Saulašarė (Drosera)

Aldrūnė (Aldrovanda), Saulašarė (Drosera), Tuklė (Pinguicula), Skendenis (Utricularia), Ąsotenis (Nepenthes), Heliamfora (Heliamfora), Darlingtonija (Darlingtonia), Rasotė (Drosophyllum), Kriauklenis (Cephalotus), Saracėnija (Sarracenia) Vaivorykštenis (Byblis) ir kt. Daugiau informacijos apie šiuos augalus rasite ir mūsų draugų tinklalapyje http://www.musekautas.lt

Moderatorius: Evaja

Vartotojo avataras
Slogaa

Re: Saulašarė (Drosera)

Standartinė Slogaa » 28 Rgp 2019, 21:40

Na va, mozaika, tavo eilutę "NEMĖGSTA" suvokiau šiais metais pati.. tik kaip gaila, kad per vėlai... tavo dovanotom tūklėm baba... ir droseroms, ir principe - visiems...
Baisūs man šie metai.. baisūs..
Neatgrasė, ačiū dievui, noro augint toliau... teks bandyt kitais metais.. :neutral:

Bet ačiū, Mozaika, už patarimus.. Dabar jau tikrai žinosiu.. kas ta saulė. :smartass:
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 08 Lap 2019, 12:49

Kapo saulašarės laukia saulės. Svarstau, kur jas reiks perkelti iš įstiklinto balkono, kai užeis šaltis. Kambary esu laikiusi, bet labai jau suvargdavo per žiemą tam sausam ore. Gal šaldytuvan kartu su musėkautu?
PicsArt_11-08-11.39.11.jpg
PicsArt_11-08-11.39.11.jpg (170.99 KiB) Peržiūrėta 1362 kartus(ų)
Kas, būdamas drozofila, norėtų praeiti šiuo lipniu podiumo taku? :mrgreen:
PicsArt_11-08-11.40.05.jpg
PicsArt_11-08-11.40.05.jpg (150.03 KiB) Peržiūrėta 1362 kartus(ų)

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 09 Lap 2019, 20:02

Mano rūsyje. Laukia pavasario su mini šviesos šaltiniu :) .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 03 Gru 2019, 16:00

Štai kaip gražiai žiemoja Drosera capensis red.
Nors šviesos gauna labai mažai bet augti neatsisako.
Stovi ant ritinės pusiau su šiaurinę palangės, šilumos dieną gauna bet naktį gan vėsu apie +12-14 .
Šia gražuole gavau nesenai , vasara , tai daug ką parašiti negaliu.
Jeigu neklystu, auga tris lik ir ugliukai , labai dar maži , tai gal ir kokia žolė :)
Prikabinti failai
2019-12-03_03-46-09.jpg
2019-12-03_03-46-09.jpg (394.13 KiB) Peržiūrėta 1267 kartus(ų)
2019-12-03_03-49-47.jpg
2019-12-03_03-49-47.jpg (449.71 KiB) Peržiūrėta 1267 kartus(ų)
Paskutinį kartą redagavo 1 ricardas. Iš viso redaguota 15 kartus.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 03 Gru 2019, 19:11

laumika rašė:
03 Gru 2019, 16:55
Rasiukonas, žinau, kad ne skendenis :D Turim mes ir daugiau saulašarių namie (sūnus mėgsta vabzdėdus)- iš kai kurių šiuo metu tik žali taškai likę, kitos tiesiog užstingo, bet liko kaip buvę. O tą "balą", tai aš turėjau galvoj tiesiog lėkštutę su vandeniu po vazonu, ne tai, kad visai vazoniką užtvindyt :mrgreen: Kai kurios saulašarės, ypač vasarą, visai nieko prieš šlapiau pabūt... tai, kai mozaika patarė nepersistengt su vandeniu, pamaniau,kad gal šita rūšis apskritai mažiau vandens mėgsta :think: Na, bet ai, kažkaip gal susibendrausim su ta binata :D
Apie tą bala :).
Žiemos metu, kaip ir visi augalai nemėgsta per didelės drėgmės. Saulašarės vasaros metu turi nuolat mirkti ir net daug didesnis lygis turi būti nei musėkautams. Joms pavojinga pradžiūti. Mano D. binata jau rudeniop pradeda naikinti savo lapus, juoduoja, nes ji po to eina į rūsį, o kaip turėjau mažiau augalų, tai laikydavau šiltai ir šviesiau, tai ilgą laiką išlikdavo gražūs, bet nerasoti ir nefunkcionalūs.

Jūsų atveju, yra ką tik gauti, ne laiku atskirti augalai, kuriems ir prie papildomo apšvietimo bus iššūkis prigyti. Tai reiškia reikia palaikyti esamą būklę. Jeigu bus per daug vandens, supūs šaknynas. Substratas turi būti drėgnas, bet ne per šlapęs. Dar reiktų neužmiršti, kad reikia perlieti nors kartą per mėnesį visą vazoną, nes kiek būna lėkštutėje tiek nepakelia iki viršaus.

P. S.
Kai žinome vabzdžiaėdžiams negalima jokių JOKIŲ trąšų. Nerekomenduoju :D , bet išbandžiau - HB 101 ir vabzdžiaėdžiams reanimuoti yra gėris, bet čia reikia griežtai laikyti naudojimo instrukcijos ir ne dabar reiktų naudoti, o tada kai prasidės šviesesnis periodas.

Ričardai, D. capensis Red forma, o ne all red. :)
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 15 Vas 2020, 17:11

Gal kas esat auginę ar auginate Drosera regia? Ar iš sėklų auginę?

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 15 Vas 2020, 21:03

Panaši į D. adelae , tik dar labiau kaprizingesnė. Bet kai auginau D. adeale ji buvo to verta, D. regia trumpai turėjau, nes atkeliavo suaugęs augalas ir sunkiai, labai sunkiai kabinosi, ir deja... D. adeale lengvai žydi ir sėklas brandina. Bandžiau ir durpėse, ir perlite, ir kiminuose daiginti - nė vienas variantas nesėkmingas :Hmmmm: .
Galerija

Vartotojo avataras
Aga

Standartinė Aga » 16 Vas 2020, 11:49

Mano Drosera (kokią tiksliai nežinau) ir Saracenija žiemojo šaldytuve. Viena ir kita pradėjo augti... Dienai išnešu į balkoną kad gautų šviesos, bet nakčiai grįžta į šaldytuvą (nes naktimis pasitaiko minusinė temperatūra). Klausimas: ar taip iki pavasario žaisti ar būtų galimą jau kambaryje laikyti...?

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 16 Vas 2020, 12:05

Įdomu kokia saulašarė, nes tos, kurioms reikia žiemojimo yra labai nedaug, net prekyboje tokių pasitaiko retai. Nebent tai D. filiformis, o D. rotundifolia iš vis gali likti balkone. Su saracinėja tai taip nežaiskite, geriau jau ant palangės vėsios palikti arba už to pačio balkono durų jeigu yra galimybė. Vasaris ir kovas kritinis budimo laikotarpis ir gali tokie drastiški kasdieniniai pokyčiai nepatikti šaknims.
Galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 16 Vas 2020, 15:00

Skaičiau, kad Drosera regia yra vienintelė saulašarė, kurią reikia tręšti. Tokios netikėtos informacijos šaltinis - labai rimtas.
Unlike every other Drosera species I know about, Drosera regia appreciates soil fertilization. If you do not soil fertilize your plants and they are not naturally getting a lot of prey you will need to very regularly foliar feed the plants with dilute liquid fertilizer or live insects or dried blood worms. If you neglect to feed the plants they will decline and eventually die.

For me it is too much bother to foliar feed Drosera regia as much as it needs in nutrient-free soil. It does not take much fertilizer in the soil to make the plants happy. I use 4 to 6 high nitrogen Osmocote™ pellets per plant or pot each spring. The amount of fertilizer needed is more than most Drosera can tolerate. Even the fertilizer leakage from the pots into a shared tray can be detrimental to other Drosera and Dionaea.
Mozaika, o Drosera filiformis pas Tave žydi? Gal sėklų turi pardavimui?

Mano Drosera capensis ir musėkautas taip ir liko per visą žiemą įstiklintam balkone. Ketinau nešt šaldytuvan, kai jau normaliai atšals, ale kad balkone iki dabar žemiau -2 ir nebuvo. Tai visai gražiai atrodo, nesuvargę, saulašarės jau ir augti pradeda, rasa puošiasi.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 16 Vas 2020, 15:23

Urze, o kokia drosera turite ?
Aš red , laikau namie nakti maždaug +16 , diena apie +20. Nes Mozaika sakė kad žiemoti į vėsų rusį kuriame +5, +8 geriau nenešti - nerezikuoti . Rusi tamsu be lango.
Ps, maniškė taip pat pasipuošė rasos lašeliais , nors pietinėje palangės pusėje stovi bet dar žalia.
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 16 Vas 2020, 17:24

Urze rašė:
16 Vas 2020, 15:00
Mozaika, o Drosera filiformis pas Tave žydi? Gal sėklų turi pardavimui?
Praeitais metais ji gan pas mane sustiprėjo ir gausiai žydėjo, bet sėklų nerinkau. Bet pastebėjau, ši saulašarė turbūt viena iš tų, kuri nėra sparčiai besidauginanti kaip D. capensis ar D. spatulata.
Galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 16 Vas 2020, 17:44

Ričardai, turiu alba ir raudoną Kapo saulašarių formas (iš Mozaikos). Esu Kapo saulašarę laikiusi šiltam bute ant palangės per žiemą, tai labai suvargo iki pavasario, po to ilgai gaiveliojosi.
Mozaika, galėsi parinkt filiformis sėklų?

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 16 Vas 2020, 18:05

Urze rašė:
16 Vas 2020, 17:44
Ričardai, turiu alba ir raudoną Kapo saulašarių formas (iš Mozaikos). Esu Kapo saulašarę laikiusi šiltam bute ant palangės per žiemą, tai labai suvargo iki pavasario, po to ilgai gaiveliojosi.
Urze, Mozaika. Paprotinkit prašau, kaip ateinančią žiemą man ja laikiti ?
O gal kaip šią žiemą laikau ? Ji atrodo gan graži ir naujus lapus auginasi.
Mozaika, gal galite priminti, kaip vadinasi ta maža saulašarė kuria man padovanojote ?
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 16 Vas 2020, 19:28

Urze rašė:
16 Vas 2020, 17:44
Mozaika, galėsi parinkt filiformis sėklų?
Gerai. Šiandien kaip tik apžiūrėjau, kad du gražūs miegantys pumpurai susiformavę, gal nenušaldysiu :), nes ji iki -8 C pakanti.

ricardas rašė:
16 Vas 2020, 18:05
Urze, Mozaika. Paprotinkit prašau, kaip ateinančią žiemą man ja laikiti ?
O gal kaip šią žiemą laikau ? Ji atrodo gan graži ir naujus lapus auginasi.
Mozaika, gal galite priminti, kaip vadinasi ta maža saulašarė kuria man padovanojote ?
ricardai, aš nepatarsiu, būsiu bjauri ir pasakysiu atraskit pagal savo aplinką geriausias joms sąlygas. Pagal mano auginimo būdą, jeigu augalai turėtų kojas, jau senai būtų išėję iš namų [Cha] . Kaip aš auginu, niekam taip nepatariu. Laikau rūsyje, kur +10 C kažkur ir minimaliai šviesos. Visiems sakau, kad Kapo yra palangių saulašarė, kai būdavo kambario lentynose joms vietos, neblogai žiemodavo kambariuose. Nors pas mane virš 20 pliuso retai kada būna namuose :).
Dovanota gi rašiau, kad nežiniukė, bet tropinė.
Galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių