Trisetella

Barbosella, Barbrodia, Dracula, Dresslerella, Dryadella, Lepanthes, Platystele, Porroglossum, Restrepia, Scaphosepalum, Trisetella, Zootrophion ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Trisetella

Post by Urze »

mam wrote:Trisetella hoeijeri Kai žydi, aš vis vaikštau ratais aplink ir galvoju: "Ne, negali būti, čia ne orchidėja...Per daug subtili..." :)
tas pats ir su lepanthes"ais :) Auga orchidariume, didesnių augalų šešėlyje, gauna nedaug šviesos, bet daug drėgmės. Trąšos- kokį kartą į metus.
20201029_155849.jpg
20201029_155849.jpg (44.32 KiB) Viewed 4100 times
Slogaa wrote:Buvau įsitikinus, kad tai - šaknis, tačiau laikui bėgant suprantu, kad tai ... Žiedstiebis? Viena auginasi ir iš pačio krūmo o internete visi žiedkočiai auga į viršų. Lempa mano gi irgi viršuje. Nebent macodesas apačioje labai atspindi šviesą :lol:
IMG_20191104_112602.jpg
IMG_20191104_112602.jpg (5.41 MiB) Viewed 4100 times
PAGALIAU Išlauktas momentas.. - Trisetella hoeijeri nesudžiovino pumpurų (taip, kažkas pamiršta laistyt, kai būna labai busy dienos), kada niekas NESUVALGO pumpurų.. ir kada viskas išslieka taip, kaip ir turi būt.
Dalinys iš Rasiukono. Auga terariume. Tai vienas iš pirmų mano pamatytų jos žydėjimų gyvai (pirmieji tikrieji nesiskaito, nes viskas buvo suėsta kolembolū). Labai ispūdingas augalas - neveltui toks populiarus miniatiūristų pasaulyje. Žiedas turbūt trigubai didesnis už patį augalą. Ir žydėjimo sezonu augina daug žiedkočių.
IMG_4834.jpg
IMG_4834.jpg (4.87 MiB) Viewed 4100 times
Norėčiau atkreipti dėmesį į auginimo subtilybes - Ji nemėgsta kaip koks Lepanthes augti baloje. Ji mėgsta gerai pradžiūti. Taip pat mėgsta gerą apšvietimą - auga terariume ant aukščiausio taško, arčiausiai lempos.
Abitalė wrote:Slogaa, o klausimas, apie kurį šiek tiek užsiminėte, tai kur dingo kolembolos? Kaip čia pavyko šį kartą?
Slogaa wrote:Tai vat, kolembolos yra didžiausia terariumo problema, su kuria nežinau kaip kovoti.
Jei pamenat - aš jas trūčijau su kažkokio medžio aliejum. :clap: Pavykt pavyko - tačiau pusei augalų baisiai nepatiko aliejus. Didžiulių nuostolių kaip ir nebuvo, tačiau Trisetella andrettae beveik negavo galo - teko parduot. Sąmanų pusė irgi išsidaigojo. Ši trisetella taip pat numetė lapų pora. Vienužodžiu, miniatiūros labai jau nedraugauja su visokiais preparatais. O kolembolos išnyko porai mėnesiu.. per kuriuos trisetella ir spėjo sužydėt neliečiama. Tačiau dabar ir vėl jų pilną.. ir nežinau ką daryt . :geek: :scratchheadyellow: :neutral: :(
Abitalė wrote:Slogaa, o aš turiu keletą pastebėjimų, kol kas jau kuris laikas kaip dingo kolembolos, arba jų yra tikrai labai labai minimaliai.
1. kai gelbėjau Masdevallias nuo tripsų su Actara, beje, Masdevallios puikiai toleravo, visiškai nieko nenutiko, tai į tą patį purkštuvą pripyliau daugiau minkšto vandens ir išpurškiau visą orchidariumą. Padėjo, o ir augalai nenukentėjo visai!
2. Pakeičiau trąšas. Per visą žiemą naudojau RainMix, visur, ne tik orchidariume, ir visur buvo kolembolų, kiekvienam vazone! Pakeitus trąšas, ėmė mažėti, o dabar tik minimaliai, tiesą sakant, reiktų net gerai pakrapštyti substratą, kad užtikti ką nors krutančio. Beje, dabar laistau savo mėgstamomis Shultz trąšomis.
Slogaa wrote:O, ačiū už patarimus! Gal gi reiktų actaros paieškot, kur jos būna pirkt?
Miniatiūrų terariume netręšiu.
andriuxplind2 wrote:Nepailstanti žydėtoja ir viena mylimiausių orchidėjų mano namuose. Gyvena stiklinėje dėžėje, po lempomis, kartu su kaktusais :lol:
Purškiama kartą - dukart į savaitę, pagal poreikį. Labai, labai geras dydis šito augalo. Tokių orchidėjų tai ir šimtą galima turėt [taip.gif]
Trisetella hoeijeri
20200615_220419_copy_480x650.jpg
20200615_220419_copy_480x650.jpg (49.95 KiB) Viewed 4100 times
20200615_220528_copy_480x640.jpg
20200615_220528_copy_480x640.jpg (84.64 KiB) Viewed 4100 times
20200616_184746_copy_640x452.jpg
20200616_184746_copy_640x452.jpg (71.15 KiB) Viewed 4100 times
zemuoge wrote:Mane domina substratas, nes maniškė auga ant bloko, bet kas žino, gal sugalvosiu persodint.
Slogaa wrote:Substratas turi būt laidus vandeniui. Jei auginama vien sąmanose - laistytu su pradžiūvimais. Manoji auga terariume, šakos viduje, kiminų pataluose. Jai reikia nemažai šviesos, ir jei tik laistoma dažnai ir neleidžiama išdžiūt pilnai kiminam - pradeda pūdyt lapus.
andriuxplind2 wrote:Maniškė pasodinta į sluoksniuotą substratą. Sluoksnis kiminų viršuje, giliau - sluoksnis smulkios, bet storesnės žievės gabaliukų, su lavos ir vermikulito trupiniais. Šaknys peraugę per visą vazonėlio gylį. Porą kart metuose užlašinu likučių nuo trąšuoto vandens iš laistytuvo. Atrodo, užtenka.
Evaja wrote:Gavau mikrobą, patalpinau orchidariuman. Na ir kaip man primena tą varlytę, kur iš trijų plaukų šukuoseną darėsi. Labai tikiuosi, kad nesugadinsiu visko ir nereikės jai " eiti palaidais". Ačiū, Andriau! 🥰
20200623_230551.jpg
20200623_230551.jpg (471.05 KiB) Viewed 4100 times
Slogaa wrote:Tik Evaja - primenu su laistymu - atsargiai. Trisetellos megsta nemazai sviesos ir pradziuvimus (pas mane terariume samanos pradziusta iki traskejimo).
Abitalė wrote:](*,) Įsivaizduojat!!! Pražiopsojau žydėjimą, pirmas, lauktas antrus metus!!! Laistydama užkliuvau su žarna, ogi žiū... ir patikėti negaliu, tik nežinau kas labiau neįtikima - ar kad žydi, ar kad nepastebėjau [Geda2]
šiandien jau visai susitraukė žiedas...
Trisetella cordeliae
4e46efca_compress47.jpg
4e46efca_compress47.jpg (503.34 KiB) Viewed 4100 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trisetella

Post by Urze »

Lapkričio mėnesį gavau iš Kopf'o Trisetella triaristella. Ir ji akivaizdžiai nežino, kad jau gruodis, nes jai vis dar lapkritis. Buvau įspėta, kad naujai atkeliavusios trisetelos yra mėgėjos mėtyti žalius lapus (panašiai ir masdevalijos kartais daro), taip išreikšdamos savo reakciją į stresą ir princesišką būdą. Tai ji tvarkingai kas dieną ar dvi numeta po vieną lapą. 😬 Būtų keras iš pusšimčio lapelių, būtų ramiau. O dabar, kai jų skaičius nesiekia 20, kiekvienas lapas vis brangesnis darosi nuo to lapkričio. 😰 Bet yra keli nauji ūgliukai, gal jie savo šaknimis įsikibs į papartmedžio bloką, ant kurio ją nekedendama šaknų ir kiminų gumuliuko perkėliau.
Kabo orchidariumo viršuje, labai arti šviesų ir ventiliatoriaus, leidžiu pradžiūti tarp purškimų, bet reiktų duot visai iki traškesio išdžiūt. Nu gal kaip nors apsipras.

Abitale, Rasiukonai, kaip pas jus naujokės trisetelos laikosi? Evaja, o kaip Tavo "varlytė" su trim plaukais laikosi?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Rasiukonas
Posts: 98
Joined: Thu Nov 12, 2020 8:32 am

Re: Trisetella

Post by Rasiukonas »

Mano tai kabo netoli lempos, apysausiai..stengiuosi papurkšti tik šaknis, kad nepatektų ant lapų.. Mano nuomone, geriau su jomis sausiau, nei šlapiau :) Trisetella hoeijeri gyveno ir orchidariume, bet lapų pamėtydavo. Turi būti l. geras vėdinimas ir reikėtų po truputį pratinti prie didesnės drėgmės.Pas Kopfą, sprendžiant iš pasodinimo ant bloko, jos augo pakankamai sausai.. Čia, aišku, tik mano nuomonė.. Man panašiai, kaip jums, atsitiko su, ką tik gauta, miniatiūrine Masdevallia kyphonantha.. Pateko vandens ant lapų ir keletą numetė(nors krūmelis nėra super gausus), tai dabar ir ją sausiau laikau.. Purškiu tik šaknis(kolkas)
Last edited by Rasiukonas on Thu Dec 03, 2020 8:07 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trisetella

Post by Urze »

Ačiū, Rasiukonai. Tai ir aš pasistengsiu lapus pasaugoti nuo vandens.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Trisetella

Post by Abitalė »

Trisetella cordeliae uoj buvo reikalų, kol radome bendrą šneką, tai lapkritis jai užeidavo, tai dar kokios bėdos. Sunkiai adaptavosi prie pasikeitusio klimato. Atvažiavo per pus mažesnis keras, nei yra dabar ir dar pusė lapų numetė!!! Gelto, krito, rudo, krito. Aukštai orchidariume kabojo, žemai. Tai per drėgna, tai per karšta prie lempų, kol pagaliau radome tą specialiai jai skirtą vietelę maždaug 20cm nuo lempų, taip, kad viršutiniai lapai vos rausvi pasidaro nuo šviesos intensyvumo. Laistymas tik kai visiškai išdžiūsta ir po laistymo purkštuvu labai gera ventiliacija - toks oro gūsis, kad padurkai kedentųsi. Ši vasara buvo išties tobula, masės prisaugino dvigubai, o ir žiedų negaili jau gal trečias mėnuo... Žiedas keičia žiedą, kol kas trečia žiedų karta ant to paties stiebo. Tupi tvirtai įsikibusi į papartšaknio bloką (tiesa, būtent ant jo perkėlus reikalai pasikeitė į gerąją pusę, arba taip sutapo :roll:).
Attachments
885d7146_compress63.jpg
885d7146_compress63.jpg (176.62 KiB) Viewed 3990 times
d1b8b916_compress95.jpg
d1b8b916_compress95.jpg (190.1 KiB) Viewed 3990 times
fa666167_compress6.jpg
fa666167_compress6.jpg (189.89 KiB) Viewed 3990 times
66ccf1c8_compress96.jpg
66ccf1c8_compress96.jpg (183.13 KiB) Viewed 3990 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trisetella

Post by Urze »

Dabar jau labai gražiai atrodo ir pats keras, ir žiedai. O ji žydi revolveriniu tipu, t. y. ant to pačio žiedstiebio žiedas keičia žiedą?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Trisetella

Post by Abitalė »

Urze,taip - revolveriniu! Net nežinojau kai įsigijau, tai labai maloniai nustebino! Nežinau kaip kitos Trisetellos žydi...

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trisetella

Post by Urze »

O, tai dar vienas pliusas jai.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trisetella

Post by Urze »

Tyliai džiaugiuosi, kad Trisetella triaristella lapkritis baigėsi ir lenda net 5 nauji ūgliukai. Laikau špygas, kad aklimatizacija jau būtų įvykusi ir kad iš gyvenino gerumo ji tiek ūglių leisti nusprendė.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Trisetella

Post by Abitalė »

Urze, kaip tik vakar dar pagalvojau kaip ten jums abiems sekasi. Puikios naujienos! Smagu liuks_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trisetella

Post by Urze »

Abitale, o kaip Taviškė naujokė?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Trisetella

Post by Abitalė »

Urze wrote:
Fri Dec 18, 2020 7:49 pm
Abitale, o kaip Taviškė naujokė?
"Lapkritis", kol kas nieko gero N_e

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trisetella

Post by Urze »

Och. :? Tai laikau špygas ir už Taviškę tuo pačiu, kad greičiau apsiprastų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trisetella

Post by Urze »

Urze wrote:
Thu Dec 03, 2020 2:17 pm
Lapkričio mėnesį gavau iš Kopf'o Trisetella triaristella.
Tada rašiau, kad lapų turi beveik 20. Dabar lapų skaičius toks pat, bet realiai nei vieno senojo lapo nebeturi - visus palengva numetė. :? Bet tuo pačiu auginasi ir naujus, tai taip pažiūrėjus atrodo normaliai, nenuplikusi, bet tas lapkritis tai knisa baisingai. Nauji lapai auga kiek trumpesni nei senieji, vadinas, gauna daugiau šviesos nei anksčiau, bet lapai žali, be bordiškumo. Kabo arti lempų ir ventiliatoriaus, tarp laistymų papartmedžio blokas išdžiūsta visiškai, gyvena šiltai (23 laispniai ir daugiau) su 70 % oro drėgniu. Maždaug kas savaitę gauna ir nestiprios koncentracijos trąšų. Ko jai trūksta, kad tuos lapus vis mėto, neturiu žalio supratimo. Gal kad vis tiek kartais pataikau apipurkšti jos lapus, nors to privengiu pagal aukščiau išsakytas rekomendacijas? Būtų labai įdomu sužinoti, kaip jai reikalai su šaknimis, ar nuo gavimo pasiaugino jų (bloko kiaurai dar neperaugo), bet tokia inspekcija daugiau žalos nei naudos duotų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Trisetella

Post by Abitalė »

Maniškė panašiai, pastebėjau, kad jei lapai gelsta ir krenta, reikia dar rečiau laistyti. Įkeliu nuotrauką savosios, seni lapai yra tik tie šiek tiek šviesesni ir su taškučiais, visi kiti trumpesni ir užauginti jau pas mane. Bet va jau ir keletą pumpurų iškišo.
Attachments
IMG_20210503_095327.jpg
IMG_20210503_095327.jpg (730.77 KiB) Viewed 3081 times

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Trisetella

Post by Abitalė »

Man asmeniškai jos yra 'princesės' kurios visada ras kokį 'žirnį' kad galėtų demonstratyviai išreikšti savo nepasitenkinimą. O kaip pas kitus reikalai? Andriux, Rasiukone, Indre? Ir kiti?

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Trisetella

Post by EvaJa »

Iš "ir kiti" varpinės Žalias_ galėsiu nufotografuoti, bet realiai nei lapų meta, nei skuba naujus augintis. Atrodo laukia ir žiūri ką veikia kiti Think_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trisetella

Post by Urze »

Abitale, čia Taviškė naujokė su pumpurais, kur gruodžio mėnesį rašei, kad mėto lapus? O sakyk, negi tarp laistymų visiškai sausa ir stovi? Man šitas aspektas sunkus psichologiškai. Nindzė_ Išdžiūti leidžiu, bet ilgiau nei parą leist pastovėt sausai - jau labai sunku. O kiek Tu leidi sausai būti? Ale lygiai taip pat ir Tavo šita princesė kone visiškai "persirengė", liko vos keli seni lapai.

Evaja, jei lapų nemeta, tai čia jau irgi gerai.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Trisetella

Post by Abitalė »

Urze, taip! Ta pati, kur galvojau, kad 'dienos suskaičiuotos' antrą kartą žydėti ruošiasi, aną kartą vienas pumpuras prasiskleidė, kitas nukepė, nes per arti lempos išstypo. Truputį žemiau nuleidau ir taip labiau į kampą, ten gal drėgniau būna... Bet leidžiu visiškai išdžiūti, blokas beveik visada sausas, kai purškiu, tai net nenori vanduo gertis. Tai aš taip darau - paleidžiu rūką, tada po kokių 15-20min laistau, mat bloko paviršius su šiek tiek kiminų, sudrėksta nuo rūko ir tada kiek daugiau vandens sugeria, bet tikrai nereik persistengti. Anksčiau ir viena, ir kita Tristella stipriai lapus mėtė, nes per daug drėgnai šaknys gyveno. Jeigu pas tave tokia aukšta drėgmė, tai nebijok laikyti nelaistytą, per lapus drėgmės įsisavins, nes šaknis be galo lengva nupudyti. O ir tada 'lapkritis' nesustoja.

EvaJa, o tai kaip tu prižiūri? Kokios sąlygos pas tave?

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Trisetella

Post by EvaJa »

Pas mane drėgmė orchidariume nekrenta mažiau 80%, o temperatūra jau kaip pakliūna - apie 20 šiuo metu.
Kai palaistau apie 20minučių "kasas kedena" stipri ventiliatorias oro srovė, būna dieną šiaip įjungiu pamačius kondensatą ant stiklo, laistau kas antrą. Lapų nuo vandens nesaugau, o šiaip turiu ir vazonėlyje, ir ant bloko-kelis lapus pametė tik gavus jas ir daugiau nekrenta. Kabo viršutiniam lygy arčiau lempų.

Post Reply

Return to “Masdevalijos (Masdevallia) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests