Coelogyne taronensis

Dendrochilum, Panisea, Pholidota ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 502
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Coelogyne taronensis

Post by Slogaa »

Anglija - Ertmenių (dabar jau ir dendrochillumai prisiskaito) "sostinė" Europoje. Čia yra ne tik specializuoti būtent joms pardavėjai - bet ir nacionalinės registruotos kolekcijos. Atsakymas, tikriausiai - gan paprastas - jos angliškam klimatui tinka ir tiesiog gerai auga be didesnių pastangų. Coelogyne cristata per kokius penkis metus pas žmones pavirsta į tokias, kur tik bidonuose nešt, o parodose neretai eksponuojamos mašinos bagažinės dydžio.

Niekada nebuvau fanė šios genties, bet metai iš metų lankomos parodos paskatino įsigyt porą egzempliorių, kurių vienas - Coelogyne taronensis. Kai nesi fanas - tai ir lūkesčių žydėjimui neturi Shame_ , bet sulaukus žiedų, nuomonė gerokai pasikeitė.
Tai viena sudetingesnių coelogynių - prisiskaito tam pačiam sunkumui kaip ir odoardi. Naujų ūglių augimas vyksta visai gilios žiemos metu - labai bijo vandens ant lapų ir tarplapių, ypač žiemą. Žydi iš nesubrendusių ūglių - pavasarį. Kilus iš Kinijos, auga pakankamai aukštai ir prašo, žinoma, šaltesnės temperatūros. Augalas labai mažas, bent jau pas mane - bet nesu užtikrinta, ar turi taip būt, ar neatitaikau auginimo sąlygų. Ma_ Nors Šiltnamy visus metus labai drėgna, lapai visviena garbanojasi į armonikas.

Žiedai, žinoma, yra kažkas nežemiško. Pirma - jie kvepia - skaniai, maloniai ir pakankamai stipriai. Mano gautas klonas vienas geresnių - gražūs ryškūs raštai ant žiedlapių, geltona spalva neblanki ir išraiškinga lūpa. Žiedai, palyginus su pačiu augalu - didžiuliai.

Labai nenorėčiau numarint, nes išties gražus, retas augalas. Nuotrauka lėva, nes nesuspėjau nufotografuot normaliau (nors žydėjo tikriausiai apie savaitę, kiek ilgiau gal)
Attachments
Screenshot 2024-03-01 at 11.14.01.png
Screenshot 2024-03-01 at 11.14.01.png (1.78 MiB) Viewed 176 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Raivo74
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 177
Joined: Wed May 25, 2022 9:48 pm
Location: Vilnius

Re: Coelogyne taronensis

Post by Raivo74 »

Labai dailus padaras! Apskritai galima vien Coelogyne koleciją turėti ir vargo nematyti su įvairove - ties formų, tiek auginimo sąlygų.
Elemantarios C. cristata baltumas - man kažkas nežemiško.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2745
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Coelogyne taronensis

Post by Urze »

Gražus žydėjimas. O gal galėtum ir patį augalą parodyti?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 502
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Coelogyne taronensis

Post by Slogaa »

Raivo74 wrote:
Fri Mar 01, 2024 4:58 pm
Labai dailus padaras! Apskritai galima vien Coelogyne koleciją turėti ir vargo nematyti su įvairove - ties formų, tiek auginimo sąlygų.
Elemantarios C. cristata baltumas - man kažkas nežemiško.
O man C. cristata kaip tik yra ta Coelogynių šeimos atstovė - kuri sugadino ir pačią šeimą - t.y. jų čia (UK) labai daug ant kiekvieno kampo, praeini net nepastebi - kažkodėl ilgą laiką atrodė, kad ertmenės tik tokios ir tegali būt. Man išties, dabar galvojant, gal gi net gražiau cristata mažiukė, su pora kekių žiedų, nei tie visi karučiais vežami drambliai su nesuskaičiuojama galybe žiedų. Shame_

Gustina - parodau visu ūgiu. Bet man peršasi mintis kad jai sąlygos nepalankios neleidžia būt didesniai.
Attachments
PXL_20240305_163725057.jpg
PXL_20240305_163725057.jpg (1.68 MiB) Viewed 142 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2745
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Coelogyne taronensis

Post by Urze »

Ačiū. Turėjo kontaktą su kenkėjais ar čia jos tokia lapų netolygi spalviškai natūra?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 502
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Coelogyne taronensis

Post by Slogaa »

Kai kurios coelogynes, kaip ir dendrochillumai bei cymbidiumai turi juodesnę antrą lapų pusę (jei čia to klausi). O balti reikalai ant lapų viršaus tai nuo visokių preparatų. Kenkėjų ant šitos tfu tfu nebuvo dar.
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

Post Reply

Return to “Ertmenės (Coelogyne) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests