Phalaenopsis amboinensis

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Phalaenopsis amboinensis

Post by Šilingė »

Rifas wrote:
Fri Nov 16, 2012 12:29 pm
Labai džiaugiuosi savo phalaenopsis amboinensis.
Įsigytas prieš 1,5 metų su dviem žiedynstiebiais.
Visiškai nereiklus augalas, ypač tinkantis tokiems, kaip aš - užsiėmusiems ir galintiems skirti augalams visai mažai laiko.
Žydi bent kelis kartus per metus, žiedai kvepiantys ir man labai gražūs :heartsfade:
Šviesiuoju metų laiku auginu ant rytinės palangės (šiek tiek tolėliau), o dabar pakabintas prie pietvakarinės palangės. Keturi žiedynstiebiai su pumpurais, o penktasis dar auga.
Žiedams skleistis netrukdo nei vėsus oras nei šviesos trūkumas :heartsfade:
Rifas wrote:
Fri Nov 16, 2012 1:08 pm
Kvapams aš menkai asociacijas randu :oops: - man kvapas malonus ir ne per stiprus.
Laistau kai netingiu :oops: , bet labai nedžiovinu. Substratas gan ilgai nepradžiūnantis, vazonas didokas, tai tinginiams tinka :)
mozaika wrote:
Fri Nov 16, 2012 5:48 pm
Man keistuoliai užsikodavusiai nuo falenopsių, šiame Phalaenopsis amboinensis labiausiai žavi pumpurai. Net nežinau kaip apsakyti, kokie man jie gražūs, tas apgaubtas margumas su kažkokia paslaptimi, vis gundo. Bet deja, jie žydi :lol:
mumrikas wrote:
Fri Dec 07, 2012 11:29 pm
Pagaliau išsiskleidė ir maniškis Amboinensis, tik teko žiedstiebį su žieve paremt fotosesijai, nes kasdien leidžiu jam natūraliai per vazono kraštą žiūrėt :D

Image

Image

Image

Image
mumrikas wrote:
Sun Dec 23, 2012 12:26 am
Jau abu phal. amboinensis žiedai išsisikleidė :)

Image

Image
uranija wrote:
Tue Mar 26, 2013 6:07 pm
Rašote kad amboinensis vienas iš nereikliausių falenopsių, bet iš mano auginamų rūšinių su juo turiu daugiausia problemų [Geda2]. Pirkau prieš metus iš vienos forumietės. Vasarą augo ant rytinės palangės, jokio judesio apart šaknų augimo nerodė. Žiemai įkėliau į orchidariumą po lempom, temperatūra buvo 20-25 ºC, drėgmė daugiau nei 50, kartais patręšiu. Labai apsidžiaugiau kai pamačiau kad pagaliau auginasi lapuką, nes 2 senuosius apatinius nudžiovino.. bet lapas išaugo siauras ir neatrodo labai sveikas.. :think: dabar lenda dar vienas.. nesugalvoju ko jam gali trūkti, nes tam pačiam orchidariume Phal. violacea per žiemą išaugino gerokai didesnį lapą nei senieji..
Būsiu dėkinga jei pasidalinsite savo mintimis kame čia gali būti bėda :? o gal visai be reikalo prie jo kabinėjuosi...
IMG_5427.JPG
IMG_5427.JPG (51.83 KiB) Viewed 2437 times
Urze wrote:
Tue Mar 26, 2013 7:29 pm
Daug augalų, ne tik orchidėjos, auginasi didesnius (ir į plotį, ir į ilgį) lapus, kai joms trūksta šviesos. Gal kad žiemą papuolė po lempom, apšvietimo pakankamai gauna, tai ir nėr reikalo didesnius lapus augintis? Dar į lapo spalvą pažiūrėk - senesnis yra tamsesnis, naujas - šviesesnis. Kai falenopsiai gauna per mažai šviesos, jų lapai būna tamsesni, kai pakankamai - šviesesni, kai per daug - gelsvėja. Gal dėl to praeitais metais ant palangės tik šaknis augino ir 2 senuosius lapus numetė, nes sąlygos nebuvo labai geros? O dabar kaip tik atsigauna, auga? O Phal. violacea gal kiek didesnis šviesos poreikis nei Phal. amboinensis, dėl to ir užsiaugino didesnį lapą nei senesni? Na, čia tokia plika teorija pamąstymui, o iš praktinės pusės gal kiti pakomentuos. :think: Aš sakyčiau, bile auga, tuo labiau, kad tų lapų tiek kukliai dabar turi, tai kad ir mažesnis, bet vis lapas!

P.S. Jei nieks daugiau neparašys, vadinasi, pritaria mano pasvarstymams. :pirate: Arba tiesiog irgi nežino. :D
Ramsis wrote:
Tue Mar 26, 2013 7:52 pm
Po tam tikro stagnacijos laiko, labai dažnai phalaenopsiai užsiaugina mažesnius lapus, vėliau kai augimas įsibėgėja viskas gryžta į savo vėžes. Svarbu dabar nieko drastiškai nekeisti, augalas pujudėjo, lenda naujas lapas. Nepamirškite trąšų.
Šaknys gavę druskų, nuo ko :question: pertrešėte ar laistėt kietu vandeniu :question: šį reikalą reiktų sutvarkyti :!:
uranija wrote:
Tue Mar 26, 2013 8:19 pm
Urze, Ramsi, ačiū už komentarus [saunu]
Dėl šaknų - visas orchidėjas laistau akvariumo vandeniu, tai nebent su trąšom būsiu persistengusi :think:
Ramsis wrote:
Tue Mar 26, 2013 8:48 pm
Turiu pasakyti, kad ne visų akvariumų vanduo tinka :!:
Augalų patartina nelaistyti tų akvariumų vandeniu, kuriuose gruntas yra iš granito skaldelės, dekoracijos iš dolomitų, granitų akmenų. Tokius akvariumus turi tie, kurie augina afrikos ciklidus.
Šilingė wrote:
Tue May 27, 2014 7:06 pm
Nagi, žmonės mielieji, patarkit, kaip šitą margutį priversti žiedynstiebį auginti kiek aukščiau, negu tiesiu taikymu į substratą? O.o [O.0]
Rifas wrote:
Sun Nov 23, 2014 7:21 pm
Palubėj ne visad kabo. Tik kai žiedus noriu matyt ar fotografuot. Šiaip kabo ant kabyklos prie pietinio lango (per pusmetrį) - visus metus. Ir laistomas panašiai visus metus. Ir žydi kada sumąsto :heartsfade:
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

Post Reply

Return to “Falenopsio (Phalaenopsis) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests