Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Urze »

Kai aplinkui balta ir gražu nuo šviežio sniego, pats metas pradėt temą apie orchidėjas šiltnamiuose ir įstiklintuose balkonuose. :)

Ar matėte ateinančios savaitės prognozes? Bent jau Vilniuje po dviejų dienų žada naktimis šalčius ligi -20 ⁰C, o pirmadienį - net ligi -28 ⁰C. :shock: Tai kas dar turi gyvasties balkonuose, naudinga būtų įvertinti, ar prie tokių šalčių įstiklintam balkone nebus per šalta augalams, net ir vabzdžiaėdžiams. (Mano tai net obuoliai užšals. Shifty_ )
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone 2021 m.

Post by Kaa »

Pas mane dar plius 7, bet jau teko nešt namo, bijau..

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone 2021 m.

Post by Ričardas »

Aš net nuo langų toliau atitraukiau augalus o rusije vabzdžiaėdžius , klumpaites ir kitus augalus , jeigu temperatura bus peržema tai kursiu pečiuką ( geras pečiukas, pilnas ikrovimas malkų dega +-8 valandas) Tikiuos mano krašte nebus tokių didelių šalčių.
Čia tiems kas nežino :) Nepatariu prieš šalčius laistiti gėlių , sausame substrate mažesnė tikimibė sušalditi augalus.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone 2021 m.

Post by Urze »

Teisingai dėl laistymo, Ričardai. Taip_ Ir šiaip žiemą patartina ant palangių patiesti ką nors izoliuojančio šilumą, kad augalams kojos nešaltų nuo palangės, o ir pirma kambarius išvėdinti, o tada jau laistyti, nes atvirkštinis variantas gali turėt liūdnų pasekmių.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone 2021 m.

Post by zemuoge »

Ne laiku tie šalčiai). Kol kas balkone dieną apie +17С +18С, bet teks gabent augalus į namus, jei tokios prognozės.

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone 2021 m.

Post by Kaa »

Oho ziemuoge čia jau ne balkonas o ..ką žinau kaip pavadinti.pas mane kambaryj +19, o pas jus balkone tiek

Net šiaip jei vėl bus šilčiau tai nešt atgal.į balkoną?

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone 2021 m.

Post by zemuoge »

Pamatavau , + 16C
Aš duris į kambarį laikau atidarytas, kol kas nešalta ( šiaip tai šalčio bute nemėgstu). Masdevalijos pumpurus augina, nesinori nieko keisti... Na, bet jei šals, tai, taip, susinešiu, o paskui vėl išnešiu, ką bedarysi..

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone 2021 m.

Post by Ričardas »

Pažiurėjau orų prognozę, šianakt šaltoka bus -10 tai rusije pečiuką pakuriau nes buvo rusije tik +4.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by MrGreen »

Šiemet "vasarojimo" sezonas pas mane atidarytas vėlai palyginus su praėjusiais dviem metais, dar ne visos iškeliavo orchidėjos, bet kokia 80% jau šiltnamyje. Aišku dar bus šaltesnių naktų, bet jei reikės tam yra elektrinis šildytuvas. Dienos metu žymiai daugiau šviesos, šilumos ir drėgmės nei ant palangės kambaryje.
20210418_133043.jpg
20210418_133043.jpg (383.08 KiB) Viewed 3540 times
Kaip pas kitus? Ar jau augalai keliauja į vasarojimo vietas ar dar laukiat šiltesnių orų?

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Kaa »

dar šitą savaitę išlauksiu, atsibodo jau bėgioti pirmyn atgal su vazonais Žalias_

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Ričardas »

Šiemet dar nenešu , perdaug vėsios naktys o tampiti pirmin atgal nenoriu. Šiltnami tik vabzdžiaėdžiai mėgaujas saulės spinduliais.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Urze »

Man kilo klausimas, kokiu tikslu vis tik nešam orchidėjas į balkonus, šiltnamius ir t. t. Lyg ir aišku - kad gautų daugiau šviesos ir iš įvairių pusių, o ne tik pro langą iš vienos pusės. Taip pat dar kad gautų temperatūrinį svyravimą, kas kai kurioms skatina žydėjimą. Tačiau ar verta jas nešti į įstiklintą balkoną tokiu oru kaip šiom dienom, kai lauke yra apie 10 laipsnių temperatūra, balkone kiek šilčiau, ir saulė tai pasislepia, tai išlenda, o naktį krenta iki kokių +4 laipsnių? Šviesos net ir apsiniaukus balkone daugiau nei ant palangės namuos, bet ar yra iš to naudos, nes fotosintezė gi efektyviausiai veikia, kai yra gerokai šilčiau, o ne +10? Ar geriau tamsiau, bet šilčiau, ar vis tik net ir vėsesnėmis sąlygomis, bet prie didesnio apšvietimo fotosintezė geriau vyksta ir verta jau ir vėsų pavasarį jas laikyti balkone/šiltnamyje?

Kitas klausimas - kaip daryti su laistymu, kai dieną įstiklintas balkonas nuo saulės prišyla šiom dienom iki 25 laipsnių (lauke apie 10-15 laipsnių), o naktimis balkone vėsta iki +10 ir vėsiau? Ar laistyti ryte tikintis, kad spės išdžiūti iki nakties? Ar geriau laistyt vakare susitempus nakčiai visas namo ir ryte vėl išnešti?

MrGreen, kaip Tu darai su laistymu pavasarį, kai ištempi savo žaliuosius turtus į šiltnamį ir naktimis būna vos +4 laipsniai, o dienomis šiltnamis užkaista?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Ričardas »

Dėl šviesos, nors balkone ar šiltnami +15 bet augalai gauna daug daugiau sviesos nei ant palangės tai fotosintezė viksta ty augalas skatinamas auginti uglius, skatina žydėjimą. Bet, nakti jeigu temperatura nukrenta iki + 4 tai nekiekviena orchideja gali atlaikiti.
Laistymas, aš tokiu budu laistau, jeigu dienos šiltos virš +20 , o naktim +-15 tuomet mirkau bet tik pirmoi dienos puseje o jeigu temperaturos žemesnės tai tik perlieju .
Kuo sausesnis substratas tuo mažesnė tikimibė sušalditi augala .

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by zemuoge »

Gal balkonas balkonui nelygu, bet pas mane iki +4С šiuo metu temperatūra nenukrenta,gal tik žiemą?
O dar žiūrint, kokią grupę auginti:dendrobiumai ir masdevalijos nesiskundžia, kaip ir enciklija citrina, ir neofinetijos, beje))
O kai atšyla, tai galima praverti langą, vėjas pučia, nėr problemų )
Last edited by zemuoge on Fri May 07, 2021 11:38 am, edited 1 time in total.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Urze »

Kai dabar balkone +15 ir drėgna nuo lietaus, aš vos į jį išėjusi nušiurpstu ir ranka nekyla orchidėjų nešt šiurpintis. :lol:
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by zemuoge »

Pas mane plius 19, drėgmė 61proc.

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Kaa »

Pas mane stiklintame dabar +20, drėgmė 70
Naktį iki +15
Tai beveik visos balkone išskyrus mažulkų visokių, kur daugiau priežiūros.reikia

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Šilingė »

Nėr stiklinto balkono - nėr galvos skausmo AKINIAI_ AKINIAI_ AKINIAI_
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by MrGreen »

Šviesa, aplinkos drėgnumas, temperatūros skirtumas atperka viską, aš stengiuosi išnešti kuo anksčiau, jei labai šaltos naktys - šildau minimaliai su elektriniu šildytuvu, kad nereiktų tampyti augalų pirmyn ir atgal. Augimas paspartėja, o tos kurios namuose nieko nedarė, net ir ant peitinės palangės irgi greitai pabunda šiultnamyje. Todėl tikrai verta.
Reikia nepamiršti, kad žema temperatūra nebūna visą parą, +4C dažniausiai nukrenta tik keliom valandom paryčiais, lauke, bet ne šiltnamio vidoje. O dienos metu buna pakankamai šilta, kad augalai augtų. Kai lauke +4C, polikarbonatiniame šiltnamyje būna bent dvigubai šilčiau, reikia nepamiršti, kad dienos metu sušyla ir patys vazonai ir vanduo laistytuve ar bačkoje ir t.t., todėl naktį būna šilčiau net ir be elektrinio šildytuvo. Jei matau kad ilgiau bus vėsios naktys, nelaistau, bet aplinkos drėgmė daug didesnė būna. kai karšta diena - laistyti galima ir su laistytuvu :D Ir orchidėjhoms patinka ir man greitas darbas.
Bet tokios sakyčiau ekstremalios sąlygos tinka tik mano orchidėjom Smart_ reikia įvertinti augalų galimybes individualiai ir nuspręsti ar apsimoka tempti į šiltnamį/balkoną kai šaltos naktys.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Orchidėjos šiltnamyje / įstiklintame balkone / lauke 2021 m.

Post by Urze »

Kai dabar ateina labai karšti orai, verta prisiminti, kad orchidėjas per karščius yra geriau laistyti vakare, o ne ryte. Tas ypač taikytina vazonėliuose augančioms orchidėjoms, kurios gauna tiesioginės saulės šviesos. Kai oro temperatūra yra virš +25 laipsnių, nuo tiesioginės saulės spindulių vazonėlis įkaista dar labiau (iki +40 ir daugiau), ir jei šaknys tuo metu yra šlapios, jos pradeda šusti ir "troškintis". Kai jos sausos, tokius karščius atlaiko geriau. O palaisčius vakare, jos per šiltą naktį dalinai pradžiūsta. Ir dar kuo aukštesnė temperatūra, tuo didesnis turi būti ir vėdinimas, ir oro drėgnis - tada orchidėjoms palankesnės augimo sąlygos.

Aš pati ketinu slėpti augalus nuo tiesioginės saulės, kol bus virš +28 laipsnių karščiai. Geriau jau kiek pavėsyje pagyvenę augalai, negu nutroškintom šaknim ar nudegusiais lapais.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Orchidėjų priežiūra”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests