Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by EvaJa »

Žinot kokia logika vadovaujuosi? Jeigu nupirksiu ne aš - nupirks kitas. Pas save bent matysiu kaip augalas auga, dėsiu pastangas jį auginti. Kitas gal salotoms suvartos ar vaistams - kas žino :)

Per maži esam globalioms augimviečių išsaugojimo problemoms spręsti, tad nepirkimo akcija ir "forumo uždarymo" akcija nei kiek neprisidės prie sprendimo.

Geriau sėkladėžes auginti ir siūlyti tam, kas gali padauginti jas ir prisidėti taip.

P.S. einu atidarysiu užsakymą gal, kad eitume dairytis kitur, o ne forumą uždarinėt :twisted:

Online
Rasiukonas
Posts: 98
Joined: Thu Nov 12, 2020 8:32 am

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Rasiukonas »

.
Last edited by Rasiukonas on Fri Apr 02, 2021 7:57 am, edited 3 times in total.

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Ričardas »

Ignas tiesiog parašė , kad niokojama gamta . Mes perkam iš daugelio pardavėjų, augintojų ir tikrai nežinome iš kur ji , ar užauginta šiltnami ar paimta iš gamtos . Juk mums svarbu kad gražus, retas, ir tt.
Tai kad galime diskutuoti kaip kitur niokojama gamta na ir nepamirškim mūsų gamtos, juk mes čia gyvenam.

User avatar
Aga
Posts: 281
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:53 pm
Location: Kaunas

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Aga »

Man irgi atrodo kad čia nebuvo priekaištas kam nors asmeniškai... Tiesiog diskusija... Bent taip supratau todėl ir savo nuomonę pareiškiau Think_

Online
Rasiukonas
Posts: 98
Joined: Thu Nov 12, 2020 8:32 am

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Rasiukonas »

.
Last edited by Rasiukonas on Fri Apr 02, 2021 7:55 am, edited 1 time in total.

Mam
Posts: 155
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:43 pm

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Mam »

Aš atsiprašau Rasos ir visų kitų, nes parašiau komentarą. Rašydama pirmiausiai pagalvojau apie save, šiandien tokia diena, kai vis pagalvoju, ką ne taip padariau šiame pasaulyje :D :D turiu kelias orchidėjas, į kurias pažvelgus vis suvirpa, kad jos gali būti išplėštos. kad ir paskutinis Bulbophyllum polliculosum. Ši, mano manymu, bėda egzistuoja, kaip ir druska...
Mano siekiamybė būtų kaip kokiam budistui džiaugtis vienu žiedeliu, bet vis neišeina. Labai noriu draugystės orchidėjininkų forume, kokie skirtingi mes bebūtume.

Online
Rasiukonas
Posts: 98
Joined: Thu Nov 12, 2020 8:32 am

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Rasiukonas »

.
Last edited by Rasiukonas on Fri Apr 02, 2021 7:56 am, edited 1 time in total.

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Eliss »

Rasiukonai, nepabėkit ir rodykitės su savo augalais. Jei jau ir šiame forume pradėsim kažko nepasidalint, bus tikrai liūdna. Man, asmeniškai, vienintelė vieta kur galiu tikrai pasidžiaugt gražiu bendravimu ir atsigaunu vien žiūrėdama į žiedų nuotraukas. Na, nukrypau į lankas ir ne į temą visai.. .

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Abitalė »

Rasiukone, Jūsų kolekcija įspūdinga. Jūs senai esate įkvėpimo šaltinis dėl savo išpuoselėtų augalų, jų įvairovė ir priežiūra siekiamybė daugeliui šiuo hobiu besimėgaujančių žmonių. Perskaičiau visas žinutes ir nė nepagalvojau, kad buvo išsakyta kritika kurio nors konkretaus forumiečio atžvilgiu. Gal tiesiog įdomus sutapimas, kad ši diskusija gimė atskira tema po Jūsų įkelto augalo. Bet kiek pamenu, jau prieš kurį laiką apie tai kalbėjome Tropiscape ir jo Lepančių istorijoje. Šis forumas nuostabi vieta su įdomiais žmonėmis, vertingomis patirtimis, retais augalais ir geromis emocijomis!

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by MrGreen »

Rasiukonas neuždarom forumo dar Jo_ o tos pagundos niekada niekur nedings...

Abitale, pritariu liuks_

Visą dieną dirbu ir negaliu prisijungti ir parašyti normaliai...o mačiau, kad diskusija įsisiūbavo ne tokia linkme kuria norėjau.
Nieko įžeisti neplanavau ir nenorėjau, juk visi mes tuos augalus užsisakome iš tų pačių tiekėjų.

Mano tikslas buvo sukelti diskusiją apie bendrą situaciją su orchidėjom iš gamtos, netaikiau konkrečiai nei Schwerteriui nei Chilochistai nei Rasai!

Atsiprašau jei pasirodė kitaip, bet maniau esame draugai ir galime diskutuoti bendra tema kaip šiuo atveju be jokių įžeidinėjimų ir kaltinimų (todėl ir išskyriau temą iš Schwerter atsiliepimų, kad nepasimestų pokalbiai, nes maniau tema tikrai įdomi ir verta dėmesio).

Rasa tikiuosi ir toliau dalinsies fotografijomis! Ir nebijokim rašyti. Juk tokia ir forumo esmė - dalintis žiniomis, patirtimi, bendrauti su tokiais pat ligoniais...

O tos chilochistos ir aš norėčiau jei ji kvepianti būtų (kaip sužinoti? gal kas kur skaitėt?) kalbėjau abstrakčiai apie situaciją ir kokia ji beviltiška yra.

Man pasirodė įdomi ir nepaliesta tema ir mes kaip augintojai daug metų perkantys ir auginantys orchidėjas tikrai manau esame kompetetingi diskutuoti šiuo klausimu.
Niekas nedraudžia pirkti augalus kur norite, ir manau tikrai nei vienas nepirktų žinodamas, kad tam tikras retas augalas 100 proc išplėštas iš savo augimvietės gamtoje.

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Ričardas »

Ignai, rašau tik savo nuomone. Paskuinis Tavo sakinis, aš net ir žinodamas kad orchideja paimta iš augimvietės pirkčiau , nes jeigu aš nepirkčiau tai tikrai kažkas nupirktu . Forumiečiai gali manes teisti bet logiskai pagalvojus, juk ne aš išplėšiau iš gamtos , aš tik perku ir tikrai kiti perka, taip yra žmonių kurie žinodami nepirktu bet tai tik vienatai tokių žmonių.

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by zemuoge »

MrGreen wrote:
Thu Apr 01, 2021 9:46 pm

O tos chilochistos ir aš norėčiau jei ji kvepianti būtų (kaip sužinoti? gal kas kur skaitėt?)
Visos Chiloschistos kvepia, bet skirtingai. Stipriausiai, kiek man teko uostyti- Sch. exuperei, ji kvepia kaip neofinetija.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Urze »

Rasa, Jūs labai asmeniškai sureagavote į mano žodžius, kuriuos aš rašiau bendrai, visiems. Nes tikrai neturėjau tikslo baksnoti pirštu ar teisti. Aš pati pasiduodu forumo ir interneto pagundoms ir pati turiu ugdyti save kaip vartotoją, tai jei kam ir skirti tie mano žodžiai, tai pirmiausiai man pačiai, nes nuo savęs ir reikia pradėti keisti pasaulį.

Lygiai kaip ir MrGreen manau, kad tokia diskusija reikalinga, nes ji švietėjiška ir gal padės bent keliems orchidėjininkams kritiškiau pažvelgti į kai kuriuos parduodamus augalus.

Ričardai, Jūsų teisė rinktis, bet būtent taip ir palaikoma paklausa. Vieną nupirkus iš gamtos, išplėš dar tris, nesgi perka! Ir tas, kas perka iš gamtos išplėštą augalą, tiesiogiai remia tokias vagystes. Čia grynai kaip pirkti vogtą daiktą - pati nevagiau, bet sumokėjau vagiui, taigi esu vagies darbdavė. Ar nu to aš tampu "nesusitepusi", ypač jei žinau, kad daiktas vogtas? Ričardai, tikrai neteisiu Jūsų, bet kviečiu pakeisti nuomonę.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Ričardas »

Gustinut, taip suprantu kad pirkti vogta negerai . Tiesiog aš rašau ir visada kalbu tai ką galvoju . Kiti gal ? Ir perka vogtas bet nutili o aš nemoku meluoti tai rašau kaip yra . Be to, nesu girdėjes kad pardavejes po augalo foto parašitu - paimta iš gamtos. Tai nors mes ir žinotume kad paimta iš gamtos bet nutilėtume . Viskas susideda į tai kad pas augintojus beveik neimanoma nusipirkti elitinių orchideju ty tokių formų žiedų kaip gamtoje , na nebent pačiam nuvažiavus pas augintoja ir rasti elitine orchideja.
Va iškilo klausimas, jeigu žmogus paėmė orchideja iš gamtos ir ją padalino o pvz aš ją nusipirkau . Ar tai skaitosi vagistė ?

Online
Rasiukonas
Posts: 98
Joined: Thu Nov 12, 2020 8:32 am

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Rasiukonas »

Suprantu. Na nežinau už ką turėtumėt teisti?! Aš kaip tik gal per daug globaliai priėmiau jūsų diskusiją.. Nes man pasirodė, kad ji buvo labiau negatyvi.. O ir pats forumas be naujų rūšių augalų nebetenka prasmės(jei pirkti tik senas patikrintas veisles, kaip rasšėte).. Jei pirkti tik iš laboratorijų(nežinau net kur tiksliai) arba pas Vidmantą , kuris, nelabai prekyba užsiima ir parduoda tik retkarčiais, ką padaugina ir perka naujas rūšis taip pat pas tuos pačius tiekėjus.. Ir kaip, pvz, žmogus jausis, aprašinėdamas retą veislę forume? Diskusija gavosi, man, labiau paranojiška, net ir su įkeltais video(kur neaiškus kontekstas).. Jei taip niekuo negalima pasitikėti, tai šis hobis, bent jau man, nebetenka prasmės..
Na, tiesiog, pamąstymui , Gustina, ne piktai🙂.. Tiesiog, be jokių asmenuškumų.. O ir mano pasakytą frazę"uždaryti forumą" - manau, puikiai supratote, kad ji daugiau perkeltine prasme..!

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Slogaa »

Kokia įdomia tema visi čia diskutavot..
Atnešu ir aš porą savo pamąstymų.
Visi išsakyti teiginiai, man atrodo, yra šimtu procentų teisūs. Net ir ta mintis: "jei aš nenusipirksiu - kitas nusirpiks" irgi yra teisinga. Augalas juk jau išrautas iš augimvietės, tiesa? klausimas tik kas pačiups pirmas.

Turiu ir aš savąją nuomonę šitoj temoj. Ji man analogiška kitai problemai, besivadinančiai "moderni vergija" (ang. modern slavery). Ne taip seniai Anglijoje išėjo įstatymas, kad kiekvienas verslas turi nurodyti, jog jis yra PRIEŠ vergiją. Ką tai reiškia ir kaip tai įpareigoja: verslas turi įsitikinti, kad bet kuris jo tiekėjas, subkontraktorius, "trečia šalis" nenaudoja modernios vergystės. Tai priverčia verslą savo partnerius rinktis atsakingai.
Dabar liaudiškai kalbant, kas tai yra: verslas turi įsitikint, kad jo pastatą valanti valytoja nėra išnaudojama. Kad vežikas, atvežantis žaliavą nėra išnaudojamas. Kad žaliavų tiekėjas produktų neperka iš gamintojo kuris naudoja vergaujančius darbuotojus. Jau manau suprantama, apie kokias grandinines reakcijas eina kalba. Ir jei valstybė ras toj kad ir paskutinėj vietoj grandinėj esantį dalyvi, kuris išnaudoja žmones - baudas gausit visi.

Įdarbinti porą žmonių, kurie sedės ir tikrins visus popierius bei kratys įmones - didelei kompanijai galbūt ir nėra didelis nuostolis.. Bet kalbant apie orchidėjų ūkį - tai ganėtinai mažas pasaulis su mažais, neretai individualiais, iš hobio "išplaukusiais" verslais. Jei kalbėsim apie dar siauresnius plotus - Europa - čia pardavėjas jau yra laimingas, kad susieškojo kažkokį įdomesnį tiekėją, ir gali pasiūlyti įvairovės. Bet ar paprastam žmogeliui yra įmanoma nuvažiuot į Tailandą ar Aziją ar dar kur ir pačiam įisitikinti, kad NIEKAS NEĮMAMA IŠ GAMTOS...? Ar įmanoma nusisamdyti žmogų, kuris tai darys už jį?
Atsakymai paprasti.

Apie Tropiscape nepasakosiu, nes jau ir patys išsiaiškinot, kad lepanthes nebuvo vogtas iš gamtos. Bet kalbant apie tą patį Yeri - ir kaip jis atsirado bizny - viskas paprasta. Jis aplankė tam tikras šalis ir užmezgė kontaktus su vietiniais orchidėjų ūkiais. Viską jis perka flaskais ir gali irodyti tiek dokumentais tiek nuotraukom. Faktas - augalai nebuvo paimti iš augimvietės, jie buvo sukurti laboratorijoj. Didesniems, ne megėjiškiems verslams neapsimoka pirkti "iš gamtos" dėl labai daug logiškų priežasčių, vienos kurių - nepastovumas ir kiekiai. Belgas nenori pirkt keturių egzempliorių reto augalo. Jis nori keturiasdešimt vienetų. O apiformint popieriais tokį kiekį būtų kiek kėbloka.

Lygiai taip pat, manau, yra ir su tiekėjais - kam rizikuot, kam vaikščiot po mišką, kai galima viską švariai ir greitai atlikt laboratorijoj. PLIUS, aš visada galvoju apie vieną labai svarbų faktą - visi tie tiekėjai neretai randasi principe augimvietėse. T.y. klimato zonoje kuri yra labai labai palanki tam tikriems augalams. Pasižiūrėkit į Ecuagenerą. Beveik visų jų pardavinėjamų augalų gimtinė yra ne kas kitas kaip Ekvadoras. Kiek jiem reikia įdėt pastangų, kad augalai gerai augtų ir visas dauginimo procesas būtų greitas? Užtenka savo biznį pakelt į tam tikrą aukštį ir iš vis nieko nedaryt, arba palikt ant žemės ir turėt daug vandens. Tokiu būdų galima augalus gamint greitai ir sąžiningai. Augimvietė tokia jau ir aukso kasykla - viską išrinksi ir baba, nieko nebeliks.

Tad nemanau, kad mūsų Europiniai importai yra prisidėję prie gamtos naikinimo tiesiogiai. Suprantu logiką McGreen žodžiuose, kad išplėšti augalai yra ikorporuojami kartu su laboratoriniais - bet man visviena tai neatrodo labai realu. Kaip ir sakiau - per daug vargo, kad tai neštų ilgalaikę - patikrintą naudą.
Ką galėtume daryti mes, pirkėjai, kad kažkaip išvengt tokių galimų dalykų?
Angljoje kaip girdėjot perversmas įvyko. Nebemylim mes Europos. To pasekoje viskas yra traktuojama kaip trečia šalis ir reikia leidimų norint atsivežti augalus. Pasieny ir pašte pakolkas niekas nieko netikrina, dėl to, žinoma, daug kas įsivežinėja augalus tiesiog taip (tame tarpe ir aš, žinoma).
Ebėjuj augalai kainuoja kosmosą, o vietiniai augalų ūkiai ruošiasi didžiausiam savo gyvenime etapui - užvaldyt rinką. Žinoma, kai jie perka dideliais kiekiais augalus - popieriai neišvengiami, dėl to visi labai skatina po brexito PRAŠYTI importo leidimų ir sanitarinių leidimų, augalų pasų dokumentų kopijų.

Tad jei tikrai visi norit prisidėti prie "tvarkos ir teisingumo", žmogus, kuris organizuoja užsakymus, turėtų prašyti visų perkamų augalų importo dokumentų kopijų, kuriuose nurodyta kada ir iš ko augalai buvo importuoti. Tokiu atveju, galima būtų prisidėti prie bent menkos dalies iš visos grandinės. Klausimas tik, kas realiai tuo nori užsiiminėti :lol:

Na ir pabaigai - visi kas norit ir turit sėkliadėžių - UK turim laboratoriją tiekiančią paslaugas labai pigiai. Paliksiu rekvizitus ir priminsiu, jog sėklas galima siuntinėti be leidimų į UK ir taip pat FLASKAI eina be leidimų.
Pasodinimas 5 svarai. Ten, man rodos, kainos surašytos, kiek kainuoja ištraukimas iš pirmo indelio į antrą ir kiek augalų garantuoja ir t.t.
Pati naudojausi paslaugomis.
https://orchidalchemy.com/epages/a196e0 ... ng_Service
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Ričardas »

Dianit, gera straipsni parašėte 👍
Iš karto prašau, neteiskit 😀 Jeigu man už prieinama kainą pasiulitu reta katleja paimta iš gamtos , aš pirkćiau . Ir ne tik aš pirkčiau bet ir labai daug kas pirktu , nes tokia pati labaratorinė katleja niekuom neatstoja laukinės pagal visus kriterijus.
Mačiau užsienio kolecionieriu katleju kolekcijas ir galiu tikrai pasakiti , arba jie išsirenka iš augintoju superinius egzemliorius ( nes jie mato žiedus ) arba gauna iš dragų , arba paima iš gamtos. Žinoma , niekas tiesiai nepasakis- va šitą katleja paėmiau iš gamtos . Nes, dauguma kurie nesupranta kokia tai retenybė pradės teisti- va jis vagia iš gamtos , o kolecionieriai tik pavydės kas jis turi retą orchideja.
Juk visi puikiai žinote kad orchideju auginimas tai liga ir kulversčiais versimės kad gauti- nusipirkti norima orchideja.
Kai pradejau auginti orchidejas man buvo dzin kokia žiedo forma, spalvos, svarbu buvo valio pražydinau !!! Bet laikui bėgant jau to valio nebeužtenka, norisi daug žiedų, tobulu formų ir va gaunasi - o kur gauti tu tobulu jei ne iš gamtos.
Pasikartosiu kas nesupratote, vieni augina - man gražu, ilgai žydi, gražios spalvos ( mėgėjai) O kitiem to nebeužtenka- noriu retos, tobulos ( ligoniai, kolecionieriai 😀)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Urze »

Einu juodojoj rinkoj paieškoti skulptūrėlės iš juodojo raganosio rago, nes girdėjau, kad pasaulyje tik trys tokie raganosiai iš viso liko, tai reik suskubti užsiimti eilę, kai juos galiausiai paties.

Slogaa, už alchemikų adresą ačiū.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Ričardas »

Urze wrote:
Tue Nov 09, 2021 7:30 am
Einu juodojoj rinkoj paieškoti skulptūrėlės iš juodojo raganosio rago, nes girdėjau, kad pasaulyje tik trys tokie raganosiai iš viso liko, tai reik suskubti užsiimti eilę, kai juos galiausiai paties.
Roll_ Gustinut, jeigu Jus tos skulpturėlės negausite tai koks turtuolis kolekcionierius tikrai nusipirks.
Juk puikiai suprantate, turtingiem kolekcionieriam dzin kiek raganosiu liko , jiem svarbu kad jis už bet kokius pinigus norima daikta nusipirks ir mes nieko negalime pakeisti .
Jeigu apie save kalbant, tai aš nerašiau- nueik į mišką ir išrauk man tokia, tokia orchideja 😀 tiesiog parašiau, - jeigu gaučiau pirkti už prieinama kainą .
Mes galime daug diskutuoti, ginčitis ir net susibarti bet, aš tiesiai parašiau ( manau žinote koks esu ) kiti gal to neparašis , nors tą patį galvoja kaip ir aš ir tik todėl kad bijo pasmerkimo - va tu vagi iš gamtos .
Be to, čia tik mano pamastimas, jeigu žmogus nikstančia rušį parsineš namo ir padaugines platins , tai manau jam medali reiktu duoti už gamtos išsaugonimą bet dėje, gamtos saugotojai kaip ožiukai užsispire tik vieną sako,- iš gamtos negalima imti. Taip taip žinau ka parašisite- jeigu niekas neims tai ir nebus nikstanti rušis, kad tik taip nebutu 😀 va tokie kurie vagia iš gamtos tik dėl pelno tu aš ne pateisinu , o tie kurie paėme iš gamtos daugina , platina , ju tikrai nepavadinčiau gamtos vagimis.

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Rūšinių orchidėjų išsaugojimas

Post by Gabriele »

Prisijungsiu ir as prie diskusijos su savo limituota lietuviu kalba ir parasysiu ka zinau🙂 Lotynu Amerikoj sparciai vyksta urbanizacija, kertami medziai ant kuriu auga orchidejos bet, laimej o kazkam deje, ju negalima susirinkt net nuo nukirstu medziu del nauju istatymu. Siuo metu viskas yra grieztai kontroliuojama. Perskaiciau ‘Orchid Fever’ knyga (apie orchideju kontrabanda) ir turejau labai idomu pokalbi su Laurence Hobbs (Laurence Hobbs orchids), kuris pasake kad tai praeities dalykas. Del pazengusiu technologiju neapsimoka vaziuot i gamta raut, kai gali gaut ta pati o kartais net ir geriau laboratorijoj. Jam siule pirkt 2000 metais uz 3000$ 'israutu is gamtos', bet kaip jis sako tai buvo per didele rizika, nes tais laikais siltnamius pastoviai tikrindavo policija. Paminejo kas is europos tiekieju butent tokias pirko, turejo policijos reida ir neikliuvo (neminesiu vardo nes tai butu neetiska).

70% mano orchideju yra pirktos is Malaizijos (per eBay), kurios yra augintos fermose. Laurence Hobbs sako, kad iskarto matosi kuri orchideja yra israuta ir kuri auginta siltnamiuose/fermose/ant palangiu. Siais laikais niekas mums tokiu israutu orchideju nepasiulys, galim ramiai miegot🙂 Nebent atostogaudami ten, kur jos auga, nusipirksim pakelese is vietiniu gyventoju, bet tai bus tik vienetai.

Post Reply

Return to “Plepam apie orchidėjas ir ne tik”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests