Urzės orchidariumas

Asmeninės orchidariumų istorijos ir bendri pokalbiai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Urzės orchidariumas

Post by Ričardas »

EvaJa wrote:
Mon Aug 16, 2021 4:51 pm
Turėjau ir aš lialiusų ir ramitezi, ir daug visko kito. Ar vandens nepakeitei, ar elektra dingo (naujam rajone name tuo metu buvo aktuali problema), tai minėtieji pirmieji pasikabinę paviršiuje žiopčiodavo ar pasišiaušę tūnodavo. Jautrūs ir temperatūros nukritimui bent pora laipsnių.
Dėl Ramiresi, tai jiem vanduo turi buti šiltas +24-26 ir o lialiusai ora ima iš atmosferos .
Na jeigu staigus vandens pokičiai tai bet kuri žuvis jaučiasi blogai .

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Urzės orchidariumas

Post by Urze »

Ričardai, Jūsų atsakymus pasiskaičius atrodo, kad Jūs vienas esate žuvis auginęs ir vienintelis viską žinote. :) Palikite vietos ir kitų nuomonei. baksnoju_ Kuo puikiausiai žinau, kad lialiusai, kaip ir visos labirintinės žuvys, kvėpuoja ir atmosferiniu oru, tačiau toks vaizdas kaip Evaja apibūdino (žiopčioja paviršiuj ir pasišiaušę tūno) yra net labai pažįstamas ir visai ne normalus labirintinių elgiasys. Daug patirties turintiems žmonėms ir lialiusus auginti lengva, bet mėgėjui (kaip man) nedideliame akvariume juos išlaikyti gyvus ir gražius yra labai sunku. Čia panašiai, kaip vieniems masdevalijas lengva auginti, kitiems - katlėjas ar vėsiamėgius dendrobius pražydinti. Kai turi reikiamas sąlygas ir žinių, tai ir lengva. O neturintys to gali kad ir ant blakstienų stovėti, vis tiek nepadės.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Urzės orchidariumas

Post by EvaJa »

Turėjau net ir tris akvariumus vienu metu, auginau tiek labirintines, tiek retesnes ir lepesnes neskabančias augalų, tiek amerikos ciklidus didelės talpos aovariume. Patirtis apdulkėjusi, bet ilgesnio nei 5metų terliojimasis su žuvimis visiškai nepasimiršo :) tad ką pamenu apie tai kalbu- iš asmeninių atradimų bei praradimų.

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Urzės orchidariumas

Post by Ričardas »

Merginos. Jus nesupratote manes, aš nemokinu, neižeidinėju, ir tikrai nenorėjau pasakiti kad Jus nemokate o aš moku ir Jus mokinu. Parašiau tik kaip patarimą .Taip, gal perdaug kišu savo trigraši , atsiprašau. Stengsiuos daugiau patilėti ☺

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Urzės orchidariumas

Post by Urze »

Ričardai, jei jau Jūs imsit tylėri, tai forumas visai nutils. Tai raginu netylėti. Taip_ Pasibaksnojant vis įdomiau gyventi. baksnoju_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Urzės orchidariumas

Post by Ričardas »

Urze wrote:
Tue Aug 17, 2021 3:33 pm
Pasibaksnojant vis įdomiau gyventi. baksnoju_
Va va , butent reikia pasibaksnoti :) nes, jeigu kažkas parašis nu kaip sako - ne į tvorą , ne į mėtą , tai manau reiktu pabaksnoti , nes jeigu visi tilėsim tai nežinantis taip ir padaris ir kai blogai gausis tada ieškos kaltu o tai gausis kad visi kalti.
Esu susidures su tokia situacija , apkaltinta buvo visa grupė .
Ps, pripažistu, perdaug kalbu bet man oi kaip truksta forume bendravimo ir net pikta darosi , ragini ragini bet, - nu tu pliurpk o mes paskaitisim :lol:

User avatar
InetaSka
Posts: 745
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Urzės orchidariumas

Post by InetaSka »

Smagu, kai diskusija užsivedė, tada daugiau ir informacijos, ir patirčių sužinai. Kas vienam tinka, galbūt kitiems ne. O kuo daugiau domiuosi, tuo labiau atrodo, kad nereik man tų žuvyčių, nors ir kaip norėčiau.. tada išvažiuojant ne tik ieškoti kam katiną prižiūrėti reiktų, bet ir akvariumą :D

Mano noruose būtent panašaus vaizdo orchidariumas buvo, bet čia dar tiek domėtis reikia ir detalių apgalvoti, kad turbūt teks dar pasiskaitinėti. Nusipirkau šiandien 60x30x30 akvariumą su dangčių ir lempą (reiks su laiku galingesnę nusipirkti), įsistatyti ventiliatorius ir pan., bet pradžiai pasibandymui man užteks.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Urzės orchidariumas

Post by Ričardas »

Inetule, prieš kelis metus kai isirenginėjau iš akvariumo į orchidariumą , tai Ramsis man pasakė- darik didesni , nes neužilgo vistiek darisi. Ir jis buvo teisus , po metu pasidariau dvigubai didesni. Ta pati ir Jums patariu , darikite didesni, nes net nepastebėsite kaip orchidariume pritruks vietos augalams.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Urzės orchidariumas

Post by Urze »

InetaSka, reik žuvyčių, reik. Žalias_ Teks tamstą į svečius kviesti (jei su galimybių pasu), kad gyvai galėtumėt pamatyti pliusus ir minusus tokio orchikvariumo. Vien nuo orchidėjų labai statiškas vaizdas, o žuvytės gyvybės įneša. Išvažiuojant žuvytes galima ramiai kelioms dienoms palikti be priežiūros. Jei kas ateina katinu pasirūpint, tai tuo pačiu ir žuvytėms maisto įberti gali. Tik svarbu palikti iškart sudozuotą maistą, nes nežinantis normos žmogus dažniausiai pripila smarkiai per daug maisto ir va tada jau gali būti rimtų pasekmių.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Urzės orchidariumas

Post by Abitalė »

Urze wrote:
Tue Aug 17, 2021 8:28 pm
InetaSka, reik žuvyčių, reik. Žalias_ Teks tamstą į svečius kviesti (jei su galimybių pasu), kad gyvai galėtumėt pamatyti....
Urze, aš irgi turiu galimybių pasą Svil_

User avatar
InetaSka
Posts: 745
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Urzės orchidariumas

Post by InetaSka »

Urze wrote:
Tue Aug 17, 2021 8:28 pm
InetaSka, reik žuvyčių, reik. Žalias_ Teks tamstą į svečius kviesti (jei su galimybių pasu), kad gyvai galėtumėt pamatyti pliusus ir minusus tokio orchikvariumo. Vien nuo orchidėjų labai statiškas vaizdas, o žuvytės gyvybės įneša. Išvažiuojant žuvytes galima ramiai kelioms dienoms palikti be priežiūros. Jei kas ateina katinu pasirūpint, tai tuo pačiu ir žuvytėms maisto įberti gali. Tik svarbu palikti iškart sudozuotą maistą, nes nežinantis normos žmogus dažniausiai pripila smarkiai per daug maisto ir va tada jau gali būti rimtų pasekmių.
Su pasu, viliojantis pasiūlymas, bet dar iki tokio orchidariumo toli man :D Kadanors, tikiuosi...
Ričardas wrote:
Tue Aug 17, 2021 8:16 pm
Inetule, prieš kelis metus kai isirenginėjau iš akvariumo į orchidariumą , tai Ramsis man pasakė- darik didesni , nes neužilgo vistiek darisi. Ir jis buvo teisus , po metu pasidariau dvigubai didesni. Ta pati ir Jums patariu , darikite didesni, nes net nepastebėsite kaip orchidariume pritruks vietos augalams.
Aš ir nesakau, kad man tokio dydžio užteks visam laikui, tiesiog šiuo metu neturiu sąlygų dideliam orchidariumui, todėl tik domiuosi ir planuoju kaip visą tai turės atrodyti, kokią įrangą pirkti ir panašiai. O dabartinis nedidukas yra tik pasibandymui, pažiūrėjimui kaip veikia sistema pati, gal ateityje jame apgyvendinsiu žuvytes, bus matyt.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Urzės orchidariumas

Post by Urze »

Abitale, tai reik vairuotoją kalbinti kokiam rugsėjo savaitgaliui. ;) Susiderinsim asmeniškai.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Urzės orchidariumas

Post by Urze »

Netikėtai gražiai mano orchidariume įsipaišė kelios begonijos. Viena jų - Begonia cleopatrae. Ačiū Andriui, kad įkalbėjo. :)

20220804_102848.jpg
20220804_102848.jpg (2.06 MiB) Viewed 816 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Urzės orchidariumas

Post by MrGreen »

Labai gražus paveikslas gaunasi Plo_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Urzės orchidariumas

Post by Urze »

Mano telefoniniu fotoaparatu neišeina gražiai nufotografuoti bendro orchidariumo vaizdo. O va Andrius šių metų pradžioje kuo puikiausiai jį nufotografavo. Vaizdas per 8 mėnesius dalinai pasikeitė, bet vis tiek noriu pasidalinti (pagaliau :)) gražiomis nuotraukomis.
20220130_122818.jpg
20220130_122818.jpg (4.3 MiB) Viewed 653 times
20220130_122607.jpg
20220130_122607.jpg (4.67 MiB) Viewed 653 times
20220130_122536.jpg
20220130_122536.jpg (5.64 MiB) Viewed 653 times
20220130_122448.jpg
20220130_122448.jpg (5.59 MiB) Viewed 653 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
InetaSka
Posts: 745
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Urzės orchidariumas

Post by InetaSka »

Super, gražios džiunglės :)
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Urzės orchidariumas

Post by Urze »

Pažydėjęs net ketverius metus iš tų pačių žiedynstiebių, nežinomas hibridinis falenopsis juos tikriausiai jau išleis užtarnauto poilsio, o vietoj jų užaugino du naujus. Jau jam tai gyvenimas orchidariume patinka!
20240223_115034.jpg
20240223_115034.jpg (1.72 MiB) Viewed 172 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Urzės orchidariumas

Post by MrGreen »

Gražus falenopsis, gal reiktų cornucervi pirminius hibridus peržiūrėti ir rasi kas čia per falenopsis?

User avatar
Aga
Posts: 281
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:53 pm
Location: Kaunas

Re: Urzės orchidariumas

Post by Aga »

Va čia tai džiunglės Super_ Plo_
Labai gražu:)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Urzės orchidariumas

Post by Urze »

MrGreen, kažkada klausiau forume, koks čia hibridas galėtų būti, nes tikrai netoli nuo rūšinių, bet neatkasėm.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Orchidariumas”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests