Sarcochilus

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Sarcochilus

Post by mozaika »

kaa wrote:
Sat Jun 08, 2013 12:21 pm
turiu tris australiečius šiai dienai (iš viso jų žinoma 25):
Sarcochilus ceciliae
Sarcochilus fitzgeraldii
Sarcochilus hartmannii

dar bandau perprast jų reikalavimus:)
S.cecilae jau pirktas prieš 3 mėn. su žiedstiebiu, kuris dabar jau siekia 35 cm, ir pagaliau pradeda formuoti pumpuriukus. Pabuvęs pas mane apie mėnesį ir įvertinęs aplinką, išleido antrą žiedstiebį :heartsfade:
to laukiu ir iš kitų dviejų..
agnicc wrote:
Wed Sep 03, 2014 3:14 pm
kaa, noriu pasiteirauti kaip auga australiečiai?
Aš jau eksperimentuoju-iš Elsner atvyko rugpjūty Sarcochilus ceciliae su žiedais vazonėlyje, bet susigundžiau perkelti ant akmens ir šaknys kaip mat apkabino akmenį..., auginu šalia neofinetijų,purškiu lietaus vandeniu su Rainmix-u...
kaa wrote:
Wed Sep 03, 2014 4:08 pm
nėra kuo girtis :neutral:
bet ceciliae bujuoja po vasaros, šaknų ir vaikų priauginęs. Reikia jam dregmės, ir nuo vėjelio neatsisako. sėdi akva vazoniuke, kuris su kiminais moliniame, nes per karščius buvo sunku šaknų drėgmę palaikyt
bet žiemai kiminus jaučiu šalinsiu
evelina wrote:
Mon Apr 20, 2015 6:46 pm
Sarcochilus fitzgeraldii pirktas praėjusį pavasarį su pumpurais, pražydo kovo 13d, o šiemet kovo 15d. :) Žiedynstiebis pradėjo augti spalio pabaigoje, beveik 6 mėn iki žydėjimo.
agnicc wrote:
Mon Apr 20, 2015 8:55 pm
evelina, labai dailūs žiedai.Iš tiesų jie tokie lėtapėdžiai, laukiu ir aš žiedų Sarcochilus olivaceous 'Crispins' jau nuo gruodžio pradžios....
evelina wrote:
Wed Apr 22, 2015 9:53 am
Ramsis wrote:Evelina super, tikai nemažas pasiekimas. Nors atsakymą beveik žinau, bet vistiek įdomu kaip jis auginamas.
Idedu nuotrauką, kuri gerai iliustruoja, kaip auga, šaknimis gerai prisitvirtinęs prie vazono, apverstas neiškrenta :lol: Auga įdomiai, beveik visus metus, tai vaikai, tai pats, pailsi mėnesį ir vėl auga, todėl laistomas daugmaž vienodai 1k per 15d. Trešiamas retai, gal per 2 mėn kartą, žiemą netrešiau nei vieno augalo visai. Dabar prasideda senų šaknų aktyvumas ir lenda naujos, bet yra stiebo dalis, kurioje šaknys neaugo, tarsi peršoko tą dalį (foto nesimato), lapai keli toje vietoje nukrito ir žiedynstiebis pradėjo augti gerokai aukščiau, praleido kelias akutes. Neatsimenu, kokiame substrate buvo, kai pirkau, atsimenu tik smulkius akmenukus paviršiuje, tai toje stiebo vietoje ir turi šiokių tokių problemų.
agnicc wrote:
Tue Jun 02, 2015 1:57 pm
Pražydo Sarcochilus olivaceous 'Crispins' (iš 2014 08 OM), labai nefotogeniškas, žiedai pasislėpę tarp lapų, net nepastebėjau kada pražydo, nes augo vienas sau tarp tetrastigmos lapų....nekvepia.
(p.s.žinau , kad ne šioje temoje, bet jei ką - parduodu jį :), rašyti į až.))
kiele wrote:
Thu May 02, 2019 12:59 pm
Sveiki.
Reikia auginusių Sarcochilus hartmanii patarimo: į kokį substratą geriau sodinti?
Manau sodinti į molinį vazonėlį ir smulkias žieves.
Šioje temoje nuotraukų jau nerodo.
MrGreen wrote:
Fri May 03, 2019 11:27 am
Molinis vazonas gerai, svarbu, kad ir koks substratas būtų, reikia, kad jis greitai pradžiūtų. Šiaip augalas nereiklus, prisitaikys prie visko:)
kiele wrote:
Fri May 03, 2019 7:08 pm
Ačiū MrGreen :)
Tai ir persodinau, rodau, šaknų buvo nupuvusių, iškarpiau, o čia tai ką palikau:
Sarcochilus hartmanii (2).JPG
Sarcochilus hartmanii (2).JPG (140.89 KiB) Viewed 1388 times
Sarcochilus hartmanii.jpg
Sarcochilus hartmanii.jpg (38.44 KiB) Viewed 1388 times
Urze wrote:
Fri May 03, 2019 7:09 pm
Dar visai padoriai šaknų.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Sarcochilus

Post by kielė »

Žydi Sarcochilus hartmanii, labai mieli žiedeliai :)
O šiaip tai sunkiai auga, kažko napataikau. Augo vazonėlyje, žydėjo dviem žiedeliais, nupūdžiau šaknis, tada ant bloko bandžiau, irgi netiko. Dabar tupi vazonėlyje stambioje žievėje ir vulkaninėje uolienoje, gal pavasarį įsibėgės.
20220209_Sarcochilus hartmanii.jpg
20220209_Sarcochilus hartmanii.jpg (171.62 KiB) Viewed 805 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Sarcochilus

Post by Urze »

Pagal nuotrauką atrodo, kad ir ankstesnis substratas vazone buvo gan stambus, o dabar dar pastambinote? Jam norisi greito šaknų pradžiūvimo? Bet kodėl tada, kaži, ant bloko netiko?

InetaSka, o kaip pas Jus Sarcochilus falcatus laikosi? Ar noriai auga? Gal dar kas nors iš forumiečių jį iš Šverterio pernai pirko?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Sarcochilus

Post by kielė »

Ankstesnis substratas buvo vien tik stamboka žievė, o dabar stambiausi gabalai žievės ir vulkaninė uoliena maždaug po lygiai, dar keli anglies gabaliukai. Gal mano sąlygomis ant bloko per mažai drėgmės vasarą, šaknis auginosi, bet lapai šiek tiek susisukę. Ko gero Sarcochilus falcatus ant bloko geriau augtų, vis svarstau jį įsigyti, labai man gražūs žiedai.

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Sarcochilus

Post by Kaa »

Labai gražus man šis augaliukas sveikinu Kiele Taip_
Mano auga plastikiniame vazoniuke su stambia žieve, bet dar jaunas.

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sarcochilus

Post by InetaSka »

Man toks jausmas, kad pas mane bus sumaišytas augalas. Auga visai kitaip nei pas jus - drėgnai xaxim, leidžiu pilnai pradžiūti. Turbūt greit sužinosiu :D

Image

Image
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Post Reply

Return to “Vandos (Vanda) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests