Laelia anceps

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Laelia anceps

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Fri Jul 16, 2010 8:07 pm
Laelia anceps

Gegužraibinių šeimos augalas paplitęs Meksikoje ir Gvatemaloje (čia ji reta), bei Hondūre. Ši laišva yra labai populiari tarp augintojų, nes labai nereikli, prisitaiko prie įvairių aplinkos sąlygų ir puikiai auga bei žydi. Dėl lengvos priežiūros Laelia anceps puikiai tinka ir pradedančiajam ir patyrusiam orchidėjų augintojui . Žiedai pasižymi gausia spalvų įvairove. Žiedyno ilgis gali siekti apie 45 - 60 cm. Žiedyną sudaro 2 – 4 ir daugiau žiedų, kurie yra 10 cm skersmens. Laelia anceps žiedų spalvos labai įvairios, gali būti violetinės, rožinės, baltos spalvos su ryškiaspalve lūpa (alba formos lūpa balta su geltona juostele). Žydi rudenį - ankstyvą žiemą (nuo lapkričio iki sausio mėnesio). Puikiai auga vazone, krepšelyje ar pririšta prie kamštinio ąžuolo žievės. Negalima rišti prie pušies žievės.

Temperatūra
Ši Laelia yra viena ištvermingiausių katlėjos grupės orchidėjų ir gali iškęsti trumpalaikias šalnas ik – 5 ºC, be didesnių nuostolių (gali nukentėti tik nauji auginiai, kurie yra gležni, tačiau žiemos laikotarpiu dažniausiai nauji auginiai jau būna suaugę). Gerai auga ir esant aukštai temperatūrai, lengvai ištveria iki 32 – 37 ºC šilumos(tik esant tokiai temperatūrai reikia nepamiršti ir laistyti daugiau, bei įrengti dirbtinį vėdinimą).

Apšvietimas
Reikia vidutinio – stipraus apšvietimo, tinka pietinė ar saulėta rytinė/vakarinė palangė, pavasarį galima išnešti į lauką ir pakabinti į medį, kur augalas gautų daug saulės.

Laistymas
Lieti reguliariai (kas dieną ar kartą per savaitę priklausomai nuo aplinkos sąlygų (temperatūros, oro judėjimo ir pan. ) ) augimo laikotarpiu, kuris prasideda apie balandžio mėn. ir tesiasi iki lapkričio mėnesio. Laistymą sumažinti reikia žiemos laikotarpiu, kai augalas ilsisi, bet visiškai nutraukti laistymo nereikėtų. Formuojantis žiedpumpuriams juos reiktų kartai stipriai apipurkšti šiltu vandeniu, nes kitaip dažniausiai sulimpa ir gali neprasiskleisti, arba prasiskleidžia deformuoti sulipę žiedai.

Tręšimas
Kaip ir visų kitų gumbinių orchidėjų.

Kaip atrodo žiedai galima pasižiūrėti čia:
http://www.flickr.com/search/?q=laelia+anceps
MrGreen wrote:
Mon Dec 13, 2010 3:22 pm
Laelia anceps var. guerrero tikiuosi šiemet bus viskas gerai ir sulauksiu žiedų :D Nes pernai buvo toks laikotarpis kai labai ilgai labai nelaisčiau, tiesiog nebuvo kada normaliai prižiūrėti orchidėjų, ir žiedstiebus sudžiuvo :x
Urze wrote:
Thu Feb 21, 2013 7:37 am
Keli forumiečiai turi šią laišvą. Gal galite pasidalinti patirtimi, kaip sekasi su ja susikalbėti?
MrGreen wrote:
Thu Feb 21, 2013 9:59 am
Auga kaip piktžolė, bet žydėti nepriverčiu :neutral:
Urze wrote:
Thu Feb 21, 2013 12:54 pm
MrGreen, Tu turi guerrero formą, taip? Va čia vienas žmogus aprašęs, kad "kepina" jas tiesioginėj saulėj visą vasarą (tik neaišku, kur jis gyvena, tai ir kokio stiprumo ta saulė).
Some L. anceps guerrero are hard to bloom. These two were not blooming, so I moved them high up in my shadehouse to maximize light and temperature. They still didn't bloom. So, I thought, I will put them in full sun. If that doesn't work they go in the trash. Bingo: all new growths seem to be spiking up. I will wait a bit longer and put them back in the shadehouse to prevent the heavy burning that might occur in late-summer to fall.
Ir galiausiai pavyko.
I previously posted photos of these orchids, noting that I had not been able to bloom them for years. So I tried putting them in full sun. That worked. This has been a terrible past growing season for orchids here, so the flowers are weak. The colors are a bit darker than the photos capture.
Vasara ten buvo gana vėsi.
Bandei saviškę kepinti? Iš kur ji pas Tave atkeliavo? O kaip kitos variacijos ir formos - lengviau pražydinamos, lengvai ar irgi sunkiai prikalbinamos? Gal domėjaisi ir žinai?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Laelia anceps

Post by MrGreen »

Relax wrote:
Thu Feb 21, 2013 1:02 pm
Maniškė guerrero (turbūt MrGreen'o augalo dalinukas) nei auga, nei žydi tik vienas po kito senieji gumbai nyksta. Turi vieną šaknį ir nuo vieno auginio du pypsiukus, kurie nekruta.
Iš vazoniko perkelta ant pliauskos, su truputėliu kiminų. Purškiu kas dieną (ne augalą). Išbandžiau katlėjų budinimo metodą, gal ir laišvai suveiks. :pray:
MrGreen wrote:
Thu Feb 21, 2013 10:14 pm
Urze wrote:MrGreen, Tu turi guerrero formą, taip? Va čia vienas žmogus aprašęs, kad "kepina" jas tiesioginėj saulėj visą vasarą (tik neaišku, kur jis gyvena, tai ir kokio stiprumo ta saulė).
Some L. anceps guerrero are hard to bloom. These two were not blooming, so I moved them high up in my shadehouse to maximize light and temperature. They still didn't bloom. So, I thought, I will put them in full sun. If that doesn't work they go in the trash. Bingo: all new growths seem to be spiking up. I will wait a bit longer and put them back in the shadehouse to prevent the heavy burning that might occur in late-summer to fall.
Ir galiausiai pavyko.
I previously posted photos of these orchids, noting that I had not been able to bloom them for years. So I tried putting them in full sun. That worked. This has been a terrible past growing season for orchids here, so the flowers are weak. The colors are a bit darker than the photos capture.
Vasara ten buvo gana vėsi.
Bandei saviškę kepinti? Iš kur ji pas Tave atkeliavo? O kaip kitos variacijos ir formos - lengviau pražydinamos, lengvai ar irgi sunkiai prikalbinamos? Gal domėjaisi ir žinai?
Urze, taip pas mane guerrero pirkta iš nardoto, viską išbandžiau, kiekvieną vasarą ji didesnę dalį dienos kepa tiesioginėje saulėje, ir žydėti bando kiekvienais metais, tik žiedynai labai nelaiku pradeda augti - rudens gale kai jau saulės mažai, jie paauga apie 15-20cm ir nudžiūna :doh: Gal šiemet labiau pasiseks :doh: kitos formos daug lengviau pražydinamos, bent jau visur taip yra rašoma, bet pats nebandžiau pirkti kitokios, norėjau pirmiausiai turimą pražydinti :think: Panašu, kad reiks nusipirkti paprastą anceps ir bandyti žaisti su ja [O.0]
Dalytė wrote:
Thu Feb 21, 2013 11:00 pm
mano gabaliukas gautas iš MrGreen leidžia ūglį, lėtai, bet užtikrintai.
Urze wrote:
Fri Feb 22, 2013 7:05 am
Aišku, MrGreen. Aš tai tokio vaizdelio balkone norėčiau. :D
http://treasurevalleyorchidsociety.org/ ... nceps1.jpg

Evaja, o kaip Tau su šia laišva sekasi?
Giriniss wrote:
Sun Feb 24, 2013 11:48 pm
MrGreen wrote:Urze, taip pas mane guerrero pirkta iš nardoto, viską išbandžiau, kiekvieną vasarą ji didesnę dalį dienos kepa tiesioginėje saulėje, ir žydėti bando kiekvienais metais, tik žiedynai labai nelaiku pradeda augti - rudens gale kai jau saulės mažai, jie paauga apie 15-20cm ir nudžiūna :doh: Gal šiemet labiau pasiseks :doh: kitos formos daug lengviau pražydinamos, bent jau visur taip yra rašoma, bet pats nebandžiau pirkti kitokios, norėjau pirmiausiai turimą pražydinti :think: Panašu, kad reiks nusipirkti paprastą anceps ir bandyti žaisti su ja [O.0]
paskutiniais metais ypatingai darganu sezonas nelaiku ir uztestas gavosi, ne vienas augalas "liko nesuprates" ka daryti ir permaste zydejimu grafika ar seip kokia nasamone sustume, tam tikslui jau mastau apie dirbtini apsvietima balkone tokiem atvejam kompensuot, pakoregavimui sviesos.
Urze wrote:
Wed Jan 22, 2014 5:39 pm
Nardotto turi kelias šios laišvos formas. Nerandu, kuo skiriasi Laelia anceps tipo ir tiesiog Laelia anceps. Nes pas juos parašytos abi. Gal kas apšviesti galėtų? Nekrenta ji man iš galvos. :roll:
MrGreen wrote:
Wed Jan 22, 2014 7:37 pm
tai tas pats augalas, nieko nesiskiria, "tipo" tipinė Laelia anceps forma, o paprasta Laelia anceps irgi yra tipinė Laelia anceps :) Kuo ivairesnių pavadinimų prirašo, tuo didesnis augalų pasirinkimas atrodo :neutral:
Jei labai nori galėsiu atskelti gabalą Laelia anceps var. guerrero, tokia bus: http://sborchid.com/plantdisplay.php?ocode=L00000100
bet tik kai pradės augti naujos šaknys.
Urze wrote:
Wed Jan 22, 2014 9:08 pm
Ačiū už paaiškinimą ir pasiūlymą, bet man tipinė gražesnė.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Laelia anceps

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Mon May 12, 2014 1:04 pm
Atkeliavusi "italė" - tipinė Laelia anceps forma - labai pradžiugino. Tikrai labai gražus keras, gyvų šaknų - sočiai, o dar ir 2 nauji ūgliai auga.
Laelia anceps tipo
Laelia anceps tipo 2014-04-18 1.jpg
Laelia anceps tipo 2014-04-18 1.jpg (153.96 KiB) Viewed 2272 times
Tokie plokšti ūgliai man vis dar labai neįprastai atrodo, lyg rankelę taip laikytų :hand: . :D Laelia anceps tipo
Laelia anceps tipo 2014-04-16 2.jpg
Laelia anceps tipo 2014-04-16 2.jpg (99.82 KiB) Viewed 2272 times
Laelia anceps tipo 2014-04-18 6.jpg
Laelia anceps tipo 2014-04-18 6.jpg (96.33 KiB) Viewed 2272 times
Pasodinta su kiaurašoniu plastikiniu vazonu tiesiai į neglazūruotą molinuką. Substratas - stambūs žievės gabalai ir vyno kamščiai. Laelia anceps tipo
Palinkėkit sėkmingai susidraugauti. :D

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Laelia anceps

Post by MrGreen »

O-manė;) wrote:
Mon May 12, 2014 2:48 pm
Aha [taip.gif], linkim :)
Labai faina laišva :thumbupleft:
Maniškė atrodo labai panašiai. Irgi šį pavasarį gauta, tik iš Schwerter'io, var. veitchiana. Pradėjo auginti vieną ūgliuką. Auga stambioj žievėj plast. vazone.
MrGreen wrote:
Sat Jul 12, 2014 9:01 pm
L. anceps diskusijas perkeliu čia:)
O-manė;) wrote: Tai pas tave anceps saulėje kepa? O kaip spalva, ar kiek bordine pasidarė?
Urze wrote:Langelis praviras buvo, bet jis mažai padeda, kai saulė atsisuka ir ilgai spigina. Laelia anceps paslėpta nuo vidurdienio saulės, bet nuo kokios 15 val. ligi pat vakaro saulėj stovi. Bordiškumo neįgavusi. Viens lapas yra jau padegintas, bet tikriausiai buvo vienąkart prie stiklo priglaustas, dėl to ir sukepė. Nes jis senesnio ūglio, o šiųmečiai minkštesni lapai nenukentėjo. Jei būtų tiesiog per karšta toj vietoj stovėt, gal būtų visa sukepusi, o čia tik viena dėmė. :scratchheadyellow:
O-manė;) wrote:
Urze wrote:... nuo kokios 15 val. ligi pat vakaro saulėj stovi. Bordiškumo neįgavusi. ...
Aišku, o tai aš galvojau, kad tik mano tokia :)
zuzla wrote:... kai tokia permainiga vasara ...
Na jo, tie permainingi orai neduoda ramiai gyventi, vis reikia sukti galvą kur ką perkelti, pridengti ar dar ką :Hmmmm:
Va taip atrodo visą dieną saulėje "kepanti" Laelia anceps v. guerrero, ji pakabinta ant seno medžio kamieno, aukščiau nieko nėra, todėl niekas šešėlio nesudaro. Taip nekepinta ji net negalvoja apie žiedynstiebių auginimą, bet deja žiemos metu per mažai šviesos būna, gal šiemet pasiseks labiau...
O-manė;) wrote:
Sun Jul 13, 2014 2:49 pm
Oho :w00t: Geras :D
Saulė kepina, o vėjas vėsina :thumbupleft:

Deja, mūsų su Urze laišvos, nors ir stovi saulėje, bet ją gauna per stiklą, tad spinduliai vis vien kažkiek filtruojasi :Hmmmm:
Nors, :scratchheadyellow: kitoms laišvoms pas mane tai netrukdo gerai įdegti [galvoju.gif]
MrGreen wrote:
Sun Jul 13, 2014 2:58 pm
Tas paraudimas dar ir nuo klono priklauso, nes tarkim baltažiedės ar švelniai rožinės spalvos anceps gali visai neparaudonuoti.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Laelia anceps

Post by MrGreen »

O-manė;) wrote:
Sun Jul 13, 2014 3:28 pm
A, nu jo, tikrai [taip.gif] Manoji var. veitchiana .
Na ir dar, gal turi reikšmės, kad tik šį pavasarį įsigyta - pratinasi prie mano sąlygų ;)
Gerai, kad nors auga (tuk, tuk, tuk į medį :) )
Urze wrote:
Sun Jul 13, 2014 4:09 pm
Ohoho, kokia spalvelė! :w00t: O kiek ilgai tokia lapų spalva išsilaiko ją rudenį parsinešus namo?
Maniškė Laelia anceps tipo ūgliai, su kuriais šį pavasarį ją gavau, tik pradėjo gumbus pūsti ir po kelias šaknis leisti (lėtokas procesas), o jau nauja akutė pabudo ant to pačio stiebo, kuris jau ir taip šiųmetį ūglį augina. Ko čia ji taip skubina? Iš gero gyvenimo ar kaip tik priešingai?.. Ji yra vienintelė mano turima orchidėja, kurią prausti reikia - kai nauji ūgliukai pradėjo augti, ant jų skyrėsi nemažai lipnaus skysčio, kuris tiesiog sulipina ūglio dangalus ir lapas stringa juose. Tai kas kelias dienas vis teko mazgot, kad kokiom armonikom nesusimestų lapai. Ar pas kitus irgi taip būna?
MrGreen wrote:
Sun Jul 13, 2014 6:12 pm
Urze, anceps keliauja ant pietinio lango ir dar ilgokai saulės gauna, todėl tikrai nepasakysiu kiek laiko praeina kol lapai vėl žali tampa :think: niekad negalvojau apie tai tai negaliu prisiminti. O dėl augimo ir pas mane tas pats, džiaukis, ji auga gerai ir ūglių gausiai per sezoną uždera :) tik kad jie žydėtų tada išvis gerai būtų.
Urze wrote:
Mon Jul 14, 2014 1:29 pm
Bet vėliau vis tiek nužaliuoja lapai, taip?
Pažiūrėjau Tavo įdėtą nuotrauką pirmam temos puslapyje, kur Tavo laišva dar mažai ūglių turi, o va per keturis metus į kokį kerą išaugo. Kad sparčiai auga, tai smagu. Kol kas mano tikslas yra "išpūsti" jos naujiems ūgliams gumbus, o kitas žingsnis jau bus žiedų laukimas. :)
Urze wrote:
Mon Sep 01, 2014 7:28 pm
Ši laišva jau 4 naujus ūglius augina. :w00t: Reiks ją po lempa kišti, matyt, kad kas gero iš tų rudeniop pradėjusių ūglių gautųsi.
Murfika wrote:
Wed Apr 08, 2015 8:21 pm
Na, MrGreen, ar pavyko prazydinti guerrero? As noreciau ja uzsisakyti, nes labiau patinka, nei tipine forma. Bet negi tikrai taip sunku sulaukti ziedu, net po 4 metu?
Jei uzkniso salotos, gal lausit i dalis?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Laelia anceps

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Wed Apr 08, 2015 9:11 pm
Nesvarbu mano augalui nei saulė, nei trąšos, nei temperatūrų skirtumas :no: Esmė ta, kad kiek augino žiedynstiebius, jie labai nelaiku pradeda augti - žiemą kai yra šildomos patalpos, sprindis žiedynstiebio paauga ir sudžiūna. Pats augalas tikrai nereiklus, auga puikiai.
Bandykite auginti, jei pas mane dar nepražydo, nereiškia, kad pas Jus nežydės, visų mūsų priežiūros ypročiai ir auginimo sąlygos skiriasi. Dabar artimiausiu metu dalinti neplanuoju, nes kelis kartus dalintas augalas paskutiniais metais, reikia masės užsiauginti.
Urze kaip tavo anceps?
Urze wrote:
Fri Apr 10, 2015 10:18 pm
Saviškę rudenį su 4 naujai augančiais ūgliai pakišau po lempom. Ūgliai užaugo nedicki, o tada augalas perėjo į ramybės būseną, nors stovėjo ir šiltai, ir po lempomis. Tai paskui apmažinau laistymą ir leisdavau substratui gerokai išdžiūti. Neseniai vieną ūglį pašalinau, nes pradėjo nuo lapo neskubiai, sausai, bet rudai pūti, o jį pašalinus ir pats gumbas pradėjo minkštėti. Dabar šalia to pašalinto ūglio nauja akutė pabudo ir pradėjo augti. Tikėjausi, kad per žiemą irgi augs nors kiek ši laišva, bet augalui geriau žinot, kas jam tinkamiau. Tai įdomu, kaip bus šį sezoną augimas.

A, dar ji baisiais laiptais aukštyn lipa, tai įdomu, ar sausam ore būdamos šaknys sugebės pasiekti substratą, ar užsitrauks anksčiau.
Murfika wrote:
Sun May 03, 2015 10:07 pm
:razz_: Ot, specialiai iš Orchids and More neužsisakinėjau Guererro formos, laukiau Nardotto. Ir nebeliko pas juos. O man tokia graži ta forma. Dabar suku galvą-Irwins ar tiesiog tipinę...irwins didesni ziedai. Bet man svarbiau spalvos.
Ir dar toks pastebejimas, foto ivairiu formu beziurinejant. Susidare ispudis, jog Guerrero saug kompaktiskiau auga, ne taip smarkiai laiptais lipa, kaip antai, tipine forma.
MrGreen wrote:
Mon May 04, 2015 8:15 am
Murfika, taip, kompaktiškiau auga. Pirk irvins arba tipine ir kada pamainysim:-)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Laelia anceps

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Tue Oct 13, 2015 6:10 pm
Kaip šiais metais sekėsi auginti Laelia anceps? Man kaip tai ne itin geras sezonas buvo, tik neatrenku, ką ne taip dariau. Pirma vienas ūglis gegužės mėnesį pradėjo pūti, jį pašalinus pradėjo augti nauja akutė, bet ūglis silpnas ir mažas užaugo. Tada sėdėjo nejudėdama per kone visą vasarą ir tik rugpjūtį pradėjo augti naujas ūglis. Jį beapžiūrinėdama pamačiau, kad tos dalies, kur ūglis buvo puvinį pasigavęs, rizoma yra dalinai pajuodusi, bet tvirta. Puoliau pjaustyti - nudrožiau dalies rizomos paviršinį sluoksnį. Bijodama, kad tas kažkas nepereitų ir į kitą rizomos dalį (ji yra išsišakojusi į dvi dalis), perpjoviau ją (dabar vazone - du atskiri individai). Pažeistosios dalies gumbai greitai pasiraukšlėjo - ženklas, kad turi mažiau šaknų nei augalui reikia. Žodžiu, be džiugesio vasara buvo su šia laišva. Dabar ji auginasi du naujus ūglius ant pažeistosios dalies ir vieną ant sveikosios rizomos dalies, pradėjo šaknis leisti. Kas jai buvo, kad vasarą to nedarė? Prabuvo įstiklintame balkone gaudama daug netiesioginės saulės, rytais ir tiesioginės. Temperatūrų svyravimai irgi buvo. Su laistymu gal nepataikiau? Šiais metais neturėsiu kaip po lempomis pakišti šitos dičkės, tai kaži, kas iš tų ūglių išeis, bet bent jau kad šaknų pasiaugintų ir tai jau būtų labai gerai. Gal kitas sezonas bus palankesnis. :pray:
Murfika wrote:
Tue Oct 13, 2015 7:41 pm
Kaip gaila tavo didčkės, Urze. Na, pliusas bent tas, turi dabar dvi!
Manoji var. Guerrero užsiaugino per vasarą du ūglius, dabar vėl du leidžia. Šaknų daug, iš krepšelio lenda visur, o jis stovi, ne kabo.
Deja, žiedų nebuvo. Na, pas mane saulės mažoka balkone, užtat jis neįstiklintas. Gal po persodinimo reikėjo atsigauti. Bet ar galima tikėtis žiedų iš rudenį ėmusių augti ūglių? Dabar pūpso po lempa, beje.
MrGreen wrote:
Tue Oct 13, 2015 7:51 pm
Pas mane dabar auginasi naujus ūglius, tiksliau jau jie nemaži ir auga lapai.
Taip, žiedų būtent dabar ir reikia laukti, nes žydi nuo rudens iki pavasario. Pas mane manau čia ir didžiausia problema yra, kad žiedynstiebius pradeda auginti rudenį, kai jau saulės nėra daug. Žiedynstiebiai auga auga ir nudžiūna. Aišku dar ir per sausa buvo, šiemet bandysiu pataisyti situaciją kai žiedynstiebiai augs, gal pagaliau pavyks pražydinti L. anceps var. Guerrero :doh:
Gal pavyks kada užauginti tokią anceps :lol:
https://www.flickr.com/photos/14396340@ ... 44/sizes/l
MrGreen wrote:
Sun Oct 25, 2015 9:12 pm
Šiandien laisčiau ir mačiau, kad jau vokai matosi ant jaunų ūglių.
Urze wrote:
Sun Oct 25, 2015 10:24 pm
Ūūū, labai linkiu, kad Tau pagaliau ją pavyktų prikalbinti!
O aš džiaugiausi, kad mano turima laišva pradėjo net iš kelių vietų naujas šaknis leisti. Vieną dieną jas apžiūriu - nugi daugumos jų viršūnės nugraužtos. Sraigių darbas. :viking: Šiandien skandinau visą vazoną šiltan vandenin, kad jos pradėtų dusti ir išlįstų lauk, ale nei viena taip ir nepasirodė. Va ir žinok, ar kad jau pačios persikraustė kitan vazonan, ar kad nebuvo labai blogai joms tos maudynės. Kiba alum vilioti reiks. Ar sraiges labiau žalios bulvės vilioja, o šliužus alus? Pamiršau. :scratchheadyellow:
ricardas wrote:
Mon Oct 26, 2015 8:45 am
Kas tuos šliužūs vilioja tai nežinau bet net neisivaizduoju , iš kur pas maniškes atsirado šliužiukai , visą vasarą gėliukai stovėjo šliužam neprieinamoi vietoi , nebent nuo medžių obelų nukrisdavo . Mirkimas man padėjo , jie iššliaušdavo ant substrato paviršiaus arba ant bulbu. Reikia atidžiai žiurėti nes jie maži ir blogai matos .
Murfika wrote:
Mon Jan 16, 2017 10:35 am
Mr. Green, tai kaip ten su tais vokais, ar bus kas nors? Aš pas savo var Guererro žiedstiebius pastebėjau turbūt rugsėjo pabaigoje . Išsiskleidė sausį. Oi, ilgai lindo. Vis paliedavau, nes ant beilgėjančio stiebo sekcijų matėsi, kad trūksta drėgmės. Susigarankščiavę pseudo lapeliai, dengiantys žiedstiebį.
Ir tikrai dažnai reikėjo nupurkšti pumpurus, nes baisiai susiklijavę buvo. Teko net padėti prasilupti. Tai pirmąjį žiedą kiek pažeidžiau, kitiems jau geriau sekėsi.
laelia-anceps-guererro01.jpg
laelia-anceps-guererro01.jpg (38.88 KiB) Viewed 2272 times
laelia-anceps-guererro02.jpg
laelia-anceps-guererro02.jpg (70.15 KiB) Viewed 2272 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Laelia anceps

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Thu Jan 19, 2017 9:17 pm
Mano žinutė 2015 metų tai nieko ir nebuvo. Labai graži anceps, tik į Guererro nepanaši? Jei iš italų tai turbūt ir pas mane nebus Guererro.
Murfika wrote:
Thu Jan 19, 2017 9:29 pm
Kodėl nepanaši? Iš italo. Pirkau kaip Gurerro. Gal nesugebėjau pagauti atspalvio? Arba šviesos jai pritūko, pablyškusi. Pažiūrėjau, ji tebekeičia spalvą, tamsėja.
MrGreen wrote:
Sun Jan 22, 2017 8:20 pm
Gal dar pasikeis, nes foto atrodo kaip tipinė forma.
Urze wrote:
Sun Jan 29, 2017 11:19 am
Murfika, labai graži Tavo ši laišva. O aš savosios nuo vasaros nebeturiu. Kažkaip ūgliai vis mažyn augo, galiausiai pamačiau, kad rizoma kažkoks pajuodavimas eina, stengiaus jį pašalinti, apskutau, bet nieko gero nesigavo. Pamačius Tavo nuotraukas vėl kilo noras antrąkart jaukintis šią ilgakaklę standžiais lapais.

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Laelia anceps

Post by kielė »

LT laboratorijoj gimus augus, sraigių truputį apgraužtom šaknim, užtat daug viename :D
20220810_Laelia anceps.jpg
20220810_Laelia anceps.jpg (415.84 KiB) Viewed 424 times
ir gavosi Laelia anceps "darželis" :lol:
20220810_Laelia anceps2.jpg
20220810_Laelia anceps2.jpg (470.28 KiB) Viewed 424 times

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Laelia anceps

Post by Abitalė »

Kiele, gražiai atrodo! liuks_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Laelia anceps

Post by MrGreen »

Bus miškas :D liuks_

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests