Kiti kenkėjai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Kiti kenkėjai

Post by mozaika »

Egle wrote:
Sat May 08, 2010 10:11 pm
http://www.ctahr.hawaii.edu/oc/freepubs/pdf/PD-13.pdf

Nematodai - tikiuosi, kad niekas su jais neturės bėdų, bet informacija dar niekam nepakenkė :)
misterija wrote:
Mon May 17, 2010 9:28 am
patarkit kaip išnaikinti podūras? mirkiau su actara,praėjo 4 dienos, bet vistiek tos laksto :evil:
Giriniss wrote:
Mon May 17, 2010 1:41 pm
podūru nera reikalo naikinti
misterija wrote:
Tue May 18, 2010 3:15 pm
o kodėl? netgi tada kai jų pilnas vazonėlis ?
Giriniss wrote:
Wed May 19, 2010 8:26 am
jos puvesiais maitinasi, puvanciais lapai ir pan. , prisideda prie humuso gamybos, zalos jokios.

http://www.macrogamta.lt/e107_plugins/c ... ontent.118
http://en.wikipedia.org/wiki/Springtail
googlis manau ir dar daugiau informacijos pametetu

sekmingai kultivuoju savo kinrozes vazone jau daugeli metu (:
Nagas wrote:
Sat May 22, 2010 3:02 pm
Giriniss teisus - podūros vazone rodo, kad substrate yra pūvančių dalių. Galbūt laikas persodinti? Augalams tiesiogiai jos žalos nedaro, tačiau gali paspartinti substrato irimą.
catlea wrote:
Mon Feb 14, 2011 1:23 pm
Jau seniai norėjau klausimą užduoti, bet vis neprisiruošiau kol pranešimai apie kenkėjus pašte neatsirado :doh: . Kažkur skaičiau, kad šimtakojai nepavojingi. Nežinau tiksliai ar pas mane šimtakojis, bet tokia nemaloni kirmelytė su daug kojų ir ūsais.. Ją prilietus su kažkuo - susisuka. Ir tokios gyvena dviejuose vazonuose su katlėja ir cymbu. Ir dar man atrodo, kad tie gyviai palieka kažkokius mažus šviesius taškelius ant paviršinių šaknų ir žievių gabalėlių. Kiek tų gyvių pamatau, tai nuimu ir išmetu, bet vistiek kartais pasirodo. Ar jie pavojingi ir negraužia šaknų?
Giriniss wrote:
Tue Feb 15, 2011 8:48 am
a dar jei mazi pilki iki puses mm , su usiukais ir sokineja tada greiciausiai poduros, geras daiktas, prisidedantis prie humuso formavimosi.
kazkada intensyviai naikinau, kol nepamaciau kad sukineja ir nepaziurejau per mikroskopa kad ten do galas visgi.

dar beje sis tas idomaus:
"Springtails are well known as pests of some agricultural crops. Sminthurus viridis, the 'lucerne flea', has been shown to cause severe damage to agricultural crops, and is considered as a pest in Australia.Also Onychiuridae are known to feed on tubers and to damage them to some extent. However, by their capacity to carry spores of mycorrhizal fungi and mycorrhiza-helper bacteria on their tegument, soil springtails play a positive role in the establishment of plant-fungal symbioses and thus are beneficial to agriculture. They also contribute to controlling plant fungal diseases through their active consumption of mycelia and spores of damping-off and pathogenic fungi. It has been suggested that they could be reared to be used for the control of pathogenic fungi in greenhouses and other indoor cultures."
saltinis "http://en.wikipedia.org/wiki/Springtail"
Tensija wrote:
Tue Feb 15, 2011 12:07 pm
Kaip vadinasi juodos mažosios muselytės, kurios atsiranda substrate nuo drėgmės? Jos kenksmingos? Gal šaknimis maitinasi :scratchheadyellow: Tai ne drozofilijos.
Giriniss wrote:
Tue Feb 15, 2011 12:28 pm
Tensija wrote:Kaip vadinasi juodos mažosios muselytės, kurios atsiranda substrate nuo drėgmės? Jos kenksmingos? Gal šaknimis maitinasi :scratchheadyellow: Tai ne drozofilijos.
ko gero is Sciaridae kazkas, jie patys nelabai kenksmingi, ju tik lervos gali jaunas saknis pagrauzti (gali ir ligas paplatint nuo uzkrestu augalu), naikinti jei virs naglumo prisiveisia insekticidais (jama juos lengvai visi kokius meginau) arba daug kur siulo lipnias juosteles (pats nemeginau/nemaciau ju)

(juosteles berods siulo geltonas konkreciai, kas ydomu jei neklystu tai tripsai nuo geltonu juosteliu salin skrenda)

skaitantiems rusiskai rekomenduoju (arba translate):
http://www.orchidee.ru/schadlinge/traue ... mucken.htm
ten ir daugiau informacijos apie kenkejus ir kitas ydomybes
Tensija wrote:
Tue Feb 15, 2011 12:41 pm
Dėkui, panašu, kad tai grybeliniai (ar grybiniai) uodeliai. Pastatysiu tuklę (planavau ir anksčiau, bet...) gal apmažins uodelių skaičių :Hmmmm:
catlea wrote:
Tue Feb 15, 2011 1:17 pm
Taip pat dėkoju Giriniss už atsakymą. Kaip suprantu pas mane bus tie kur rudi iki 1 cm ilgio ir kurie naikina kitus gyvius :scratchheadyellow: . O tai ką jie tokio prideda ant paviršutinių šaknų ir žievės? Čia jų išmatos ar kažkokie kiaušinėliai?
Giriniss wrote:
Tue Feb 15, 2011 10:37 pm
jei tai tikrai nematodai, tada gal kiti ka patars bo as nezinau veiksmingu nematocidu, juo labiau pas mus (o ir apskritai ar yra veiksmingu neaisku, visi gudrus parasyt "apdorot nematocidais", ale ar nors vienas tu nematocidu tikrai veiksmingas negirdejau (uztai girdejau apie neveiksminguma), girdejes apie kiek kitoki dar nematodu naikinimo metoda - pamerkti i karsta vandeni ir palaikyti, nematodai zusta prie 50++ C temp o augalas isgyveena, cia apie kaktusus kalba buvo, bet neturiu kur dabar saltinio nurodyti, taip kad apie veiksminguma nieko negaliu pasakyt)

bet gal visgi seip kas nors ten paprastesnio? cia butu tik blogiausias scenarijus.

visiem kitiek krutantiems kokio insekticido (kad ir neemazalio x2 ar x3 koncentracijos) pasidarius puskibiri, pamirkyt

gal kiti geresniu minciu turi?
Giriniss wrote:
Wed Feb 16, 2011 8:43 am
relaxxx84 wrote:Ištraukiu pagaliuką kur įkištas drėgmei matuot, o ant jo dvi baltos kirmelės, storumo kaip plonas siūlas... Į kokią tručyzną jį panardinus...?
[....]
O, kad man tai ką nors sakytų... O kaip su tuo preparatu elgtis? Nupurkšt? Paskandint augalą jame...?
nusiperki kokio nors koncentrato, pasigamini kokius 4-5ltr priklausomai nuo taros ir augalo dydzio, panardini pradzioje visa vazoneli, substrata, saknis ir tt, palaikai kad persigertu, istrauki, duodi nusivarveti, tada apverti ir kisi antzemine augalo dali iki vazonelio, rezultate visas augalas apdorotas, nepamirsti pirstiniu.


fungicidai vario pagrindu:
http://www.alanwood.net/pesticides/clas ... fungicides

beje jei fungicidas tai nebutinai reiskia kad aktyvumas apsiriboja tik antigrybeliniu aktyvumu, nemaza dalis veiksmingi ir kaip insekticidai ar antibakteriniai preparatai, pvz kad ir furacilinas pagrinde zinomas kaip priesgrybelinis bet turi stipru antibakterini aktyvuma


apskraitai egzistuojanciu pesticidu sarasas:
http://www.alanwood.net/pesticides/clas ... cides.html

manau pravers sarasas ne tik pradedanciam, reiktu mestelti kur nors i naudingu linku skyriu

didele beda ta kad dabar daugelis gamintoju neraso chemines sudeties pesticidu, samoningai nutylima arba uzdangstoma firmos formuluotes ir patentu skraiste, neretai siekiant palengvinti to ar ano preparato eksportavima, taciau aiskumo prasme tas visai nepadeda
Giriniss wrote:
Tue May 10, 2011 9:36 pm
per didele koncentracija vario sulfato gali sukelti cheminius nudegimus.
Kastonus kenkejai, azuolus miltlige smarkiai kamavo pernai.
Augalus meginciau parsinesti is lauko, gal lauke juos kas pagrauzia nespecifiskai ar mechaniskai pazeidzia, stebet reikia ar niekas neatskrenda prie ju ar neuzropoja is lauko.
Tai vis delto koks progresas vienos demeles atskirai? Jos pleciasi? ruduoja/juoduoja?dziusta ar slapiuoja? apart ju kiekio daugejimo, kaip jos pacios laikui begant kinta? ar visu forma ir dydis vienoda (ar visos apvalios ar yra pailgu, ar matosi isgrauzimai, ar kur kiaurai pragrasta)? minetas nuvalgytas ugliukas, tai jis visai svariai sulapnotas ar isgraustas gabalas?
Vejavaike wrote:
Wed May 11, 2011 8:30 pm
relaxxx84 wrote:Nebeturiu aš kantrybės su indentiškais taškiukais kaip buvo pas Cymbidį. Oncidiumo, Miltonidiumo, Dendrobio, Beallaros štai kokie lapai... Kažkas panašaus ir pas Stanhopea, bet ten labiau rudi ir didesni... Buvo tris savaites (per savaitę po kartą) purkšti mikroelementinių vario trąšų (vario sulfatas) CuSO4 × 5H2O tirpalu. 1 arbatinis šaukštelis 1 litrui dariau. Bet tų taškų tik daugėja...

Padėkit susigaudyti tarp nuodų ir patarkit kuo apdoroti...
Kažką panašaus į tai radau rusų forume. Jeigu skaitai rusiškai, gal pravers:

Отёки - это физиологическое нарушение тканей, вызванное чрезмерным скоплением жидкости. Образуются они, как правило, из-за того, что корнями вода поглощается намного быстрее, чем листья успевают её переработать, в виду чего клетки листьев отекают и образуются волдыри. Чаще всего такие повреждения появляются при частом и обильном поливе в период пониженных температур. Волдыри (или наросты) имеют различные формы и могут образовываться как на внешней, так и не внутренней стороне листьев. Чаще всего они имеют вид маленьких водянистых вздутий, которые со временем превращаются в жёсткие "пробковые" образования. Ткани растения, находящиеся под волдырями, тем не менее остаются зелёными. Иногда поражённые участки по своей форме и размеру напоминают щитовок, однако, в отличии от последних приподнять их не представляется возможным.
Лечению отёки не подлежат. Условия содержания орхидеи нужно оптимизировать и тогда новые молоденькие листья будут расти уже совершенно нормальными, без каких-либо нарушений. Поливать орхидеи нужно только тогда, когда субстрат относительно хорошо просохнет. Чем холоднее температура содержания, тем реже и меньше нужно поливать. Субстрат для орхидей нужно выбирать с наименьшим количеством органических материалов. Помещения, где содержатся орхидеи, необходимо регулярно проветривать или же использовать вентиляторы, так как свежий воздух является наилучшей профилактикой любых заболеваний и заботится о наиболее быстром просыхании субстрата. Info paimta is http://www.orchidee.ru/krankheiten/02.htm nuotraukos taip pat iš ten.

Image

Image
Relax wrote:
Wed Oct 19, 2011 5:52 pm
Gal galit išduot kas čia per vabaliukai užpuolė vandą? Jie super maži, kad pavyktų normaliai nufotografuot su mano muiline, bet laksto gan greitai, yra apvalūs ir kietoki, nes paprastai tarp pirštų nesusitraiško, reikia tarp nagų.
Giriniss wrote:
Wed Oct 19, 2011 10:57 pm
pailgas ar apvalus?storas ar paplokscias? spalva ruda? ar daug ju ir ant kurios augalo dalies bazuojasi?
Relax wrote:
Wed Oct 19, 2011 11:04 pm
Taisiklingos apvalios formos. Dauguma ties augalo pagrindu kur likę senų šaknų likučiai, kelis aptikau ir aukščiau, tarpulapiuose.
O-manė;) wrote:
Wed Oct 19, 2011 11:29 pm
Gal šitas?
http://www.orchidee.ws/schadlinge/moosm ... smilbe.htm
Kaip teko skaityti, pasitaiko ir ant vandų
Relax wrote:
Thu Oct 20, 2011 12:51 am
O-mane, manau, kad šitie dalykai pas mane ir yra.
Kadangi nusausint oro negaliu, o ten kur šilta ir sausa- tamsu tai reikia bandyt jas su pincetu ištraiškyt... :doh:
O-manė;) wrote:
Thu Oct 20, 2011 1:00 pm
Pas mane tokių oncidiume buvo. Pamirkiau su fitovermu ir nupurškiau. Ir dar, dėl ūglių brandinimo dariau sausesnį laikotarpį. Išnyko. Kas suveikė, klausimas :)
Kaip suprantu, kol jų nedaug ir apkrėstas ne falenopsio jauniklis, tai nieko ypač baisaus. Gaila, kad dabar fitovermo neparduoda, jis labai nuo visokių erkučių gerai ir mažiau toksiškas. Dar girdėjau žmonės naudoja skysti nuo blusų ir erkių, kur gyvūnams. Net šampūną :D
O šiaip, rusų forume rašo, kad nuo vandų juos paprasčiausiai galima su stipria vandens srove po dušų nuplauti.
Sėkmės kovojant :)
Giriniss wrote:
Thu Oct 20, 2011 1:58 pm
standartiskai tai nuo visu ropojanciu ir pan reiktu nuplauti pries apdorojant chemikalais (is serijos good lab. practice..) ir paskiau isdziuvus augalui purkst ir laistyt, su kempinele ir feiriu silpnu nuvalyt lapus ir stiebus, nuo skydamariu jei koks falenopsis ar pan tai su minkstu dantu sepeteliu ir tt.
zodziu pradzioj nuplaut o paskiau nupurkst
nuo erkiu man geriausiai pasiteisino neemazalis.
DobileliS wrote:
Wed Aug 22, 2012 9:06 pm
Pirmą kartą vieną iš mano gėlių užpuolė kažkoks net nežinau kas :scratchheadyellow: vazonėlyje atsirado tokie mazyčiai balti taškeliai, kaip kiaušinėliai kažkieno. Jie sulipę grupelėmis keliose vietose prie pat šaknų.
Sorry, už kokybę, bet geresnės foto neišėjo padaryt.
Kas tai gali būt ir kaip su tuo kovot?
DSC_2748.JPG
DSC_2748.JPG (48.94 KiB) Viewed 2801 times
Kaštonė wrote:
Wed Aug 22, 2012 9:24 pm
Greičiausiai substrate įsiveisė grybelis. Reiktų traukt lauk iš vazono, gerai po tekančiu šiltu vandeniu praplaut orchidėjos šaknis, galim dar po to jas pamirkyt silpname 1/2-1/4 rekomenduojamos koncentracijos fungicido tirpale) ir sodint į naują substratą. Jokiu būdu ką tik persodintos nelieti. Ir - koreguoti auginimo sąlygas: šviesesnė, vėsesnė vieta ir retesnis liejimas (tik kai substratas visiškai išdžiūsta).
Dar kas svarbu - labai gerai nusiplauti rankas po sąlyčio su tokiu grybeliu užkrėstu substratu, nes rašo, kad tokie grybeliai labai toksiški.
DobileliS wrote:
Wed Aug 22, 2012 9:40 pm
Ačiū, kaštone, va kątik radau kad tai Почвенные грибы (http://www.orchidee.ws/)
Urze wrote:
Thu Aug 23, 2012 7:49 am
Tokio gėrio yra ir mano keliuose vazonuose. Pirma neramino, persodinau be fungicido, tai netrukus vėl atsirado. O paskui numojau ranka, nes orchidėjų augimas nepasikeitė, nesuprastėjo, tik kad substratas tikriausiai greičiau sukris. Bet va ta dalis apie jų toksiškumą man nelabai patiko...
Relax wrote:
Sat Oct 05, 2019 2:24 pm
Dar tokių veikėjų neteko matyt. Vakar žiū visas vazoniko šonas aplipęs tokiais kirmeliokais. Substrate nematyt, bet visko gali būti, kad dar nenušliaužė, bet veisyklą buvo vazoniko lėkštutėj, tai pro skylutę galėjo sušliaužt.
Nuploviau karštu vandeniu su ūkišku muilu, lėkštutę prasukau mikrobanginėj, tai iš jos jie išgaravo ir šiandien nematyt, bet ant vazoniko šiandien vėl keli raitosi :evil: ilgiausias kokių 0,5 cm.
20191005_145142.jpg
20191005_145142.jpg (82.78 KiB) Viewed 2801 times
Aga wrote:
Sat Oct 05, 2019 4:58 pm
Relax wrote:
Sat Oct 05, 2019 2:24 pm
Dar tokių veikėjų neteko matyt. Vakar žiū visas vazoniko šonas aplipęs tokiais kirmeliokais. Substrate nematyt, bet visko gali būti, kad dar nenušliaužė, bet veisyklą buvo vazoniko lėkštutėj, tai pro skylutę galėjo sušliaužt.
Nuploviau karštu vandeniu su ūkišku muilu, lėkštutę prasukau mikrobanginėj, tai iš jos jie išgaravo ir šiandien nematyt, bet ant vazoniko šiandien vėl keli raitosi :evil: ilgiausias kokių 0,5 cm.
20191005_145142.jpg
O čia nėra tų juodų musyčiu lervos? Panašios... ir mėgsta drėgmę...
Relax wrote:
Sat Oct 05, 2019 5:35 pm
Apžiūrėjau nuotraukas internete, tai, kad nelabai į vaisines panašu. Anų storesnės, o čia už plauką plonesnės.
Urze wrote:
Sun Oct 06, 2019 5:40 pm
Aga, Jūs tikriausiai kalbate apie grybinius uodelius (angliškai fungus gnats)? Jų lervos būna trumpesnės ir storesnės. Manau, čia kas kita, ale tiksliau nenumanau.
Slogaa wrote:
Wed Jan 15, 2020 2:50 pm
Taigi, nedaugėlis žino, bet jau kurį laiką labai smarkiai kovoju su kolembolom/podūrom/springtail - nežinau, kas tiksliai iš jų. PAts vabalėlis gyvena drėgname substrate, yra be galo mažas, pilkos spalvos - pailgas. Neskraido, bet šokinėja. Perskaičiau beveik viską ką įmanoma apie juos - principe, naikinti visi siūlo tik su chemija, arba sumažinti drėgnumą.
O mano problema kažkokia labai vienėtinė - aš jų turiu savo mažuosiuose terariumuose. Jų ten knibždėte knibžda. Valgo jos pūvėkus. Tai principe, augalams niekaip nekenkia - kaip tik atvirkščiai, skaido jau supuvusius lapus ir šaknis.
Bet gi va užkliuvo joms mano trisetellu žiedai..
Pačią pirmą sukapojo hoeijeri. Bet bent jau ta sugebėjo pražyst. Žiedas visas skylėtas buvo - nes dar pumpuro stadijoj ten tos kolembolos baisiai aplipusios jį buvo.

Na bet trisetella andrettae tai tragedija kažkokia.. ji užsiaugino gal penkis žiedynus, ir kiekvieną kartą kai pumpuras pribręsta prie beveik skleidimosi - jos jį suėda taip, kad iš jo nieko nebelieka. Pirma galvojau kad atsitiktinumas, poto supratau, kad ne. Mėginau klijuot ant žiedų lipiąją plėvelę - bet ir pro tą kažkaip sugebėdavo pralyst. Vienužodžiu - reziume - palaidojau apie aštuonis pumpurus. Po kurių galvojau kad išprotėsiu. Chemijom purkšti negaliu - ne tik dėl miniatiūrų bet ir ten gyvenančių maldininkų. Drėgmės sumažinti taip pat negaliu, nes gi lepanthesai numirs.

Kolembolos nėėda nieko, išskyrus trisetellų žiedus. Nėr jokių kitokių ligų aplinkui.
Tad, radau organinį būdą - cedarwood aliejus. Dešimt lašų maišiau su šimtu ml vandens ir vos vos muilo, kad aliejus tirptų vandenį. Tokio dušo gavo visos trisetellos. Tokį patį dušą gavo ir tūklės, nes jas šiek tiek apipuolė kažkokie kitokie mažiukai balti reikalai.
Tas cedarwood nužudė visus. IR kolembolas ir tuos kitokius reikalus. Tūklėm tiesa padegino lapus, tad po tokio dušo visus kas gležnais lapais reiktu nuplaut po kiek laiko. Trisetellos žiedkočių nenumetė. Bet toks jausmas, kad kolembolas jas apeina.

O trisetella andrettae atlaidi - iš to pačio žiedkočio bandė po du kart žydėti (kas joms man rodos visai nebūdinga)
Užkamavo negyvai.. kai žinai, kad žydi pirmą kartą ir negali pamatyt KAIP
Abitalė wrote:
Wed Jan 15, 2020 4:40 pm
Jų vėl atsiras 100%. Ir jos nėra nekaltos, Aga gal pati papasakos kaip pakenkė jos Lepanthesams ir kitoms miniatiūroms. O man suėdė Haraellos pumpurus, prieš pat išsiskleodžiant. Tos pačios pilkos - sidabrinės mažos siaubūnės! Nepatinka man jos baisiai, aš su BIPLANTOL Contra išpurškiu, dingsta, bet po kelių savaičių vėl išlenda.
Urze wrote:
Wed Jan 15, 2020 6:18 pm
Oho, kaip įdomu. Naują podūrų veidą man čia atskleidėt.
Slogaa wrote:
Wed Jan 15, 2020 6:22 pm
O dieve neeeee.... Aš maniau, kad jos nekaltos!!! Visiškai nei kiek! Ooo neee.. jus gal juokaujat su tokiom žiniom... Visur kur drėgna ten jų yra ir bus. Nuo jų principe nepabėgt. Telipogonifloros jie nejidina pas mane.
Kad jų atsiras tai tiksliai. As net nepurskiau visko ir visur. Nu va tai tau naujienos.. teks gal tada viska visur purkšt iškrauščius maldininką.
ricardas wrote:
Wed Jan 15, 2020 7:29 pm
Slogaa wrote:
Wed Jan 15, 2020 6:22 pm
O dieve neeeee.... Aš maniau, kad jos nekaltos!!! Visiškai nei kiek! Ooo neee.. jus gal juokaujat su tokiom žiniom... Visur kur drėgna ten jų yra ir bus. Nuo jų principe nepabėgt. Telipogonifloros jie nejidina pas mane.
Kad jų atsiras tai tiksliai. As net nepurskiau visko ir visur. Nu va tai tau naujienos.. teks gal tada viska visur purkšt iškrauščius maldininką.
Jie veisiasi kur yra daug puvančio medžio ir visokių atliekų, tai sumažinkit visą tai ir sumažinkit oro dregnį, Tikrai jų sumažės bet neišniks.
Kažkur skaičiau, sprigeilai neliečia augalų šaknų ir panašiai jeigu jų nedaug prisiveisė .
Be to, bandikit juos gauditi su agurku, bulve . Sumažinus jų populiacija manau ir augalai mažiau nukentėtu.
Abitalė wrote:
Wed Jan 15, 2020 8:10 pm
Ričardai, o Jūsų orchidariume kaip su jomis? Gal tiesiog sunkiau įžiūrėti kai tokios mažos?!
Pas mane toks vaizdas - prieinu prie orchidariumo su laistymo žarna (naudoju sodininko purkštuvą) ir įdėmiai pažiūriu, ogi visos gražuolės kaip pliaže, prieš pilno spektro lempą, guli ant kiminų paviršiaus ar tiesiai ant bloko, karts nuo karto sukurta, bet net nesuprasi, kad gyvos. Tik praveriu dureles, toks jausmas, kad ausis pastato, kaip kaimyno vilkšunis einant man pro jo tvorą, o tik įkišus vamzdį ir vos pasigirdus srovės atlėkimo garsui, atrodo kad jas kas su švilpuku perspėja, staigiai pradeda bėgioti, bet atsižvelgiant į jų dydį, tai torpediniu greičiu! Kam kliūna, kam ne, vandens, bet jau nesimato pirmam plane jų nuogų kūnų. Dar kokia viena, kita, sublūdus pralėkia.. Įjungiu ventiliatorių, vėl zarazos iš visų kampų pradeda nosis kišti, bet nedrąsiai, mato, kad aš jas stebiu!
Taip, Urze, arba čia ne podūros, arba kažkokios ypatingos veislės, nedraugiškos jautriems augalams, arba tai naujiena Jums. Ir jos atrodo tikrai kitaip nei tos aklosios podūros, apie kurias rašiau anoje temoje. Bet aš, asmeniškai, tikrai neturiu daug žinių apie jas, apskritai.
Abitalė wrote:
Wed Jan 15, 2020 8:39 pm
zemuoge wrote:
Wed Jan 15, 2020 8:20 pm
Abitale, :thumbsup: :clap: :D aprašėt, kaip filmuką pažiūrėjau ))
O jei lipnią juostelę įdėt į vidų, vis apmažėtų :scratchheadyellow:
Jau dabar populiacija lygi lietuvių emigravusių svetur skaičiui! O jei be kontrolės priemonių tai baisu kiek jų ten... Tiek puvėkų nėra, kiek jų prisdaugina, ir dar taip sparčiai! Matyt todėl puola gyvus augalus. Agurkai, obuoliai ir bulves, ir mėlynos (tripsams skirtos) bei geltonos (musytėms) juostos išbandytos. Tai tik tuos uodelius išgaudo, bet ir taip ten jų vienas kitas, vasarą Tuklytės maitinasi jais, tiesa, ir tu sidabrinių podūrų ant panelių 'Eseryčių' būna, ir gan nemažai!
Jūra wrote:
Thu Jan 16, 2020 10:57 am
Nuo podurų reguliariai naudoju Aktarą. Tiesa,pas man jos ne orchidėjose.Sanpaulijų substrate ir ant kapiliarinių mAtų vis atsiranda dėl pastovios drėgmės. Kas 3 savaites viską palaistau,išnyksta,bet ir vėl randas :viking:
Slogaa wrote:
Sun Feb 02, 2020 5:11 pm
Vaikai, nepurškit augalų su tuo mano minėtu cedarwood aliejum. Nužudžiau aš savo trisetella beveik ir sąmanas ://///
MrGreen wrote:
Tue Feb 04, 2020 11:10 am
Masdevalijos ir visos giminaitės jų, netoleruoja chemijos aliejaus pagrindu, kartais šias pamokas išmokstame skaudžiuoju būdu....
Slogaa wrote:
Tue Feb 04, 2020 2:01 pm
Mano veidas perskaičius šį sakinį labai pavirto į tokį --- :(
labai jau liūdna. kad nežinojau šito aliejinio reikalo. Tai o kaip tada šią šeimą gelbėt nuo kenkėjų??
Slogaa wrote:
Tue Feb 04, 2020 3:31 pm
Na, colembolų mechaniškai nesurinksi.. O ir chemijos aš nesirinkau - rinkausi natūralų medžio aliejų... Tai kaip ir lyg vadovavausi logika :lol: prieš darydama, bet vat, kad aliejaus nemėgsta - girdėti ir skaityti neteko..
Jūra wrote:
Fri Feb 07, 2020 5:47 am
Dar podūros kažkiek bestraksėdamos(ar iš smalsumo) užšoka ant tokių mėlynų lipnių juostelių. Bet jos tik kaip papildoma,pagalbinė priemonė.
20200207_064357.jpg
20200207_064357.jpg (3.35 MiB) Viewed 2801 times
Dausa wrote:
Sat Feb 08, 2020 8:52 am
Slogaa wrote:
Tue Feb 04, 2020 2:01 pm
Mano veidas perskaičius šį sakinį labai pavirto į tokį --- :(
labai jau liūdna. kad nežinojau šito aliejinio reikalo. Tai o kaip tada šią šeimą gelbėt nuo kenkėjų??
Lepius augalus apgaubiame skaidriu maišeliu (geriau su karkasu, kad nesiliestų prie lapų) ir purškiame insekticidą į jį, kad nepatektų ant augalo. Insekticidą renkamės skraidantiems arba ropojantiems.
Grunte gyvenančius kenkėjus galima naikinti užmerkiant visą vazoną į silpną kalio permanganato tirpalą, kad apsemtų. Vis nupilant išplaukusius, kol niekas nepageidautinas nepasirodys.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Kiti kenkėjai

Post by kielė »

Ant naujokės radau tokių kažkokių - nežinau ko, ant to raudono lapo. Nuvaliau, stebėsiu. O ant bešaknės Laelia mixta radau skydamarių, irgi nuvaliau, bet tai jie, bjaurybės, pasislėpę tūno Kapoju_
Turiu SilTAC, dar nenaudojau, nežinau ar veiksmingas. Ar geriau ieškoti chemijos?
Cattleya luteola.JPG
Cattleya luteola.JPG (261.89 KiB) Viewed 2576 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Kiti kenkėjai

Post by MrGreen »

Skydamarius net ir su chemija sunku išnaikinti. Nuo pernai metų kovoju su jais, gavau kartu su keliom Laelia iš Orchids and more, tai vis atsinaujina. Kai iškeliaus į šiltnamį, ieškosiu rimtesnės chemijos.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Kiti kenkėjai

Post by Urze »

Ant luteolos ne kokie tripsai? Galit pasidaryti to purškalo su propoliu, kur esu aprašiusi, ir kas savaitę šlapiai nupurkšti abi. Ir taip kokį mėnesį, kad viskas uždustų, kas nepageidaujami.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Kiti kenkėjai

Post by kielė »

Urze, priminėte propolį, buvau pamiršus, bet nerandu, kur aprašėte. Galite pakartoti?

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Kiti kenkėjai

Post by Abitalė »

MrGreen wrote:
Fri Mar 26, 2021 2:46 pm
Skydamarius net ir su chemija sunku išnaikinti. Nuo pernai metų kovoju su jais, gavau kartu su keliom Laelia iš Orchids and more, tai vis atsinaujina. Kai iškeliaus į šiltnamį, ieškosiu rimtesnės chemijos.
Į maišą ir diklofosu, paskui šaknų mirkymas Actaroje. Nebandei ar nepadėjo?

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Kiti kenkėjai

Post by Kaa »

Su skydamariais atsisvekkinau per actarą. Ir tai kai praradus viltį man viena tetia turguj pasakė dozę dvigubą padarykit. Viskas tuo ir baigėsi , ir augalai visi gyvi

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Kiti kenkėjai

Post by Urze »

Kaa wrote:
Fri Mar 26, 2021 6:19 pm
viena tetia turguj pasakė dozę dvigubą padarykit
Didesnės nei nurodyta naudojimo instrukcijoje pesticidų dozės naudojimas yra labai žalingas, nes greitina kenkėjų atsparumo tam preparatui išsivystymą. Jei visi nusibaigė, tai pasisekė. Bet jei būtų keli išgyvenę, būtų prisiveisę "neužmušamų" skydamarių. Kodėl "Actara" taip gerai nebeveikia kaip anksčiau? Būtent dėl atsparumo jai išsivystymo. Jei kenkėjai yra tručijami, bet ne visi nusibaigia, tie likę dauginasi toliau ir perduoda savo palikuonims atsparumą preparatui. Ir taip karta po kartos jie vis atsparesni darosi. (Tas pats ir su antibiotikais labai sparčiai vyksta.) Po kiek laiko "Actara" tiesiog nebeveiks tų kenkėjų. Dėl to svarbu ir kaitalioti preparatus, o ne tą patį metai iš metų naudoti. Logika - vienas preparatas nutručina dalį kenkėjų, kitas - irgi dalį, kol galiausiai nebelieka nei atsparių, nei apskritai kokių kenkėjų. Va dėl to man ir labiau patinka mechaniškai veikiantys preparatai, o ne chemiškai. Nes jei skydamariui užklijuoji kvėpavimo takus, tai jis gali būti atsparus insekticidams kiek tik nori, bet vis tiek uždus. Tereikia reguliariai pakartoti tokius apdorojimus.

Kiele, matyt, receptas liko senam forume. Reik sumaišyti vandenį, propolį ir čiut indų ploviklio. Propolio kiek dėt, nepasakysiu, nes darau pati iš akies. Sakykim, galima kokiam 1 l vandens pilt 1-2 ml propolio ir 1-2 lašus indų ploviklio. Purškimo metu vis pakratyti, kad susimaišytų geriau. Purkšti iš visų pusių visą augalą, kad propolio plėvelė padengtų visą augalą, taigi ir kenkėjus, kurie nuo to ir uždūsta. (Ir dar nei viena orchidėja nuo to neužduso.) Ir reikia leisti nudžiūti. Geriau purkšti apniukusią dieną, kai nėra labai karšta. Kartoti kas savaitę ar dvi, geriausia - jei bent 3 kartus. Propolio galima įsigyti vaistinėje.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Kiti kenkėjai

Post by Abitalė »

Aš irgi pagal tą patį Urzės receptą darau, tik naudoju parafino aliejų arba Johnson & Johnson aliejuko porą lašų.

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Kiti kenkėjai

Post by Ričardas »

Abitalė wrote:
Sun Mar 28, 2021 2:12 pm
Aš irgi pagal tą patį Urzės receptą darau, tik naudoju parafino aliejų arba Johnson & Johnson aliejuko porą lašų.
Gal galite tikslią proporcjų normą parašiti ? Johnsono

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Kiti kenkėjai

Post by kielė »

Urze, ačiū, bandysiu su propoliu. Turiu naminio spiritinio pikio tirpalo, manau proporcijos tokios pat?

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Kiti kenkėjai

Post by Urze »

Kiele, manau, kad tinka.
Ričardai, tikslios dozės nėra, nes čia iš akies tas daroma.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Ligos, kenkėjai ir kitos problemos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests