Promenaea

Eria, Peristeria, Vanilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Promenaea

Post by mozaika »

Romans wrote:
Sat Jun 19, 2010 6:46 pm
Promenaeas yra mažai tyrinėta orchidėjų grupė. Tai yra nedideli augalai, natūraliai augantys ant medžių drėgnuose Brazilijos pietryčių miškuose. Priklausomai nuo perskaitytos literatūros išskiriamos aštuonios arba daugiau nei dvidešimt rūšių.

Promenaeas rūšys:

P. acuminata • P. albescens • P. catharinensis • P. citrina • P. dusenii • P. florida • P. fuerstenbergiana • P. graminea • P. guttata • P. lentiginosa • P. malmquistiana • P. microptera • P. nigricans • P. ovatiloba • P. ovatiloba var. robertii • P. paranaensis • P. paulensis • P. riograndensis • P. rollinsonii var. williamsonii • P. rollisonii • P. rollisonii rollisonii • P. rollissonii • P. silvana • P. sincorana • P. stapelioides • P. stapeloides • P. xanthina • P. xanthina var. major

Promenaea hibridai:

Prom. Cachaca = Prom. Norman Gaunt x Prom. Florafest Cheetah
Prom. Carnival = Prom. Galaxy x Prom. Dinah Albright
Prom. Catarina = Prom. Crawshayana x Prom. Dinah Albright
Prom. Chameleon = Prom. Limelight x Prom. gutttata
Prom. Colmaniana = Prom. Crawshayana x Prom. xanthina
Prom. Crawshayana = Prom. stapelioides x Prom. xanthina
Prom. Dinah Albright = Prom. stapelioides x Prom. Norman Gaunt
Prom. Firefly = Prom. ovatiloba x Prom. guttata
Prom. Florafest Cheetah = Prom. Samsu x Prom. stapelioides
Prom. Florafest Gold = Prom. xanthina x Prom. Samsu
Prom. Florafest Sparkler = Prom. Colmaniana x Prom. Samsu
Prom. Galaxy = Prom. Rollisonii x Prom. stapelioides
Prom. Goldspeck = Prom. Xanthina x Prom. Norman gaunt
Prom. Kiwi Small World = Prom. Crawshayana x Prom. Norman Gaunt
Prom. Limelight = Prom. stapelioides x Prom. ovatiloba
Prom. Meadow Gold = Prom. Limelight x Prom. Xanthina
Prom. Michael Wilson =Prom. Dinah Albright x Prom. stapelioides
Prom. Norman Gaunt = Prom. stapelioides x Prom. Crawshayana
Prom. Olinda = Prom. Norman Gaunt x Prom. Dinah Albright
Prom. Samsu = Prom. Crawshayana x Prom. Rollisonii
Prom. Winelight = Prom. Limelight x Prom. stapelioides
Romans wrote:
Sat Jun 19, 2010 7:18 pm
Pati auginu Promenaea Xanthina. Pas mane gyvena apie 1,5 metus, atkeliavo iš Anglijos. Pirkau sugundyta lengvu auginimu. Iš pradžių sutarėme nekaip, labai jau jautri visokiems purškaliojimams, taip supūdžiau tris auginukus :roll: :oops:, o po to iš tos baimės padžiovinau drūčiai...... Šiais metais pražydo vienas auginukas. Vienas žiedstiebis subrandina du žiedus. Žiedai kvepia. Pastebėjau, kad geriau jaučiasi toliau nuo lango t.y. kai gauna mažiau šviesos, lapai gaunamos šviesos indikatoriai. Per daug šviesos lapai išblunka (vaizdas kaip dulkių geras sluoksnis būtu užsidėjęs), mažai šviesos lapai tamsiai žali. Labai reaguoja į apšvietimą- vienas namie pražydęs pumpuras buvo intensyviai geltonos spalvos, kitas parodos metu- blankiai gelsvas, grįžus namo iš gastrolių :lol: žiedų spalva susivienodino, prieš nužydint žiedai pasidarė balti....laabai įdomu stebėti, spalvos gan greitai keičiasi...tikiuosi kitais metais didesnio žiedų derliaus :roll: :D
Labai norėčiau išgirsti ir iš kitų kaip sekasi auginti šią gėlytę....juk turit kažkas tikrai :roll: 8-)
MrGreen wrote:
Sat Jun 19, 2010 10:12 pm
Aš turiu Prom. Meadow Gold, dar nedidelis augalas ir nei kart nežydėjo, kolkas pasakyt nelabai ką galiu, tik apie metus laiko turiu. Galvojau žydės šį pavasarį, bet apsirikau išaugo naujas auginys. Auginu nedideliame plastikiniame vazonėlyje, pasodinta į grynus kiminus (mėgsta drėgmę), saulės visiškai negauna, dėl Romans paminėtos priežasties. Kiminuose jaučiasi labai gerai, pilna šaknų prisiauginusi.
Maris wrote:
Sat Jun 19, 2010 10:29 pm
Ir aš turiu kaip Mr.Green.. 8-) Šiemet išleido du auginukus,iš kurių vienas jau baigė suformuot gražią bulbą. Nieko naujo nepasakysiu,mėgsta drėgmę,bet ir kiek padžiūt nebijo,palaisčius bulbos vėl gražiai įsipučia,laikau kitų augalų šešėlyje,bet šviesiai..
Beje,nežinau ar literatūroje radot dėl lapų žalumo,bet lapų spalva gali skirtis priklausomai nuo rūšies. Pas mane ji pavyzdžiui matiškai žalia (na gal ir dulkių spalva,jei taip galima apibūdint :roll: ),kiek kitokia ir lapų forma (šita su Jurgita diskutavom parodoj :mrgreen: ),nors nepasakyčiau,kad daug saulės gautų :)
Romans wrote:
Sun Jun 20, 2010 2:25 pm
O ar taikėt sausąjį periodą?... man kažkaip savaime gavosi :lol: kai šildymą įjungė tai taip užpleškino + mano baimės dėl puvimo, rezultate padžiovinau gerai...kiek vėliau atsigavus po šoko, kad jau mano gėlytei vsio :? ir kiek palaisčius sulaukiau naujų auginių, iš kurių vienas žydėjo......dabar auginamės du auginius ir dar kažkas bus :roll: prie žydėjusio auginio be naujo auginuko dar du spuogeliai :roll: kažin kas čia bus...norėčiau sulaukti dar 2 auginių...............nu laukiam 8-),

senieji auginiai pradėjo panašėti į pseudobulbas, atsirado briaunos.
Maris wrote:
Sun Jun 20, 2010 8:18 pm
Aš griežto sauso periodo netaikiau,tiesiog sumažinau laistymą kartą per savaitę ir po nedaug :roll: Dėl spuogelių neaišku,teoriškai turėtų būti auginiai,o kaip bus praktiškai laikas parodys...be foto sunkiau pasakyt ;)
Romans wrote:
Thu Jul 15, 2010 12:10 pm
Taigi, paplepėjus su MrGreen dėl auginimo sąlygų vasara ir dar per tokius karščius, panaršiau int. ir aptikau, kad dideliame karštyje gėlytė stresuoja 8-) ir jai tai nelabai tinka
...The only cultural requirement that they seem to be fussy about is their need for heavy shade. They are tolerant of a wide range of temperatures but are stressed by extreme heat ( withering rapidly if left dry) and exteme cold( leaf dropping and spotting) especially if not kept under cover. I can grow them in Sydney both in a glasshouse, heated to a minimum of 10 degrees celsius, or outside year-round under cover. The ones in the shadehouse grow best in summer while the ones in the glasshouse grow best in winter...http://www.ssos.org.au/Promenaeas.htm
pasiskaitinėjus forumus ...They do seem to get rot quite easily and a lot of people here have had trouble growing them in their orchid houses as they seem to need a lot of air flow......http://forum.theorchidsource.com/ubbthr ... sonii.html

kas tas shadehouse :?: :? kaip jis atrodo ir kokia jo paskirtis :roll:

dar truputi ...They are kept in 70%shade at the coolest end of the greenhouse which ranges in temp' from 10c to 30c. I have a fan blowing air around constantly. They are watered and fertilized with every other plant.
Olivija wrote:
Thu Jul 15, 2010 1:58 pm
shadehouse yra pavėsinė 8-) iš konteksto gal čia gali būt ir pavėsyje/šėšėlyje stovintis polietilenu dengtas šiltnamis :roll:
Egle wrote:
Sun Jul 18, 2010 9:07 pm
Didžiausia bėda su šiomis orchidėjomis yra itin didelis polinkis į puvinį, todėl, kiek skaičiau užsienio literatūros, jokiu būdu negalima leisti, kad ant lapų patektų drėgmės. Taip pat lieti tik ryte, kad iki vakaro pradžiūtų. O daugiau tai nėra lepus augalas pražydinimui.
MrGreen wrote:
Sun Jul 18, 2010 9:40 pm
tikra tiesa, ypač žiemos metu :idea: Dabar kai tokie karščiai tai visai nebijo apipurškimo, tačiau žiemą ar šiaip kai vėsiau būna, nuo vandens ant lapų iškart dėmės atsiranda...
Kaštonė wrote:
Wed May 18, 2011 9:22 am
Susidaro įspūdis, kad Promenaea guttata yra lepiausia iš mano auginamų orchidėjų :doh: : lapai "eina" juodomis dėmėmis (iš pradžių netyčia pateko vandens ant lapų, o dabar net nežinau nuo ko), auginosi tris pumpurus, tai pats didžiausias nurudavo beveik prieš pat prasiskleidimą (įtariu, kad per daug pradžiuvo substratas), o mažiausiasis dar užuomazgoj nunyko. Vienu žodžiu, varo ji mane į neviltį :cry: .
Rifas wrote:
Wed May 18, 2011 2:08 pm
Pas mane tokia pati situacija su pumpurėliais buvo su promenaea xanthina. Augo 3 žiedstiebiai, pirmasis nurudavo prieš pat skleidimąsi, antrasis nurudavo dar nedidukas ir tik trečiasis išsiskleidė.
Bet man pasirodė, kad problema ne perdaug pradžiūvusiame substrate, o greičiau atvirkščiai. Padėjau nuvarvėti ją po laistymo kriauklėje, o šeimynėle sugebėjo vandenuką paleisti ir, manau, kad pumpurai buvo aptaškyti. Tai po kelių dienų netekau pirmojo, o dar kiek vėliau ir to mažojo.
Žinoma, kiekvieno sava istorija.
Romans, rašei, kad du žiedai ant žiedstiebio. Pas mane tik vienas :no:
Romans wrote:
Sat May 28, 2011 4:26 pm
Promenaea rūšies orchidėjos nėra pas mane lengviausiai auginamos orchidėjos, jos ypatingai jautrios kiekvienam bereikalingam vandens lašeliui, taip pat ir jo trūkumui, man sunku buvo išbalansuoti tarp šių reikalų.....bet po kurio laiko susidraugavome ir pakolkas viskas eina geryn ir geryn.....visos trys auginasi auginukus :thumbsup: žiedų iš xanthinos šiais metais nė nelaukiau, nes preitą vasarą padžiovinau, tai bulviukai ,,liesi" susiformavo dabar iš jų išaugę auginukai gerokai didesni ir tokie ,, riebūs" :thumbsup: dabar jie patys leidžia auginukus iš kurių tikrai tikėsiuosi žiedelių .......... :roll:
Neonodeta wrote:
Mon Jun 20, 2016 9:50 pm
Sveiki, esu cia naujoke tad dar neviska cia zinau,kas kur randasi :) turiu promenaea bet nezinau kokia cia tiksliai. Gal kas gali padeti isiaiskinti.nuotrauka manosios prisegu.cia jos ziedas :)
rps20160621_091507_156.jpg
rps20160621_091507_156.jpg (121.05 KiB) Viewed 1491 times
ricardas wrote:
Mon Jun 20, 2016 10:58 pm
Neonodeta wrote:Sveiki, esu cia naujoke tad dar neviska cia zinau,kas kur randasi :) turiu promenaea bet nezinau kokia cia tiksliai. Gal kas gali padeti isiaiskinti.nuotrauka manosios prisegu.cia jos ziedas :)
Promenaea x( Sunlight).
Eliss wrote:
Wed Mar 18, 2020 1:22 pm
Promenaea Sunlight, džiaugiuosi ir vienu žiedu, labai ilgai ruošėsi.
FB_IMG_1584533776648.jpg
FB_IMG_1584533776648.jpg (33.45 KiB) Viewed 1491 times
Eliss wrote:
Fri May 08, 2020 1:53 pm
Ilgas žydėjimas promenėjos, beveik du mėnesiai👍užskaitau.
Dalytė wrote:
Tue May 12, 2020 7:25 pm
Super atrodo, man tai nesmarkiai auga, bet kiek žinau, jos mėgsta drėgmę, o aš tai džiovintuvas :)
mozaika wrote:
Wed May 13, 2020 6:07 pm
Pas mane tai žiedas keičia žiedą. Praeitais metais vienu metu daug žydėjo. Tik vieno nesuprantu, kai drėgniau palaikau pradeda suduoti nauji ūgliai ir pumpurai.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Promenaea

Post by kielė »

Promenaea xanthina gauta 2021.04.30,
Promenaea xanthina 2021.04.30.JPG
Promenaea xanthina 2021.04.30.JPG (912.03 KiB) Viewed 1083 times
numetė pumpurus ir kelis lapus, bet augina tris naujus ūglius ir ketvirtą, kurį norėjau parodyti, iš seno gumbo viršūnės WOW_
Promenaea xanthina 2021.07.03.jpg
Promenaea xanthina 2021.07.03.jpg (543.5 KiB) Viewed 1083 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Promenaea

Post by Urze »

Labai jau stengiasi. Tokius viršūninius ūglius dažnokai plejonės augina, tik ten ne keikiai, o svogūnėliai.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Promenaea

Post by kielė »

Nors turi visokių juodų dėmių, ir trečias pumpuras jau prieš pat skleidžiantis nurudavo. Jautrus augalas. Bet jau leidžia naujus ūglius.
O taip žydėjo liuks_
Promenaea  xanthina 20220528.jpg
Promenaea xanthina 20220528.jpg (251.91 KiB) Viewed 531 times

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Promenaea

Post by kielė »

Šiemet ir vėl žydi :)
20230610_Promenaea xanthina.jpg
20230610_Promenaea xanthina.jpg (376.65 KiB) Viewed 227 times

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Promenaea

Post by Slogaa »

Promenaea rollinsonii - kaprizingas augalas. Labai nemėgsta vandens tiek ant lapų, tiek vazone.
IMG_8922.jpg
IMG_8922.jpg (3.42 MiB) Viewed 157 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Raivo74
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 174
Joined: Wed May 25, 2022 9:48 pm
Location: Vilnius

Re: Promenaea

Post by Raivo74 »

Origamis! :) Plo_

Post Reply

Return to “Kitos, aukščiau neišvardintos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests