Aerangis stylosa

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1529
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Aerangis stylosa

Standartinė MrGreen »

catlea rašė:
Pen Rgp 02, 2013 1:33 pm
Eliss rašė:Dėl ko galėtų džiūti Aerangis stylosa šaknys? Laikau lauke, bet jis nabagėlis, vieną šaknelę pasiaugino, bet ir ta, žiūriu, nudžiūvo. Nors žiedstiebį išleido ;)
Neseniai gauto A. fastuosa lapai iš apačios pajuodę. Čia jis sušuto bekeliaudamas ar liga kokia? Žiedstiebį turėjo, dabar nebėra ;)
O kur pas tave stylosa auga- ant bloko ar vazonely?
Mano stylosa kai atkeliavo - tai buvo vazonelyje, saknys pavirsiuje labai dziuvo (net lapai raukslijosi), perkeliau ant bloko su kiminais. Dabar labai daznai purskiu (1-2 k dienoj) ir mirkau bloka po 15 min kas savaite. Atsigavo ir lapas naujas auga :) .
Eliss rašė:
Pen Rgp 02, 2013 4:55 pm
Nesiskundžia dabar stylosa, auga ant bloko lauke. Viskas auga, tik ta šaknis taip įdomiai nudžiūvo, ne nuo galo. Bet gal nuo vandens, užsistovėjo.
Šiaip geriausiai jie pas mane auga ale orchidariume, žiemą drėgmės namuose mažai, vargstam tada. O fastuosa vieną nudžiovino, bet kitą žiedstiebį leidžia :)
Urze rašė:
Šeš Rgs 14, 2013 6:56 pm
O ne tris? :) Gražiai ir Morano tuklės žydi.
agnicc rašė:
Šeš Rgs 14, 2013 6:59 pm
Ačiū Urze,na dėl trečio man pačiai vis dar klausimėlis - gal čia šaknį kokią sumąstė, tai ir nutylėjau dar apie tą trečią :D
Tuklės pirktos iš LOD - man metų atradimas-nerealios padėjėjos gaudant musiukus, ir šiaip žavingos- žydi ištisai ir vis storėja :)
FUJI rašė:
Šeš Rgs 14, 2013 7:50 pm
Jei visi trys pražys,bus :thumbupleft: vaizdelis. O mano nabagė atkeliavo vazonėlyje su nupuvusiomis šaknimis,gal viena buvo likus, užsimanė žydėti,teko kirpti žiedstiebį, kad neeikvotų jėgų ir perkelti ant bloko. Lygtais kabinasi į gyvenimą, porą šaknelių parodė ir lapai nustojo raukšlėtis. O aplamai, tai kiek šiemet teko įsigyti aerangių vazonėliuose, beveik visi turėjo didesnių ar mažesnių problemų su šaknimis, visus teko versti lauk ir kelti ant bloko [taip.gif]
Eliss rašė:
Sek Rgs 15, 2013 7:32 am
agnicc, tris bus žiedstiebiai, į šaknį nepanašu :)

Pas mane gautų afrikinių vaizdelis irgi nekoks buvo, be šaknų. Žiemai keliaus kur šilčiau, vasara leidau kviepuot grynu oru.
Čia Aerangis stylosa:
Aerangis stylosa.jpg
Aerangis stylosa.jpg (87.24 KiB) Peržiūrėta 410 kartus(ų)
MrGreen rašė:
Sek Rgs 15, 2013 10:00 am
Bus gražu, beje čia įdomi diskusija apie stylosa:
http://www.orchidsforum.com/threads/aer ... losa.9924/
Urze rašė:
Sek Rgs 15, 2013 2:50 pm
FUJI, Eliss, o iš kokių tiekėjų pirkote erangius? Graži Eliss erangio vėduoklė. :)

Ar gerai pamenu, kad A. stylosa turi kopūstinio melsvumo lapus? Kažkuris erangis tikrai tokiais pasižymi, bet katras dabar?
Eliss rašė:
Ant Rgs 17, 2013 2:11 pm
Mano pirktas iš orchidejos.lt.
Eliss rašė:
Ant Lap 05, 2013 1:40 pm
Laukiu patarimų dėl stylosa ;) nuotrauka viršuje. Ar jį man dėt kur šilčiau, ar palikt kaip yra, ar leist žydėt? Jis man varganai atrodo, nė vienos normalios šaknies, galima sakyt, bešaknis :no:
agnicc rašė:
Ant Lap 05, 2013 2:52 pm
Eliss, o tavo A.stylosa auga orchidariume ar ant palangės?
Eliss rašė:
Ant Lap 05, 2013 4:15 pm
Visaip augo, dabar tiesiog po lempa kabo.
FUJI rašė:
Ant Lap 05, 2013 5:15 pm
Eliss, galiu paguosti, kad ir mano A. stylosa prasčiausiai atrodo iš visų aerangių, bandė šaknis leisti, sustojo, dabar irgi praktiškai bešaknis, pirktas iš ten pat :(
agnicc rašė:
Ant Lap 05, 2013 6:25 pm
Aš pirkau taip pat "iš ten pat " :), tik vazonėlyje, bet substratas tai buvo baisus(bijojau persodinėti rudeniop)....tris mėnesius vyko augalo adaptacija , o dar mano nekompetencija- kur tokį augalą laikyt ir kaip :), tai kai nudžiovino žiedkotį, pradėjo raukšlėtis lapai ir tai juoduoti tai džiūti šaknys- kišau su vazonėliu į maišelį su drėgnu popieriniu rankšluosčiu porai savaičių, šiek tiek atsigavo, tai po to patalpinau į atvirą stiklinį burbulą, kurio dugne buvo daug akmenukų ir vis įpildavau vandens tik tiek kiek laistydavau, tai vanduo nutekėdavo į patį dugną, vazonėlio nebeliesdavo..bet būdavo minimali drėgmė,ant vazonėlio viršaus pridėjau daug kiminų- pastačiau šiltame kambary (+21 )ant pietvakarinės palangės kur gaudavo saulės ir įšildavo nuo 14 val...įtariu viskas tiko ir tik tada augalas atsigavo, pradėjo po truputį leisti šaknis.Balandžio mėnesį persodinau į naują substratą +kiminai ant viršaus.... vasarojo lauke, pavėsyje.Dabar labai gyvas :)
Eliss, o gal pabandyk ką nors panašaus susiorganizuoti taip pat? (Iš manęs nelabai kokia patarėja [Geda2]- dar be didelio stažo :) )
Eliss rašė:
Tre Lap 06, 2013 7:28 am
Teks vėl kišti reanimatoriun, nieko nepadarysi ;) bet kai gauni silpną augalą, tai taip ir žaidi su juo.
agnicc rašė:
Ket Vas 13, 2014 1:35 pm
Tenka pripažinti-pirmoji didžioji nesėkmė- antrus metus augantis Aerangis stylosa - augalų rojuj O:). Šitiek šauniai augęs, žiedstiebius leidęs....Padariau išvadą, kad didžioji klaida buvo vėsi temperatūra -vidutiniškai 12 -15 laipsnių,(praėjusią žiemą laikiau apie 20 laipsnių temperatūroje- ir augo puikiai ) ir purškimas, buvau pastačiusi šalia neofinetijų, tai kliūdavo dažniau....Gaila labai :(
pasiguodžiau skaitydama :) - Killing Orchids: Dealing with the Inevitable (Larry Litwin) http://www.larchhillorchids.com/newslettermay11.pdf (6 psl.)

Rašyti atsakymą

Grįžti į