Trąšos

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Equ
Posts: 81
Joined: Sun Apr 10, 2022 4:26 pm

Re: Trąšos

Post by Equ »

Pastebėjau kad cimbidžių vazonuose dažnai galima pamatyti osmocote, o kitų rūšių orchidejoms jo nededa. Ar yra kažkoks paaiškinimas?
Ar osmocote netinkamas pvz. katlėjoms, zygopetalum, falenopsiams, kambrijoms?

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2734
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by Urze »

Man susidaręs įspūdis, kad Osmocote trąšų žirnelius dažniau naudoja sparčiai augančioms ir daug masės per vieną sezoną užsiauginančioms orchidėjoms - cimbidžiams, Catasetinae grupei, Cyrtopodium ir panašioms. Nors aš šiemet jas naudoju savo kone visoms vazonuose augančioms orchidėjoms, tik kiekį parenku pagal augumą ir augalo dydį.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 494
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Trąšos

Post by Slogaa »

Tikrą tiesą sako Urze.

Aš dedu ir į gigantiškus dendrobius. Principe lengva nuspręst pasižiūrėjus į patį augala - kuo jis didesnis ir stambesnis - tuo daugiau jam reik maisto. Principe, manau, kad galima būtų berti ir į dičkes katlėjas - osmocote man rodos "galioja" pusę metų - kaip tik vienam augimo sezonui. Kaip patikrinti - jei suspaudus rankose rutuliukas suįra - reiškias viduje jau nieko nebeliko. Bet neapsigaukit - jie nesuįra iki galo ir dažnai taip ir lieka rutuliuko formos.
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2734
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by Urze »

Osmocote trąšų galiojimas yra skirtingas, nes ir trąšos skirtingos (jų sudėtis) tuo pačiu Osmocote pavadinimu (kaip Schultz, BalticAgro ir kitos trąšos turi skirtingų produktų), todėl reikia pažiūrėti ant pakuotės, kiek galioja. Esu mačiusi ir pusmetinių, ir 3 mėnesių laikotarpiui skirtų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 666
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Trąšos

Post by Eliss »

Nežinau, ar čia pavasaris, ar Abitalės rekomenduotos trąšos padėjo Hmmm_ matau, gerokai padidėjusį judėjimą augalų augime.

Post Reply

Return to “Orchidėjų priežiūra”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests