Aerangis distincta

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Aerangis distincta

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Mon Mar 29, 2010 9:19 pm
2008-03-09:
Panašu, kad mano Aerangis distincta susiruošė žydėti (pirmą kartą), dar kitas variantas - naujas auginys, bet neteko matyt A. distincta su keliais auginiais (tai nereiškia, kad taip negali būt :roll: ), metų laikas atitinka šios rūšies žydėjimo laiką :mrgreen: Turiu nuo 2005 metų kovo mėn., pirktas kaip tik išimtas iš flasko sodinukas. Auginu stikliniam inde (kaip vandos vazoje), galima sakyti, tamsioje vietoje (visą laiką pavėsyje), žiemą vėsiau, vasarą auga atvirame šiltnamyje.

Čia kaip atrodo visas augalas:
Image

Image
Matosi besiformuojantis žiedynas
Image

2008-05-05:
Vis dar auga...
Image

2008-06-16:
:roll:
Image

2008-07-27:
Vis dar auga :roll:
Image

2008-08-25:
Pagaliau :thumbsup: (jau kelios dienos kaip prasiskleidė). Labai skaniai kvepia vakare. Kadangi pirmas žydėjimas šio augalo, tai tik vienas žiedas, tikiuosi kai augalas didelis bus sulaukti didelio žiedyno :)
Kažkas bandė paragauti pumpuro :evil: todėl žiedas apgadintas, bet gerai, kad nors viso nesuvalgė :lol:
Image Image

Image Image
KateKatinaite wrote:kokia tem. vasarą (kaip suprantu, temperatūra vasarą tokia, kokia ji yra lauke :lol: )
Taip :lol:
KateKatinaite wrote:kokia tem. žiemą
18 - 22C, naktį ~16C
KateKatinaite wrote:kaip dažnai ir kokiu būdu laistai
Kartą į savaitę mirkau, kadangi auga stiklainiuke, tai nesunku tai padaryti.
KateKatinaite wrote:kokia oro drėgmė
~70% - 80% vasarą, žiemą ~60%
KateKatinaite wrote:kokie augimo tempai (turbūt atsakymas bus - labai lėti :lol: )
Pati atsakei į ši klausimą.
KateKatinaite wrote:koks apšvietimas (kaip phal?)?
Taip, bet galima ir daug tamsiau auginti :idea: Phal. ir saulės gauna, o šiam saulės geriau neduoti :!:
KateKatinaite wrote:purškalioji, ar ne?
To nedarau nei vienai orchidėjai...
KateKatinaite wrote:kaip dažnai ir kuom tręši (koks N-P-K santykis)?
Augimo metu kartą per sav. į žiemos pabaigą, ankstyvą pavasarį, kai pradeda augti - N-P-K 30-10-10, į vasaros pabaigą 20-20-20, žiemą visai netrešiu.
MrGreen wrote:
Tue Mar 30, 2010 10:17 am
Vėl kovo mėnuo ir vėl mano A. distincta leidžia žiedyną :D Dabat tokioj stadijoj kaip pirmoj foto.
Egle wrote:
Tue Mar 30, 2010 9:45 pm
Niekaip nesuprantu, kaip tu su jomis susišneki. Aš bendros kalbos niekaip nerandu... :neutral:
Ramsis wrote:
Tue Mar 30, 2010 9:58 pm
Ai... jis žinok su jomis afrikietiškai šneka, todėl taip viskas ir paprasta :D
MrGreen wrote:
Tue Mar 30, 2010 11:06 pm
:lol: :lol: :lol:
Nieko nedarau, žydi kai užeina noras joms :lol:
O jei rimtai stengiuosi rinktis tik tokius afrikiečius, kuriems žinau kad mano sąlygos tiks (žiemą vėsiau ir sausiau, vasarą šiltai ir drėgnai gyvena). Dabar gal dar paskatino žiedyną krauti šiek tiek vėsesnė temp nei įprastai :idea:
Nagas wrote:
Wed Mar 31, 2010 7:45 pm
Tu mus nuvylei: nejaugi tikrai Zulusų šokių nešoki ir net Afrikietiškų būgnelių melodijų negroji??? O tu pabandyk, jei jau ir be to tie afrikiečiai pas tave taip žydi, tai sunku net įsivaizduoti, jei tu jiems kaip namuose - su visom Afrikietiškom tradicijom kas dieną šventes organizuotum :!: (na, bent jau kaimynams linksma būtų) :lol:
Roota wrote:
Wed Sep 22, 2010 10:19 am
Mainiskis Distincta irgi nutare ziedstiebi augintis - dabar apie 1.5 cm ilgio ir juda i prieki
MrGreen wrote:
Sat Nov 27, 2010 11:19 am
KateKatinaite wrote:jis taškuotas ar spuoguotas? :roll:
ir taip ir taip :lol:
Roota wrote:
Sun Dec 19, 2010 4:21 pm
MrGreen wrote: Roota kaip taviškis auga ?
Nudziuvo ziedstiebis :( Ir pats visas susiraukslejes - vos gyvas :(
Perdziovinau :yellow:
MrGreen wrote:
Mon Dec 20, 2010 12:44 pm
Na turėtų atsigauti :think: Beje maniškis šiemet labai ilgai žydi, kai anksčiau per karščius žiedas išsilaikė tik 2 dienas. Dabar jau apie 20 dienų praėjo ir žiedas vis dar gražus. Įdomus pastebėjimas - kvepėti pradeda labai stipriai apie 1 val nakties ir iki 3 val vis dar jaučiamas stiprus kvapas :) vėliau iki ryto vis dar jaučiamas ne toks stiprus, labai skanus kvapas.
catlea wrote:
Tue Jun 28, 2011 7:51 pm
Jei prasikalinėja žiedkotis, tai po kiek laiko žiedą galima pamatyti? Ar žiedstiebis labai lėtai auga?
MrGreen wrote:
Tue Jun 28, 2011 8:28 pm
Nei ilgai nei trumpai :) reikės laukti apie 5 - 6 mėnesius kol žiedas prasiskleis. Kol žiedstiebis dar labai mažas reikia elgtis labai atsargiai, nes afrikiečiai, o tame tarpe ir distincta, pasikeitus sąlygoms (nors kartais ir jokių priežasčių nereikia) jis tiesiog nustoja augęs, ir toliau nebesivysto. Tada arba tais pačiais arba kitais metais enka kito žiedyno laukti.
Jurgita wrote:
Wed Jun 29, 2011 1:24 pm
catlea wrote:Tada ilgai :shifty: . Distincta atkeliavo pas mane su Jurgitos organizuojamu užsakymu iš italų šį pavasrį. Buvo pritvirtintas ant bloko ir labai geros būklės. Tai aš jį pakabinau plačioj stiklinėj vazoj, kur pripyliau vandens kad drėgmės daugiau garuojančios būtų. Nežinau ar viską teisingai darau, bet aerangį kasdien ištraukiu ir visą apipurškiu drungnu vandeniu, pakratau ir atgal į vazą pakabinu. Kabo žemyn galva, todėl neturėtų vandens tarp skrotelių užsilikti. Per tą laiką turim vieną normalų ir kitą lendantį savus lapus, gal tris savas šakniukes ir du žiedstiebius(tfu, tfu, tfu). Vienas ankstesnis beveik sustojęs augti, o kitas vėlesnis po labai nedaug ilgėja. Kaip čia ko nors nesugadinus :poke: ...
Dar pamiršau parašyti - kartais gal kas savaitę ar dvi visą sumerkiu į vandenį su trąšom, bet neilgam, kokiom 5 minutėm.
Dabar belieka nieko nekeisti ir ramiai bei kantriai laukti ;)
catlea wrote:
Wed Jul 13, 2011 7:13 pm
Turbūt vienas žiedstiebis toks ir pasiliks :Hmmmm: 1 mm, pirmasis ir nedidėja. O antras jau daugiau kaip 1 cm. O kokio ilgio pas jus žiedstiebiai buvo kol žydėjimą pasiekė? Taip nekantrauju :pray: .
MrGreen wrote:
Sun Jul 17, 2011 12:49 pm
Niekad nematavau, tačiau literatūroj minima kad žiedkotis yra apie 28 cm ilgio :idea: Pas mano distincta manau būdavo šiek tiek trumpesnis (gal apie 15 cm) :idea:
MrGreen wrote:
Thu Jul 21, 2011 8:56 pm
Vis tik patogiausia auginti ant žievės, vien dėl svyrančio žiedymo :think: Šiemet neįprastai greitai ir gerai auga, keli nauji lapai nuo pavasario, kai tuo tarpu seniau tiek lapų užaugindavo per visus metus.
catlea wrote:
Thu Jul 21, 2011 10:40 pm
Taviškis žiedstiebis už maniškį ilgesnis :) . Bet dabartiniam variante tavo ir mano augalai labai panašūs(jei čia foto dabar).
Man kol kas taip pat labai gerai ant bloko auga (kaip atkeliavo iš italų ant tos žievės dailiai pritvirtintas, taip ir auga). Nuo to užsakymo du lapai išaugo pas mane, vienas žiedstiebis tikrai nebeaugs manau, nes mažiau nei 1 mm, o kitas tai auga po trp. Tik va buvau vasaros pradžioj keliom dienom išvažiavus, pamiršau nuo lango nukabint, tai ant vieno pirmutinio lapo (kur pas mane jau išaugo) ant galo gavosi kaip ir nudegimas :cry: . Nedaug, gal porą mm tokios rudos dėmelytės. Pabarsčiau aglies milteliais, užsitraukė, dabar tie porą mm padžiūvę ir tiek. Žiūriu visiškai nepakenčia tiesioginės saulės.
catlea wrote:
Thu Jul 21, 2011 11:39 pm
Na gal apsirikau :scratchheadyellow: , gal čia ir ne žiedstiebis :question: , negaliu labai daug žinoti apie afrikiečius, kadangi pradėjau juos auginti prieš metus. Ir iš foto man pasirodė, kad taip pat kaip pas mane.
Bet kad pas mane ne šaknis (kur matosi iš centro į viršų dešiniau), tai tikrai. Nes savas šaknis turiu tris, jos kaip ir šaknys, ir galiukai jų visai kitokie nei to ką bandau parodyti (atsiprašau už foto kokybe, fotikas pensininkas). Tas galiukas smailėjantis kaip kardas, dar yra kaip ir dviejose vietose (arčiau stiebo) tokia kaip ir plėvelė. Vėl gi nžn tiksliai moksliškai kaip tai vadinasi :scratchheadyellow: . Na iš pirmo žvilgsnio man labai panašu buvo kad MrGreen greitu laiku turės žiedų.
quote=MrGreen post_id=22537 time=1311315081 user_id=54]
Pas mane ten šaknis, o tavo nuotraukoj man irgi panašu į šaknį, žiedstiebis visai kitokios formos ir kitokios spalvos :think: Reikia foto tiesiai iš priekio, tada mums bus aiškiau ar ten šaknis ar žiedstiebis :)
[/quote]
catlea wrote:
Fri Jul 22, 2011 12:00 pm
Su tokia foto kokybe neišeina perteikti kas matosi plika akim. Na man atrodo, kad pas mane bus žiedų (jei nenudžius, ar kas nors nenugrauš ). Pats galiukas tos ar tai šaknies ar tai žiedstiebio jau šiandien horizontaliai praplyšęs. Šaknys kai auga tai ne taip būna. O dėl spalvos tai nieko negaliu pasakyti, nemačiau gyvai žiedstiebio, bet šito šaknies ar žiedyno trp į rudumą. Na laikas parodys kas čia toks.
O va tas lapas. Ar galėjo taip nuo tiesioginės saulėws būti?
PIC_0153.JPG
PIC_0153.JPG (54.94 KiB) Viewed 711 times
PIC_0151.JPG
PIC_0151.JPG (62.77 KiB) Viewed 711 times
MrGreen wrote:
Mon Jul 25, 2011 9:17 pm
galėjo, jam tiesioginės saulės nereikia, visada pavėsis reikalingas arba labai stipriai išsklaidyta rytinė/vakarinė saulė.
Ramsis wrote:
Mon Jul 25, 2011 9:29 pm
Dėl to žiedstiebio, tai matyt nuotrauka kalta, man ten vistiek šaknis ;)
O dėl lapo, o ar negali ten būt koks mechaninis pažeidimas :question: :think:
MrGreen wrote:
Tue Jul 26, 2011 8:46 pm
Maniškis irgi augina žiesdtiebį :D Ačiū Jurgitai, kad pastebėjo, nes paprastai nėra kada atidžiai augalų apžiūrėti, o šiandien teko aprodyti augalus ir tuo pačiu daug naujienų pačiam pamatyti :lol: Taip pat ir punctata pradėjo auginti žiedstiebį.
MrGreen wrote:
Thu Jul 28, 2011 6:45 pm
catlea wrote:Tai va ir man grynas žiedstiebis, ypač šiandien tai jau tikrai :) . Ir lįsti pradėjo jis visiškai kitaip nei šaknis. Tik gaila, kad pirmasis nebedidėja - kaip buvo milimetrinis, taip ir dabar milimetrinis. Nors nedžiūna. Ar yra tikimybė, kad jis vėliau pradės augti?
MrGreen, ar matosi tavoj foto tas žiedstiebis kur Jurgita atrado? Ar jis šiaurės- vakarų kryptim ant foto?
Nepradės augti senasis žiedstiebis, jis dažniausiai toks ir lieka. Nesimato nuotraukoj, nes jo greičiausiai dar nebuvo kai fotkinau. Žiedstiebis pas mane dar labai mažas, neseniai pradėjęs augti :idea:
catlea wrote:
Sun Sep 04, 2011 12:59 pm
Turbūt turėsiu tik vieną distincta žiedelį. Bet vis tiek būtų labai gerai :) , nes kiek suprantu tai jo bus pirmas žydėjimas. Pumpuras jau prasikalęs ir kiekviena diena po trp didėja, tik ta jo uodegytė labai trumpa - gal 2-3 mm. Bet gal ji paskui pradės ilgėti?
MrGreen wrote:
Sun Sep 04, 2011 1:46 pm
Hmmm, įdomiai pas Jus. Pentinas užauga prieš žiedui prasiskleidžiant :think: Gal galima pamatyti foto ? kad vienas žiedas tai nėra blogai, tuo labiau, kad tai tik pirmas žydėjimas, kai augalas bus didelis ir stiprus, užaugins daugiau vienu metu :)
catlea wrote:
Tue Sep 06, 2011 7:31 pm
Štai taip dabar atrodo. Tiek pumpuras, tiek pentinas po trp auga, bet pentinas vis tiek žymiai mažesnis.
MrGreen wrote:
Tue Sep 06, 2011 8:16 pm
Viskas gerai, pumpurui dar augt ir augt :) užaugs tuo pačiu ir pentinas :thumbupleft:
catlea wrote:
Fri Sep 30, 2011 8:55 pm
Žiedas jo labai skaniai kvepia. Dieną vos vos, vakare maloniai ( lyg gardenija su hiacintu ir dar kažkas), bet jau naktį tas kvapas per daug stiprus. Praeitą naktį net išnešiau iš kambario.
Tai pirmas mano afrikietis, kuris pražydo. Žiūrėsim kaip žiemą su juo bus, nes auga ant bloko, bijau kad šaknys nesudžiūtų. Nors dabar apipurškiu kasdien 1-3 kartus į dieną.
MrGreen wrote:
Sun Oct 09, 2011 5:42 pm
Pirmą kartą distincta turės tris žiedus, auginu nuo 2005 metų, buvo pirktas kaip jaunas augalas, kai suaugo ir pradėjo žydėti, visad užaugindavo tik vieną žiedą.
divatielis wrote:
Tue Oct 11, 2011 6:17 pm
MrGreen, smagu, kad nuo jauniklio augalas tiek pažengė :thumbupleft: . Mano tai sukrovė 7 pumpurėlius, bet aš pirkau jau suaugusį ir su žiedstiebiu, tai nesiskaito :)
MrGreen wrote:
Tue Oct 11, 2011 8:03 pm
Skaitosi, svarbu kad išvis žydėti ruošiasi, o kur foto ? :) Šiaip kai augalas didelis tai labai įspūdingai atrodo su gausybę žiedų ant kelių žiedstiebių...
divatielis wrote:
Wed Oct 12, 2011 6:34 pm
Ot ir apgavau :mrgreen: Visą laiką maniau, kad turiu Aerangis distincta, o pasirodo ten Aerangis biloba :lol: Kažkas man sakė, kad jau šito augalo su niekuo nesumaišysi, nes lapai labai išskirtiniai. O aš va ėmiau ir sumaišiau. Na išties lapai mano augalo, tai labai panašūs į Aerangis distincta. Nu va tai foto nebus, nes čia ne ta tema :lol:
catlea wrote:
Mon Oct 17, 2011 12:40 pm
Nu va, mano žiedas šiandien pradėjo vysti. Jau ir laikas turbūt, kažkur dvi sav žydėjo. O ką dabar su žiedstiebiu reikės daryti?Nukirpti prie pat augalo stiebo?
catlea wrote:
Mon Oct 17, 2011 11:22 pm
MrGreen wrote:Kai nudžius tada bus galima nukirpti :idea:
Ačiū už ats MrGreen. Kai kitos orchidėjos peržydi, tai beveik visom nukerpu žiedstiebį, nelaukiu kol nudžius. O dėl aerangio kažkaip suabejojau.
Ar dar ilgai pačiam savojo žiedų laukt?
Evaja wrote:
Tue Oct 18, 2011 8:32 am
J3 pavargusį A. distincta sugebėjau pribaigti... tad pavasarį tikrai vėl užsisakysiu :)
negaliu atsižiūrėti, koks gražus tiek lapų forma, tiek žiedais :)
MrGreen wrote:
Tue Oct 18, 2011 6:06 pm
catlea wrote: Ar dar ilgai pačiam savojo žiedų laukt?
ilgokai, dar tik pradėjo matytis pumpurai, kai jau bus kažkas įdomiau pafotografuosiu :)
Evaja aišku kad nusipirk, tikrai vertas užimamos vietos ant palangės šis erangis !
catlea wrote:
Sat Oct 29, 2011 7:14 pm
Nebelabai ilgai ir žiedų laukti, MrGreen :) . O čia viskas, kas šioje foto, orchidariume gyvena?
MrGreen wrote:
Sat Oct 29, 2011 8:48 pm
Ne, čia tik viskas kas aplink A. distincta gyvena :lol: Į orchidariumą perkėliau visus augalus ant žievės augančius ir mažus vazonėlius (mini orchidėjas bei jaunus augalus).
catlea wrote:
Thu Jan 12, 2012 11:17 pm
Mano distincta pradėjo džiūti. Jis auga ant bloko, bet matomai šildymo sezonas daro savo. Bijau augalą supūdyt, todėl jo laistymas šiuo metu - apipurškiu kasdien 1-2 k. Bet lapai jo senesni matosi, kad vandens nori. Jei jį dabar perkelsiu nuo bloko į žieves,- ar nieko tokio, kaip manot? Ar geriau į stiklą dėti ir mirkyt kaip vandas?
MrGreen wrote:
Thu Jan 12, 2012 11:22 pm
Galima su visu žievės gabalu sodinti į substratą, ir augalas stipriai nesureaguos :idea: Nereikia nulupti nuo žievės. Mano distincta naują ūglį leidžia :D
MrGreen wrote:
Sun Jun 24, 2012 9:48 pm
Urze wrote:Oho, koks asmenybės susidvejinimas! O kuo tvirtini prie blokų? Žvejybiniu valu ar kuo kitu? Aš su valu nesusitvarkau, nes nemoku užrišti taip, kad neatsipalaiduotų, o jei pavyksta, tai dažniausiai dar ir į šaknis jis įsirėžia. Bet gal yra kokia paslaptis su juo? Pati naudoju neiloninių kojinių atraižėles - netraumuoja augalo, nes minkštos, nepūna, lengva suvaldyt tvirtinant, visada yra iš ko pasidaryt. :lol:
Žvejybinį valą labai retai naudoju dėl tavo išvardintų priežasčių. Nieko geriau už atraižėles neteko išbandyti :)
catlea wrote:
Sat Aug 11, 2012 10:17 am
Šiemet mano distincta turbūt nežydės :think: . Nauji lapai per vasarą du, šaknų naujų, o žiedstiebio nėra :evil: . Praeitais metais tokiu laiku jau buvo ir gan ilgas.
MrGreen wrote:
Mon Aug 20, 2012 8:42 am
mano distincta irgi šiemet greičiausiai nežydės, tik naujų ūglių prisiaugino. Seniau tokiu laiku žiedai jau prasiskleidę būdavo.
mam wrote:
Thu Nov 09, 2017 6:57 pm
DSC_0111a.jpg
DSC_0111a.jpg (110.19 KiB) Viewed 711 times

Post Reply

Return to “Afrikinės orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests