Oncidium - bendri pokalbiai

Rossioglossum, Cochlioda, Oncidium, Brassia, Miltonia, Miltoniopsis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Oncidium - bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Eliss wrote:
Mon Sep 12, 2016 6:48 am
Vakaro saulės nušviestas oncidiumas, laukiau du metus pražystant. Ir žiedai gan didoki :)

Image
Rifas wrote:
Sun Dec 11, 2016 10:00 am
Pradeda skleistis. Labai mažai šviesos - procesas labai užtruko. Kai bemaž nuolat pradėjau laikyti įjungtą lempą virš jų, pumpurėliai smagiai pradėjo pūstis :-)


neveikianti nuoroda pašalinta
Rifas wrote:
Mon Jan 09, 2017 11:57 am
Nuvylė mane twinkle - skleidėsi vos ne pusę metų, o žydėjo labai neilgai - gal po trijų savaičių paprastieji jau numėtė visus žiedus. Tebežydi Romantic ir Oncidium Twinkle 'Chian-Tzy Golden No.2', kuris kelioms dienom vėliau prasiskleidė


neveikianti nuoroda pašalinta
Amise wrote:
Mon Jan 09, 2017 4:29 pm
ėėė..noriu ir aš tokio :w00t: Na aišku reiktų dar palaukt kol maniškiai žydės, gal visgi turiu :lol: [Geda2] Nes su tom spalvom ir atspalviais iš nuotraukų..
Urze wrote:
Mon Jan 09, 2017 9:24 pm
Rifai, a ko čia nusivilt? Ilgai pumpurus augino, nes, kaip pati rašei, buvo per mažai šviesos jiems. Jei susiruoštų žydėti vasarą, greičiau eitųsi. O 3 savaitės tai net labai geras rezultatas, ypač iš tokio mažo augalo. Nereik šiems mažyliams kelti falenopsiškų ar enciklinių reikalavimų, o tiesiog džiaugtis be jokių lūkesčių. (Tie lūkesčiai pusę gyvenimo džiaugsmo suėda, jei ne daugiau...) Arba paaugink kokį tris dienas žydintį gumblapį - po kelių žydėjimų įvyksta žymus termino "trumpas žydėjimas" pokytis. :D

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

laumika wrote:
Sun Dec 10, 2017 12:39 pm
Bandau susikalbėt su savo Twinkl'iu- vieną žiedą jau turim... Na, bent jau spalvą žinosiu- graži visai :D Tikiuos su kitom šakelėm seksis geriau, nes nuo šitos nemažai pumpurų nukrito. [Geda2] Gal dėl to, kad vandens pagailėjau bijodama perlaistyt :Hmmmm:
5.jpg
5.jpg (68.84 KiB) Viewed 3715 times
6.jpg
6.jpg (59.39 KiB) Viewed 3715 times
Amise wrote:
Sat May 19, 2018 2:05 pm
Nors aš užsiėmus kitais reikalais nei orchidėjos, dalis jų nepamiršta savo "pareigų" :D Mačiau kad bulvytė vazonėlį "stumdo", bet maniau įsispraus, pasiformuos ir aukštyn užaugs. Norėčiau [Cha] Šiandien apžiūrėjau pilnai tai žiedstiebiai raitos, storiausia bulvė susipakavus. Teko prakirpt dureles, kad galėtų kiek patogiau jaustis kol suorganizuosiu persodinimą :scratchheadyellow:
02.jpg
02.jpg (159.86 KiB) Viewed 3715 times
01.jpg
01.jpg (141.26 KiB) Viewed 3715 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Amise wrote:
Sun May 20, 2018 11:36 am
Urze wrote:
Sat May 19, 2018 8:23 pm
Ale kokio gausumo oncidija! Aš šitų plonašaknių nesugebu prisijaukinti, tai matydama tokius gražuolius taip džiaugiuos, kad yra su jais susidraugavusių!
O man twinkliai labai patinka. Neauga nebent perdaug išskaidau (buvo tokia stadija [Geda2] [Cha] ) arba rizikuojant persodinti persilpną. Numarinau taip mylimą baltą, bet su slieku vazone irgi ne pyragai buvo.. O čia gal ne jūsų bėda, o egzempliorių? Nes tas jūsų raudonas kur prieš kelis metus per parodą nusipirkau tai belekokio dydžio bulviukių užsiauginęs buvo - nežydi! Sąlygos kaip visiem, dar šiek tiek streso daugiau ant saulės, bet toks labai jau mandras egzempliorius, kad nei bū nei me :? Supykus padalinau į dvi dalis tai vaikus auginas, gal susitiprėjęs sumąstys kąnors O.o
Urze wrote:
Sun May 20, 2018 9:02 pm
Jei gerai pamenu, tai tas, kursai pas Jus vėliau persikraustė, pas mane kaip tik buvo žydėjęs. Keistai su jais.
Amise wrote:
Mon Jun 11, 2018 11:49 am
Jei yra daugiau twinklių gerbėjų dvejojančių dėl kaikurių spalvos tikrumo parduotuvių nuotraukose.
Tai mano džiugesiui pražydo Oncidium Tsiku Marguerite 'Chian-Tzy Glory''. Prie progos reiks gal dar kokį nusipirkt ir laukt kol užaugs į žiedų debesėlį [Cha]
Susimaišiau pavadinimuos, jau pakoregavau, ale mažokai panašumo [Baksnoju]
oncidium.jpg
oncidium.jpg (196.77 KiB) Viewed 3715 times
Amise wrote:
Thu Jul 26, 2018 12:34 pm
Baltas, "rudis"ir geltonas :w00t:
01 (1).jpg
01 (1).jpg (239.77 KiB) Viewed 3715 times
Aga, linkėjimai nuo geltono debesėlio. Dar vienas kuokštas žiedų kitame šone slepiasi :) Ir naujų ūglių gausybė. Ačiū už pagalbą jį gauti :thumbsup: Jis tiesiog bujoja :)
02 (1).jpg
02 (1).jpg (351.28 KiB) Viewed 3715 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Amise wrote:
Fri Jul 27, 2018 12:56 pm
Urze wrote:
Thu Jul 26, 2018 9:39 pm
Ale kiek žiedų! Super, Amise. O kaip juos auginat?
Lengvai :lol: Kas telpa kepinasi ant pietrytinės ir pietvakarinės palangių, tik šiemet teko net uždengti popieriukais sėdinčius ant pietrytinės, nes bulvytes saulė tiesiog išdegindavo kurios arčiausiai stiklo buvo. Vienas kitas netilpęs ant šiaurinės, bet žydėt netrukdo. Laistau pagal nuotaiką. Kai jau ups ir bulvės susiraukšlėje šliūkšteliu daugiau vandens - išsitiesina [Cha] Žiemą irgi ant palangių be jokio papildomo apšvietimo tvardantis neperlieti.
Na ir pasiekimas mano susitvardyt ir nedalint į mažesnius augaliukus (buvo čia tokia dalinimo stadija užėjusi [Geda2] [Cha] ). Didesnis augalas - daugiau vaikų - daugiau žiedų. Tai nieko labai ypatingo :)
Urze wrote:
Fri Jul 27, 2018 4:20 pm
O temperatūros kokios maždaug vasarą ir žiemą?
Amise wrote:
Fri Jul 27, 2018 5:31 pm
Urze wrote:
Fri Jul 27, 2018 4:20 pm
O temperatūros kokios maždaug vasarą ir žiemą?
huh. Vasarą priklauso nuo vasaros, bet manau iki kokio 30 ar daugiau užkepina saulėj. Sumoj gal panašiai kaip katlėjoms ar kiek mažiau. Jei turi drėgmės saule ir karščiu nesiskundžia, tik va pavasarį piktesnėj saulėj nukepė. Mano pora didžiųjų oncidium iš ermitažo kepdavo su katlėjom užsidengdami agroplėvelės užuolaida tai jiem laabai patiko. Žiemą ant palangių ne pačiom tobuliausiom sąlygom. Radiatoriai, kuriuos kartais taip užkaitina nuo pečiaus, kad būna kaip vidurvasarį ant palangės, stumiu arčiau lango kad neiškeptų. Oras aišku sausas, tai būna padėkliuke su keramzitu pildomu vandens. Visiškai nieko ypatingo. Man jie labai neįnoringi augintiniai :) Kad reiktų sausros žydėjimui kaip kokiam dendrobiui tai nepastebėjau. Vasarą gausiau, žiemą pagal šildymą :lol:
Amise wrote:
Mon Sep 03, 2018 2:43 pm
Net nustebau, kad pirktas prieš porą metų, bet pagaliau pasirodė spalvas ir visiškai nenuvylė, netgi atvirkščiai :)
Oncidium Tsiku Marguerite 'Chian-Tzy Dragon #1' (2016.06 Akerne)
Svarsčiau ar rodytis, nes lyg panašus rausvumu į raudoną twinkle, bet šiandien apžiūrėjau, kad tikrai ne ir vertas pasirodyti, jei kas norėtų kitokios spalvos twinklio :) Nuostabiai žavus!
01 (2).jpg
01 (2).jpg (312.26 KiB) Viewed 3715 times
02 (2).jpg
02 (2).jpg (322.12 KiB) Viewed 3715 times

User avatar
InetaSka
Posts: 744
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by InetaSka »

Image

Image

Buvau pamiršus parodyt, kad Onciudium hibridukas žydi. Nei jis man gražus, nei ką, bet sentimentalus, tai auginu. :D
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by EvaJa »

Gavau su žiedais :) ugniniai
Cochlioda noezliana
Cochlioda noezliana
20210713_150919.jpg (297.95 KiB) Viewed 1931 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by Urze »

Aha, ugniniai. Man kažkodėl dauguma liežuvių grupės orchidėjų visai nelimpa, nors ir ne vienas mėginimas susidraugauti buvo tiek su hibridais, tiek ir su rūšinėmis. Ne ir viskas. Ne_ Nors pauostyti visada smagu. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by Gabriele »

Zydi Oncidium Panda Baby. Internete maciau nuotrauku su trumpesniu ziedstiebiu. Kai sitas uzaugo toks ilgas nebezinau ar noresiu ji laikyti 🤔
Attachments
IMG_0650.jpeg
IMG_0650.jpeg (750.83 KiB) Viewed 491 times
IMG_0647.jpeg
IMG_0647.jpeg (1.4 MiB) Viewed 491 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by Urze »

Oo, vaikyti, kokio ilgio. LOL_ Bet žiedai labai gražūs.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by Gabriele »

Urze, aciu. Matau tik viena pliusa-bus lengviau atsikratyt tokiu :D

User avatar
Stitch
Posts: 292
Joined: Fri Jun 11, 2021 8:57 pm
Location: Vilnius

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by Stitch »

Nu kad fantastiško grožio WOW_

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by Gabriele »

Stitch, aciu! Ziedai istikruju labai grazus ir dideli (foto daryti be filtru). Bet tas koto ilgis tai meh :lol: Duodu jam antra sansa, laikysiu ji labai sviesiai, ziuresiu ar daug sviesos padarys nauja kota trumpesniu.
Attachments
IMG_0719.jpeg
IMG_0719.jpeg (1.4 MiB) Viewed 437 times
IMG_0718.jpeg
IMG_0718.jpeg (1.33 MiB) Viewed 437 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by MrGreen »

Superiniai žiedai WOW_ liuks_

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by Gabriele »

MrGreen, aciu! Siandien issiskleide paskutinis ziedas.
Attachments
IMG_0908.jpeg
IMG_0908.jpeg (1.44 MiB) Viewed 384 times
IMG_0907.jpeg
IMG_0907.jpeg (2.01 MiB) Viewed 384 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by Urze »

Gabriele, labai graži man ši oncidija. Dažnai jos būna labai primargintos, pritaškuotos, o čia tokia nenusaldinta "žirafa". :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Oncidium - bendri pokalbiai

Post by Gabriele »

Urze, aciu, dar vienas pliusas, kad ilgai zydi.

Post Reply

Return to “Liežuvės (Odontoglossum) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests