Cattleya purpurata (Laelia purpurata, Sophronitis purpurata)

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Olivija, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Cattleya purpurata (Laelia purpurata, Sophronitis purpur

Standartinė Ramsis » 28 Spa 2016, 18:18

Apie 2, Kai kurios formos žydi kiek ilgiau, bet tai kaip visada priklauso nuo sąlygų. Ilgiausiai iš mano pražydintų žydėdavo carnea forma.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Cattleya purpurata (Laelia purpurata, Sophronitis purpurata)

Standartinė Ramsis » 09 Lie 2017, 22:11

Urze rašė:
09 Lie 2017, 10:08
Ohoho, kokia tamsi ta sanguinea 'Mentzii'. :shock: O pats augalas pagal dydį skiriasi nuo kitų L. purpurata ar tokia pati dičkė? Nes mano turima kol kas smulkesnė tiek į ūgį, tiek į lapų ir gumbų plotį.
Šauniai pražydini šias laišvas. :thumbupleft:
O mane ji nuvylė. Galvojau, kad purpuratos veislė sanguinea 'Mentzii' bus tobulos formos, tačiau "x self" matyt sugadino viską. Nors dar yra vilties, kad kitas žydėjimas bus geresnis. Šiuo metu žiedai neturi gražios formos, žiedlapiai susisuko, persisuko. Žodžiu augalui yra kur tobulėti. Įdomu tai, kad šį kartą žiedai pasirodė iš ūglio kuris neturėjo voko. Šiaip Cattleya purpurata turi didelius vokus, gal net didžiausius kokius aš esu matęs.
Augalas panašaus dydžio kaip ir kitos purpurata formos, gal kiek smulkesni gumbai, bet lapas vis toks pat didelis. Lauksiu kito žydėjimo. Ir dar, šiais metais purpuratos neskuba augintis ūglių - blogai, viskas nusikels į vėlų rudenį.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 10 Lie 2017, 22:24

Aukšti Tavo reikalavimai, Ramsi. Bet gal kuo ilgiau auginami augalai ir rimtai renkama kolekcija, tuo reikalavimai aukščiau kyla, kas veda link tobulėjimo. Kitaip būtų stovima vietoje. Aš dar to lygio nepasiekiau, dažniausiai džiaugiuosi, kad pavyko pražydinti.

Šiuo metu viena L. purpurata jau pusiau užauginusi šiųmetį ūglį, kita dar tik akutę išbudino, trečia prieš kelis mėnesius baigė brandinti spalį pradėjusius augti ūglius, tai apie naujų augimą kalba net neina. Buvau išnešusi jas į verandą kartu su kitomis katlėjomis ir jų giminaitėmis, kad daugiau ir ryškesnės saulės gautų, ale kai buvo tokios vėjuotos kelios savaitės, tai daug drėgmės neteko ir baisingai susiraukšlėjo gumbai, ko aš labai nemėgstu. Pargrįžo atgalios ant pietinės palangės. Viena puikiai atsistatė, o vat kitų dviejų net naujesnių ūglių gumbai vis dar pasiraukšlėję gerokai, nors šaknų turi ir jau kelis kartus buvo mirkytos 10-15 min., ko kitoms katlėjoms užtenka vandens atsargoms atstatyti. Vat tas biesina labai ir nesugalvoju, kaip dar joms padėti. Nebent į maišus kišti, kur drėgmė didesnė būtų, ale tada pietinė palangė netinka, nes išsitroškins.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 10 Lie 2017, 23:01

Urze, nors purpuratu neturiu bet jeigu katleju bulbos perdžiovintos- susiraukšlėjusios tai nauji ūgliai ugtelėje pradės augintis šaknis tuomet kažkiek ir motininės bulbos atsistatys .
Kelias esu perdžiovinęs bet ūglius gražius užsiaugino ir vokus turi.
Tai nepergyvenkit , tikiuosi kad Jūsų purpuratos užaugs gražios ir su vokais .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 11 Lie 2017, 17:04

Urze. Tu jas liek vakarop. Ir nakčiai pastatyk tiesiog kur nors lauke. Net ir tada kai naktys vėsios ( nuo 10 laipsnių) man tai padeda ir mano pastebėjimu vienas greičiausių atsistatymo būdų.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 11 Lie 2017, 17:09

Aukšti Tavo reikalavimai, Ramsi. Bet gal kuo ilgiau auginami augalai ir rimtai renkama kolekcija, tuo reikalavimai aukščiau kyla, kas veda link tobulėjimo. Kitaip būtų stovima vietoje. Aš dar to lygio nepasiekiau, dažniausiai džiaugiuosi, kad pavyko pražydinti.
Ne tokie ir dideli, tiesiog norisi, kad augalas būtų gražus.
Juo labiau kad retesnės formos nemažai kainuoja. O sumokėjus tokius pinigus norisi kokybės :).

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 12 Lie 2017, 11:35

Ačiū, Ričardai ir Ramsi. Vakar vakare buvo stiprus lietus, tai išnešiau vieną laišvą maudynėms ir paskui palikau pernakt lauke, tik jau po stogu. Žiūrėsiu, kas bus.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 27 Sau 2018, 20:54

Laišvos nuo to vėjo gairinimo per kiek laiko vasarą atsistatė. Žiemoja visos orchidariume po lempomis. Žiemop didžiausioji - Laelia purpurata var. werkhauseri - pradėjo auginti naują ūglį. Viskas ėjosi kuo puikiausiai - ūglis augo vis didesnis, jau ir didžiulio voko viršus pasimatė, pradėjo auginti kuokštą naujų šaknų. Tarp laistymų pradžiūdavo, kas savaitę perliedavau vandeniu, kas kelias savaites pamirkydavau, stipraus trąšų tirpalo irgi gaudavo reguliariai. Bet va ėmė kažko ir sustojo kaip įbesta - šaknys užsitraukė ne tiek daug ir paaugusios, ūglis be kelių cm pusmetrinis, bet dar net gumbas iš dangalų neišlindęs, voko tik pusė, lapas neišsiskleidęs dar. Ir jau gal mėnuo nė krust. Na ir kaip ją dabar prakalbinti? Sąlygos nepakito, laistymas irgi, tai ko ji sustojo nepabaigusi augimo? Ar čia normalu joms, kad žieminį augimą sustabdo ir gal tik pavasarį ar vasarą atnaujins? O ūglis toks drūtas, o vokas toks didelis, o jau laukiu kaip žiedų, ir še tau kantrybės ugdymo pamoką...

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 28 Sau 2018, 14:02

Bus gerai pavasarį,jei tik toks bus, viskas susitvarkys

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 29 Sau 2018, 10:48

Tada laukiu pavasarinio augimo stebuklo.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 15 Bir 2018, 14:26

Ramsis rašė:
28 Sau 2018, 14:02
Bus gerai pavasarį,jei tik toks bus, viskas susitvarkys.
O vat ir birželis jau įpusėjo, o kaip nesitvarko ta Laelia purpurata var. werkhauseri, taip nesitvarko - žieminis ūglis kaip įbestas stovi. Pradėjo naują auginti. Kadangi jis labai "patogiai" auga, tai gal šešis kartus vos nenulaužiau jo. Po truputį jau pradėjo viršun riestis, kelias naujas šaknis leidžia (žinoma, už vazono ribų :doh:), bet šiaip lėtas augimas ir jo. Jau kuris laikas laikoma lauke, saulės labai daug gauna, bet pagal lapų spalvą sprendžiant atlaikytų net ir daugiau, beveik kasdien laistoma ir kasdien išdžiūna, trąšų kartą per mėnesį gauna. Ir kas jai netinka? Kažkaip su laišvomis neišeina man suskalbėt. O Ramsio laišvos šio birželio pagyrose taiiip gražiai žydi. Ramsi, priimk į kursus, a?
Prikabinti failai
PicsArt_05-28-08.38.53.jpg
PicsArt_05-28-08.38.53.jpg (183.4 KiB) Peržiūrėta 3058 kartus(ų)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 15 Bir 2018, 15:53

Gustina, nors laišvu neturiu bet su katlejom kurios auga žiemą pastebėjau, vasarinis augimas nu toks lėtas ir net vokų neuzaugina, nors trešiama ir saligos geros bet kai parkeliauja namo ant palangės ir stovi kampe kur maźiau gauna šviesos, vandens ir jokių trašų tai ji auga pašėlusiu grečiu ir vokus užaugina ir žydi.
Tai pagalvojau, gal ir laišvos taip elgiasi vasara .
Mano galerija

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 13 Geg 2020, 18:21

Cattleya purpurata fma. schusteriana, nors ir persodinau, padalinau, pumpurai po truputį auga.
Laelia purpurata fma. schusteriana.jpg
Laelia purpurata fma. schusteriana.jpg (114 KiB) Peržiūrėta 478 kartus(ų)
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 08 Bir 2020, 22:09

Panašu, kad į didelio kero padalijimą ir persodinimą visai nesureagavo. gal nukentėjo žiedų skaičius ant žiedynbstiebio, bet mačiau, kad ir dar viena dalis Laelia purpurata fma. schusteriana žydės. Auga aktyviai ir šaknys šiuo metu ir žiedpumpuriai.
Viena iš atidalintų jau skleidžia žiedus:
Laelia purpurata fma. schusteriana.jpg
Laelia purpurata fma. schusteriana.jpg (75.02 KiB) Peržiūrėta 376 kartus(ų)
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 08 Bir 2020, 22:19

:thumbupleft: lauksim žiedų nuotraukų .
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 6 ir 0 svečių