2020 m. pavasaris

Moderatoriai: Urze, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

2020 m. pavasaris

Standartinė Urze » 06 Bal 2020, 13:46

Pastebėjote, kad į madą vėl grįžta gumblapiai (Bulbophyllum)? Kurį laiką jie buvo nustumti į mažiausiai penktą planą, o dabar vėl juos forumiečiai užsisakinėt pradėjo. O raibuolės, didžiosios katlėjos, rūšiniai falenopsiai užsakymuose užleidžia vietą mažesnėms, įvairesnėms orchidėjoms. Kaži, kas tą lemia? Prisisotinimas kažkuria grupe, noras išbandyti kažką naujo ar foruminiai nuomonės formuotojai?

Vartotojo avataras
Slogaa

Re: Bulbophyllum 3

Standartinė Slogaa » 06 Bal 2020, 14:04

Koks geras pastebėjimas. Mano nuomone - "madų" formavimuisi daro įtaka TIK kiti žmonės. Nesvarbu, ar tai parodos, ar youtube, ar forumiečiai.
Kuo daugiau apie tam tikrus augalus yra kalbama, rodoma ir "reklamuojama" - tuo labiau yra atkreipiamas dėmesys. O ten belieka tik laiko klausimas, kada "užsikabinsi" :lol: . Jei visi augina katlėjas, jas pastoviai matome per parodas - kaip gi nesusigundysi?
Tas pats ir su bulbophyllumais ar miniatiūrom. Prisimenu save ir savo grandiozinius žodžius - kad jau aš tų miniatiūrų gyvenime neauginsiu. Ir nebūčiau, Jei ne Rasiukonas. Susidraugavau su šiuo žmogum, patapom draugėmis - dažnai gaudavau iš jos asmeninių nuotraukų tiesiai iš jos įspūdingų augimviečių. Žinoma, jos nuotraukos ir ekspozicijos prideda labai daug šarmo, bet vargu ar ilgainiui buvo įmanoma išvengti pagundų :D
Gaudamas "feedą" reguliariai - pradedi šiek tiek kitaip žiūrėt į tokio tipo augalus ( o dar kai Rasiukonas turi tiek įvairumo ir retenybių savojoje kolekcijoje). Pamažu įžvelgi kažką gražaus, pas tiekėjus pradedi vaikščiot ne tik po katlėjų skiltį, bet žiūrėk užklysti ir kitur. Googlini, žiūri...

Viskas juk vyksta palaipsniui.. Kad forumas pildosi įvairesniais augalais - labai didėlis pliusas. Net ir dabar prieš pirkdama naują augalą ne tik, kad pagooglinu, bet naudojuosi ir Forumo esančia paieška - bemaž kažkas augina ir yra pasidalinęs naudinga informacija.

Šiaip, manau, kad savo kolekcijose labai pravartu turėt įvairesnių augalų.Ilgainiui pavargsti žiūrėti pro padidinamąjį stiklą į tuos žiedus :D Tačiau į Katlėjų vienodumą nežydint žiūrėt taip pat nusibosta. Žinoma, turėti tą įvairumą visada labai sudėtinga - nes kiekvienai šeimai reikia vis skirtingų auginimo sąlygų, bet aš jau pastebėjau forumiečių kolekcijų tendenciją: Puse augalų didelį, šilumą mėgstantys, stovintys ant palangių ir po visus kambarius, o kita pusė augalų - mažiukai, lepesni, stovintys terariumuose arba spec. sukurtose kondicijose. (dar trečia dalis auga lauke :D ) :mrgreen:

taip ir gyvenam.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 06 Bal 2020, 14:46

Tik neisižeiskit kas užsikabino ant tokiu kaip Slogaa parašė ( žiurėti žiedus per padidinamą stiklą)
Taip jie žydi ilgai ir maži , tik tas privalumas , daug telpa bet man asmeniškai ilgai žydintis augalai tiesiog pasidaro neidomu. Paliginus katlejas , jos žydi apie 2-3 savaites ir man to užtenka pasidžiaugti jų žiedais o maloniausias procesas kai auga nauji ugliai , vokai .
Pastebėjau, labai daug pradėjo auginti mini orchidejas ir manau ne todėl kad jos labai ipatingos o tik mada ir pamatė kad pas kažka labai daug jų žydi , be to ir nuotraukos gražios ir nuotraukoi atrodo dideli žiedai bet , patikėkite , mada miniukų neilgai bus madoje.
Dianit, rašėte, auginti daug ivairių orchideju, va čia nelabai tinkamas variantas, kodėl ? Todėl kad orchidejas reikia rinktis ne pagal jų auginimo ipatumus o pagal savo namų saligas kurias galite jom sudariti .
Žinoma aš neišimtis, esu prisipirkes ivairių bet tik tos kurias auginu orchidariume o tos kur ant palangių tai jom saligos kažkiek panašios.
Pasikartosiu, neisižeiskit dėl mano atvirumo .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 06 Bal 2020, 15:20

Taip, pamato žmonės gražius žiedus ir nuotraukas ir užsimano. Trumpas reikalas, tuij kažkas kitas ateis į madą. Neseniai dauguma lepanthes pirko.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 06 Bal 2020, 19:00

Oj oj, Ojoj, skubu kaip visada su savo nuomone :lol: (niekas nepyksta, ! Svarbu informacijos kaita!!)

Ričardai . - tik prašau neįsižeisti, tai tik mano asmeninė nuomonė - Katlėjos visos yra vienodos. Vienintėlis jų skirtumas - žiedai. Taip, yra mažesnių, didesnių, siauresnių, dvilapių, vienlapių - bet vaizdas visiškai tas pats. Kaip minėjot - žydi jos porą savaičių, kartais mažiau - reiškias visas kitas likusias metų savaites jūs žiūrit į visiškai identiškus augalus. Sustatytos ant palangių ar lentynų jos sudaro monotoniją, į kurią užmetus žvilgnsį - sunku ir ką beatskirti. Miniatiūros, tuo tarpu yra labai įvairios savo, kaip augalo struktūra. Ir patikėkit, - žydėjimas niekada nenusibosta, o kai išaugina naują lapelį/šaknelę/ūglį/žiedkotį - laimės pilnos kelnės. O man asmeniškai vienas iš didesnių džiaugsmų tai yra sugebėjimas išlaikyti. Katlėja gi gali "mirinėt" minimum mėnesį ar pusmetį, kai tuo tarpu miniatiūroms neretai užtenka vienos ar dviejų dienų. Nuotraukų aš iš vis nekomentuosiu - jos visos augalų ir gyvūnų pasauly yra labai apgaulingos, tad nesudaro skirtumo ar gerai nufotografuota katlėjų giminė, ar miniatiūrų,

Miniatiūros, manau, visada buvo ir bus "madoje". Visada bendruomenėse atsiras bent vienas ar daugiau žmonių, kurie augins jas AR tik jas.
(beje, reikėtų išties apibrėžti žodį miniatiūros, nes į jį įeina labai daug to, ko kiti galbūt ir neįsivaizduoja. Tai ne vien lepanthes, platystelės ir kiti geriau žinomi. Kiekviena orchidėjų šeima turi bent po vieną dvi miniatiūras. Tai ir epidendrumai ir encyclia, ir visos rupicious laelia, ir dalis katlėjų ir t.t. Skubu pranešti, kad remiantis tokia informacija (remiuosi "Miniature orchid species" knyga) bene visi forumiečiai turi miniatiūrų :mrgreen:

Ar pastoviai žydintis augalas yra neprivalumas..? :scratchheadyellow:

O dėl sąlygų, pasikartosiu - dauguma žmonių turi ir šilumamėgiams augalams sąlygas ir drėgnį mėgstantiesiems (jei turi terariumą) .. O jei reikia šalčio -vyno šaldtytuvai tam skirti. Ką noriu pasakyti - augalams sąlgas kuriame mes patys, ne mūsų namai. Su dabartinėmis galimybėmis ir resursais padaryti galima viską.

Eliss . - o mes apsoliučiai viską renkamės iš nuotraukų. Tik porą pirkinių manojoje kolekcijoje buvo dėl to, nes pamačiau augalą gyvai ir jis man labai patiko. Žinant kad forumiečiai parodose beveik nesilanko - ... reiškias viskas yra renkamasi iš nuotraukų.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 06 Bal 2020, 19:15

Na ir kaip nustebinot mane! Nes aš įsigijau tris reklaminius augalus, o visa kita - simpatijos kažkuriai rūšiai, noras išbandyti naujovę, sentimentai turėtoms seniau. Tikrai turiu tokių, kurių neturi kiti ( ot specialiai), o katlėjos nei vienos pas mane 😎

Dėl Bulbophyllum irgi turiu nuomonę - daugumai reikia šilumos, anksčiau tiekėjai mažai pasiūlydavo kitokiomis sąlygomis augančių ar mažiau reiklių hibridų, bet dabar tokių yra, tad ir vėl juos prisimenam.
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Re: 2020 m. pavasaris

Standartinė MrGreen » 06 Bal 2020, 19:53

Kadangi diskusija taip įsisiūbavo tai perkėliau į plepesius iš Bulbophyllum.
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 06 Bal 2020, 20:07

Man asmeniškai Katlėjos labai įdomios ir LABAI nevienodos :lol: Pasirinkus rūšines katlėjas, galima turėti žiedų visus metus iš eilės, nes daug katlėjų rūšių žydi paeiliui, kiekvineą mėnesį metuose.
Jos gali būti milžinisškos kaip C. purpurata
Cattleya purpurata (1).jpg
Cattleya purpurata (1).jpg (133.76 KiB) Peržiūrėta 745 kartus(ų)
Cattleya purpurata (2).jpg
Cattleya purpurata (2).jpg (157.19 KiB) Peržiūrėta 745 kartus(ų)
Ar dar didesnės kaip Schomburgkia superbiens (Cattleya superbiens)
Schomburgkia superbiens.jpg
Schomburgkia superbiens.jpg (199.18 KiB) Peržiūrėta 745 kartus(ų)
Jos gali būti miniatiūrinės kaip Cattleya liliputiana
Cattleya liliputiana.jpg
Cattleya liliputiana.jpg (162.23 KiB) Peržiūrėta 745 kartus(ų)
katlėjos gali turėti apvalius gumbus arba pailgus priklausomai nuo rūšies. Kaip ši Cattleya elongata, man asmeniškai visai graži ir nežydinti.
Cattleya elongata.jpg
Cattleya elongata.jpg (289.81 KiB) Peržiūrėta 745 kartus(ų)
Manau tokia įvairovė pakankama, kad katlėjos būtų labai įdomios. Taip, tam tikrų grupių katlėjos (kaip pvz vienalapės didžiažiedės) gali atrodyti vienodos ir nuobodokos kai nežydi, bet lygiai taip pat ir masdevalijos ar drakulos gali atrodyti nuobodžiai kai nežydi. Žinoma visada yra išimčių.

Pagal paskutinius 10 metų bent jau forume tai tikrai galima pastebėti tam tikras orchidėjų "madas" ypač užsakymuose. Bet visa tai manau normalu.

Man asmeniškai patinka ir milžiniškos ir labai mini orchidėjos, nepriklausomai nuo genties ar rūšies. Bet kai nėra žiemą šildomo šiltnamio tenla labiau rinktis mažesnius augalus, nor turiu tikrai ne vieną ir milžinišką orchidėją, vietoje kurios galėtų tilpti dešimtys mini augalų :)

Gal niekas nesupyks, kad foto iš Flickr paimtos be šalktinio nuorodų.

Vartotojo avataras
ricardas

Bulbophyllum 3

Standartinė ricardas » 06 Bal 2020, 20:17

Dianit, nuo rudens prasidėjo bumas miniatiuru nes Rasiukonas, Abitalė ir kiti parodė nuotraukas žydinčių miniatiurų.
Dėl pasirinkimo orchidėju, NEISIŽEISKIT :) Jus ne taip senai pradėjote auginti orchidėjas ir tikrai dar neapsisprendėt ką auginti, nebent, po kurio laiko išsartiruosite tas kurios žydi o su kuriom nesiseka liks pamiršti.
Žinoma mes tikriausiai visi iš pradžiu " šluojom " viską kas patinka bet ateina laikas kai norisi kažko sudėtingesnio , surinkti kokios rušies kolekcija ir jas pražidinti bet yra žmonių kuriem tai nesvarbu , svarbu lengvai, ilgai žydi.
Dėl katleju, taip sutinku, kai jos nežydi ir nežinančiam apie orchidejas jiem atrodo - nu durnas žmogelis žoles augina :) taip man ne kartą yra pasake arba iš jų žvilgsnio galima suprasti ka galvoja.
Be to, katlejos žydi skirtingų metų laiku , tai turint gerą - didelia kolekciją visada kažkas žydi.
Gal pastebėjote, kiek daug kolikcionierių augina katlejas ir jie žinomi visame pasaulije kai kitokių rušių orchideju augintoju tikrai nera tiek daug.
Tik nepagalvokite kad skatinu auginti katlejas , čia kievieno pasirinkimas ką auginti .
Mano galerija

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 06 Bal 2020, 20:36

Ričardai, nėra čia ko atsiprašinėti, manau normali diskusija vyksta :)
O mini orchidėjų bumas prasidėjęs dar gerokai prieš šio forumo atsiradimą :lol:

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 06 Bal 2020, 20:59

MrGreen rašė:
06 Bal 2020, 20:36
Ričardai, nėra čia ko atsiprašinėti, manau normali diskusija vyksta :)
O mini orchidėjų bumas prasidėjęs dar gerokai prieš šio forumo atsiradimą :lol:
Bet kuri laiką buvo sustojes bumas miniukų , kaip ir rašiau, mada .
Net esu pastebėjes, jeigu kokiai rušiai atsiranda didelė paklausa kokiai nors rušiai ar orchidejai tai kaina kila , pvz, pirkau cattleya maxima 12€ ir po dviejų metų jos kaina pakilo beveik dvigubai . Buvo mada ar kaip ten pasakius Masdevalijom bet, kažkam nesisekė su jom ir vėl štilius :)
Žinoma man forumiečai parašis, juk orchidariume mixas , taip taip, orchidariuma isirengiau ne dėl orchideju kolekcijos o dėl grožio ir didelio noro ji taip irengti kad galėčiau pasakiti sau - va dabar jis tobulas bet , siekiant tobulumo visada kažko truksta , tai tobula gali pasakiti kažkas kitas .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 06 Bal 2020, 21:00

O rimtai- kiek laiko auginat orchidėjas?
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 06 Bal 2020, 21:11

MrGreen, Nuotraukos su laelia tai nustebino , nes auginta be substrato ko mūsų saligom neimanoma .
Slogaa, gal MrGreen itikino dėl katleju ? :D Jos ne tik nuostabios bet ir jas idomu auginti kad pasiekti rezultatų ty žiedų .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Bal 2020, 21:14

Slogaa rašė:
06 Bal 2020, 19:00
Ar pastoviai žydintis augalas yra neprivalumas..?
Man asmeniškai - tikrai ne privalumas, jei žydi kone pastoviai. Nes atsibosta, nes po kurio laiko net nebepastebiu tų žiedų, nes jau tiek kartų juos mačiau, kad nebedaro įspūdžio, nes nebėra sportinio intereso "O ar šįmet pravyks pražydinti?". Gal kažkiek skiriasi, kai pusę metų žydi hibridinis falenopsis ir kai žydi kokia Lepanthes, nes pastaroji tada gal geriau įžiūrima, pastebima pasidaro. :lol: Turėjau kadais restrepiją, kuri pastoviai su vienu ar keliais žiedais būdavo. Iš tų pačių ūglių buvo žydėjusi po 10-15 kartų. Ir nusibodo tiek, kad pardaviau. Tai čia labai asmeninis požiūris, kiek laiko geriau, kad žydėtų.

Aš manau, kad miniatiūrinių orchidėjų iš rūko miškų bumas greitai praeis, kai paaiškės, kad tikrai ne kiekvienas turi joms tinkamas sąlygas ir tikrai ne pas visus jos bujos. Nors bus ir tokių, kuriems tai bus tobuli augintiniai. Bet tuo ir įdomu.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 06 Bal 2020, 21:34

Užsispyres gi esat, Ričardai, su tom Katlėjom :lol: [Baksnoju] :mrgreen:

Nesakau - katlėjos labai gražu, ir manau, kad kiekviena kolekcija turėtų turėtį jų bent pora (arba bent jau katlėjų giminatės).
Dįstu, Ričardai, nesuteikti su šiuo teiginiu -
"Gal pastebėjote, kiek daug kolikcionierių augina katlejas ir jie žinomi visame pasaulije kai kitokių rušių orchideju augintoju tikrai nera tiek daug"
. Tai tikrai, kad ne. Tiek , kiek kolekcionierių Katlėjų tarpe, tiek jų ir visur kitur.
Kiekvienoje mano apsilankytoje parodoje - katlėjos (ne giminė) sudaro bene trisdešimt procentų, o kolekcininkų, kaip jūs sakot - kurie turėtų dideles Katlėjų kolekcijas - vienetai. Jei pasižiūrėtume į OSGB teisėjų gretas - visi aukščiausieji rangai užimami žmonių, kurie katlėjų neaugina. Tai ir pirmininkas, kuris turi savo Orchidėjų veislyno mokyklą UK, Ir trys pirmieji pagrindiniai teisėjai - visų kolekcijos didžiulės, ispūdingos, augalai skinantys prizus europoje, tačiau nei vienas didelės Katlėjų kolekcijos neturi, tačiau turi pačią didžiausią Masdevalijų kolekciją, Pleurothallių ir kt.

Labai geras pastebėjimas - jei orchidėjas žmogus pradėjo auginti neseniai - kaip jam žinoti, ką auginti? KAs jam patinka, kas jam tinka?
Aš šiai dienai suprantu tik vieną - kad labiausiai mano gyvenimo tempui tinka miniatiūros, nes jos po stiklu ir jų nereikia dažnai laistyt. :mrgreen:
Bet teisingai, laikui bėgant, daug kas atsisijoja. Man pvz labai atsisijojo dendrobiai. Nemoku ir nesuprantu kaip juos auginti - viskas miršta ant akių.

bet ateina laikas kai norisi kažko sudėtingesnio , surinkti kokios rušies kolekcija ir jas pražidinti bet yra žmonių kuriem tai nesvarbu , svarbu lengvai, ilgai žydi.
Ričardai - aš drįščiau ginčytis, kas sudėtingiau, miniatiūros ar Katlėjos :mrgreen: . Jei jūsų Katlėjai nepatiks teikiamos sąlygos - ji mirinės mažiausiai porą mėnesių, kartais net ir pusmetį, metus. Mano lepanthesas, jei jam kas nors nepatiks - numirs per dieną :mrgreen:
Taip, Katlėjoms reikia pasistengti, kad žydėtų, tačiau miniatiūroms reikia pasistengti, kad iš vis AUGTŲ. O kur dar visas transportavimas... Katlėjos jį perneša labai neblogai, nes yra stambios, storos, mėsingos ir kietos.. tuo tarpu lepančiai į transportą (ty. kai mes juos perkam) sureaguoja penkiasdešimt ant penkiasdešimt - arba miršta iš kart, arba išgyvena.. O jei dar pridėčiau dalinimo arba "operavimo" įpatybes... nuo kurių lepanthesui išgyvent iš vis nėr šansų... tai kyla klausimas, kas sudėtingiau... ? :poke:

O dėl Igno įrodinėjmo - man nereikia įrodinėt, aš pati turiu ne tik katlėjų bet ir jų šeimos atstovų gan nemažai. Ir tikrai žinau kad katlėjų (gal labiau jų šeima) plėsis ir toliau. Tačiau turėti kolekciją dedikuotą joms.. - tikrai ne.

P.S. Ričardai, kad ir jūs turit tų miniatiūrų LABAI NEMAŽAI terariume.
P.P.S vienas iš daugėlio miniukų privalumų - gebėjimas kurti kompozicijas, terariumus ir kitas uždaras erdves.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių