Angraecum magdalenae

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Angraecum magdalenae

Post by MrGreen »

Eliss wrote:
Wed Aug 22, 2012 11:21 am
Gal kas galėtų pasidalinti Angraecum magdalenae auginimo ypatumais :Hmmmm: Vienintelį afrikietį turiu,įdomu kaip pas kitus auga.Kas įdomiausia,kad informacija interneto platybėse labai skirtinga:vienur vienaip rašo,kitur kitaip.Ir suprask,žmogus,kur teisybė ;)
kaa wrote:
Wed Aug 22, 2012 12:22 pm
turiu jauną augalą, dabar berods 6 lapų.
pasodintas plastikiniame "vazoniuke" su daug skylučių per sieneles. stovi šalia balkono - nuolat oro judėjimas. šviesos gauna - mažiau nei vanda su katlėjom, bet pakankamai. kadangi vazonas skylėtas tai laistau gan dažnai - arba 2 kartus per savaitę arba 1 kartą mirkau ir papurškiu substarato viršų kas ~ antrą dieną žiūrint kas už lanngo. vazoniukas mažas. žievės gabaliukuose, ant viršaus šiek tiek sausų kiminų yra. auga žiauriai lėtai, per vasarą pusę lapo ir kažkiek šaknų. na ir tiek:)
Eliss wrote:
Wed Aug 22, 2012 1:30 pm
Na taip,kad jau lėtas tai tikrai,per metus laiko užaugino vieną šaknį ir tris lapus :)
Olivija wrote:
Sat Oct 20, 2012 7:47 pm
Domiuosi šiuo augalu jau nuo pavasario, nes yra 'norų sąraše" :oops:
Manau, kad auginčiau kaip vandą - šiltai drėgnai šviesiai, yra minčių( :idea: :!: :question: ) kad net plikom šaknim, kad persodinėt nereiktų :oops:
MrGreen wrote:
Sat Oct 20, 2012 8:36 pm
Angraecum magdalenae gamtoje auga ant uolų, kur gauna tiesioginės saulės didesnę dienos dalį, žiemą reikalingas sausas, saulėtas ir vėsus ramybės periodas, todėl žiemą su šilumamėgėm vandom jam nelabai, nebent nori tik lapus auginti ir nematyti žiedų halo bet žinau, kad turi vėsią, šviesią patalpą, todėl problemų nebus. Neteko matyti, kad kas augintų plikom šaknim, tačiau daug kas juos augina mediniuose krepšeliuose panašiai kaip vandas. Pas mane jis auga moliniam vazone.
Eliss wrote:
Sun Oct 21, 2012 10:17 am
Savo augalą parnešus iš lauko laikiau vėsiai,dabar yra išlindęs pypsiukas.Tai labai įdomu kas iš to išeis :) skaičiau,kad laikant šiltai būna auginys,jei vėsiai - žiedas.Bus matyt,prasidėjo augimas ir šaknų,ir lapų :)
Olivija wrote:
Mon Oct 29, 2012 9:58 am
MrGreen wrote:Angraecum magdalenae gamtoje auga ant uolų, kur gauna tiesioginės saulės didesnę dienos dalį, žiemą reikalingas sausas, saulėtas ir vėsus ramybės periodas, todėl žiemą su šilumamėgėm vandom jam nelabai, nebent nori tik lapus auginti ir nematyti žiedų halo bet žinau, kad turi vėsią, šviesią patalpą, todėl problemų nebus. Neteko matyti, kad kas augintų plikom šaknim, tačiau daug kas juos augina mediniuose krepšeliuose panašiai kaip vandas. Pas mane jis auga moliniam vazone.
Bet jei augalas jaunas, 4-6 lapų, tai gal tokiam nedaryt vėsaus žiemojimo, tegu auginasi masę kur po lempom ?
Kiek vėsiai ? nes dabar mano vėsioj patalpoj yra +12 naktį, o dieną - priklauso nuo saulės, bet virš +20 nebeužkyla.
Pernai žiemą "vėsiai" buvo +2 :shock:
MrGreen wrote:
Tue Nov 06, 2012 7:32 pm
Olivija wrote:
MrGreen wrote:Angraecum magdalenae gamtoje auga ant uolų, kur gauna tiesioginės saulės didesnę dienos dalį, žiemą reikalingas sausas, saulėtas ir vėsus ramybės periodas, todėl žiemą su šilumamėgėm vandom jam nelabai, nebent nori tik lapus auginti ir nematyti žiedų halo bet žinau, kad turi vėsią, šviesią patalpą, todėl problemų nebus. Neteko matyti, kad kas augintų plikom šaknim, tačiau daug kas juos augina mediniuose krepšeliuose panašiai kaip vandas. Pas mane jis auga moliniam vazone.
Bet jei augalas jaunas, 4-6 lapų, tai gal tokiam nedaryt vėsaus žiemojimo, tegu auginasi masę kur po lempom ?
Kiek vėsiai ? nes dabar mano vėsioj patalpoj yra +12 naktį, o dieną - priklauso nuo saulės, bet virš +20 nebeužkyla.
Pernai žiemą "vėsiai" buvo +2 :shock:
+2 mažoka jaunam augalui, tačiau +12 nakties metu pats tas. Žinoma kad geriau jaunam augalui augintis masę orchidariume :)
Jolituxxx wrote:
Tue Nov 06, 2012 7:49 pm
Pas mane namuose laikosi apie 23 šilumos tai kaip suprantu jam visai tinka masei augti jei dar kišiu po lempa? :think:
MrGreen wrote:
Tue Nov 06, 2012 8:03 pm
Jolituxxx wrote:tai kaip suprantu jam visai tinka masei augti
tikrai tinka.
kaa wrote:
Tue Feb 19, 2013 3:26 pm
mam wrote:
Eliss wrote:Aš auginu Angraecum magdalenae, galiu pasakyt, kad tikrai nelepus augalas.Lapai auga, naują auginį auginas. Ir tikrai ne lėtapėdis kaip maniau :) Tik vat klausimas, kada žiedų sulauksiu ;) Pagal viską, šią vasarą turėtų būt :scratchheadyellow:
Dėkui Eliss, o kaip auginat? ( Kaa rašė, kad lėtapėdis)

Kaa rašė apie savo sąlygas:)
visą žiemą faktiškai pramiegojo jis pas mane.
neseniai įtaisiau "akvariume" ir arba sutapo arba akiviazdžiai pajudėjo - lapas auga. norisi persodinti, nes jis kažkaip pakilo virš "vazono"
MrGreen wrote:
Tue Feb 19, 2013 5:30 pm
Jau pavasaris jiems, mano irgi pajudėjo, pradėjo augti naujas lapas :) nors laistyti dar nepradėjau dažniau.
Eliss wrote:
Wed Feb 20, 2013 8:30 am
MrGreen wrote: nors laistyti dar nepradėjau dažniau.
man jo lapai atrodo tokie pasiraukšlėję, išsausėję, taip noris gerai šliūkštelt vandens, bet valdausi :lol:
kaa wrote:
Wed Feb 20, 2013 8:31 am
o kodėl dar nelaistyti? jei jau toks augimas?
abstrakčiai - o kas daugiau tiktų ne orchidariumo sąlygom - krepšelis ar molis
Olivija wrote:
Tue Jan 28, 2014 7:27 pm
kaa wrote: abstrakčiai - o kas daugiau tiktų ne orchidariumo sąlygom - krepšelis ar molis
va, dar nė metai nepraėjo ir...

rinkausi molį, nes mano sąlygom labai pasiteisino moliniai vazonai :roll:
kaa wrote:
Tue Jan 28, 2014 8:22 pm
mano irgi moliniam :)
jos augimo tempai tai užmuša :twisted: vienas lapas per....metus
MrGreen wrote:
Tue Jan 28, 2014 8:57 pm
:lol: kartais būna ir 1,5 lapo per metus.

Mano irgi moliniam vazone.
kaa wrote:
Wed Jan 29, 2014 5:05 am
Aaa tai tavo greitesnis!!
ko dar nepagaunu-kada laistyt, kaip daznai, nes jis man nuolat sausas atrodo
Kaip daznai jusu laistomas dabar jei kambaryj auga?
Eliss wrote:
Wed Jan 29, 2014 6:36 am
Maniškis ir retai laistomas sugebėjo nupūt. Buvo iš keturių, liko vienas. Dabar gražiai persodintas, bet ateitis neaiški ;)
MrGreen wrote:
Wed Jan 29, 2014 10:08 am
Apipurškiu substratą kartą per dvi sav. Sunku su jais žiemą, geriau padžiovinti nei palieti.
Lota wrote:
Mon Oct 20, 2014 6:31 pm
Olivija wrote:nori pasakyt, kad žiedstiebis gali nudžiūt nuo palaistymo :think: :think: :think: :doh:
Ir aš palaisčiau.... ](*,)
kaa wrote:
Thu Oct 23, 2014 6:58 pm
ar norit pasakyt kad iškart po palaistymo.. atia?
Lota wrote:
Thu Oct 23, 2014 9:03 pm
kaa wrote:ar norit pasakyt kad iškart po palaistymo.. atia?
Taip :cry:
FUJI wrote:
Thu Oct 23, 2014 9:41 pm
Joo, tikrai gaila [taip.gif] :cry:
Relax wrote:
Thu Oct 23, 2014 9:57 pm
Ei, negi taip žiauriai? Gal nesupras, kad buvo palietas? :shhh:
Ramsis wrote:
Thu Oct 23, 2014 10:05 pm
Negaliu patikėti :OMG:
Nejaugi taip greitai sureguoja :question:
Relax wrote:
Thu Oct 23, 2014 10:07 pm
Jeigu taip tai, kad ir kaip man patinka šita palmė, bet aš jo nebenoriu :no:
Gaila žiedų...
vitaj wrote:
Fri Oct 24, 2014 7:58 am
Pas mane magdalenae žydėjo rugpjūčio mėnesį (pagyrose yra nuotrauka) :) . Laisčiau į savaitę po 1-2 kartus, priklausomai nuo orų. Ir nieko. Dabar nuo rugsėjo kažką auginasi, irgi laistau tik daug rečiau. Kadangi saulės mažai tai augimo procesas labai sulėtėjo.
Eliss wrote:
Fri Oct 24, 2014 3:37 pm
Jei aš vėl turėčiau šį augalą, apskritai nelaistyčiau ;) susidariau tokį įspūdį, kad labai labai atsargiai reik su laistymu, su saviškiu labai vargau.
Dar man atrodo, kad rudenį apskritai augalai jautriau reaguoja į viską, va paliejau neofinetiją, po 2-jų dienų žiedynas nudžiūvo, net nepamačiau kaip žydės :no:
FUJI wrote:
Sun Jul 19, 2015 3:46 pm
Žiūrėsim, kas šįkart gausis... :pray:
DSC_2485.JPG
DSC_2485.JPG (99.12 KiB) Viewed 901 times
vitaj wrote:
Mon Jul 20, 2015 7:40 am
Fuji, sveikinimai :clap: Susikalbat su afrikiečiais :drool: Mano magdalenae irgi kažką rezga, bet jau taip palengva
MrGreen wrote:
Mon Jul 20, 2015 9:19 pm
Gausis viskas gerai :thumbupleft: koks skrotelės skersmuo?
FUJI wrote:
Mon Jul 20, 2015 10:08 pm
Jei gerai supratau, tai 22 cm. nuo vieno lapo galo iki kito :)
MrGreen wrote:
Tue Jul 21, 2015 9:12 am
Ačiū, maniškiam dar pasivyti reikia :)
zemuoge wrote:
Sat Jul 25, 2015 11:12 pm
Gautas kovo mėn. su "pypsiuku", kuris labai iš lėto didėjo, kol liepos mėnesį neatsidūrė pietinėje pusėje, ir nepastovėjo pamirštas vandeny ( negiliai, iki 1 cm ) keletą dienų. Pasižiūrėjus, buvau maloniai nustebinta ūmiai pasirodžiusiu žiedynu ir gerokai padidėjusiu "pypsiuku", kuris vėliau irgi tapo žiedynu, tik su smulkesniais pumpurais. Nuotrauka liepos 19 dienos, šiuo metu pumpurai turi gražias S formos uodegėles.
Auga ankštame vazonėlyje nepersodintas , pagerti mėgsta.
Amise wrote:
Sun Jul 26, 2015 8:35 am
Ar sraigę matėt ir padarėt :poke: ? Man dabar po kovos su sraigėm refleksas :poke: pamačius :lol:
zemuoge wrote:
Sun Jul 26, 2015 10:02 am
Šitos nemačiau, ačiū , bet prieš tai esu radus ir išleidus i laisvę )) . Lapų jos neįkanda, turbūt šaknelėm maitinasi ?
FUJI wrote:
Sun Jul 26, 2015 10:28 am
Žemuoge, puiku, net du žiedai :thumbupleft: Mano irgi panašaus dydžio dabar, ganėtinai greitai auga žiedstiebis :)
FUJI wrote:
Wed Aug 05, 2015 5:59 pm
Ruošiamės... :)
DSC_2980.JPG
DSC_2980.JPG (102.38 KiB) Viewed 901 times
FUJI wrote:
Fri Aug 14, 2015 9:32 pm
Grįžau, radau žydinčią, skubėjau nufotografuoti, nes neturiu žalio supratimo, kiek dar laikysis žiedas, kai tokie karščiai... :D Kvapas toks aštrokas, skiriasi nuo kitų.
DSC_3102.JPG
DSC_3102.JPG (94.83 KiB) Viewed 901 times
Urze wrote:
Sat Aug 15, 2015 7:04 am
Kaip vaškinis žiedas. Gražu! O kaip ir kiek jį laistai? Ar leidi pradžiūti? Nes dabar šioj temoj kelios priešingos pozicijos dėl laistymo intensyvumo išsakytos.
vitaj wrote:
Sat Aug 15, 2015 9:44 am
Gražuolis :clap: . Mano irgi kažką augina :thumbsup: , tik labai jau palengva
FUJI wrote:
Sun Aug 16, 2015 7:53 pm
Urze, kas liečia laistymą, tai ji pas mane gauna pradžiūti, kartais
gerokai, substratas stambus, vazonėlis nedidelis :)
O kažin kur žemuogė pradingo su savo trimis žiedais? :think:
zemuoge wrote:
Tue Sep 15, 2015 9:38 pm
Žemuogė išvyko i šiaurę vasaros ieškoti, ir irgi visų trijų kartu išsiskleidusių nepamatė, tik du, atrodė lygiai taip pat, kaip ir FUJI, kvepėjo lelijomis. Nuotraukos gausybėj kelioninių nuotraukų neberanda... [Geda2]
zemuoge wrote:
Sat May 28, 2016 11:19 am
Šiais metais žiedynas tik vienas , gal dar sumąstys?
IMG_3687_800.jpg
IMG_3687_800.jpg (30.82 KiB) Viewed 901 times
zemuoge wrote:
Thu Dec 01, 2016 11:53 pm
Nesuprantu, ką rezga magdalena, žvelgiant žiemai į akis )
IMG_8771_800.jpg
IMG_8771_800.jpg (92.31 KiB) Viewed 901 times
zemuoge wrote:
Mon Jul 24, 2017 9:38 pm
Taip nieko ir nenurezgė, tik pasiaugino vaikiuką ir pražydo. Kol susiruošiau nufotografuoti, žiedas jau pradėjo ruduoti.
IMG_1343_800.jpg
IMG_1343_800.jpg (43.34 KiB) Viewed 901 times
IMG_1345_800.jpg
IMG_1345_800.jpg (31.98 KiB) Viewed 901 times
zemuoge wrote:
Sun Jul 21, 2019 8:19 pm
Vėl liepa, ir vėl pumpurai :) Kadangi žydėjimo galiu ir nepamatyti, tai nors pumpurais temą paspalvinsiu.
IMG_1806_800.jpg
IMG_1806_800.jpg (41.19 KiB) Viewed 901 times
IMG_1807_800.jpg
IMG_1807_800.jpg (38.6 KiB) Viewed 901 times
IMG_1808_800.jpg
IMG_1808_800.jpg (39.53 KiB) Viewed 901 times
Dar nė karto nepersodintas, vazonėlį iškraipė ir šaknytę iškišo
IMG_1809_800.jpg
IMG_1809_800.jpg (27.24 KiB) Viewed 901 times
Šiais metais balkone nudegė lapą, tai parnešiau atgal ir "nebegerinau gyvenimo sąlygų", bet, rodos, išėjo į naudą.
Šiaip nelepinamas, dažniausiai stovi sausas, tik kai jau lapai leipsta, pasigailiu ))

Post Reply

Return to “Afrikinės orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests