Aerangis biloba

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Aerangis biloba

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Wed Oct 12, 2011 10:37 pm
divatielis wrote:Ot ir apgavau :mrgreen: Visą laiką maniau, kad turiu Aerangis distincta, o pasirodo ten Aerangis biloba :lol: Kažkas man sakė, kad jau šito augalo su niekuo nesumaišysi, nes lapai labai išskirtiniai. O aš va ėmiau ir sumaišiau. Na išties lapai mano augalo, tai labai panašūs į Aerangis distincta. Nu va tai foto nebus, nes čia ne ta tema :lol:
dar ne vakaras laukiam foto :lol: :poke: :poke: :poke:
MrGreen wrote:
Sat Oct 29, 2011 9:01 pm
Labai gerai atrodo, bus gražu kai visi žiedai prasiskleis, beje noriu atkreipti dėmesį į karputes ant lapų antroje foto, nes kitose temose buvo kilusi diskusija apie tai ne vieną kartą. Čia puikiai matosi kaip jų nebūna arba būna nedaug ant jaunų lapų, o lapui subrendus jų žymiai padaugėja, kas yra būdinga daugumai erangio rūšių, ir tai nėra kažkokia liga, tiesiog tokia augalo lapų morfologija :idea:
Urze wrote:
Tue Nov 08, 2011 9:42 pm
Lendu ir aš su saviškiu į viešumą. Atkeliavo neseniai iš italų. Atrodo gan tvirtas, lapų nemažai, šaknys ne itin puikios, bet viena šaknis gyvučiu neužsitraukusiu galu, tai vis linksmiau. :) Šaknys tikrai gan storos, bet ne visai kaip falenopsių - į drėgmę taip staigiai nesureaguoja ir spalvos nemaino. Ant dviejų lapų yra po beveik juodą, sausą, apvalią, gal 3 mm skersmens dėmę, ir jos man visai nepatinka, bet nepastebėjau, kad plėstųsi ar daugiau atsirastų jų. Viena jų nelabai aiškiai, bet matosi nuotraukose iš abiejų pusų ant šviežiausio lapo, prie pat viršūnės įkirpimo. Gal ką patarsite?
Beje, atkeliavo su pažadu, dabar "sliekelis" pamažu ilgėja, bet nusiteikusi esu ir nepamatyti šįkart žiedų, nes, kaip skaičiau, šie erangiai labai jautriai reaguoja į sąlygų pasikeitimus, tai bile augalas išgyventų, o tada gal kada ir pas mane tokie grožiai kaip pas divatielį išsiris. :roll:
Dabar turiu du eragius, tai šitas yra tikras milžinas palyginus su A. luteo-alba var. rhodosticta. :D
Urze wrote:
Wed Nov 09, 2011 11:41 am
Na, man atrodo, kad žiedynstiebis paaugo, ale vos gavusi nenufotografavau, tai neturiu atskaitos taško. Lėčiau augančias orchidėjas ypač mėgstu fotografuoti, o vėliau palyginti, kokiu greičiu auga lapai/šaknys/žiedynai. :) O tai su kai kuriom atrodo, kad sėdi užsikonservavusios, ir gal jau laikas susirūpinti, gal kas joms blogai.
MrGreen, o kaip su tom dėmėm? Peilį galąsti ar visai pamiršti? Kitas iš tos pačios partijos A. biloba irgi su keliom dėmėm atėjo.
divatielis wrote:
Wed Nov 09, 2011 5:06 pm
Urze dėl dėmių, tai jaigu jos sausos ir nesiplečia, tai palik ramybėje, bet jaigu šlapios irplinta, tada galask peilį. Mano Biloba skleidžia žiedukus vieną po kito ir jaigu iš pradžių jutau vos silpną kvapą, tai dabar kambary toksai aromatas, kad galima ir apsvaigti iš to skanumo :lol:
divatielis wrote:
Sun Nov 13, 2011 12:59 pm
Įtariu, pavasariui jau netrumpa sarašiuką turi pasiruošęs, ką reiks įsigyt :lol: Mane, tiesa sakant, taip pat užbūrė ta afrika ir po tokių žiedų,kuriuos tu Mr Green pademonstravai, tai užsimaniau turėt daugiau Aerangių :mrgreen:
Radijura wrote:
Wed Nov 16, 2011 1:13 pm
divatielis wrote:Na štai mano biloba jau praskleidė visus penkis savo žiedukus :mrgreen:
Oi oi oi, ko ne pagyrose? Nuostabu... Mano dar jokių žiedų nemezga, bet už tai labai gražu naują lapelį užsiaugino :)
divatielis wrote:
Wed Nov 16, 2011 2:47 pm
aš išsikėliau sau uždavinį nebedėt į pagyras foto tol,kol aš neišmoksiu normaliai fotkint. Kai mane foto pilnai tenkins, tokią ir dėsiu jau į pagyras :)
Radijura wrote:
Wed Nov 16, 2011 7:47 pm
divatielis wrote:aš išsikėliau sau uždavinį nebedėt į pagyras foto tol,kol aš neišmoksiu normaliai fotkint. Kai mane foto pilnai tenkins, tokią ir dėsiu jau į pagyras :)
Na, baik, aš žadu dėt, nors vėl gausiu barti :))) Ne viršeliui gi. Yra kam ant viršelio būt. Visi netilpsim. O kai netikėtai kas pražysta reikia pasidžiaugt... Taip ir išmoksiu po biški...
divatielis wrote:
Wed Nov 16, 2011 8:05 pm
Aj aš tai įkelsiu prie temų, kai mano pražįs, tai visviena kas norės, tas pasižiūrės. Bet čia tik aš taip sau susigalvojau tokį dalyką, bet jokiu būdu neskatinu to daryt kitiems :poke:
Urze wrote:
Wed Dec 28, 2011 3:12 pm
Maniškis paaugino tą savo sliekiuką ir sėkmingai užkonservavo - nebeauga žiedynstiebis. :neutral: Ar tikėtis, kad pavasarį augalas prabus po žiemos ir toliau jį augins, ar taip ir stirksos ligi dienų galo nei miręs, nei gyvas?
Urze wrote:
Sun Jan 22, 2012 9:18 am
Žiedynstiebis tikrai užkonservuotas, užtat augalas pabudo ir pradėjo šaknis toliau augintis beigi naujas lapukas snapą iškišo. Nedrąsiai manau, kad kritinis laikotarpis po persikraustymo pas mane baigėsi, ir kad jam čia visai patinka. :thumbsup: :shhh:
Urze wrote:
Thu Mar 08, 2012 11:42 am
Džiaugiausi, kad dėmės, su kuriomis A. biloba atkeliavo, nesiplėtė. Bet va ant naujo lapuko net dvi matosi, nors jis viso labo gal tik 1 cm ilgio dar. Ir nors buvo smagiai augti pradėjęs tas lapukas ir kelios šaknys, bet viskas kažko sustojo, nors sąlygų nekeičiau. :cry: Viena sena šaknis visai galus atidavė, nors buvo pradėjusi irgi augti kuo puikiausiai. Kas gali būti ne taip? :( Ar augimo sustojimo priežastimi gali būti tai, kad per stipriu Physan 20 tirpalu keliose vietose, kur įtartina buvo, lapus patepiau? Ti dabar nemenki krateriai susidarę - ten naujų dėmių neatsirado, bet vaizdą gerokai pagadino... :x

Ir ką man dabar su tom naujom dėmėm daryt? Ar jos plečiasi kol kas sunku pasakyti, nes tikrai dar mažas lapukas, nesimato. Bet faktas, kad jos naujai atsirado, neramina. Physan'u nupurkšt/pamirkyt, antibiotikų tepalo ieškot ar visai mest lauk, kol ant kitų neperšoko? Nes dabar pakabinta glaudžiai su kitomis akvariume. :Hmmmm:
Ramsis wrote:
Thu Mar 08, 2012 3:08 pm
antibiotikų tepalo ieškot
čia yra atsakymas, ir kuo greičiau tai padarysi tuo geriau. Mano uždelsti augalai vėliau neišgyveno. Didink vėdinimą :!:
Urze wrote:
Sat Mar 10, 2012 9:00 pm
Aptepliojau antibiotikais tą nelaimėlį. Tik kiek laiko jį taip "išpuoštą" laikyti?
Ramsis wrote:
Sat Mar 10, 2012 9:43 pm
palaikyk, stebėk kas vyksta nuvalyti spėsi.
quote=Urze post_id=37681 time=1335957969 user_id=349]
Kadangi negavau greitosiomis tepalo su antibiotikais, Aerangis biloba gydymui panaudojau prieš 2 metus pasibaigusio galiojimo antibiotikų tabletę - sutryniau ligi miltelių, šiek tiek sudrėkinau, kad košė gautųsi, ir ja storai aptepiau naujai atsiradusias ir senas dėmes. Toks "gražuolis" su balta koše išbuvo 2 savaites, po to nuploviau. Rezultatas - dėmės nebesiplečia, naujų irgi neatsiranda (3x tfu, 3x bar į medį), tas lapukas vėl pradėjo augti ir nauja šaknis išlindo. Tai kol kas panašu, kad suveikė gydymas. :pray: Dabar laukiu, kada papuls man į rankas naujas žurnalo "Orchidėjos" numeris, nes jame yra apie šį erangį parašyta!
Beje, žiedynkotis po kurio laiko nudžiuvo, nors gan ilgai laikėsi nei augdamas, nei džiūdamas.
[/quote]
zozolyla wrote:
Mon May 21, 2012 10:12 am
Ant mano bilobos lapo galo atsirado 2 vandeningos pūslės,taip kaip būna nuo saulė nudegęs žmogus,o paskui pūslės atsiranda,vakar dar nebuvo.Stovi šiltai,langas vis būna atidarytas tai gauna ir gaivaus oro,vis apipurškiu atsargiai
db0fb2393e58.jpg
db0fb2393e58.jpg (34.29 KiB) Viewed 885 times
Urze wrote:
Sat Jun 09, 2012 10:50 am
Aerangis biloba mėto senuosius lapus. Kai augalas iš viso 6 lapus teturi ir iš jų 3 numeta, tai kažkaip nelinksma darosi. :neutral: Naujų dėmių neatsirado, bet dėl nežinomų priežasčių naujausias lapas vėl sustojo augęs, nauja šaknis, smagiai paaugusi 5 cm, irgi kažko užsitraukti baigia. O laikymo sąlygų tai nekeičiau. Et. :neutral:

Zozozyla, kaip tos pūslės? Keičiasi kas nors? Net neįsivaizduoju, kas tokias pūsles galėjo iškelti.
zozolyla wrote:
Fri Jun 22, 2012 11:23 am
buvo subliuškę,nusausinau,kaip ir sustojo,bet perkėliau į orchidariumą ir vėl atsirado :Hmmmm: skaičiau,kad tai išprovokuoja aplinkos pasikeitimas,dabar laukiu kol orchidariume apsipras,lapas pradėjo augti ir kažkas iš kamieno kalasi.
Urze wrote:
Thu Jul 11, 2013 10:28 pm
Antras bandymas prisijaukinti Aerangis biloba. Po 4 mėnesių tylos nuo gavimo ir persodinimo pasirodė pirmieji gyvybės ženklai - aktyviai auga naujas lapas. Kaip smagu. :thumbsup: Linkėjimai mam. :D
Urze wrote:
Fri Feb 14, 2014 12:58 pm
Jau kaip laukiuuu! :w00t: Labai greit susisuko - lendantį "sliekelį" pastebėjau gruodžio pradžioje, tad užteko 3 mėnesių. Jau greitai sužinosiu, kaipgi tie afrikiečiai naktimis kvepia. :D
Aerangis biloba 2014-02-13.jpg
Aerangis biloba 2014-02-13.jpg (94.76 KiB) Viewed 885 times
kaa wrote:
Fri Feb 14, 2014 1:06 pm
o mano grožis miega [svilpauju] ir nežinau kaip jį pažadinti..
Urze wrote:
Fri Feb 14, 2014 1:55 pm
O kiek laiko jau miega? Dabar mano turimas susikaupęs ties pumpurų auginimu, lapai ir šaknys neauga.
kaa wrote:
Fri Feb 14, 2014 4:11 pm
Nuo rudens kazkur, be judesiu
FUJI wrote:
Fri Feb 14, 2014 7:29 pm
Koma :lol: :lol: :lol: :D
kaa wrote:
Sat Feb 15, 2014 8:02 am
Fuji :viking:
nors ir man panašu, geriau patark kaip išvesti iš komos
Eliss wrote:
Sat Feb 15, 2014 9:06 am
Skaniai kvepės, Urze :) nors pas mane tik A.stylosa žydėjo vienu žiedu, mmm kaip kvepėjo :)
FUJI wrote:
Sun Feb 16, 2014 9:20 pm
kaa wrote:Fuji :viking:
nors ir man panašu, geriau patark kaip išvesti iš komos
Na, garsiai pakalbink , prinešk prie lango, parodyk kad pavasaris, kad jau kartais saulę matom, garsiai orų prognozę skaityk po tris kart į dieną( geriau būtų vakarų Afrikos, nes su mūsų dar giliau nugrims), apipilk karštu vandeniu, o jei ir tai nepadės, pagąsdink šiukšliadėže.... [svilpauju] [svilpauju] [svilpauju] [pc.gif] :lol:
O jei rimtai, tai mano ir koks trečias mėnuo nejuda... [galvoju.gif]
Urze wrote:
Sun Feb 16, 2014 9:24 pm
Kaa, gal su šilto vandens + stimuliatoriais voniomis gundyk pabusti bei šviesos truputį daugiau parūpink. Jei kitas orchidėjas galima taip išjudinti, tai gal ir šitai suveiks.
kaa wrote:
Mon Feb 17, 2014 7:45 am
Apipilsiu šiandien karštu vandeniu, tiksliai ! :twisted:
stimuliatoriai jau naudojami, arčiau lempos pastatytas, apie prognozių skaitymą dar negalvojau, bet pradedu :) ok, žiūrėsiu, kiek tas miegantis gražuolis dar snaus..
Urze wrote:
Mon Feb 17, 2014 11:30 am
Ką čia su karštu žaisti, geriau iškart verdančiu ir į stiklainiuką - turėsi konservuotą. :lol:
Pavasaris gal natūraliai išjudins.
Urze wrote:
Thu Feb 20, 2014 9:29 pm
Žinai, kaa, gal Tu tiesiog lapais džiaukis. Nes pas mane dabar toks scenarijus: ateina vakaras, šviesa orchidariume užgęsta, ir po valandos po visus namus pradeda sklisti šlapimo smarvė... Pirmus kelis vakarus prireikė laiko, kol supratau, kad čia jau naktinių Afrikos drugių vilionės prasidėjusios. Po kelių valandų visas kambarys prisipildo stipraus ir salstelėjusio kvapo, pirminis dvokas išsisklaido (pasislepia?), ale kažkaip nepasimiršta. Tai net ir nežinau, džiaugtis čia tuo kvepėjimu ar ne. O taip laukiau. [Cha] Įkišus galvą į orchidariumą, kur kvapas stipriausias, jis primena pradėjusį nužydėti ir iš arti uostomą hiacintą. Svečiai atsisako tam kambary miegoti. :lol:
FUJI wrote:
Thu Feb 20, 2014 10:00 pm
O ką aš sakiau, kai mano A. mystacidium žydėjo,irgi panašus buvo kvapas, o jūs - lelijom, lelijom.... [Baksnoju] :D
kaa wrote:
Fri Feb 21, 2014 6:45 am
nežinau nežinau , čia bent intriga yra paieškoti ir kur toks nuostabus kvapas :twisted: vis veiksmas :P
Urze wrote:
Mon Mar 03, 2014 8:40 pm
Po savaitės myžalų įžanga nuslopo ir pasiliko tik saldusis kvapas, kuris dabar kasdien vis silpniau naktimis jaučiasi. Žiedai jau pradeda po truputį nužydėti. Tai jei pirmą savaitę namo grįžti tik apie vidurnaktį, kai jau saldžioji fazė prasidėjusi, tai visai ir susigyventi galima su šiuo aromatu. :D
Žiedai tikrai gražūs, pakankamai tvirti, žiedlapių tik patys galiukai vos vos rausvi.
MrGreen wrote:
Sat Mar 15, 2014 7:08 pm
Urze :thumbupleft: šaunus tavo biloba, man niekaip nepavyksta su juo susidraugauti :no: Šiemet gal bandysiu vėl.
Urze wrote:
Sun Mar 16, 2014 5:14 pm
MrGreen, o kokios problemos būna, kad prarandi?
MrGreen wrote:
Sun Mar 16, 2014 6:30 pm
Urze wrote:MrGreen, o kokios problemos būna, kad prarandi?
Visi blogumai dėl mano laistymo (purškimo) įpročio žiemos metu, numeta lapus :roll: nors visi kiti afrikiečiai nesiskundžia šalia stovėdami, manau sekantis biloba į orchidariumą keliaus žiemą :think:
quote=Ramsis post_id=72697 time=1394992194 user_id=61]
Šiandien nusižengiau visoms taisyklėms ir nelaukdamas naujų šaknų saviškį persodinau. Kaip ir dauguma Afrikos regiono epifitinių orchidėjų, A. biloba lygiai taip pat turėjo mažai šaknų, todėl persodinti pavyko gan greitai ir be didelių sužeidimų. susbstratas standartinis pušų žievės gabaliukai medžio anglis ir vyno kamščiai.
[/quote]
Urze wrote:
Mon Nov 26, 2018 8:44 am
Ričardai, sveikinu pražydinus Aerangis biloba. Kaip Jums jo kvapas? Jau daugiau nei 4 metai praėjo nuo pažinties su jo kvapu, bet įspūdis man neblanksta. :lol:
ricardas wrote:
Mon Nov 26, 2018 9:58 am
Urze wrote:
Mon Nov 26, 2018 8:44 am
Ričardai, sveikinu pražydinus Aerangis biloba. Kaip Jums jo kvapas? Jau daugiau nei 4 metai praėjo nuo pažinties su jo kvapu, bet įspūdis man neblanksta. :lol:
Gustina, ačiū .
Vakar vakare jį uosčiau, na kvapas tikrai nesužavėjo , gal kad nosį į žiedą ikišau , na jis man daugiau smirdi nei kvepia , gal pasklides kvapas butu malonus ???

Post Reply

Return to “Afrikinės orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests