Epidendrum medusae

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Epidendrum medusae

Post by MrGreen »

Rifas wrote:
Sun Jul 20, 2014 8:56 pm
Visai neplanuotai šį pavasarį namuose atsirado Epidendrum medusae.
Dabar skleidžiasi - nesuprantu, ar šis žiedas daugiau jau ir nebesiskleis, ar dar bus progreso :think:
Žiedas labai simpatiškas, net kažkokį vos jaučiamą kvapą turi...
Džiaugiuosi, kad per 2-3 mėnesius, kuriuos šis augalas gyvena mano namuose, augalas visai neblogai jaučiasi ir žiedai skleidžiasi, tačiau būčiau labai dėkinga, jei kiti augintojai pasidalintų savo patirtimi.
MrGreen wrote:
Sun Jul 20, 2014 9:10 pm
tokio neturiu, tai nieko neparašysiu apie priežiūrą, bet pasakysiu tik tiek, kad labai gražus :)
Slogaa wrote:
Tue Aug 20, 2019 4:15 pm
Rifai - labai prasau, ikelkit per nauja meduzos zydejima!!! Forumas neberodo...!

P.s. siandien suzinojau, kad uz juru mariu mano meduza prazydo!! Tokia laimes bomba uzpludo vien nuo zinios! (Nuotrauku net pati dar laukiu)
Rifas wrote:
Tue Aug 20, 2019 4:38 pm
Deja, neįkelsiu. Nesaugau nuotraukų.
Slogaa wrote:
Tue Aug 20, 2019 9:25 pm
Aaa!!! Gavau puikių naujienų iš už jūrų marių - medūza pražydo :shock: :shock:

Daugiau kaip ir pakomentuoti žiedų negaliu, nes pati jų dar nemačiau, Tačiau keista, nes išvažiavau ir tikrai nesitikėjau tokių naujienų sulaukti (jokių pumpurų iš toli nebuvo)

Išties, medūzos pakankamai įnoringos. Joms reikia šaltų naktų, o dieną ne daugiau nei 20 laipsnių.. Atkeliavo ji pas man iš ecuageneros vasaros pradžioje - stiprus individas, tačiau ant bloko. Aš nesugebėjau jai vasarą palaikyti drėgmės, dėl to nuroviau nuo bloko ir pasodinau į kiminus, vazonelį.
Šiandien paskaičiau, kad medūzos "perkraustymams" labai jautrios ir jei galima išvengt - tai būtinai išvengt..
NA, aš kaip visada..
+ sugebėjau papūdyt lapus, nes pribėgdavo į skroteles vanduo nuo bloko. Cinamonas sustabdė reikalą.


LAbai norėčiau atkreipti dėmesį visų ir padaryti išvadas: ką reiškia, jei ūglys per metus buvo užaugintas gerai - net perkeliavus puse pasaulio - jis žydi. Ir beje kaip "vadovėly" aprašytas - Rugpjūčio mėnesį. Nors augalas gautas pilnai nesusiformavęs ir užsiaugino ne tik žiedą bet ir porą paskutinių lapų - visviena nemanau, jog nuopelnas mano. PAnašiai kaip ir su drymoda.. Tiesiog augalai augę ten, kur yra jų klimato zonos. . .

Dar skaičiau, kad šie individai turi keistą ciklą... žydi jie rugpjūtį ir tada pradeda augintis naujus ūglius iki sausio mėnėsio. Nuo tada prasideda jų žiemojimo laikotarpis.. kada jie tiesiog.. būna.. o nuo vidurvasario vėl viskas prasideda iš naujo, kai užauginti ūgliai peržydi.

Keistas augalėlis. Neįsivaizduoju kaip atrodo jo pumpurai. Kaip suprantu cia pirma diena kai prasiskleide.
received_383058615688969.jpeg
received_383058615688969.jpeg (103.85 KiB) Viewed 2352 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum medusae

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Wed Aug 21, 2019 11:41 am
Slogaa, kadangi augalas kilęs iš Pietų pusrutulio, tai jam labai normalu augti tada, kai ten vasara. Kad pas mus, Šiaurės pusrutulio gyventojus, tuo metu yra tamsiausias metų laikas, tai čia jau mūsų bėda, kurią lengvai pataiso viena, kita, trečia, bilekelinta lempa. :mrgreen:
Eliss wrote:
Thu Apr 30, 2020 11:34 am
Džiaugiuosi dovanų gautu augalu :w00t: dabar galvoju, kur man jį dėt, jei reikia vėsumos, orchidariumas netiks :scratchheadyellow:
IMG_20200430_122834.jpg
IMG_20200430_122834.jpg (2.66 MiB) Viewed 2351 times
Evaja wrote:
Thu Apr 30, 2020 11:59 am
Taip, inoringas augalas tas tiesa, nes patinka ryški, bet išsklaidyta šviesa, reikia didelės drėgmės (80-90%) ir tuo pačiu pageidautina iki 20laipsnių temperatūros. Iš savos patirties galiu patarti tiek, kad jis lengviau pakelia aukštesnes temperatūras nei per žemą drėgnį, tad pradžiai bandyčiau auginti orchidariume- bent šaknys augs. Per sausame ore augdamas nunaikina šaknis, nors lapai atrodo dar ir gražūs. Ir laistymas ar purškaliojimas menkai gelbėja.
Slogaa wrote:
Thu Apr 30, 2020 12:26 pm
Evaja laabai viska teisingai parašė, tai , principe šaltojo terariumo augalas. Jei tokio nėra - tada visviena terariumo, kad ir šilto, jam reikia. Aš mėginau jį auginti visaip - ir sąmanose vazonely, ir ant blokų, ir ant šiaurinės palangės, ir ant vakarinės. Augo jis pas mane sąmanose, tačiau jos pelyjo tiek vazone tiek ant bloko ant šiaurinės palangės. Šaknis jis be drėgmės nusidžiovins labai greitai, o auginsis nenoriai - tad geriau šaknis saugot, kol jos yra. Jei vanduo patenka į tarplapius - pradeda pūti lapai, ir pakankamai greitai, tad purškaliojimas man nepasiteisino, nors augalas ir žemyn galvą ant bloko kabėjo.
Įnoringas augalas, nes sunku jam vietą namuose atrasti.
Urze wrote:
Thu Apr 30, 2020 12:47 pm
Slogaa wrote:
Thu Apr 30, 2020 12:26 pm
Aš mėginau jį auginti visaip - ir sąmanose vazonely, ir ant blokų, ir ant šiaurinės palangės, ir ant vakarinės.
Slogaa, kiek pamenu, trumpai šį augalą turėjai. Tai tik noriu atkreipti dėmesį, kad dažnas sąlygų kaitaliojimas orchidėjoms nėra gerai, nes jos yra lėtapėdės, joms reikia laiko adaptuotis, o jei adaptaciniam periodui nepraėjus (taigi ir nesimatant jokių augimo pagerėjimo požymių), sąlygos vėl pakeičiamos ieškant geresnių, tai augalas vėl turi adaptuotis prie naujų sąlygų, vėl neauga normaliai kurį laiką ir vėl jam (ir augintojui :)) stresas. Kai kurios orchidėjos nusibaigia vien nuo to užsitęsusio adaptacinio periodo, nes jis reikalauja nemažai augalo jėgų. Todėl geriau pirma rimtai pasiskaityti, kokių vis tik sąlygų tam augalui reikia, stengtis jas suteikti ir tada duot kurį laiką ramybę ir nebekaitaliot, jei tikrai nėra būtina (pvz., per karšta, per šviesu, kur akivaizdžiai tas matosi). Dažnu kaitaliojimu vadinu, kai daroma dažniau nei kas 3-6 mėnesius. Žinoma, orchidėjų yra visokių ir kai kurios yra tankai, kuriom daug kas dzin, kai kurios pakentėt gali, kitos gi ilgai (net ligi 1 metų!) adaptuojasi net prie nedidelių pokyčių.
Eliss wrote:
Thu Apr 30, 2020 1:40 pm
Na, ką gi, teks tada kišt jį stiklo dėžėn, nes pas mane labiau šaltasis nei šiltasis orchidariumas, kadangi atviras. Tik va, su vėdinimu gali būt bėda, bet išsprendžiama. Matau, kad augalams ten patinka, gal ir tas pritaps. Ačiū [taip.gif]
InetaSka wrote:
Thu Apr 30, 2020 4:26 pm
Maniškis žydėjo rudens pradžioje, vėliau pradėjo auginti ūglį naują, bet labai jau lėtapėdiškai. Pastebėjimas tik toks, kad labai jautrus vandeniui ant lapų - jeigu užsistovi ilgiau, iškart juoduoja.
bo1je.jpg
bo1je.jpg (73.91 KiB) Viewed 2351 times
Slogaa wrote:
Sat May 02, 2020 6:59 pm
Aš turbūt Urze su tavim ateinu pasiginčyt..
Kad pastovus sąlygų keitaliojimas, lupimas iš vieno vazono į kitą, perdeliojimai, pernešinėjimai ir tt yra negerai - sutinku, TAČIAU..
o ką daryti, jeigu augalui negerai..ir jei jam vis toliau ir toliau blogėja..? Aš tokiu atveju tiesiog pradedu ieškot vietos ar varianto, kur jam bus geriau ir kur blogėjimas sustos. O jei tiesiog pakeist kažką ir palikt.. tai sulygu stebėjimui, kaip augalas miršta.
Geras pavizdys - neseniai pirkau šileriana. Įtaisiau ją po lemopom ten, kur augo praitoji Šileriana. Laikui bėgant ji pradėjo mest lapus. Galbūt tai dėl to, kad vis dėlto transportavosi, o gal dėl to, kad jai kažkas ten po tom lempom nepatiko. Perkeliau ant šiaurinės palangės, kur praitoji šileriana sužydėjo.
Lapų metimas sustojo. Dabar ji tiesiog jau mėnesį ar porą stovi. Niekas neblogėja, niekas negerėja (vakar mačiau leidžia naują šaknį). Tai vat kai augalas tiesiog nieko nedaro, t.y. situacija toliau neblogėja - tada galima ji palikti ramybėje..

Na nežinau... gal man čia instinktyviai įsijungia gelbėjimo rėžimas.. bet..
Urze wrote:
Sat May 02, 2020 7:33 pm
Slogaa, nepavyks pasiginčyti, nes pritariu. :D Jei greitai blogėja, tai tada keist sąlygas. O kai sustoja ir nei blogėja, nei gėrėja, tada reik palikt kuriam laikui ramybėj. Svarbu nekaitalioti toliau sąlygų tikintis staigaus pagerėjimo.

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Epidendrum

Post by Tina »

Užvedu bendrą temą, nes neradau kolkas tokios.

Žinau, kad kažkas tikrai auginate Epidendrum medusae. Pasidalinkit auginimo patirtimi. Perėmiau augalą iš Inetos ir jaučiu didelę pareigą jį išlaikyti.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Epidendrum medusae

Post by Urze »

Tina, ar ieškojote per forumo paiešką ir neradote šios temos? Jei taip, prašome informuoti, nes tada reiks ieškoti problemos, kodėl paieška tinkamai neveikia.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Epidendrum medusae

Post by Tina »

Taip, per paiešką. Naujos temos šiaipsau nenorėjau užvedinėt. Ačiū, kad grąžinote kur priklauso Shame_

Beje, man su žodžiu "epidendrum" išvis neranda temos jokios, tik pora postų iš užsakymų.

Šai naujasis gyventojas iš Inetos.
20210104_165411s.JPG
20210104_165411s.JPG (100.86 KiB) Viewed 2222 times

Tutci
Posts: 34
Joined: Wed Nov 11, 2020 6:16 pm

Re: Epidendrum medusae

Post by Tutci »

Gaila ,nemoku įkelti saviškio foto .nuostabus augalas .ir visai ne įnoringas .Orchidariume pats tas ,purskiu ir jokių dėmių nesimato .Turejau du augalus vienas zydejo .Labai keista turi savybe tas pats augalas gali žydėti skirtingos spalvos žiedais .Tas kuri pasilikau auga ir dar nezydejas ,manau pavasarį sulauksiu

Tutci
Posts: 34
Joined: Wed Nov 11, 2020 6:16 pm

Re: Epidendrum medusae

Post by Tutci »

Patarimas kas augina ant bloko.matau kaip buvo ant bloko taip ir palikot.Aš irgi neardziau šaknų ,bet uždejau ant paparčio šaknų bloko ir iš viršaus atrodau samanom ,ne kiminais .Labai gražiai prigijo jos ,o augalas po jomis puikiai auginasi šaknis tiesiog puikiai .jei padės mano pastebėjimai sėkmės auginti

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Epidendrum medusae

Post by Eliss »

Pirmas žydėjimas.
received_229002996104001_copy_1138x1106.jpeg
received_229002996104001_copy_1138x1106.jpeg (499.84 KiB) Viewed 1031 times
received_3046984475543889_copy_2086x1391.jpeg
received_3046984475543889_copy_2086x1391.jpeg (497.17 KiB) Viewed 1031 times

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Epidendrum medusae

Post by Tina »

Nu fantastika! Aukštas pilotažas man šis augalas.

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Epidendrum medusae

Post by Eliss »

Tina, kodėl? Nepastebėjau kad būtų įnoringas.

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Epidendrum medusae

Post by Tina »

Man jis kiek turėjau visada supuvo...

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum medusae

Post by MrGreen »

Labai gražus žiedas, ir matosi augalui patinka pas tave! Naujas ūglis pradeda augti :) Bus įdomu pamatyti kai turėsi kupstą apsipylusi žiedais Taip_

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Epidendrum medusae

Post by Eliss »

Tikiuosi, nors dabar šakknų ne per daugiausia yra.
Kažkas dar šalia žiedo lenda, gal dar vienas.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum medusae

Post by MrGreen »

Greičiausiai naujas žiedpumpuris auga, o šaknys tikrai pasirodys su nauju ūgliu.

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Epidendrum medusae

Post by Ričardas »

Sveiki.
Turiu šį grožį jau nuo praitų metų , užaugino nemaža uglį ir biškuti pailsėjes pradėjo augintis tris ugliukus , tik jie biškuti paauge sustojo augti.
Idomiausia tai kad tie tris ugliukai nesenai vėl pajudėjo į augimą , šiaip tikėjaus kad augs nauji ugliukai. O tas didelis uglis taip pat pajudėjo , tik nežinau ar augs lapas o gal žiedas ?
Kaip pas Jus, ar taip pat senieji ugliai po žiemos vėl pradeda augti ar naujus ugliukus auginasi ?
Ps, atsiprašau, gavau ji 2020.9.
Last edited by Ričardas on Sat Feb 26, 2022 4:16 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Epidendrum medusae

Post by Ričardas »

Štai kaip maniškis atrodo
Attachments
20220226_170859_copy_1008x2074.jpg
20220226_170859_copy_1008x2074.jpg (393.44 KiB) Viewed 870 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum medusae

Post by MrGreen »

Atrodo labai gyvybingas, super liuks_

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests