šiltnamis. Turiu P. pectinata, P. anfracta, P. dilemma, pastarasis iš parodos Prahoje plikom šaknim(šaknų galima sakyti nebuvo daug :roll: ) parkeliavo ir gana sunkiai kabinasi į gyvenimą, gal reikėjo pavasario laukti, bet surizikavau. Praėjo beveik mėnuo, parudavo keli lapai, bet augalas vešlus, tai nieko baisaus, gal reikia tiesiog daugiau laiko, nes visur rašoma, kad P. dilemma labai lėtai augantis augalas :think:
Urze rašė:
Pir Lap 04, 2013 9:12 pm
MrGreen, įdėk dviejų paskutinių saviškių nuotraukas, kaip patys augalai atrodo. Aš į Pleurothallis dilemma Budapešto parodoje 2012 m. žiūrėjau ilgai, bet susilaikiau. Labai smagūs jo lapai.

Pas kelis forumiečius auga šio Pleurothallis hemirhoda (dabartinis pavadinimas - Lindleyalis hemirhoda) keikiai. Kaip sekasi jiems? Šiai griautenei šiluma irgi kaulų nelaužo. Tik gaila, kad dėl nupuvusių šaknų motininis augalas nunyko, liko tik krūva keikių. Bet žydi savaitę išsilaikančiu labai smagiu "krokodilu", tad iš kelių pusių jį pademonstruosiu. :mrgreen: Kaip ir nemaža dalis griautenių, ši irgi iš to pačio ūglio gali žydėti kelis kartus.

Meste, pabandyk nufotografuoti Pleu. hemirhoda žiedą. Jų yra kelios spalvinės variacijos, tad įdomu būtų palyginti. :)
4.jpg
4.jpg (175.4 KiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)
5.jpg
5.jpg (193.45 KiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)
6.jpg
6.jpg (205.75 KiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)

Ir dar vienas iš mano arsenalo - Pleurothallis rowleei (Acronia rowleei). Puikiai auga ir šiltomis sąlygomis, ir gan sausame ore, svarbu, kad substratas būtų visada drėgnas. Bet jei norima žiedų, reikia suteikti jam vėsumos. Man išprašyti vienos kekės pavyko tik po vasarojimo įstiklintame pietiniame balkone, kur vasarą temperatūra šokteldavo ir ligi +35 laipsnių, palikus jį rudenio vėsuma džiaugtis. Kadangi šis rugsėjis ir spalis buvo šilti, tai balkone dienomis laikydavosi apie 10-18 laipsnių šilumos, naktimis žemiau +8 retai nukrisdavo. Va tada ir prasidėjo taip lauktas judėjimas net keliuose vokuose. Bet spalio vidury parsinešus jį ant šiaurinės palangės, kur vidutinė temperatūra buvo apie +16, gan stabili, susiformavo tik vienas žiedynas iš vieno voko. Taigi, be vėsių naktų jam nebus ir žiedų.

Jauni ūgliai atrodo kaip margi peiliai, vėliau forma pakinta. Per metus gal 30 ūglių išaugina - labai aktyviai ir greitai augantis augalas. Įsivaizduokit, koks būtų vaizdas, jei visas vienu kartu pražystų. :drool:
Pleurothallis rowleei 2013-11-02 1.jpg
Pleurothallis rowleei 2013-11-02 1.jpg (119.12 KiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)
Pleurothallis rowleei 2013-10-27 2.jpg
Pleurothallis rowleei 2013-10-27 2.jpg (95.27 KiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)
Pleurothallis rowleei 2013-10-27 4.jpg
Pleurothallis rowleei 2013-10-27 4.jpg (209.38 KiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)
MrGreen rašė:Pleurothallis anfracta atrodo kaip Masdevallia coccinea, ir lapų forma ir dydis panašus, tik tiek kad lapai kieti ir "sukulentiški".
J formos lapus auginasi tik subrendęs ir galintis žydėti Pleurothallis dilemma. Čia matosi dar iš "vaikystės" likę lapai, kurie dar atlieka savo funkciją, bet po truputi juos pakeis J formos lapai.
Mestė rašė:Pleurothallis flexuosa 'dark' man kvepia labai panašiai į persikus
MrGreen rašė:
Ant Lie 08, 2014 7:17 pm
Pleurothallis cardiostola
Smagu kai augalas iš to pačio lapo žydi ne vieną kartą :)
Paveikslėlis
mozaika rašė:MGreen, kaip augini Pleurothallis anfracta? Aš jo nepagaunu ar sausiau, ar drėgniau. Jau antras ūglis nugelsta.
MrGrenn rašė:vazone sausiau žiemos metu, bet aplinka pakankamai drėgna (virtuvėje ant palangės gyvena), ūgliai auga, bet lėtai šiuo metu.
Slogaa rašė:
Ant Gru 24, 2019 11:33 am
Abitalė rašė:
Sek Gru 15, 2019 7:42 pm
Slogaa, įdomu kaip sekasi Jūsų Pleurothallis truncata?
Nei du nei dešimt. Kai pasižiūriu kaip atrodo suaugę augalai googlėj - tai iš maniškio galima tik pasijuokti. Jis puse sprindžio dydžio, jei ne mažesnis. Lapelius auginasi, tačiau nei kiek ne didesnius nei prieš tai esantys. Plius, nežinau, bet rodos, kad jam tam terariume kartais, po laistymo, būna gerokai per šlapia, nes jis pradeda geltonint ir mest lapus. Jis auga ant dugno tarp sąmanų, tad balos kaip ir neišvengiamos.

Iki kitų metų pavasario būtų gerai apsispręst, ar noriu žaist su šituo ar būtų neblogai įsigyti suaugėlį iš Ecuageneros... :roll:
rasiukonas rašė:
Sek Sau 19, 2020 5:42 pm
Urze rašė:
Sek Sau 19, 2020 4:46 pm
Rasiukonai, gal galite trumpai apie Pleurothallis picta auginimą papasakoti?
Urze, nereiklus jis.. Anksčiau augo mažame moliniame vazonėlyje(substratas:žievė, kiminai ir t.. - nepamenu gerai, nes "krūmas" vešlus, sunku pamatyti). Tą vazonėlį įstačiau į didesnį su kiminais, nes buvo gaila plėšyt šaknis.. Purškiu kas 2-3 dienas, vasarą kasdien. Bet šiaip pakenčia mano perlaistymus 🙂bei nieko neatsitinka, jei truputį pradžiūva.. Augalas stovi po stalinė lempa(LED 300Lm). Žydi kasmet panašiu metu apie 2-3 savaites. Kai gavau šį augalą dovanų, pamaniau-"kam jis man reikalingas? " , bet kai dabar kasmet pražysta daug žiedų, atrodo visai žaviai 🙂💗
Abitalė rašė:Pleurothallis picta orange. Tiesą sakant, maloniai nustebino savo žiedų dydžiu, maniau, kad bus mažesni, smulkesni. Bet pasirodo - visai dideli! Dabar jau labai laukiu ir tikiuosi kito, gausesnio žydėjimo. Vis pažiūriu į Rasiukono picta ir svajoju, kad vieną dieną ir maniškis taip gausiai žydės. Nes kol nežydi, tai tik dailiai atrodanti žolytė 😉.
7.jpg
7.jpg (161.37 KiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)
8.jpg
8.jpg (149.61 KiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)
9.jpg
9.jpg (128.11 KiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)
10.jpg
10.jpg (92.04 KiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)
Urze rašė:
Šeš Geg 16, 2020 10:29 pm
Abitalė rašė:
Pen Geg 15, 2020 9:25 pm
Pas mane irgi yra atsikraustęs Pleurothallis truncata, kadangi žiemą pergyvenome sėkmingai, net 2 nauji lapai sugebėjo dailiai užaugti ir šaknų išlindo po kompanijai prie lapų, tai manau, kad judam gera linkme.
Abitale, gal galite papasakoti, kokiomis sąlygomis auginate šią griautenę?
Mano gautas buvo tik su keliomis šaknelėmis. Pamirkiau HB101 ir silpname trąšų tirpale, pritvirtinau ant samanomis apželdinto papartmedžio bloko ir pakabinau orchidariume per vidurį, kur šviesa jau kiek išsklaidyta ir lempų šiluma ne tiek jaučiasi, apie 24 ⁰C ir 70-80 % oro drėgnis, naktim gal keliais laipsniais vėsiau. Blokas išlieka drėgnas, samanoms kas kelias dienas leidžiu kiek pradžiūti. Bet atrodo, kad toms kelioms šaknims yra per drėgna. Per mėnesį pametė vieną lapuką, dvi akutės pasipūtė, o šiaip stovi ir nejuda. Būtų labai malonus stebuklėlis, jei išsijudintų augti.
11.jpg
11.jpg (1.09 MiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)
Abitalė rašė:Urze, aš gan ilgai svarsčiau ar galėsiu jį auginti, nes neturėjau plano į orchidariumą dėti nuo pat pradžių. Daugelis šaltinių teigia, kad tai vėsaus klimato atstovas, tas mane labiausiai stabdė. Bet pasikalbėjau su žmogumi turinčiu labai geros patirties šiuo klausimu ir jis mane nuramino, kad tai vienas iš tų vėsiamėgių Pleurothallių, kuris gali adaptuotis prie vidutinės ar net šiltos temperatūros. Svarbu nepersistengti su šviesa. Ir tikrai, pastebėjau, kad jam tinka geroka prieblanda. Taigi šiuo metu (nuo rudens) jis auga ant lentynos, po lempa, bet tokioje vietoje, kur lempos šviesos jau negauna, taip sakant už lemputės šviesos spektro, tikrai prieblanda. Molinis vazonėlis. Substratas - smulkūs žievės gabaliukai, vienas kitas puškis kiminų, seramio keletą grūdų, keli keramzito trupiniai. Po apačia lėkštutė, kurioje pastoviai yra šiek tiek vandens, neleidžiu lėkštutei išdžiūti. Dabar jau stovi ne taip toli drėkintuvo, bet realiai, aplinkos drėgmė retai kada (arba beveik niekada) viršija 50%. Ir tokiomis sąlygomis išaugino du naujus, gražius, sveikus lapus.
Kaip ir buvo patarta, reiktų stebėti lapus, jei ima gelsti - per daug šviesos.
Mano subjektyvia nuomone - jei išgyvenom žiemą, tai vasarą bus kur kas lengviau. Nes žiemą oras kur kas sausesnis, o adaro lango oro gūsiai kur kas šaltesni. Aišku, tikrąja - apvalių metų - patirtimi galėsiu pasidalinti rudenį.
Palyginus su kitais Pleurothalliais (bent jau tais, kuriuos aš auginu), tai šitas nėra spartuolis augimo prasme, viskas vyksta iš lėto - arba lėtai mirs, arba lėtai išgyvens, arba lėtai klestės. Kol kas džiaugiuosi, kad nemiršta 🙈.
Ryt įkėlsiu nuotrauką.
Ir dar - jam galioja ta pati taisyklė, kaip ir daugumai vėsiamėgių - jei per šilta - auginasi keikius. Tai jis pas mane atkeliavo su vienu keikiu, kai tik tas pasirodė pakankamai subrendęs savarankiškam gyvenimui, buvo atskirtas ir atiduotas įvaikinti. Kol kas nepanašu, kad planuotų daugiau kiekių, o tai man perša mintį, kad gal visai tinkama temperatūra. Dieną 20-23°C naktį 17-19°C. Vasarą, manau, skirtumas bus didesnis tarp nakties ir dienos. Ir keletas nuotraukų. Visų pirma vieta, kurioje stovi. Ta raudona lempa dega maždaug 6val.per dieną, o balta 12-14val.
12.jpg
12.jpg (729.82 KiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)
13.jpg
13.jpg (563.22 KiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)
14.jpg
14.jpg (541.82 KiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)

O čia vaizdas kai, mano manymu, gavo per daug šviesos, tiesa, jis jau atkeliavo truputį pageltęs šešėliais, bet gavęs daug šviesos pasidarė toks, o prieblandoje nepablogėjo. Aišku su laiku aš jį pašalinsiu, bet tegul užaugina daugiau gražių lapų.
15.jpg
15.jpg (359.12 KiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)
Aga rašė:Nu va o tęsiant istoriją Abitalės augalo...čia jo vaikiukas:
Auga orchidariume, ant pačio dugno. Tomis sąlygomis išaugino jau viena(ar du :scratchheadyellow: ) lapa ir antras pakeliui O.o
16.jpg
16.jpg (1.97 MiB) Peržiūrėta 1320 kartus(ų)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė Urze »

Ramsis rašė:
Šeš Bir 24, 2017 11:27 pm
Vienas iš didžiųjų Pleurothallis genties atstovų

Pleurothallis marthiae

Paveikslėlis
Pleurothallis marthiae

Žiedas dar tik skleidžiasi, kai bus visame gražume reikės keliauti į pagyras :) Ilgai galvojau kas ne taip su mano augalu, pradėjau įtarinėti, kad čia ne tai ką pirkau. Netgi ieškojau kokie galimi hibridai su juo. Negana to iki 5 cm, kaip rašo informacija, toli gražu. Pradėjau save guosti bent tuo, kad lapai gražūs. Ir tik po kurio laiko supratau, kad maniškio žiedas pražydo aukštyn kojom, nes apatinis žiedlapis turi būti rausvas o viršutinis šviesus kreminis. Besiskleidžiant žiedui pastarasis pradėjo remtis į lapą, visas susiklaipė, susisuko, tapo nefotogeniskas. Net rankos nekyla temtis foto aparatą į šiltnamį. Taigi pirmas blynas prisvilo. Tyliai sau šaipausi, kad Pleurothallis marthiae žydi Pietų pusrutulio būsenoje.
Abitalė rašė:Na ką, dar vienas Pleurothallis. Šį kartą tai Pleurothallis picta rosea. Nors jis man nelabai panašus į rosea, priežastis gali būti - per šiltai gyvena, gal...
Prie skirtingo fono, šiek tiek skirtingai atrodo tie patys žiedai.
1.jpg
1.jpg (972.6 KiB) Peržiūrėta 1318 kartus(ų)
2.jpg
2.jpg (874.14 KiB) Peržiūrėta 1318 kartus(ų)
3.jpg
3.jpg (664.35 KiB) Peržiūrėta 1318 kartus(ų)
4.jpg
4.jpg (382.52 KiB) Peržiūrėta 1318 kartus(ų)
5.jpg
5.jpg (654.57 KiB) Peržiūrėta 1318 kartus(ų)
6.jpg
6.jpg (464.61 KiB) Peržiūrėta 1318 kartus(ų)
Urze rašė:Noriu ir aš vėsiamėgių griautenių. :yellow: Per paskutinį užsakymą vos nesuklupau ties Pleurothallis palliolata, bet pasiskaičiau augintojų patirtį ir teko mest tą nevykusią mintį lauk. Tai toliau dūsausiu žiūrėdama į kitų griautenes.
Evaja rašė:Urze, o šitą ant kitos palangės auginu ir ant jos šilčiau. Lenda nauji ūgliai.
P. palliolata
7.jpg
7.jpg (1.17 MiB) Peržiūrėta 1314 kartus(ų)
Urze rašė:Evaja, kiek tas šilčiau? Skaičiau ne vieno augintojo atsiliepimus, kad kai griautenėm netinka temperatūros, jos auginasi ne žiedus, o keikius.
Evaja rašė:Šiaip apie 16 laipsnių, į vakarą saulei pašvietus daugiau pakyla, o naktį nukrenta. Šilčiau tiek, kiek dieninė užuolaida skiriasi nuo storo naktinio roleto :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
Abitalė
Pranešimai: 312
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:49 pm

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė Abitalė »

Pleurothallis picta rosea vėl pasiruošęs žydėjimui. Labai miela ir nereikli mažylė. Žydi noriai ir gan dažnai.
Auga orchidariumo apačioje, pastovi drėgmė, kartkartėmis trąšos skatinančios žydėjimą ir viskas.
Prikabinti failai
9e281ad0.jpg
9e281ad0.jpg (555.27 KiB) Peržiūrėta 1110 kartus(ų)
3722a544.jpg
3722a544.jpg (640.02 KiB) Peržiūrėta 1110 kartus(ų)
6717ed54.jpg
6717ed54.jpg (991.1 KiB) Peržiūrėta 1110 kartus(ų)
88c16842.jpg
88c16842.jpg (752.57 KiB) Peržiūrėta 1110 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 2123
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė MrGreen »

Puikūs orchidariumo vaizdai liuks_ Lauksim prasiskleidusių žiedų foto!

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė Urze »

Niekaip neatiderinu drėgmės kiekio Pleurothallis picta. Turiu nedidelį augaliuką, kuris sėdi orchidariume ir noriai auginasi lapus, bet su šaknimis tai problemos. Buvau įtaisiusi jį į nedidelę kišenėlę su vulkaninės kilmės akmenukais, bet šaknys jose puvo. Perkėliau ant papartmedžio bloko su plonu sluoksniu Javos samanų, šaknys neuždengtos, vėdinasi, bet vis tiek nunyksta. Jei perkelsiu ant pliko kamštinio ąžuolo žievės bloko, tai tada šaknims per sausa bus. O jei ant jo uždėsiu kiminų sluoksnį, tai ar vėl nebus per šlapia? Nesinori dažnai kaitalioti sąlygų augalui, bet nenusprendžiu, kokį pasodinimo variantą pasirinkti. :? Gal kas turit minčių?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 505
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 5:44 pm
Miestas: Kaunas

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė EvaJa »

Kad jau tema užgimė, tai aš su savais į eterį lendu :twisted:
Visiškai baigiu "užsigriauti griautenėmis", niekada nebūčiau pagalvojus, kad jas lengva auginti - lengviau už masdevalijas.

Pleurothallis canaligera - žydi stabiliai bent kartą per metus. Kadangi pernai išdalinau ir pasilikau tik naujus lapelius, žiedelių truputį mažiau. Visas augalas nuo to kurį gavau 100 procentų atsinaujinęs - lapai ir žiedeliai naminiai.

Iš patirties galiu pasakyti tiek: vėsiau - šilčiau, tamsiau - šviesiau, šlapiau - sausiau dauguma jų toleruoja nereaguodami, tik atsargiai su persodinimais. Jeigu perkeliamas visas augalas kaip ir ne problema, bet dalinami stagnuoja, vysta pusmetį kol atsigauna.
Pleurothallis canaligera
Pleurothallis canaligera
20210504_202404.jpg (752.59 KiB) Peržiūrėta 849 kartus(ų)
Pleurothallis Walnut Valley x teaguei - gavau plikomis šaknimis, pavytusį. Pasodintas molio granulėse ir moliniame vazone - auga molyje 🤭 viskas ko reikia - drėgnos "kojos".

Žiedai, jau matau, kažkas tokio wow!


Pratęsiu su pažadų vykdymu nufotografuoti visą augalą, kai bus tam galimybė
Pleurothallis Walnut Valley x teaguei
Pleurothallis Walnut Valley x teaguei
20210504_202100.jpg (1.45 MiB) Peržiūrėta 849 kartus(ų)
Pleurothallis Walnut Valley x teaguei
Pleurothallis Walnut Valley x teaguei
20210504_202157.jpg (1.99 MiB) Peržiūrėta 849 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė Urze »

Tas Tavo Pleurothallis Walnut Valley x teaguei kažko labai masinančiai mane veikia, kaip musę medus traukia tie pumpurai. Oi, nežinau, kuo čia baigsis... Nindzė_ Lauksiu viso augalo vaizdo su kokia degtukų dėžute. Atrodo, lyg iš stambiųjų? Bet gal pas Tave griautenės gerai auga, nes namuose nėra labai šilta? Kokia vidutinė temperatūra žiemą būna? Ir ji pastovi ar svyruojanti (centrinis šildymas ar individualus)?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 505
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 5:44 pm
Miestas: Kaunas

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė EvaJa »

Urze rašė:
Ant Geg 04, 2021 8:15 pm
Tas Tavo Pleurothallis Walnut Valley x teaguei kažko labai masinančiai mane veikia, kaip musę medus traukia tie pumpurai. Oi, nežinau, kuo čia baigsis... Nindzė_ Lauksiu viso augalo vaizdo su kokia degtukų dėžute. Atrodo, lyg iš stambiųjų? Bet gal pas Tave griautenės gerai auga, nes namuose nėra labai šilta? Kokia vidutinė temperatūra žiemą būna? Ir ji pastovi ar svyruojanti (centrinis šildymas ar individualus)?
Oi pasišnekam šiandien forume, Urze 😇
Pleurothallis teaguei - vienas tėvų - yra viena didžiausių griautenių apskritai. Tad taip, jis masyvus ir degtukų dėžutė vargu orientyras - ieškosiu kažko didesnio :)

Namuose oro drėgnis nemažas, kas, tikiu, joms tinka. Nemažas tai 70% plius/minus. Žiemą tikrai ir pradžiūdavo, nelaikiau šlapiom kojom kaip kad dabar.

Stovi ant palangės prie lango, po ja radiatoriaus nėra. Žiemą į tą kambarį pastatomą radiatorių atsinešame, kad bent 17-18 būtų. Ant palangės kaip ir rašiau 8-16šaltu metu. Vasarą jau kaip gaunasi, bet esant galimybei griautenės gali laisvai iki pat spalio vidurio augti lauke jas prisimenant nebent kai labai karšta ir sausa.

Dauguma jų aukštesnę temperatūrą kurį laiką toleruoja

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė Urze »

EvaJa rašė:
Ant Geg 04, 2021 8:33 pm
70% plius/minus. <...> 8-16 šaltu metu.
Ėėė, tai kur pas Tave griautenės, masdevalijos ir drakulos neaugs, kai sąlygos beveik kaip rūko miškuose. :shock: Pas mane žiemą 23 laipsniai šilumos (ant palangės prie pat lango gal nukrenta net ligi 18 laipsnių LOL_ ) ir vos 30 % oro drėgnis - taip vooos vooos skiriasi sąlygos nuo Taviškių. :lol:
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 505
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 5:44 pm
Miestas: Kaunas

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė EvaJa »

Taip va ir žvilga riešutėliai Smart_
Pleurothallis Walntu Valley x teaguei
Pleurothallis Walntu Valley x teaguei
20210506_090041.jpg (1.74 MiB) Peržiūrėta 783 kartus(ų)
O pats augalas nėra milžinas - įkeliu nuotrauką į vazonėlį žymeklį atrėmus.
20210506_085856.jpg
20210506_085856.jpg (1.26 MiB) Peržiūrėta 783 kartus(ų)

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 316
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:07 pm

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė Kaa »

na gerai, tokį augalą suprantu _Plojam
graži spalva, skani Plo_

Vartotojo avataras
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 505
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 5:44 pm
Miestas: Kaunas

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė EvaJa »

Pleurothallis canaligera
20210506_092354.jpg
20210506_092354.jpg (1.48 MiB) Peržiūrėta 778 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė Urze »

Pleurothallis Walnut Valley x teaguei - augalas iš keturių ūglių ir visi žydi. :shock: Patinka jam pas Tave akivaizdžiai. O iš kur jį įsigijai? Svil_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Vartotojo avataras
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 505
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 5:44 pm
Miestas: Kaunas

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė EvaJa »

Urze rašė:
Ket Geg 06, 2021 10:26 am
Pleurothallis Walnut Valley x teaguei - augalas iš keturių ūglių ir visi žydi. :shock: Patinka jam pas Tave akivaizdžiai. O iš kur jį įsigijai? Svil_
Ecuagenera, gavau tokį pavytusį nuo kelionės ilgumo matyt, vis tik be substrato keliavo. Na bet atsigavo Taip_

O P. canaligera pas mane trečią kartą žydi, šįkart ne taip gausiai, nes dalintas buvo. Visi lapeliai pas mane užaugę nauji.

Vartotojo avataras
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 274
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:03 pm
Miestas: Vosyliukai - Vilnius

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė Šilingė »

Riešutėlis tikrai įspūdingas Taip_ Myliu_
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

Vartotojo avataras
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 505
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 5:44 pm
Miestas: Kaunas

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė EvaJa »

Aš gal atsibostu su tais pačiais temoje, bet jau mėnesį abi griautenės žydi!
P.canaligera ilgina aavo sudėtinius žiedynus, tai perliukų tik daugėja 🥰
20210522_103626.jpg
20210522_103626.jpg (1.98 MiB) Peržiūrėta 545 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1024
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Pleurothallis (liet. griautenė)

Standartinė Urze »

Rodyk rodyk. Kam nepatinka, tegu nežiūri. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių