Inovatyvūs terariumai

Asmeninės orchidariumų istorijos ir bendri pokalbiai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Inovatyvūs terariumai

Post by Šilingė »

Urze wrote:
Thu Apr 16, 2020 6:39 pm
Slogaa wrote:
Mon Mar 23, 2020 6:07 pm
Kolembolos baigia mane isvest is proto - <...>
Neisivaizduoju, ka su jom daryt.. ir kaip kovot.
Sausas ledas! Slogaa, tai yra atsakymas į Tavo galvasopį dėl kolembolų (ir šiaip visos gyvasties, taigi ir sraigių, ir šimtakojų, ir maldininkų). Sausas ledas yra anglies dvideginis, kurio dujos sunkesnės nei deguonis, tad jis leidžiasi žemyn ir išstuma deguonį. Jei šiomis dujomis užpildomas visas terariumas ir palaikomas sandariai uždarytas kažkiek laiko (kiek - reik pasidomėti), padarai išdūsta, o augalams nieko, nes CO2 yra jiems "maistas". Tikrai esu mačiusi video, kaip apželdintame terariume naikino šimtakojus su sausu ledu. Tik su sausu ledu reik labai atsargiai, nes kontaktas su plika oda net akimirkai sukelia labai smarkius nušalimus. Po tokios dujų kameros terariume tereik jį gerai išvėdinti. Maži kiekiai žmogui kambaryje nepavojingi (kai išvėdinamas terariumas į kambarį), nuodingų likučių kaip nuo pesticidų nelieka, kas yra labai šaunu.
Slogaa wrote:
Fri Apr 17, 2020 6:08 pm
URZE :heartsfade: :ploju: [10balu] [Laimingas] :kisscheek: :clapyellow: [ploju.gif]


KOKIA TU ŠAUNUOLĖ. KAIP TAU AČIŪ.
Ta prasme, tavo pasiūlymas yra idealus. Na, gal neidealus tuom, kad sauso ledo mažiau nei dešimt kg nėra pirkt, beeet yra pirkt pačio anglies dvideginio. Principe, teoriškai, mano terariumas turi dvi vedinimo skyles jungiančias jį per triūbeles su išoriniu pasauliu. Nuėmus abu ventiliatorius - per vieną skylę įmanoma leisti anglies dvideginį.. per kitą jis pats išstums orą.. tada užklijuot abi skyles.. ir palaukt..
Teoriškai tai turėtų suveikt. :pray:

Aš jau nusipirkau actaros tų baisybių žudymui.. bet problema ta, kad Actara ilgai laikosi.. o mano maldininkai kartais mėgsta nuo sąmanų gerti vandenį. Tai net nežinau, kaip jiem baigtųsi.
Urze wrote:
Fri Apr 17, 2020 9:01 pm
Maldininkams tikrai baigtųsi gyvenimas, jei iškart po išpurškimo Actara įleistum juos atgal. Reiktų pažiūrėt Actaros karencijos laikotarpį, per kiek laiko suskyla. Bet tai gali būti ir savaitė, ir dvi, tai tuo laiku maldininkams orchidariume būtų pavojinga būti. Tai, jei įmanoma, saugiau būtų anglies dvideginį naudoti. Ir jei gali išnešt orchidariumą apdorojimui CO2 į lauką, manau, būtų dar geriau. Tiesiog atsargumo priemonė.
InetaSka wrote:
Sat Apr 18, 2020 1:49 am
Su tuo sausu ledu įdomus pasiūlymas, bet kažin ar pavyktų praktiškai taip įgyvendinti. Visų pirma, ar jis nedegintų augalų lapų? Ar toks didelis šaltis neturėtų įtakos? Kaip padaryti, kad tas orchidariumas būtų visiškai sandarus, nes vėlgi, kad ir kaip gerai sudėtas, tarpų tikrai yra daug ir kažin ar užteks laiko parazitams išdvėsti.

P.S 10kg yra labai daug.. bet ir ne pigus variantas. Jeigu nepasisektų, gaila būtų investuotų pinigų :D
Urze wrote:
Sat Apr 18, 2020 7:58 am
Sausas ledas nudegins ir augalus, jei prie jų prisilies. Todėl jis turėtų būti dedamas į termoizoliacinę dėžutę ir ji įkeliama į terariumą (klausimas tik kur geriau - ant dugno ar viršuje pakabinti). Galima tiesiog storam putplastyje išskobti duobutę ir į ją įdėti sauso ledo. Kai jis atitirpsta ir pereina į dujinę formą, susidarę tiršti garai yra nešalti, tad jie augalams nepakenks. O užsandarinti gal elementaria lipnia juosta galima.

P. S. Kiek triukų galima būtų su 10 kg atlikti! 🤩 Visiem kaimynam šou surengti. Esu žaidus su sausu ledu, tai labai patiko. :)
Urze wrote:
Sat Apr 18, 2020 8:07 am
Pavyzdys: https://youtu.be/LVnSDkh6Xc8. Pasirodo, su sausu ledu ir auginamas kanapes maitina.
InetaSka wrote:
Sat Apr 18, 2020 2:37 pm
Nu geras, vienas video atsako į beveik visus mano klausimus :D Bet įdomu kiek laiko reikia tiems parazitams išnynkti. Na, betkokiu atveju būtų įdomu pamatyti kažką taip praktikuojat :D

P.S. Oi, kokių man triukų tik nėra tekę atlikti dirbant su didelėm šventėm restorane :D
P.S.S Dar atsakant į klausimą kodėl TIK 10kg parduoda, tai manęs nestebina. Prieš kelis mėnesius buvo straipsnis apie tai, kai supylė didelį kiekį sauso ledo į baseiną, nuėjo maudytis ir užduso..
Urze wrote:
Sat Apr 18, 2020 3:00 pm
Manau, valandos turėtų pakakti. Vienam video sakė, kad kanapes uždūmija trim valandom (maitininui, ne gystasties naikininui), vadinasi, augalams tiek nekenkia.
Slogaa wrote:
Sat Apr 18, 2020 4:23 pm
Mažiau nei 10kg niekas neparduoda nes principe - mažensio kiekio neįmanoma būtų DAvešti. Jo gi temperatūra kažkas apie -75 laipsnius. Visokie tokie eksperimentai smarkiai daromi Amerikoj, nes ten tas sausas ledas parduodamas beveik maisto krautuvėse, kaip mūsų įprasti ledukai.
Bet ta izoliacija geras patarimas...


Šiandien gavau Actarą, bet kažkaip linkstu prie to CO2. Juolabiau, terariumas tikrai ganėtinai sandarus, ne šiaip sau fenui skylės išpjautos, o šlangutės nutiestos. Jei dar izoliaciją panaudojus, manau viskas turėtų gautis. O ir CO2 flakonai ne auksą kainuoja!!!
Urze wrote:
Sat Apr 18, 2020 7:05 pm
Tai jei nuspręsi su CO2 pabandyt, lauksim pasakojimo, kaip sekėsi.
ricardas wrote:
Sat Apr 18, 2020 7:45 pm
Va skaitau ir galvoju, tai kas kiek laiko teks tą sausą ledą naudoti ? :)
Duodu galvą nukirsti, tikiu išnaikinsite tuos kenkėjus bet, tikrai tie vabaliukai vėl atsiras anksti ar vėlai, nes juk tie kenkėjai patis atsirado tai ir vėl atsiras .
Atsimenu Urzė sakė - ieškok priežasti nuo ko jie atsirado.
Slogaa wrote:
Sat Apr 18, 2020 7:54 pm
Nuo drėgmės. Jie pas visus - pardavėjus taip pat, kas augina labai drėgnom sąlygom. Ir niekas jų nekankina, nes man rodos apart mano trisetellom jie niekam žalos nedaro.
Ir ne, nemanau kad atsiras ir vėl, nes aš žinau kur jų lizdas. - po higrolonu, po medžiu. Medis jei gerai pamenu neįmpregnuotas ir nelakuotas po apačią, tai ten puvėką nuėmu kas pusmetį. Principe būtų neblogai reviziją padaryt ir sutvarkyt viską iki galo.
O kad neužsineštų ir vėl reiktų augalus prieš dedant į terariumą purkšt actarą, kažkiek laiko laikyt, kad nebekenktų maldininkams. Nebūkit toks pesimistas, Ričardai.
Urze, būtinai! Dar ir reportažą padarysiu!
Urze wrote:
Sat Apr 18, 2020 8:33 pm
Gyvasties galima su naujais augalais užsinešti.
ricardas wrote:
Sat Apr 18, 2020 8:38 pm
Dianit, aš visada galvoju į priekį ir kaip tyčia tik blogus dalikus . Tipo- o kas toliau bus ? O gal bereikalo darau ? Ir iš vis kam to reikia :D
Dalikas tame kad variantu kaip juos išnaikintk oh kiek daug bet po kiekvieno naudojimo- nuodijimo atsiliepia augalams.
Tai ir norėjau pasakiti kad prieš darant pasvarstiti o kaip augalams bus .
Patikėkit, linkiu tik geriausio .
Slogaa wrote:
Sat Apr 18, 2020 8:49 pm
Tai čia ir bėda, kad mano variante - ne tiek ir daug tų trūčijimo variantų.. Organika su aliejumi netinka (jau pamėginom, įsitikinom :D ) nors ir veikia.. ir kartojant turbūt įmanoma atsikratyt kolembolų (kartu ir kai kurių augalų :lol: )
O kovot su jom reikia, nes trisetella jau nežinau kelintą žiedą leidžia, ir viskas yra suėdama dar būnant pumpuro pavidalu. Visi kiti lepančiai kurie žydi - stovi saugiai.., KO joms ta trisetella užkliuvo aš nesuprantu..
ricardas wrote:
Sat Apr 18, 2020 9:22 pm
Darikit revoliucija ir keiskit medį į kokį nepuvanti ir viską nuo ko tos kalembolos atsirado.
Tik tokiu budu atsikratisite be žalos augalams.
Nežinau ar tiesa bet girdėjau kad medvarlės kalembolas valgo.
Slogaa wrote:
Sun Apr 19, 2020 12:18 am
Medvarlės valgo dideles springteilų kolonijas. Kolembolos joms gerokai per mažos.

Medžio į jokį kitą dalyką pakeist aš negaliu nes tektų visą dėžę ir sistemas daryt per naują. Bet šiais laikais yra milijonas hydro izoliuojančių dažų ir visokių kitokių reikalų - tad su medžiu problemų nėr. Problemos yra tik su manim, kad apie tai nežinojau ir nepagalvojau iš anksčiau! :lol:
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Inovatyvūs terariumai

Post by Šilingė »

Slogaa wrote:
Thu Apr 23, 2020 12:50 am
Nežinau kaip jūs, bet aš karantiną labai labai mėgstu. Šitiek laisvo laiko (aš sutaupau 2h per dieną ant keliavimo)!! Šitiek sutaupytų pinigų (transportas UK lb nepigus) - kur gi viską suinvestuoti?? O gi... Į nuostabiuosius augalų namus!
Taigi, nenoriu aprašinėt labai išsamiai, nes čia dar daug ko trūksta, bet skeletas, t.y. karkasas jau yra!
Medinė dėžė viduje beveik tuščia, bet viskas suplanuota! Vis dėlto stiklas suksis!!! Dėl ko aš save ir sveikinu (kad neatsisakiau minties, nors sunkumų su tokiais vikruntasais atsirado labai daug, ir kad vyras inžinierius sugalvojo visą schemą)!
Teko atsisakyti minties su automatiniu sukimūsi, nes jie didėli pilnavidūriai gremėzdai. Apsistojau ties mechaniniu (du aliuminiai apskritimai turintys daug daug DAUG guolių).

Na ir kad visiems būtų dar įdomiau laukti išsamaus aprašymo - sugalvojom naują šaldymo sistemą!

Nuotraukos mano vyro rankdarbėliams įvertinti!
IMG_20200422_221609.jpg
IMG_20200422_221609.jpg (170.44 KiB) Viewed 4069 times
IMG_20200422_221514.jpg
IMG_20200422_221514.jpg (187.17 KiB) Viewed 4069 times
Urze wrote:
Thu Apr 23, 2020 6:49 am
Labai dailiai padaryta. Lauksim tęsinio. :)
zemuoge wrote:
Thu Apr 23, 2020 11:22 am
Šaunuolis vyras ! ))
Slogaa wrote:
Sat Apr 25, 2020 11:45 am
Biologijos pamoka septintokams:
MEDIS TURI SĄVYBĘ PŪTI, JEI YRA LAIKOMAS DRĖGNAI!

juokas juokais, prieš tai faniera buvo lakuota, tačiau pastovios šlapumos lakas neatlaiko.

Vaizdelis po beveik trijų metų štai toks, nuėmus visus augalus, medžius ir higroloną.
IMG_20200425_191639.jpg
IMG_20200425_191639.jpg (370.27 KiB) Viewed 4069 times
IMG_20200425_174846.jpg
IMG_20200425_174846.jpg (446.66 KiB) Viewed 4069 times
Slogaa wrote:
Mon Apr 27, 2020 6:46 pm
Vaizdas po atnaujinimo: lenta ant kurios visi gyveno buvo tiesiog išmesta, nes išdžiūvus ji tiesiog sutrupėjo (visas ratas). Teko pilnai atnaujinti - tačiau pasirinkta kitokia metodika: faniera nebe išskaptuota, kaip buvo anksčiau, o atvirkščiai - visas jos dugnas iškeltas į viršų, kur gyvens gyventojai.

Viskas, kas liečiasi su šlapuma nebe lakuota o išdažyta hydro izoliaciniais dažais (gumos pagrindu, naudojama vonios kambariams, prieš plytelių klojimą).

Likusi dėžė nušlifuota kiek įmanoma ir uždažyta hidro izoliaciniais dažais.
IMG_20200426_172914.jpg
IMG_20200426_172914.jpg (293.21 KiB) Viewed 4069 times
IMG_20200426_173028.jpg
IMG_20200426_173028.jpg (339.98 KiB) Viewed 4069 times
Slogaa wrote:
Sat Jun 20, 2020 4:35 pm
Gerai statyti vienu metu namus ir terariumus - galima suderinti spalvas. O.o

Negaliu įkelti ilgesnio video neredagavus, tad labai mažytė atkarpėlė įsiamžinimui. (neįsikėlė)
Urze wrote:
Sat Jun 20, 2020 6:03 pm
Slogaa, puikiai atrodo. Koks augalas pats apatinis?
Slogaa wrote:
Sun Jun 21, 2020 3:56 pm
Masdevallia lucernula. Kuri mane labai nustebino, nes aš galvojau kad ji visai mini. O ji visaaai ne mini ir minutei buvau išsigandus, kad netilps į specialiai jai planuotą orchidariumą.
Beje ji šiek tiek kitokia nei dauguma masdevalijų - lapai apvalūs, kažkiek primenantys monetą.


Ačiū Gustina už pagyrą!
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Inovatyvūs terariumai

Post by Šilingė »

Slogaa wrote:
Thu Aug 20, 2020 4:24 pm
Trys metai kaip žadu nufotografuoti terariumus su veidrodiniu fotiku :lol: nu va atėjo ta diena.
FB_IMG_1597697145706.jpg
FB_IMG_1597697145706.jpg (225.77 KiB) Viewed 4066 times
FB_IMG_1597681115089.jpg
FB_IMG_1597681115089.jpg (337.84 KiB) Viewed 4066 times
FB_IMG_1597681086963.jpg
FB_IMG_1597681086963.jpg (212.76 KiB) Viewed 4066 times
Urze wrote:
Thu Aug 20, 2020 6:11 pm
Pažiūrėjus atrodo, kad labai sausa, bet miniatiūros vis tiek auga. Man galvoj susiformavęs vaizdas, kad turėtų kone varvėti nuo lapų. :lol: Gražios oazės, gyvai žiūrint tikriausiai dar smagiau ir įdomiau tyrinėti jas. O varpo orchidariume viršutinėje "pažastyje" Drymoda tokia sulapojusi?
Slogaa wrote:
Thu Aug 20, 2020 7:33 pm
Geras pastebėjimas - kad viskas labai sausa - priežastis paprasta, liepos gale ir rugpjūčio pradżioje kiekvieną dieną UK buvo +36laipsniai. Ir jei terariumus laikyt prie tokio karščio šlapius net ir su vedinimu - viskas būtų supuvę. Tad laistymas vyksta tik vakarais, o visą dieną veikia ventiliatoriai. Lepanthes kai kuriuos per tokį karštį tokiu būdu pavyko išgelbėt - kai kurių ne.. nes įvyko tas karščio ir šlapumos efektas. Ir tikrai taip - gyvai kur kas viskas ir įdomiau ir gražiau!


Taip - viršuj daug lapų turinti Drymoda!!
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 502
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Inovatyvūs terariumai

Post by Slogaa »

Rašau savo paskutinį straipsnį apie terariumus ir jų konstrukcijas į OSGB žurnalą.
Pagalvojau, pasidalinsiu ir su jumis schemomis - gal bus lengviau suprasti, kas gi gyvena tose dėžėse pagal architektūrinius brėžinius.

Taigi, pats pirmas terariumas, kurį sukonstavo vyras prieš tris keturis metus.
Screenshot 2020-12-11 at 17.36.57.png
Screenshot 2020-12-11 at 17.36.57.png (496.96 KiB) Viewed 3914 times
1. Fanierinė dėžė. Pagrindinis karkasas buvo padarytas iš 9mm fanieros plokščiųl . Visos detalės buvo išpjautos su diskine pjaustymo mašina, kraštai išgroutinti. Viskas galėjo būt padaryta ir su paprastu rankiniu pjūklu, o kraštai nušvirtrinti su tam skirtu popierium.
2. Dėžės pagrindinis viršus yra nuimamas - kartu su juo pasikelia visi augalai, stiklas. Prie jos prisuktas kitas apvalus medienos gabalas, kuris įeina į patį stiklą ir taip užtikrinamas stovėjimas bei sandarumas.
3. Stiklinis verpas kuris buvo rastas vintažinėje parduotuvėje - skersmuo keturiasdešimt cm apačioje, tačiau siaurėja į viršų.
4. Ledinė lemputė įtaisyta viduj terariumo. JI buvo naudojama tam, kad išvengti papildomo šildymo terariumo viduje.
5. Tik mažyčiai silikono taškeliai buvo naudojami jai priklijuoti, tam kad išvengt lemputės perdegimo (pirmas bandymas buvo nesėkmingas - be oro cirkuliacijos ji perdegė per porą savaičių)
6. Visi jungikliai buvo išdėstyti dėžės priekyje ( lempos jungiklis ir rezistorius, šalto rūko generatorius, rūko generatoriaus fenas bei jo rezistorius, du fenai - vienas pučiantis į terariumą - kitas iš terariumo, fenų rezistorius).
7. Termometras ir drėgmės matuoklis priekyje.
8. Dūmo mašinos ventiliatoriai 50mm išdėstyti dėžės blogojoje pusėje.
9. Fenas pučiantis į terariumą 50mm.
10. Fenas pučiantis iš terariumo 50mm.
11. Dėžutė pilnai sandari su vandeniu.
12. Lanksti plastikinė triūbelė tam, kad nutiesti rūką į terariumo vidų.
13. Ultra sonic rūko mašina.
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2745
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Inovatyvūs terariumai

Post by Urze »

Puikios, aiškios schemos. liuks_ Ačiū.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Orchidariumas”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests