Cattleya forbesii

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Cattleya forbesii

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Thu May 09, 2013 3:49 pm
MrGreen wrote:Cattleya forbesii iš manes yra kompaktiška lyginant su kitom forbesii, auga ir žydi be problemų, bet turbūt visos forbesii kaip piktžolės auga ir žydi.
Image
Gerai Tau, MrGreen, kad piktožinė ji pas Tave. O mano turima užsiaugino naują ūglį, bet voko ir vėl nėra. :no: Praeitą pavasarį persodinta į labai laidų vandeniui substratą (dideli žievės gabalai ir pjaustyti vyno kamščiai), molinį neglazūruotą vazoną, tai tada ir nesitikėjau žiedų. Dabar jau prisiauginusi daug šaknų, normaliai atsigėrusi, nepasiraukšlėjusi nei biškio. Visą žiemą stovėjo ant pietinės palangės, laikoma buvo sausokai, temperatūra laikėsi apie 17-21 laipsnį. Kai pradėjo aktyviai augti, pradėjau daugiau lieti, bet leidžiu gerokai pradžiūti tarp laistymų. Gauna ir tiesioginės saulės apie 10-14 val., ir trąšų kartais gauna. Augalas jau vieną kartą žydėjęs (ne pas mane), tad suaugęs, o ir nenupiepęs, 6 lapuotus ūglius turi. Tai kur mano klaida, kad žiedų nesulaukiau? :scratchheadyellow:
MrGreen wrote:
Thu May 09, 2013 10:53 pm
Pas mane auga labai panašiai, ir žydi kiekvienais metais. Gal tavo forbesii reikia laiko kad augalas užsiaugintų daugiau žalios masės :think:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya forbesii

Post by MrGreen »

nolina wrote:
Sun May 26, 2013 4:07 pm
Pražydo prieš mėnesį iš LOD parduotuvėlės pirkta C.forbesii :heartsfade:
Attachments
c.forbesii.JPG
c.forbesii.JPG (47.36 KiB) Viewed 4162 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya forbesii

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Thu May 30, 2013 5:51 pm
Nolina, gražus žiedas. :)
Maniškė pailsėjo mėnesį ir pradeda antrą roundą - jau šiųmetis ūglis savo atžalą auginti pradėjo. Patinka man, kad per šiltąjį sezoną 2 naujus ūglius užsiaugina. Vadinasi, gali ir 2 kartus per metus žydėti, nes žydi iš ką tik užaugusių ūglių (ne taip kaip kai kurios katlėjos, kurios žydi tik kitąmet, kankina augintoją sudžiūstančiais vokais ir pan. [O.0] ).
Šilingė wrote:
Wed Aug 14, 2013 9:33 am
Piktžolė, kaip čia buvo pasakyta, iš Nardotto pavasarinio užsakymo :heartsfade:

Atkeliavo su voku ir dviem mini ūgliukais. Vokas sėkmingai nudžiūvo, o ūgliukai dar sėkmingiau išaugo į ūglius su nuosavais vokais ir pražydo [Laimingas]
MrGreen wrote:
Wed Aug 14, 2013 9:40 am
labai graži, ir žiedų daug :) Mano žydės vėliau, pumpurai dar neišlindo iš voko.
misterija wrote:
Wed Aug 14, 2013 10:14 am
Jurga, super,
maniškė ankstyva šiemet, jau išlindo iš voko, bet užtat 3 pumpurai, iki šiol visad buvo 2.
Šilingė wrote:
Wed Aug 14, 2013 10:23 am
Manosios vieno ūglio du, kito trys žiedai :heartsfade:

Taip galima ir įsimylėti katlėjas iki nugriuvimo... Tik va, "katlėjinė" palangė jau užpildyta... O kitos nelabai tiks dėl šviesos kiekio :Hmmmm:
lerika wrote:
Wed Aug 14, 2013 7:46 pm
uztad mano du ugliai - po viena zieda :evil: :evil: :evil:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya forbesii

Post by MrGreen »

vitaj wrote:
Thu Aug 15, 2013 7:25 pm
Gražuolė forbesii :thumbsup: .Kuo toliau tuo vis labiau suprantu, kad man jos irgi reikia
MrGreen wrote:
Sun Sep 15, 2013 8:43 pm
Patinka man ši katlėja, kai gauna daugiau šviesos ir kai temperatūra žemesnė (kaip šiuo metu lauke), žiedai nusidažo gražiom rausvom spalvom, galima palyginti su foto pirmoje žinutėje, kur Urzės cituota, ten žydėjo vidurvasarį kai buvo šilta. Beje kvapas tiesiog fantastiškas :heartsfade:
Kaštonė wrote:
Sun Sep 15, 2013 8:46 pm
Maniškė šiemet irgi ypač sodriom spalvom žydėjo :) .

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya forbesii

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Sun Dec 08, 2013 5:58 pm
Ataskaita Ramsiui - va taip dabar atrodo Cattleya forbesii alba.
Dalies šaknų nesimato, o šios kurios matosi jau ir lauk pro apačią lenda ;) .
Ramsis wrote:
Sun Dec 08, 2013 9:13 pm
Super, sakyčiau gana greitai ji čia. Tikiuosi ir žiedų greitu laiku sulauksi.
kaa wrote:
Sat Jul 02, 2016 2:07 pm
na va pagaliau ir aš galiu pasidžaugti [taip.gif]
gauta buvo pakankamai padžiovinta, metukus stovėjo galvojo kaip gyvent toliau
irrrrr apsisprendė :D
P1070975.JPG
P1070975.JPG (94.04 KiB) Viewed 4161 times
Ramsis wrote:
Wed Nov 08, 2017 6:25 pm
Samana, matau pagyrose ( http://www.orchids.lt/forumas/viewtopic ... 6&start=15 ) žydi Cattleya forbesi. Kokio dydžio pats augalas?
Pradedu įtarti kad paprastoji forbesi forma yra kur kas mažesnė nei alba. Mano (Alba), sakyčiau, visai nemažas "arklys", o va pas MrGreen mačiau paprastą formą, tai ta nesiekia net pusės maniškės. Tai ir klausinėju, ar čia visai įprastas dalykas, ar tiesiog MrGreen pasisekė.
MrGreen wrote:
Wed Nov 08, 2017 6:46 pm
Na mano labai kompaktiška, kartais užaugina kokį didesnį 20 cm ūglį, bet šiaip dažniausiai apie 15 cm ilgio būna, plius lapai. Kaip tik dabar baigė žydėti. Ar alba forma irgi šiuo metu žydi ?
Ramsis wrote:
Wed Nov 08, 2017 6:59 pm
Ai, ji pas mane žydi beveik visada, kadangi krūmas didelis ir ūgliai auga pastoviai, tai retai kada būna be žiedų. Nebereikalo ją Pietų Amerikoje augina balkonų loveliuose.
Urze wrote:
Wed Nov 08, 2017 8:24 pm
Ramsi, o gal viso kero nuotrauką turi? Įdomu, kokio dydžio jau užaugo.
O šiaip kaip ją prižiūrėti? Kai turėjau, tai labai sunku su ja buvo, vis nepataikydavau jai priežiūros. Šiaip man su dvilapėm katlėjom sunkiai einasi, bet nesuprantu, ką būtent negerai darau.
ricardas wrote:
Wed Nov 08, 2017 9:45 pm
Ramsis wrote:
Wed Nov 08, 2017 7:28 pm
Tai kad Žiedai tai vis tokie patys, niekuo nesiskiria jau daug metų. O nuotraukų mano Flickr'e pilna...
Tik nepagalvokit kad per daug kišu savo trigraši :)
Tiesiog pagalvojau , jeigu tik pirmų žydėjimų pasigirsim ir psio :) tai bijau kad liksim be pagyrų temos .
Nes aktyvumo labai mažėja , visi atsibundam pavasari , kaip meškos :D kai daromi orchidėjų užsakimai.
Čia tik mano nuomonė .
zemuoge wrote:
Wed Nov 08, 2017 10:22 pm
Kažkada turėjau labai panašią ,tik be pavadinimo. Pirkta buvo be žiedų, apie priežiūrą nelabai ką težinojau, bet prisimenu, kad pastačiau po lempom ir pamiršau apie ją, nelaisčiau labai ilgai, ir atkreipiau dėmesį tik tada,, kai pajutau skanų kvapą, sklindantį iš florariumo. Žydėjo arba vėlai rudenį, arba žiemą, neprisimenu.
Ramsis wrote:
Thu Nov 09, 2017 6:56 pm
Tik nepagalvokit kad per daug kišu savo trigraši :)
Tiesiog pagalvojau , jeigu tik pirmų žydėjimų pasigirsim ir psio :) tai bijau kad liksim be pagyrų temos

Na bet girtis vis tais pačiais žiedais tai irgi pabosta, bent jau man, norisi vis kažko naujo. O pagyrų tema tikrai išliks, nes per tuosužsakymus prisiperkame vis įdomesnių ir retesnių augalų, o juk jie vistiek kažkada žydės.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya forbesii

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Tue Oct 30, 2018 7:50 pm
Laikas prikeltį šią temą :) Be reikalo pamiršta Cattleya forbesii [Baksnoju] Tai viena iš mano pirmųjų katlėjų, kuri kiekvienais metais žydi kelis kartus. Augalas dalintas n kartų ir atrodo net nesiruošia ilsėtis. Rudeniniai žiedai dėl naktimis žemos temperatūros šiltnamyje visada būna ryškenės spalvos, taip pat atsiranda daug rausvos spalvos kaip matosi dabartinėje foto. Jei pražysta vasarą ar žiemos metu kambaryje, žiedai visai neturi rausvo atspalvio ir yra žalesni. Maloniai kvepia. Beje ūgliai visada kompaktiški ir per pusę mažesni lyginant su Ramsio Cattleya forbesii var. alba.

Image

Image
Urze wrote:
Wed Oct 31, 2018 7:44 am
Super. Vat ir galvojau neseniai, kad šiais metais gal nieks nesigyrė jos žiedais, nors tikrai ne vienas forumietis turi. Kaip su jos laistymu ir kokiam substrate augini? Nes kai ją turėjau, buvo visiškas nesusikalbėjimas. :oops:
ricardas wrote:
Wed Oct 31, 2018 8:36 am
Ignai, gražumėlis :thumbsup:
MrGreen wrote:
Wed Oct 31, 2018 11:04 am
Ačiū.
Urze ši katlėja pasodinta į žievės, perlito ir kiminų mišinį. Didžiausią dalį sudaro žievė. kiminų ir perlito įdėta tik šiek tiek. Esmė yra neperdžiovinti, nes dvilapės nelabai toleruoja, dažnai kai jau susiraukšlėja dvilapių katlėjų (turinbčių siaurus gumbus) gumbai, jie pilnai niekada ir neatsistato.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya forbesii

Post by MrGreen »

Gabriele wrote:
Wed Dec 05, 2018 3:11 pm
MrGreen, koks grozis!

Gal kas zinot kodel maniskes tokios skirtingos? Is kaires pirkta pas vokiecius, labai didele nors dar 2 metai iki zydejimo, lapu spalva labai sviesi ir isviso primena tradeskancija :? Gal truksta trasu?
Attachments
15BEA616-3A0D-4FE8-8909-29913B724C28.jpeg
15BEA616-3A0D-4FE8-8909-29913B724C28.jpeg (1.74 MiB) Viewed 4160 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya forbesii

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Wed Dec 05, 2018 7:28 pm
Gali skirtis, nes skirtingom salygom augo, taip pat dėl to, kad skirtingi "klonai", žinoma visada yra tikimybė, kad tai ne tas augalas kuris nurodytas etiketėje ir t.t. Manau pergyventi nereikia ir abu augalai atrodo pakankamo ūgio, kad žydėtų sekančio sezono ūgliai ;)
Gabriele wrote:
Thu Dec 06, 2018 7:30 pm
MrGreen, aciu. Labiausiai bijau,kad bus ne tas augalas,nes labai jau skirtingi. Butu smagu, kad zydetu sekanciais metais :)
MrGreen wrote:
Sun Nov 24, 2019 6:37 pm
Cattleya forbesii
Image

Cattleya intermedia var. aquinii x forbesii
Image

Abi labai skaniai kvepia. Cattleya forbesii jau baigė žydėti, o pirminas intermedia x forbesii hibridas vis dar žydi.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya forbesii

Post by MrGreen »

Slogaa wrote:
Mon Nov 25, 2019 9:48 pm
O kaip čia su ta forbesii lūpa? Kodėl kai kurios baltos, o kai kurios rūžavos? Jos senstant rūžavėja?
MrGreen wrote:
Tue Nov 26, 2019 6:19 pm
Rožinės lūpos tų žiedų kurie skleidėsi kai lauke buvo šalnos, o katlėja buvo šiltnamyje, kiti žiedai prasiskleidė kai buvo šilčiau tai ir nėra tokių spalvų.

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Cattleya forbesii

Post by kielė »

Norėčiau įsigyti cattleya forbesii, ir gal kas patars - ar užsisakant iš "Bela Vista Brazil" didelė tikimybė gauti sveiką, nepadžiūvusį augalą, juk labai ilga kelionė? Ar verčiau pas europiečių tiekėjus ieškoti? Ma_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cattleya forbesii

Post by Urze »

Ji nėra retenybė, tad aš ieškočiau europinio tiekėjo ar net pas forumiečius atidalinto augalo. Plikašaknius iš kito žemyno verta siųstis tada, tai jų Europoj negausi. Nes su plikašakniais visad yra tikimynė, kad neatlaikys kelionės arba neprigis. Tai neverta rizikuoti.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Cattleya forbesii

Post by kielė »

Ačiū, Urze :) Tada lauksiu kitų užsakymų. Arba, jei kas dalins savo Cattleya forbesii, mielai įsigyčiau Taip_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya forbesii

Post by MrGreen »

Pas mane didelis krūmas, priminkit apie gegužės mėnesį, gal turėsiu padalinės jau.

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Cattleya forbesii

Post by kielė »

O, ačiū, priminsiu :)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya forbesii

Post by MrGreen »

Jau kuris laikas žydi Cattleya forbesii var. alba, kuri nuo tipinės formos skiriasi tuo, kad lūpos viduje nėra raudonos spalvos.
Cattleya forbesii v. alba.jpg
Cattleya forbesii v. alba.jpg (312.23 KiB) Viewed 1960 times
Taškeliai atsirado nuo vėsių drėgnų naktų, bet žiedai labai skaniai kvepia.

O tipinė Cattleya forbesii dar tik ruošiasi žydėti. Šiemet kai vėsus rugpjūtis buvo ir vėsios naktys, žydėjimas bus anksčiau nei visada.
Cattleya forbesii.jpg
Cattleya forbesii.jpg (205.57 KiB) Viewed 1960 times

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Cattleya forbesii

Post by InetaSka »

Oho, kaip gausiai. Baltai pavydžiu visiems, pas kuriuos žydi katlėjos.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya forbesii

Post by MrGreen »

Cattleya forbesii manau pas visus gali žydėti, nes net ir žiemą kai tamsu pražysta be problemų be papildomo apšvietimo.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cattleya forbesii

Post by Urze »

Gal ir gali žydėti, bet pirma reikia sugebėti ją apskritai auginti. Svil_ Man dvilapės rūšinės katlėjos kol kas yra neįkandama mistika.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Cattleya forbesii

Post by InetaSka »

Ne, ne, su katlėjom jau viskas, nebeduodu joms šanso, t.y. turiu kà turiu, bet naujú neperku. Dar porà metú palaikysiu, jeigu nežydės, atsisveikinsiu ir su dabartinėm.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cattleya forbesii

Post by MrGreen »

Bet jos tokios gražios ir skaniai kvepia baks_

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 8 guests