Restrepia mendosae

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Restrepia mendosae

Post by Urze »

Eglė wrote:Pražydo mano Restrepia mendosae - dideli, geltoni žiedai, kurių kvapas nėra malonus. Kaip ir nuo kitų Restrepijų - kvapas apima visą palangę :) Kol nejudini ir prie jų nelendi, tai kvapo iš viso nėra. Tačiau jei jau ją "pakibini", visa palangė "kvepia" :)
Šiaip nėra reikli. Žiemojo ant palangės, laikyta sausiau. Pavasarį vėl pradėta intensyviau lieti, substratas nuolat drėgnas. Netręšiama. Vasara gyvena balkone, pavėsyje kitų orchidėjų. Purškiama kasdien (nebent pamirštu kartais). Žydi beveik visi auginiai vienu metu. Vienam žiedui nuvytus, skleidžiasi kiti.
Gauta iš Ekvadoro.
Nagas wrote:Gal galėtumi "vaizdžiau" aprašyti tą kvapą? :question: :lol: Kita vertus - neseniai automobilyje gabenau Coelogyne - kvapas labai malonus - tačiau kai pasėdėjau uždaroje erdvėje su augalėliu 30 minučių - jis pasidarė toks šleikščiai svaiginantis, kad po to iš tolo tą kvapą pajutus nupurtydavo. Gerą pusdienį po to galvą skaudėjo, nors į kelionės pabaigą jau važiavau atidarytais langais... Na, kad suprastumėt apie ką aš čia - pasiimkit didelę puokštę ievų ir pasėdėkit su ja užsidarę automobilyje.
Eglė wrote:Man kažkuo panašu į bulbophyllum, tik stipresnis.
Nagas wrote:Kitaip tariant - prakaito ir šlapimo kvapai, atskiesti lygiom dalim :lol: :lol: :lol: Labai gera reklama augalėliui :!:
Eglė wrote:Na, as auginu tas restrepijas, jos puikiai lengvai žydi, man jų žiedai labai gražus ir kvapo juk galima neuostyti :P Auga lengviau nei masdevalijos, todėl tai puikūs augaliukai. Žodžiu, į reklamą apie kvapą siūlyčiau per daug nekreipti dėmesio :)
Šiaip, jei rimtai, tai tikrai geri, lengvai prisitaikantys, dažnai žydintys ganėtinai reti augaliukai :)

Buvau susidūrusi su tokia problema, jog mano R.mendosae visa laiką augino garbanotus lapus. Liejau pakankamai, pradėjo pūti šaknys, o lapai vis tiek garbanoti. Tekdavo praplėšti lapą dengiantį vokelį, nes pati ji to niekaip nepadarydavo. Tada sukišau į truputį jai per mažą mikro šiltnamiuką. Ir kągi, pradėjo leisti naujus lapukus, kurie pagaliau buvo tiesūs. Vadinasi, tokiems augalams kaip ji labai svarbi aplinkos, o ne substrato drėgmė :!:
mam wrote:Ir mano nepailstančioji žydėtoja.
medosae.JPG
medosae.JPG (120.5 KiB) Viewed 947 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Restrepia”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests