Dendrobium unicum

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Dendrobium unicum

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Sat May 09, 2015 8:20 pm
Reiktų prisiminti praeitų metų mano D. unicum, kuris buvo tik degtukų dėžutės ir žydėjo dviem žiedais, ir labai vyliausi po ilgos reanimacijos atsigaus.

Praeitais metais užaugo naujas ūglis, kuris buvo daug didesnis nei ankstesni ir šiemet pražydo visa puokšte.


Bet jau kvapas, klaikuma :doh: .
mozaika wrote:
Tue May 12, 2015 10:29 pm
Aš baigiu įsitikinti, kad man su kvapų suvokimu prastai. Savaitgalį išgirdau, kad skanus, gaivus kažkokių uogų kvapas. Vakar teigta, kad į persikus neša. O man tai, smirdalių pelargonijų su kažkuo maišytas sintetinis kvapas :yuck:
mozaika wrote:
Wed May 27, 2015 8:58 pm
Žiū šis dendrobio žydėjimas ištraukė visą mėnesį.

Bet aš noriu parodyti kokio dydžio ūglis irgi pražydo.
Praeitais metais, labai prastą dalį, t. y. porą visai mažų ūglių atplėčiau ir norėjau išmesti. Bet ranka palinko link stiklinio indo su kiminais ir ten aš jį palikau, ir kurį laiką užmiršau. Po kiek laiko užsiaugino naują ūglį (jeigu jį galima taip pavadinti). Jis buvo perpus mažesnis, bet toliau palikau uždarame inde su drėgnais kiminais. Šiemet pavasarį maniau rasiu supuvusius stagariukus, bet deja. Vienas mini mini stagariukas pražydo, o žiedo dydis toks pats kaip ir didžiojo žydinčio dendrobio. Iš pradžių, norėjau neleisti žydėti, bet paskui pagalvojau, peržydės, nuvargs, nunyks ir išmesiu, o jis pradėjo dar didesnį mikrobą ūglį augintis. Ir vėl nekyla ranka tos gyvybės naikinti :) .
zemuoge wrote:
Sun Jan 08, 2017 8:06 pm
Vasarinis ūglis ruošiasi žydėti?

ImageImage
Urze wrote:
Mon Jan 09, 2017 8:01 am
Vienu metu gan daug forumiečių jį įsigijo, bet žiedais gan mažai besigiriančių. Kaži, ar galima iš to spręsti, kad yra kiek išrankesnis sąlygoms?
Žemuoge, o kaip Jūs jį dabar laikote nuo vasaros?
zemuoge wrote:
Mon Jan 09, 2017 8:49 am
Nuo spalio, kai parkeliavo iš balkono, iki gruodžio stovėjo ant rytinės palangės stikliniame inde ,pridengtas plėvele,bet nelabai sandariai, nes lapeliai trukdo, kartu su falenopsiukais, kurie irgi žiedynus bando auginti, kai kuriais blokeliais ( be papildomo apšvietimo).
Po Kalėdų buvo privestas persikelti i pietinę pusę po lempa (LED), kur iki šiol ir būna. "Spurgiukus " pastebėjau senokai, jie didėja iš lėto.
Tiesa, vasarą žydėjo.
Urze wrote:
Mon Jan 09, 2017 9:46 pm
Jei su falenopsiais stovėjo, tai gan šiltai tada?
zemuoge wrote:
Mon Jan 09, 2017 10:49 pm
Na, kambario temperatūroj, ant palangės ,vakarais vėsiau, bet specialiai nematavau.
crawlfast wrote:
Tue Jan 10, 2017 10:43 am
Va mano kaip tik pradėjo skleistis šiandien :) Nepasakyčiau, kad sunkiai auginamas, tik žiedai labai ilgai vystosi. :Hmmmm: Spurgiukai atsirado rugsėjį, o žiedai prasiskleidė tik dabar. Vasarą augo lauke, prieš šalnas parsinešiau namo. Kai pradėjo mesti lapus nustojau laistyti (nors kai buvo lauke dar gaudavo lietaus truputį). Dabar kabo vėsioj, šviesioj vietoj (16-19 laipsnių), nuo gruodžio vidurio kelis kartus gavo po porą lašų vandens.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium unicum

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Tue Jun 20, 2017 5:42 pm
Parodoje mačiau du Dendrobium unicum, kurie savo ūglių dydžiu skyrėsi tikrai smarkiai. Maniau, kad jie dažniausiai tokie mažuliai ir būna kaip kad žemiau kabantis. O vat ir ne visada.
PicsArt_06-20-05.36.32.jpg
PicsArt_06-20-05.36.32.jpg (152.47 KiB) Viewed 2190 times
zemuoge wrote:
Mon Nov 20, 2017 9:42 am
Ką veikia kitų unikumai?
Mano pradėjo auginti pypsiukus ( pernykščius nuėdė sraigė!) , nors lapeliai dar žaliuoja, centrinį dar augina .

Nuo liepos stovi stikliniame inde truputį pridengtas( ten kur žiemą patalpinau), nes mėnesiui reikėjo palikti be priežiūros,tai ten ir liko augti , o iki tol

augo įstiklintam rytiniam balkone atviras.Auga kiminuose.

Per tą laiką užaugino žymiai didesnį ūglį, kaimynystėj pražydo Phal. baquio ( rudenį įjungiau jiems stalinę dienos šv. lempą).
zemuoge wrote:
Tue Apr 03, 2018 3:14 pm
zemuoge wrote:
Sun Jan 08, 2017 8:06 pm
Vasarinis ūglis ruošiasi žydėti?

ImageImage
Žiedų taip ir nesulaukėm, nes pumpurus nuėdė sraigė.
Užtat šįmet tikiuosi pamatyti

ImageImage
zemuoge wrote:
Fri Apr 13, 2018 10:59 am
Štai koks medelis išsikerojo ), dar ir ūglį naują pradėjo augint

ImageImage

ImageImage
zemuoge wrote:
Thu Apr 26, 2018 9:20 am
"Mandarinmedis" ir toks gražus,ir jis, tą žinodamas, neskuba skleistis )

ImageImage

ImageImage
zemuoge wrote:
Thu Apr 26, 2018 5:42 pm
mozaika wrote:
Thu Apr 26, 2018 10:17 am
Didelė nostalgija žiūrint į jį. Pakankamai ilgai žydi ir lyginant su augalu, žiedai dideli.
Na, jei kokį keikį išsiaugins, žinosiu, kam pasūlyti ).
O jis po vieną "prinokusį" pumpurą taip ir skleis? Pernai aš išvažiavau, taip kad nemačiau...
zemuoge wrote:
Sat Apr 28, 2018 1:44 pm
Pabariau, ir vakar jau pradėjo skleistis )
Čia trečias pumpuras, norėjau gražiau nufotografuot, bet baigėsi elementas, taip kad tik spalva pasigėrėt tegalima.

ImageImage
[/quote
rasiukonas wrote:
Fri Aug 17, 2018 10:13 am
Penki keiki'ai ir 4 iš jų žydintys-pirmą kartą pas mane taip
20180816_112954.jpg
20180816_112954.jpg (2.38 MiB) Viewed 2190 times
20180816_112724.jpg
20180816_112724.jpg (2.38 MiB) Viewed 2190 times
Pats augalas taip pat labai žydėjo šiemet.
20180524_184810-1.jpg
20180524_184810-1.jpg (2.45 MiB) Viewed 2190 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium unicum

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Fri Aug 17, 2018 8:31 pm
Oho, koks gausus žydėjimas! Ir ūgliai kokie ilgi. Gražu. O dėl žydinčių keikių, tai tuo metu, kai jie augo, augalui sąlygos tikriausiai kelis kartus pasikeitė ir jis tai vienokius, tai kitokius fitohormonus išskyrė, kurie vienu metu skatino žiedų, o kitu - keikių formavimąsi. Tas gan dažnai pasitaiko su Dendrobium nobile hibridais, bet akivaizdžiai vien jais neapsiriboja.

Įdomu, kas paskui iš tų žydinčių keikių gausis - ar normalūs keikiai susiformuos, ar nunyks.
rasiukonas wrote:
Sat Aug 18, 2018 1:52 pm
Ačiū, Urze,-labai išsamus paaiškinimas! Man taip pat įdomu,kaip su jais bus, bet panašu,kad turėtų būti viskas gerai. Nereiklus šis augalas.. Jis kažkoks toks,kuris bet kur pastatytas gerai auga bei žydi. Keikius žadu po žydėjimo "sukišti" į kiminus..
Slogaa wrote:
Sat Aug 18, 2018 9:31 pm
O as, jusu vietoj, Rasiukone - neatjungciau tu vaikuciu nuo motinos. Mano praktika ( su nobile Stardust) byloja jog atskirti - neisgyvena. Nors pas man skirtingom salygom buvo auginti. O ant mamos pasilike - gyvena!
Urze wrote:
Fri May 03, 2019 6:53 pm
Žemuoge, ką šiais metais veikia šis dendrobis? Praeitais metais balandį žydėjo, įdomu, ar išlaiko ritmą ir šiais metais?
Rasiukonai, koks galiausiai tų žiedynų-keikių likimas? Ar užaugino nors kokius ūglius, ar taip ir liko nesusipratimai.
zemuoge wrote:
Sat May 04, 2019 12:24 am
Neišgyveno, kodėl-nežinau, tiesiog sudžiuvo. Gal koks sausasis puvinys??? Neįsivaizduoju, kaip jis atrodo, bet šitoj situacijoj nieko daugiau nesugalvoju.
Gaila, vėl jo norisi....
andriuxplind2 wrote:
Tue Jul 14, 2020 7:24 am
Jūra wrote:
Sun May 05, 2019 9:21 am
Perleisčiau savo unikum,pas mane nenori žydėti :no: [Geda2]
Siunčiame linkėjimus ;)
Tą pačią dieną "nulipo" nuo bloko ir persikraustė į vazoną.
20200714_082050_copy_480x640.jpg
20200714_082050_copy_480x640.jpg (76.62 KiB) Viewed 2190 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium unicum

Post by MrGreen »

balina wrote:
Tue Sep 18, 2012 8:50 pm
Dendrobium unicum
Image Image
Gaila tik, kad labai daug pumpurų numetė, o ir likę skleidėsi ne vienu metu.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium unicum

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Sat Jun 15, 2013 9:09 pm
Kaip pas jus dabar laikomas D. unicum? Ar laikote bloką kažkiek pamerktą, ar nuolat sausas?
Man tas greitas jo išdžiuvimas labai erziną. Nežinau, gal per daug sureikšminu. :scratchheadyellow:
Kaštonė wrote:
Sun Jun 16, 2013 3:54 pm
Maniškis Dendr. unicum visuomet kabo virš palangės, tiesiog augimo laikotarpiu gausiai nupurškiu bloką bent 1x per dieną. man atrodo, jam taip tiko, nes pernai užsiaugino tris "riebius" ūglius ir šiemet gausiai žydėjo.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium unicum

Post by MrGreen »

Kaštonė wrote:
Wed Jan 01, 2014 4:48 pm
"Unikumas" pažadų turi, ir ne vieną :) .

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium unicum

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Sat Apr 19, 2014 9:41 pm
Pražydo pas mane Dendrobium unicum. Nuostabaus grožio žiedai, su dar nuostabesne spalva. Per ne lyg nedžiūgauju, žydėti leidau, nes jau viena šaknimi anapus O:), kita vis dar trokšta gyventi.
Dendrobium unicum'14.jpg
Dendrobium unicum'14.jpg (65.79 KiB) Viewed 2173 times
Jis pas mane atkeliavo 2012 m. vasarą ir nuo to laiko, vis gaivaliojasi. Pirma niekaip nepritapo arba aš nesugebėjau auginti ant presuoto bloko. Tai nuėmiau ir buvau pasodinus į molinį vazonėlį su žievės mišinio substratu. Ir ten jam nebuvo gerai. Iš naudojau įvairias skatinančias augimą priemones, net stiprius hormonus. Nieko. Tada per kėliau į savo kiminų reanimatorių, kuriame apie metus iš buvo nerodydamas jokios veiklos. Buvo belikę keli stagariukai. Prieš naujus metus pamačiau, kad kalasi spuogiukai. Ir tada nutariau arba tegu žydi ir pasimyrioja, arba gal keikiuosis. Pražydo ir iš šaknies pagrindo išleido naują ūglį, kuris šaknijasi.
Dar nedžiūgauju, bet gal augalą ir išsisaugosiu :think:
Dabar jis atrodo taip.


Tikrosios spalvos, kaip ir neišgavau, nes normaliai kaip ir padėti neturėjau kur, bet tikrai vertas grieko dendrobis :).

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium unicum

Post by Urze »

Šių metų rugpjūčio pradžioje gavau du Dendrobium unicum keikius.
IMG-20200805-WA0000.jpg
IMG-20200805-WA0000.jpg (74.92 KiB) Viewed 1974 times
Pasvarsčiusi galiausiai perkėliau ant bloko ir jo paviršių puriai pridengiau miškinėm samanom (ne kiminais), kad nežliugsėtų, bet drėgmę kiek užlaikytų. Net nesitikėjau, kad šiemet tie keikiai taip gražiai paaugs ir sustorės. Ir šaknų prileido į samanas gausiai, iš samanų net nenori išlįsti. Auga dalinai pridengtam "akvariume" ant pietinės palangės. Vasarą ir rudenį kasdien purškiau, silpnų trąšų duodavau, dabar jau kas antrą dieną ir be trąšų. Tarp laistymų samanos išdžiūsta iki traškesio. Vasarą karštai gyveno, dabar apniukusiomis dienomis apie 19 laipsnių šilumoj būna.
20201129_133556.jpg
20201129_133556.jpg (614.65 KiB) Viewed 1974 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Dendrobium unicum

Post by Abitalė »

Koks gražus progresas!!! Labai rimtai paaugo!

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium unicum

Post by Urze »

Stebina mane savo kantrumu Dendrobium unicum keikiai, rodyti anksčiau. Kai jau subrendo ir nebestorėjo (maždaug nuo gruodžio vidurio), pradėjau juos labai sausai laikyti. Jų bloką perpilu vandeniu gal kas savaitę, o kartais ir rečiau. Po kelių valandų dažniausiai jau būna sausom šaknimis. Kabo senam akvariumo stikle ant pietinės palangės, gauna tiesioginės net ir vidudienio saulės, šiltai žiemoja, aplikos drėgmė maža. Pametė abu po kelis apatinius lapus ir viskas, daugiau jiems nieko nesidaro - nei staigiai gelsta lapai, nei raukšlėjasi stiebai. Kuo ramiausiai gyvena išsipūtusiais žandais, žaliuoja ir vargo nemato. Kartu tai man, mėgėjai perlaistyti, yra puikus pavyzdys, kad nereik tų orchidėjų skandinti su perdėtu laistymu, ypač šaltuoju metų sezonu.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests