Kvepiantys falenopsiai

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Kvepiantys falenopsiai

Post by Šilingė »

Savvy wrote:
Sun Nov 04, 2012 4:57 pm
Sveiki ir sveikos,

Rusiškoje wikipedijoje radau tokį kvepiančių phal. sąrašiuką:

Phalaenopsis amabilis,
Phalaenopsis bellina (stipriausias ir maloniausias aromatas lyginant su kitom rūšim),
Phalaenopsis corningiana,
Phalaenopsis gigantea (silpnas, salsvas aromatas),
Phalaenopsis lueddemanniana (stiprus, malonus aromatas),
Phalaenopsis mannii,
Phalaenopsis mariae (silpnas aromatas),
Phalaenopsis modesta (stiprus, malonus aromatas),
Phalaenopsis pulchra,
Phalaenopsis reichenbachiana (pridusęs kvapas),
Phalaenopsis schilleriana (aromatas atsiranda paskutinėmis žydėjimo savaitėmis),
Phalaenopsis speciosa,
Phalaenopsis stuartiana (silpnas aromatas),
Phalaenopsis sumatrana,
Phalaenopsis tetraspis (stiprus aromatas),
Phalaenopsis venosa (nemalonus kvapas),
Phalaenopsis violacea,
Phalaenopsis wilsonii.

Man įdomu, ar išvestinės, hibridinės šių falenopsių veislės taip pat kvepia?
Jolituxxx wrote:
Sun Nov 04, 2012 5:25 pm
Turiu Phal. Liodorą, yra hibridas kiek radau informacijos tai tėvai būtų: Phalaenopsis Deventeriana X Phalaenopsis violacea
(Phalaenopsis Deventeriana: Phalaenopsis amabilis x Phalaenopsis amboinensis).
Šiek tiek kvepia, bet kvapas silpnesnis nei Phal. violacea, kurią turiu. O kada jai tas kvepėjimo bumas iki šiol dar nesupratau - būna, jog saulytėje kvepia, būna jog nekvepia, po kelių dienų vėl kvepia. Bet šiaip daugiau laiko nekvepia nei, kad kvepia bent pas mane :think: Ją kol kas priskirčiau silpnai kvepiantiems, kvapas jaučiamas tik uostant, nebent naminis žydėjimas bus kvapnesnis... Nesu profesionalė, bet manau hibridai gali būti paveldėję tą kvepėjimą ir gali būti nepaveldėję. Bet tikriausiai jei ir paveldėję kvepia silpniau :think:
Jolituxxx wrote:
Sun Nov 04, 2012 5:41 pm
Rasuole wrote:Nežinau, ar visi hibridai paveldi kvepėjimą, bet pvz. mano Phal. Penang Girl (P. violacea x P. venosa) tikrai kvepia ir kvapas stiprus, primena vanilę.. Žinau, kad violacea stipriai kvepia, tačiau neteko uostyti, pagal violacea kvepėjimo aprašymą spėju, kad šis hibridas labiau kvepia būtent kaip violacea ir būtent iki pietų :heartsfade:
Phal. Penang Girl paskleidžia kvapą kai saulytė šviečia ar reikia uostyti, kad pajausti? :think:
Jolituxxx wrote:
Sun Nov 04, 2012 6:19 pm
Rasuole wrote:Jolituxxx, Penang Girl kvepia net nepašvietus saulytei :) Labai iš arti nereikia uostyti, stovint netoliese jaučiasi kvapas tikrai :) Toks svaiginamai saldus :heartsfade:
Tai gal visą kvapą paveldėjo iš tėvelių nei kiek ne silpnesnį :heartsfade: nes violacea kurią turiu, irgi visą palangę kartais užkvepindavo vienas žiedelis :heartsfade:
Ramsis wrote:
Sun Nov 04, 2012 6:22 pm
Bet P. violacea man tai kvepia kažkokiais vaistais, ir beje jam nereikia saulės, greičiausiai kvapas reaguoja į temperatūras ir aplinkos drėgnį.
Jolituxxx wrote:
Sun Nov 04, 2012 6:46 pm
Gali būti jog nereikia saulės, tiek kad pastebėjau saulei pašvietus labiausiai kvepėdavo, matyt saulytė pakeldavo temperatūrą. O man tai skaniai ji kvepia ir kas uostė iš draugių patiko :heartsfade: Tik jau prikišus nosį man kvapas šiek tiek per stiprus, skanesnis, švelnesnis kai paskleistas būna :)
Relax wrote:
Sun Nov 04, 2012 9:43 pm
Turiu Phal. Ikaria kvepia chrizanfemom. Kažkas panašaus į kvapą laidojimo reikmenų biure :neutral:
Šilingė wrote:
Mon Nov 05, 2012 9:37 am
Mano P. pulchra pareigingai kasmet žydi, bet kad kvepėtų, nepastebėjau. :think:
P. tetraspis tikrai maloniai kvepiantis :heartsfade:
Šiuo metu žydintis P. hieroglyphica irgi kvepia :thumbsup: nors cituotame Vikipedijos sąraše ir nėra įtrauktas.
P. Penang Girl - kvapas fantastiškas :heartsfade: Žydėjimo metu virtuvė buvo puikiai aromatizuota :lol:

Apie bevardžius hibridus. Tikrai nemažai jų pasitaiko kvepiančių. Turiu vieną tokį, kuris greičiausiai turi belinos ar violacėjos kraujo (tą sufleruoja spalvitetas :P ), tai saulytei pašvietus kvepia labai maloniai salsvai. Elementarusis baltas su burokine lūpa turi lengvą vos pastebimą aromatą (senokai žydėjo, neapibūdinsiu, kuo kvepia). Anksčiau augintas, po to geram žmogui padovanotas obuolinis irgi kvepėdavo.

Taigi, sakyčiau, kad ne tokia jau retenybė tie kvepiantys hibridiniai falenopsiai :)
nila wrote:
Mon Nov 05, 2012 3:49 pm
Phal. equestrio kvapas man primena ukini muila :lol: jau labai specifinis.
cinde wrote:
Fri Feb 15, 2013 10:15 pm
Turiu hibrida phal. venosa x speciosa, turi paveldejes keista kvapa, matyt nuo venosa :)
Savvy wrote:
Fri Jun 14, 2013 5:45 pm
Pratęsiant temą - jau turiu savo kvepiantį falenopsį. :)
Nusipirkau Phal.violacea "Malaysia" x corningiana. T.y. kad garantuotai kvepėtų. Perskaičiau, kad corningiana turi bene saldžiausią kvapą, o violacea garantuotai kvepia stipriai. Naujas gyventojas skleidžiasi. Ir kvepia! Kvapas (sunku apibūdinti): pakalnutės + kažkas labai saldaus.
cinde wrote:
Fri Jun 14, 2013 6:21 pm
As labai nustebau, kad kvepia neisiskleide phal. corningianos pumpurai... O.o
catlea wrote:
Sat Jun 22, 2013 9:37 pm
Na kaip dėl skonio nesiginčyjama, turbūt taip ir dėl kvapų... Vieniems kvepia, kitiems gal smirdi :lol: . Niekada savęs neapgaudinėju, jei man kvepas neskanus, tai reiškia smirdi :lol: . Na brassios man smirdi ir viskas, o kitiems malonus kvapas
Iš kvapingų falenopsių turiu tris: violacea, tetraspį (atseit alba, bet ne alba) ir amobinensis Yellow x sumatrana. Kvapai nera malonūs, aštroki, ypač kada saulė šviečia, o paskutinis išvardintas phal. tokį ryškų kvapą skleidžia, kad norisi tą orchidėją negyvenamoj patalpoj priglaust... O rašo, kad kvepia :lol: ..
Kai orchidėja kvepia - aš suprantu turi kvepėt švelniai ir saldžiai (jazminas, rožė, gardenija, alyvos, citrusai...), bet kada ryškiai ir aštriai - tai jau smirdi.
Savvy wrote:
Fri Jul 05, 2013 10:31 pm
Matyt, tema galima būtu pervadinti į "smirdantys falenopsiai" :D Bet negi visi kvepia taip "saldžiai-aštriai", kad net smirdi? (maniškė irgi balansuoja ant tos ribos).
Eliss wrote:
Sat Jul 13, 2013 5:21 pm
Šiom dienom pajutau lengvą malonų kvapą, o gi tetraspis kvepia :)
andriuxplind2 wrote:
Sun Jul 14, 2013 8:47 am
Na, negaliu nepasidžiaugti. Vienur rašo, kad Phal schilleriana nekvepia, kitur - kad kvepia. Jau minėjau, kad maniškis kvepia, kada nori ir nuostabiai skaniai (kas uostė, sakė kvepia kaip labai geri kvepalai). Tai va, išsiaiškinau, kada jisai kvepia: ogi tik apsiniaukusiu oru ir rytais :w00t: Užvakar ir vakar kvepėjo nuo pat ryto iki labai vėlaus vakaro, o pasirodžius saulei - kvapas dingsta.
zemuoge wrote:
Wed Apr 13, 2016 9:36 am
Gal kas žinot,kuris falenopsis kvepia rožėm : Pha. bellina ar Phal. violacea?
Hibrida su Phal.violacea turiu - Phal. Liodoro, kvepia maloniai, bet rožių neprimena.
Kristina11111 wrote:
Wed Dec 19, 2018 2:38 pm
Sveiki visi,
Vienas mano hibridinis iš iki, kvepia parukytu servilatu :-( Tik nupirkus maniau kad jį kažkas nešvariom rankom pačiupinėjo, pet su naujais žiedukais kvapas nedingo.
Ačiū kad bent jau kvapas nestiprus, juntamas tik įkišus nosį į žiedą.
Štai
IMG_20181119_100349.jpg
IMG_20181119_100349.jpg (2.8 MiB) Viewed 2267 times
Urze wrote:
Wed Dec 19, 2018 7:04 pm
Oi, prajuokinot, Kristina1111. :lol: Žinau vieną enciklijos rūšį, kuri dešra kvepia, bet kad falenopsis panašiai kvepėtų, dar negirdėjau. Ačiū už pasidalinimą. :)
Eliss wrote:
Sat Jan 05, 2019 2:08 pm
Phalaenopsis Isabelle Dream (mannii x wilsonii) kvapas stiprus, lyg vaistų, lyg gumos (naujų šlepečių) :roll:
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

Post Reply

Return to “Falenopsio (Phalaenopsis) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests