Macodes petola

Ludisia, Macodes, Anoectochilus ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Macodes petola

Post by mozaika »

Nagas wrote:
Mon Apr 05, 2010 8:28 am
Esu matęs, kaip dabar mananau, sėkmingai auginamą Macodes (augalo šeimininkas pavadinimo nežinojo, todėl tai galėjo būti kokia nors kita gražialapė). Augalai augo mažame (apie 10-20 litrų) stikliniame aklinai uždengtame kube (viršus nuimamas), ant paprasčiausių šlapių durpių. Kubas stovėjo tamsoje, o jo viduje iš šono buvo įtaisyta silpna, apie 25w kaitrinė lemputė, kuri davė tokią švieselę, kad augalai vos matėsi. Rezultate - viduje buvo karšta, ir itin dregna (atidarius tvokstelėdavo "pirtimi") ir palyginti tamsu. Tačiau augalai klestėjo - kubas buvo tiesiog prižėlęs.
Rama wrote:
Mon Apr 05, 2010 6:49 pm
O visai gali būti, kad mano Macodes ir trūko prieblandos. Prieš tai jinai metus laiko augo potamsiame florariume-paludariume, kurio 2 užtamsintos sienelės ir toli nuo lango. Ir jautėsi visai gerai, nors labai didelės šilumos tenai ir nebuvo. :roll:
Rama wrote:
Sat Apr 10, 2010 7:40 pm
Padariau eksperimentą. Likusias tris dar gyvas šakeles be šaknų sukišau į florariumo gruntą. Žiūrėsim kas gausis. :roll:
Olivija wrote:
Sat Apr 10, 2010 8:19 pm
Ech, Macodes 8-) Labai gerai auga šviežiuose gyvuose kiminuose, bet reikia kas tris mėnesius persodint..... vasarą gerai auga vosvos pravertoj akvoj, kur tiesioginės saulės gauna kokias tris valandas ir tai per trigubą murziną stiklą :oops:

ideali temperatūra apie plius 22-25.

Sakykim, pas Sireną auga aklinai uždengtas stikliniu varpu.
n
Pas mane nuo rudens auga tam stikliniam burbule, kaip buvo paruošta rudeniniams Labirintams. Žiemavojo ant pietinio lango, bet tiesioginės saulės ten negauna. ... Burbulas buvo patupdytas ant kitos stiklinės vazos, todėl jo klimatą minimaliai įtakojo lango varstymas ir radiatorius( vis tik ~trisdešimt cm virš palangės)
Tarp laistymų visada pradžiūna. Beje, Macodes, kaip ir kitos gražialapės, auga tropinio miško paklotėje (kaip žibuoklės), beveik po lapais. Bet to, džiungliško lapinio komposto storis įsivaizduoju, kad nėra super storas, o po juo atūraliose augimvietėse yra "lime rock"... vadinasi, reikia kalkingo substrato???? taigis, nuo rudens laistau vandeniu iš krano, ir dar įdėjau dekoraciją į "burbulą" - labai tirpiu kalkakmeniu inkrustuotą didelį titnago gabalą :arrow: noriu pasakyti, kad pagaliau, po trijų metų ieškojimų, šią žiemą Macodes NESUMAŽĖJO :!: :!: :!:
:geek: :geek: :geek:

tiesa, substratas...kadangi burbulas yra burbulas, tai pagal butelinių sodų technologiją - keramzito geri du coliai, po to smulki žievė plius durpių trupiniai, viršuj apie du cm kiminų, kurie žiemojimo neatlaikė ir prašosi pakeičiami, bet tai Anectochyllumo stiebas ten kažkur įsipynęs :geek: o ir kiminai dar lig šiol nelabai buvo pasiekiami :geek: :mrgreen:

Jei kam padės mano eksperimentai, maloniai prašom.
Olivija wrote:
Thu Jul 29, 2010 1:15 pm
iš užsienietiškų forumų augintojų patirties:
Macodes likes it quite warm. It dislikes direct sunlight and can be grown best a distance from the windowsill or a bit under the table in the glashouse. Also it absolutely hates water on its leaves. You can keep the soil constantly moist but keep the leaves drie at all times.

Grown like this they are quite easy. and even do well in a house climate although they will look much better in a higher humidity.

A substrate where they grow well in is, two parts (coarse) peat and one part perlite.
Urze wrote:
Sun Nov 06, 2011 7:40 pm
Vis bandžiau atitaikyti augimo sąlygas savai Macodes petola, ir ilgą laiką man nesisekė. Bandžiau gan tamsiam kampe ir pavožtą skaidriu plastikiniu vazonėliu laikyti, bet ji skurdo, nes vis per šlapias substratas būdavo. Nuvožiau jos stogą, pastačiau šviesiau, galiausiai persodinau iš maišyto žemių, riešutų kevalų ir smulkių žievių substrato į kokoso čipsus, patupdžiau virš vandens. Galiausiai susiprotėjau, kad reikia ją kiek labiau paslėpti nuo šviesos (nors tiesioginėj saulėj jos niekad nelaikiau, bet vis tiek per šviesu jai buvo). Kaip ir pradėjo augti, lapukus normaliai ištiesti (nes pirma užlinkdavo į lapo apatinę pusę kraštai), lapų spalva tapo gražesnė, patamsėjo. Taigi po truputį pradėjau džiaugtis. Ale šiandien užmetusi akį į ją pastebėjau, kad vėl yra gyvenimu nepatenkintų lapukų - gelsti dėmėmis pradėjo. Čiupau apžiūrinėti, ir apatinėj lapo pusėj po tom dėmėm radau sėdinčius storučius apvalainus amarus! Dabar jie gražučiai plokštučiai. :twisted: Tikiuosi, kad ant kitų orchidėjų jie neperlipo, kad gražialapė jiems pasirodė minkščiausiais lapukais ir kad juos visus suradau. Taigi bandau toliau su šia juvelyrine grožybe susidraugauti.
Ramsis wrote:
Sun Nov 06, 2011 7:58 pm
O ji sunkiai auginama, aš kaip ir tu - kur jos neauginau, ir kame ji nebuvo pasodinta, paskutinis mišinys tai žievė, kiminai, arklio mėšlas, perlitas ir anglis, nežinau kas bus toliau bet lyg apstojo ruduoti, pradėjo šakotis, tikiuosi priaugs pilnas vazonikas.
Urze wrote:
Sun Nov 06, 2011 9:02 pm
Kaip jau Olivija rašė, gal reik pabandyti duoti joms kietesnio vandens, kalcio šaltinį ir humusingos dirvos? Manau, Tavo atveju arklio "auksas" prie suaktyvėjusio augimo prisideda.
Urze wrote:
Tue Dec 06, 2011 12:10 pm
Man rodos, kad joms lašai ant lapų nepatinka todėl, kad nupūti gali dėl užsilaikiusios drėgmės, bet jei purškiama smulkiais lašiukais ir ne tiesiai į augalą, o virš ar šalia jo, tada tik maži lašiukai susidaro ant lapų ir greitai išgaruoja, taigi jokio puvinio nesukelia.
Murfika, pas Jus namuose gal ventiliacija gera, ir tie lašai greitai išdžiūna, dėl to ir jokių nuostolių nepadaro. Jei augalas gerai jaučiasi ir auga, tai ir keisti nieko nereik. :) Aš kasryt irgi virš saviškės papurškiu smulkiai, bet jokių bėdų nepastebėjau dėl to.
Murfika wrote:
Wed Jan 11, 2012 8:08 pm
Kaip sunku nuspręsti, kada jau lieti savo macodes petola. Nes kada tik patikrinu, važonėlis drėgnas, nors substratas iš viršaus pradžiuvęs. Drėgmė aukšta, nukėlus jaučiu. Bet ir kvapas kažkoks aštrus yra. Labai keistas. Sėdi pas mane jau nuo Kalėdų virš vandens, po stikliniu gaubtu.

Bet labiausiai norėčiau sužinoti, kas maniškei nepatinka (nors auga puikiai, net kažką panašaus į pukuotas šaknis visur leidžia), kad lapų kraštai į apačią užsietę. O ir spalva ne tokia sodriai žalia, kiek per šviesi gal. Pas mane šiaurinis langas, augalas nuo lango per 2 m stovi...
Iš ansto dėkoju už pamąstymus.
Urze wrote:
Wed Jan 11, 2012 9:02 pm
Esu skaičiusi, kad lapų kraštai pradeda riestis apačion tada, kai augalas gauna per daug vandens. Galbūt Taviškę gražialapę reikia šiek tiek rečiau laistyti? Tuo labiau, kad stovėdama po gaubtu, kur ventiliacijos nėra, ji beveik nepradžiūsta. Gal ventiliacijos reiktų nors plyšiuko, gal tada ir to aštraus kvapo nebūtų, ir augalėlis dar geriau jaustųsi? Žodžiu, eksperimentuok. :)
O dėl lapų spalvos versijos neturiu. :?
Urze wrote:
Fri Jun 15, 2012 9:57 am
Pagaliau! Turima Macodes petola džiugina akį! Viso labo prireikė tik 2 metų tam. :lol:
Olivija wrote:Macodes, kaip ir kitos gražialapės, auga tropinio miško paklotėje (kaip žibuoklės), beveik po lapais.
Kai įtaisiau į labai panašias sąlygas ir pamiršau, nebešokinėjau apie ją, tai pradėjo augti ir gražėti.

Kai galiausiai sugaudžiau visus ją siurbusius amarus ir nukarpiau pažeistus lapus, tokia nupeipus paliko, kad žiūrėti nesmagu buvo. Tai patupdžiau „akvariume“ ant dugno, kuo toliau nuo jį apšviečiančios ir šildančios lemputės, dalinai dengiamą kitų orchidėjų lapų. 18-26 laipsniai, oro drėgmė 55-80 %, substratas - kokoso čipsai (persodinta į juos gal prieš metus, gal ir daugiau). Vandens sulaukia gal kartą ar du per mėnesį, kai pačiupinėjus substrato paviršius labai jau sausas būna (bet viduj tikriausiai dar yra drėgmės), bet ir tada tik purkštuvo srove kelis kartus, normaliai pamirkoma vandeny su trąšomis gal kas du mėnesius. Kartais gal nuo blokų dar kažkiek nulaša vandens su trąšomis ir stimuliatoriumi, kasdien gauna smulkios miglos, kai purškiu kitas. Vanduo - tik reversinės osmozės. Ant lapų dažnai patenka vandens, tai tik per viršūnes pirštu suduodu, kad didžioji dalis išsipurtytų, o kitka savaime išdžiūsta. Matyt, ventiliacijos užtenka, nors tėra palikti du plyšiai „akvariumo“ šonuose, jokio ventiliatoriaus nėra.

Ir dabar, po pusės metų tokio ignoravimo, nemažos aplinkos drėgmės ir menkos šviesos, jau gražu pažiūrėti - pagrindinė viršūnė lapais apsipylusi, mažiukų gal 10 žaliuoja, lapai nebesilenkia žemyn link stiebo ir kraštų nebelanksto, šiek tiek didesni tapo (nors su ermitažiniais drambliais dar nesulyginsi), spalva graži, aukso siūlės tik blizga.
Pagaliau! :heartsfade:
Rifas wrote:
Sat Feb 22, 2014 5:25 pm
Kelios nuotraukos
Macodes petola PS (1).jpg
Macodes petola PS (1).jpg (210.14 KiB) Viewed 1336 times
Rifas wrote:
Sat Feb 22, 2014 5:42 pm
kaa wrote:Oho..kur tu ji laikai,kad toks grazus?
Laikau stiklinėje vazoje (pilnai įtelpa) ir netrukdau augti [Cha] Kartais vandeniuko įpilu, kuris atlieka nuo kitų orchidėjų ir viskas.
Eliss wrote:
Fri Oct 21, 2016 6:34 pm
Man gražialapės niekaip neaugo, kur tik nebandžiau jų padėt, lapai sukdavos,nykdavo. Tai paėmiau ,nieko gero nesitikėdama, įtaisiau į plastikinį indą, ant vakarinės palangės, vis papurkšdama Aminocat ir Rasormin. Pradėjo augt kad ir sunkiai, bet judėjimas matos. dabar tik indas tapo negražus. O Biophytum sensityvum vos ne kiekvienam vazone auga. Tik dabar galvoju , ar jis ne koks parazitinis augalas ir atima visą gerą sau :scratchheadyellow:
550a7230802e.jpg
550a7230802e.jpg (46.68 KiB) Viewed 1336 times
mozaika wrote:
Sat Sep 23, 2017 9:40 pm
Linkėjimai Urzei.
36691992410_d32a3d7b29_z.jpg
36691992410_d32a3d7b29_z.jpg (140.78 KiB) Viewed 1336 times
Slogaa wrote:
Sun Aug 19, 2018 3:58 pm
Ar būtų norinčių įsigyti? Radau vieną laboratorija, kuri ~20augalu parduoda už 50€. +Atsiuntimas. Vieno augalo savikaina gautūsi ~3-3,5€.
Augalu dydis: 5-7cm

Laboratorijos nuotrauka:
Screenshot_20180819-150135~2.png
Screenshot_20180819-150135~2.png (1.52 MiB) Viewed 1336 times
Slogaa wrote:
Sat Dec 29, 2018 6:12 pm
Aciu mozaikai, kuri sugunde isigyti si grozi. Siek tiek makro nuotrauku! Svytejimas isties ispudingas!
IMG_20181207_230926.jpg
IMG_20181207_230926.jpg (5.31 MiB) Viewed 1336 times
IMG_20181229_164005.jpg
IMG_20181229_164005.jpg (3.82 MiB) Viewed 1336 times
Slogaa wrote:
Sat Dec 29, 2018 9:24 pm
Pas mane du daigai auga įkurdinti mano "varpo" instaliacijoje, t.y. terariume. Sąmanų ir keramzito mišiny. Susirenka daugiausiai terariumo turimos drėgmės - kiminai nepradžiūsta niekada, nebent tik jų paviršius. Šviesos gauna daugiau nei dvylika valandų per parą, tačiau atstumas nuo lempos - didžiausias, nes jos pasodintos ant dugno. Drėgmė terariumo dugne visada apie 90%, temperatūrų kaita pritaikyta labiau šaltį mėgstantiesiems: kambario temperatūra (apie 22-24 laipsnius) mato tik 5 valandas per 24h. Visą kitą laika temperatūra laikosi apie 15-16.

Tokios sąlygos, atrodo, joms labai patinka. Kiekviena ataugėlė per mėnesį išleidžia po naują lapą. Reiktų nepamiršti, kad jas aš pirkau sodinuko dydžio, t.y. gavau laboratorini "flaską". Jos ten itin mažos buvo.

ir beje, laboratorinio flasko aš neišmečiau, nes mačiau, kad tuose drebučiuose yra užsilikę porą dalinių. Tai per tris keturis mėnesius man pridygo gal keturi nauji macodesai. Jie ten nesiekia nė centimetro turbūt, bet.. auga : )
Slogaa wrote:
Tue Jun 11, 2019 11:25 pm
Na, geriausiai augantis augalas micro terariume iskaitant tai, kad istraukiau ji is flasko pries 8-9 menesius.
IMG_20190611_203553.jpg
IMG_20190611_203553.jpg (3.76 MiB) Viewed 1336 times
O kaip siam augalui sekasi pas kitus?
kaa wrote:
Sat Sep 14, 2019 2:03 pm
Nu va kaip gražu, gautas per parodą rudeninę, smagu :heartsfade:
PicsArt_09-14-03.01.00.jpg
PicsArt_09-14-03.01.00.jpg (507.54 KiB) Viewed 1336 times
PicsArt_09-14-03.00.42.jpg
PicsArt_09-14-03.00.42.jpg (565.15 KiB) Viewed 1336 times
Slogaa wrote:
Wed Sep 18, 2019 3:37 pm
Kadangi siandien dalinau macodes'a, kad siek tiek ja perket i kaire puse, tad nusprendziau ir cia pasirodyt. Kiek auksciau yra nuotrauka, kurioje macodesas buvo istauktas is flasko ir jau menesi ar pora begyvenantis macroterariume. Siandien, po beveik metu - vaizdas toks.
IMG_20190918_135422.jpg
IMG_20190918_135422.jpg (3.33 MiB) Viewed 1336 times
kootwela wrote:
Mon Aug 31, 2020 12:33 pm
IMG_20200831_123013.jpg
IMG_20200831_123013.jpg (76.65 KiB) Viewed 1336 times
sveiki,

is savo orchidariumo teko traukti lauk macodes petola, nes sraiges ypatingai ja kazkodel pamego. Dabar tupi vazonelyje, bet pradejo leisti ziedkoty, ir susimasciau, ar cia leisti jai zydeti ar geriau ne :think:
nes is patirties, tai dossinia marmorata kai nuskyniau zieda, tai labai sustresavo, nustojo augti, ir puse metu isvis stovejo kaip uzkoncervuota :(

beje pastebiu jog orchidariume grazialapes netinka, nes lapai apsinesa vandeniu, ir nebeatrodo taip graziai.

turiu dar ir Anoectochilus formosanus Hayata, ta tai isvis nepatinka man, nesimato to grozio lapuku :(

reikia matyt jas dar kurios liko orchidariume traukti lauk :scratchheadyellow:
Gabriele wrote:
Thu Oct 01, 2020 2:11 pm
kootwela, as neduodu zydet, nes man tiesiog negrazus ju ziedai. Nepastebejau, kad stresuotu ir nustotu augt po to kai nuskinu ziedus. Kiek matau, tai ji vis auga, auga ir auga. Per metus is mazytes sakeles isaugo i va toki krumeli. Pries kelis menesius ji augo vazone po stiklu, ant saltos palanges. Augimas pagreitejo kai persodinau i terariuma, nuo lempu ten silta. O pradzioj terariume net ir ventiliacijos nebuvo.
8B360E63-848A-47F6-95E9-714F1A53BA40.jpeg
8B360E63-848A-47F6-95E9-714F1A53BA40.jpeg (2.17 MiB) Viewed 1336 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Macodes petola

Post by Ričardas »

Sveiki sveiki visi
Patarkite prašau, gavau dovanu Macodes petola, idėjau į orchidariumą , pasodintas į kokoso čipsus , koki gerą substratą jam parinkti ?

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Macodes petola

Post by Kaa »

Pas mane taip ir auga uždarytame stkliniame inde kimimuose, orchidariume nepavyko jo augint

User avatar
Stitch
Posts: 292
Joined: Fri Jun 11, 2021 8:57 pm
Location: Vilnius

Re: Macodes petola

Post by Stitch »

Mano auga tokioj bonkoj, ale terariumas, stiklainis. Pusiau uždarytu viršumi. Apie metu augo aukštyn po truputį. Dabar pradėjo iš šaknų šakotis

Post Reply

Return to “Gražialapės orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests