Lepanthes telipogoniflora

Moderatoriai: Evaja, Egle

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Lepanthes telipogoniflora

Standartinė mozaika » 24 Vas 2019, 14:00

Ir kaip nepykti. :evil: . Įžūlumo viršūnė, ne tik sugadina svetimą turtą, bet dar ir prišika :viking:

lepanthes telipogoniflora problem.jpg
lepanthes telipogoniflora problem.jpg (83.62 KiB) Peržiūrėta 6511 kartus(ų)
Paskutinį kartą redagavo 1 mozaika. Iš viso redaguota 24 kartus.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 24 Vas 2019, 14:40

Linute, o Jus jam į snukį į snukį :lol:
Vienam forume skaičiau, su salotų lapais sraiges ir šliužus išgaudo , tik reikia dažnai tikrinti lapą, nes prisiėde gali papbėgti.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 24 Vas 2019, 21:31

Joo, nedžiuginantis vaizdas. Moliuskocidą naudojai? Kai visur jo prikaišiojau, pas mane reikalai pasitaisė.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 04 Lap 2019, 17:33

Atkeliavo vos prieš porą savaičių pas mane - buvusius pumpurus numetė taip ir neišsiskleidęs, o dabar auginasi naujus. (maldininkas apvaikšti ėja savo teritorijas)
Labai džiaugiuosi šia miniatiūra. Ilgai nesiryžau įsigyti nes atseit "mainstrymas", popsas... Nes visi jį turi. Bet išties labai vertas dėmesio ir ne veltui populiarus lepanthis.
IMG_20191104_112039.jpg
IMG_20191104_112039.jpg (3.74 MiB) Peržiūrėta 1425 kartus(ų)
Half woman, half amazing.

zemuoge

Re: Lepanthes

Standartinė zemuoge » 21 Lap 2019, 15:18

O aš telipogonifloros lapelį daiginu, tiksliau- keikiuką. Tupi gyvuose kiminuose ir kažką augina iš pilvo )), pats be šaknų, labai norėčiau, kad įstengtų išperėt.
Toks buvo 2019.11.06

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

2019.11.15 paaugo

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 21 Lap 2019, 18:27

O kas dėl lepantheso keikio - manau kad "išperės" - lenpanthesai neblogi su keikių auginimais. Tokį panašų variantą turiu su calodictyon;u - motininis augalas turi du susisukusius lapus, kai tuo tarpu keikis taip pat turi du lapus :)
Laikykit didelėje oro drėgmėje ir sąmanose.
Half woman, half amazing.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 21 Lap 2019, 21:02

Jau gal kartosiuos, bet prisiminiau, kaip mano telipogonifloras augino keikius ant žiedyno. Stovėjo labai šiltai ( apšviesdavo rytinė saulė) ir labai drėgnai ( indelio dangtelis išrasodavo ).

zemuoge

Standartinė zemuoge » 04 Gru 2019, 10:55

rasiukonas rašė:
03 Gru 2019, 22:55
mano caprimulgus gyvena stiklinėje vazoje, prie balkono,gyvuose kiminuose. Tai jis ten ir žydi, ir keikius auginasi, ir prigijo vienas lapas, kuris buvo visai be šaknų..Aš tiesiog jį visai pamiršusi.. Ir žiemą ir vasarą jam ten gerai.
Ar vaza uždengta , ar atvira stovi, ir ar su lempa, jei taip, tai žiemą-vasarą vienodas dienos ilgumas?

Paskaičiau apie pažįstamas bėdas , ir peršasi vienintelė mintis- reikia išmoki lepantes dauginti iš lapo. Mano keikiukas kos kas po truputį auga, išleido šaknytę, bet pats lapelis pradėjo blykšti, gelsti. Jei mažylis pereis prie savarankiškos mitybos, gal ir gyvens...

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

zemuoge

Standartinė zemuoge » 12 Sau 2020, 12:51

Keikiukas paaugo

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 12 Sau 2020, 13:14

Zemuoge, ačiū! Kaip įdomu stebėti, sekti Jūsų keikiukio eigą!
Perskaičiau temą, bet nepastebėjau (gal praleidau) kaip Jūs jį pradėjote auginti? Ar tiesiog pastebėjote keikį, ar specialiai vieną lapą atskyrėte?
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

zemuoge

Standartinė zemuoge » 12 Sau 2020, 22:27

Abitale, kažkur rašiau, bet jau pati neberandu, tai pasikartosiu čia .
2019.10.01 gavau is Karol neypatingai stiprų kerelį,bet tikėjausi, kad išaugins naujus ūglius ir sustiprės, bet po kelių dienų kažką fotografavau ir nepastebėjau, kaip blokelį nusičiupo ir krestelėjo mano šuniškas vaikiukas , ko pasekoje augalėlis subyrėjo, ir atsiskyrė lapelis, kurio neišmečiau tik Agos dėka (įsiminiau jos žodžius, kai demonstravo L. telipog. žiedelį, kad išaugino iš vieno lapelio. Tada pagalvojau, kad jis buvo įsišaknijęs, bet tai nesumažina tokio triūso vertės)), ir tai mane paskatino tokiam eksperimentui, nes pačiai nebūtų į galvą šovusi tokia mintis...)
Kitos kerelio dalys neišgyveno...
Tai štai, įkišau į gyvus kiminus prie Platystele umbellata, uždengiau stikliniu gaubteliu ir pastačiau aukščiau prie lempų ( 4000K). Pradžioj kasdien patikrindavau, dabar jau net pamirštu,kad stovi. Retkarčiais ištįsusias samanas reikia prispausti, o šiaip jokių problemų.

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 12 Sau 2020, 22:48

Ačiū, nu va kaip įdomu! Tikrai verta taip eksperimentuoti! Nors šiaip šis Lepanthes yra labai labai jautrus persodinimui! Jau porą sykių skaudžiai pasimokiau. Bet pastebėjau, kad jam labai patiko būti įtaisytam ant paparčio šaknų bloko. Šiaip daug kas atsigavo ir sustiprėjo būtent perkėlus ant to bloko. Štai kaip atrodė besiruošiantis žydėti Lepanthes telipogoniflora (to didžiojo žydėjimo, deja, taip ir nepavyko nufotografuoti).
8a882434.jpg
8a882434.jpg (1.3 MiB) Peržiūrėta 1119 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 12 Sau 2020, 22:51

Ohoho, koks vaizdas, Abitale! :w00t: O kaip būtent sureaguoja į persodinimą ir kaip darot, kad greičiau nurimtų persodinta?

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 12 Sau 2020, 23:02

Iš viso persodinau 3 kartus, paskutinis buvo tik labai atsargus perkėlimas ant kito bloko, visiškai nejudinant šaknelių. O prieš tai, po kiekvieno persodinimo (nors tikrai drastiškai nedraskydavau, o tik senus kiminus atsargiai iškrapštydavau) netekdavo beveik pusės lapų - gelsta, džiūsta, krenta. Tada, kaip patarė mozaika, panaudoju HB101 kokį porą, trejetą kartų ir viskas praeina. Šiuo metu perkeliant ant paparčio niekaip nesureagavo, dėl to esu tikrai laiminga.
Kiek žinau, Agos telipogoniflora irgi nebūna patenkinta persodinimu.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 13 Sau 2020, 00:10

Koks gražus vaizdas ! Per kiek laiko toks kupstas išaugo?
Kartais žūsta ant to paties paparčio blokelio net niekur nepersodinti...
Saviškio dar kol kas nejudinsiu ))

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių